Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Extrasystoléval együttélők klubja fórum

Extrasystoléval együttélők klubja (beszélgetős fórum)


2016. jún. 29. 19:57

Jaja sötétbe voltam de már a pulzusom is beindult negyed betaloc egyből helyre tette. Csak a fejem ne fájna és szedulni ne szedulnek.


Idáig a legdurvább hogy éjszaka ébredtem fel és hánytam egy csomoszor de végül el.kellett hagynom a szemüveget nem volt rá szükségem és elmult.

Remélem reggelre elmúlik utálok rosszul lenni.

Te hogy vagy?

208. rboy25 (válaszként erre: 207. - Cicus1989)
2016. jún. 29. 18:30

Nyugi, ez "csak" migrén, nem fogsz elpatkolni. :)

Ilyenkor fekvés sötét hűvös helyen, sok-sok folyadék, pihenés és rendbejön. ;)

2016. jún. 29. 17:49
Nekem katasztrófa volt egy mai nap. Mosogatás közbe halántékomnal olyan erős fejfájás jött vibrált a szemem le kellett feküdni. 3 óráig fel se bírtam kelni. De akkor is fájt a fejem szédülés de legalább akkor már láttam. Még most is fáj algoflexet meg nospat vettem mint görcsoldó. Szemem még mindig fáj és a fejem is. Idióta migrén. Utálom. Tegnap már éreztem be volt állva a nyakam is. De azt hittem csak elaludtam. Remélem hamar vége lesz. Mert parazok 😢😢😢
206. rboy25
2016. jún. 29. 08:09
Véééégre nincs kánikula! :D
205. Veronikaa (válaszként erre: 203. - Cicus1989)
2016. jún. 28. 14:51
én is! én is! (bedobbangat)
204. rboy25 (válaszként erre: 203. - Cicus1989)
2016. jún. 27. 21:43

Én most viszonylag megvagyok, bár tnap volt 1-2 bedobbanás, és eljutottam odáig hogy a bevásárlóközpontban elkezdett szorítani a mellkasom és megkörnyékezett a gyengeség/ájulás annyira megijedtem. :S

Ma meg megint kicsesztem magammal, nem szedtem be tnap este azokat a rohadt gyógyszereimet csak reggel sikerült... úgyhogy ma szédelgek, várom hogy kicsit később legyen és lefeküdhessek aludni. Holnapra rendeződöm. :)

Sosem szoktam elfelejteni bevenni, de a hónapban már 2. alkalommal is sikerült. :D

2016. jún. 27. 18:56
Én a mai napig jól éreztem magam. Délután pár bedobbanasom volt még nehezebben kapok.levegőt bár lelkileg se voltam toppon. Olyan semmihez nincs kedvem. Meg erőteljesebben érzem h dobog. Ti hogy vagytok?
202. Veronikaa (válaszként erre: 201. - Eb2870e056)
2016. jún. 26. 11:46
nekem is.
2016. jún. 26. 09:39
Mostanában megint sok az extrám :(
200. rboy25 (válaszként erre: 198. - Cicus1989)
2016. jún. 25. 22:48

Én szívügyileg szerencsére bírom, viszont elviselni nem tudom ezt a poklot. Ez nem embernek való hőmérséklet. :S Ha tehetem, itthon ülök a klímás lakásban. Persze vannak egyéb kötelességek is sajnos, amikor muszáj kimenni a melegbe.

Holnaptól talán enyhül ez a kánikula, legalábbis a hozzáértők ezt mondják. :) Reméljük tényleg így lesz! :D

199. rboy25 (válaszként erre: 196. - Gabriella1975)
2016. jún. 25. 22:45
Ha úgy érzed, meg is kell csináltatni! Nem kell foglalkozni a háziorvossal, az ember a saját testét ismeri a legjobban. Ha érzed hogy valami nem okés, végig kell járni mindent. Még akkor is, ha nincsen szervi baj mert már maga a megnyugvás (negatív eredmények) is sokat segít - ép testben ép lélek és fordítva. :)
198. cicus1989 (válaszként erre: 194. - Veronikaa)
2016. jún. 25. 21:47

Sziasztok! Én most már rosszul turom a meleget.Nyom a mellkasom . Vagyis érzem hogy jön a hidegfront. Klíma mellett elég jól elvagyok. De kint pokol.

Hogy telik a hétvége? 😊

197. Veronikaa (válaszként erre: 195. - Nemethke)
2016. jún. 25. 14:23
:-)
196. Gabriella1975 (válaszként erre: 187. - Rboy25)
2016. jún. 25. 09:47
Kértem endokrinológiára beutalót,de a háziorvosom, meg a belgyógyászom azt mondta,hogy nincs szükségem rá,mert a leleteim jók,de ezeket a tüneteket nem a pajzsom mirigye 😊 okozza,hanem az alacsony vasam, mert hogy az is van. Gond egy szál se!😊 Akkor is megnézetem,mert mint kiderült a nőgyógyászom endokrinológus és úgyis aktuális már egy vizsgálat. Nagyon vigyázzatok magatokra ebben a nagy melegben!😊
195. nemethke (válaszként erre: 194. - Veronikaa)
2016. jún. 25. 08:55
Szia feltűnően jól😉Nem is értem.
2016. jún. 25. 06:45

Hogy bírjátok a meleget?

... én nehezen.

193. rboy25 (válaszként erre: 188. - Cicus1989)
2016. jún. 23. 07:00

Köszi, most nagyjából megvagyok. :)

Itt nálunk nincsen eső, tűz a nap és 40 fok van. :( Fizikailag bírom a meleget, nem vagyok tőle különösebben rosszul csak utálom, nehezen viselem el, folyik rólam a víz. Örülnék ha beborulna és jönne egy adag eső.

Itthon megy a légkondi délután, máskülönben 33 fok lenne a lakásban. Érdekes, mert így teljesen elviselhető hogy bent normális a hőmérséklet viszont attól még a szervezet érzi hogy milyen idő van kint, így azért jobban nehezemre esik bármit is csinálni. :D

Egyébként szívesen lennék/lettem volna orvos csak egyrészt a pontszámaim nem voltak olyan magasak hogy felvegyenek, másrészt képtelen lennék embereket műteni meg emberboncolásokat nézni stb :D A vért bírom, a hányástól kivagyok nem bírom elviselni :D a fogorvostól menekülök. XD

Amúgy én is netről meg szakkönyvekből tudom ezeket, meg mindigis érdekelt a biológia-embertan hiszen érdekes dolog hogy mik zajlanak bennünk. :) A nettel vigyázni kell, mert rögtön a legdurvább dolgokat írja le mindenről. Pl. fejfájás... "igen, többnyire nem komoly meg pihenni kell viszont akár lehet agydaganat is!!!" Szóval az ilyen és ehhez hasonló dolgok nem hiányoznak szerintem. :D De gondolom azért írnak le ilyeneket, hogy az ember ne otthon diagnosztizálja magát hanem menjen el orvoshoz.

192. nemethke (válaszként erre: 191. - Luckhunter)
2016. jún. 22. 15:35
Úgy legyen😉🌞☀
191. luckhunter (válaszként erre: 189. - Nemethke)
2016. jún. 22. 15:06
Furcsa de mióta pánikbeteg lettem állandóan fázok,én aki előtte ki se mozdultam ha sütött a nap nagyon utáltam a nyarat sokat szenvedtem a melegtől,most meg ha kimegyek a napra mintha feltöltődnék energiával,sokkal aktívabb vagyok elbírom a +40 fokot is gond nélkül, ha hideg van kint és kimegyek vagy elég ha felhős az idő akkor jön a légszomj meg a többi tünet.Ha megütöm a jackpotot kiköltözök egy mediterrán országba :).
190. cicus1989 (válaszként erre: 189. - Nemethke)
2016. jún. 21. 22:16

Igen általános tünetek utána meg azon kattogok hogy nem is ez a bajom 😀 vagy bebeszelem magamnak, hogy nincs gond 😀

Változó mikor milyen lelki világom 😀

189. nemethke (válaszként erre: 188. - Cicus1989)
2016. jún. 21. 22:00

Köszi jól😉

Nálunk fülledt meleg van eső nélkül.Meglepően jól viselem.

Én is utána nézem mindennek,csak az a baj,hogy ezek olyan általános tünetek,hogy majd minden betegségnek megfelelne😃

2016. jún. 21. 21:42

Sziasztok! Hogy vagytok? ☺

Nálunk szörnyű az időjárás hol esik dorog villamlik jégeső majd hatagra süt a nap. Olyan párás a levegő. Érzem is , hogy nyom a mellkasom.

Lassan rboy25 elmehetnel orvosnak annyi mindent tudsz. Bár én is nagyon sok dolgot olvasok érdekel de ez legalább ennek a betegségnek a következménye hogy mindent Google -on nézem egyből ha valamit eszeeveszek! 😀

187. rboy25
2016. jún. 21. 08:46

Persze, mindegyik kockázattal jár, főleg amikor az ember szívénél/szívében matatnak, meg elégetnek részeket belőle. Én attól félnék hogy mi van a beavatkozás közben történik valami és ottmaradok. :D De úgyis a napokban fel kellene most már hívnom a kardiológusomat, elmegyek hozzá vizsgálatra és akkor felvetem neki ezt a témát is. :D Legfeljebb mosolyog rajtam hogy ne hülyéskedjek, semmi szükség ilyenre. :)


A TSH eredmények (pjzsmirigy) nagyonis kihat a szívműködésre, nagyon is okozhat magas pulzust, magas vérnyomást, extrákat, kifulladás, izzadást, fogyást... Alúlműködésnél meg az ellenkezőjét. Volt a családomban pajzsmirigy-túlműködéses, fogyással, szívpanaszokkal járt neki a dolog. Egy darabig gyógyszert szedett és évek alatt szerencsére magától helyrejött és ezer éve nem kell neki semmi gyógyszer. Persze valakinek élete végéig kell rá szedni, nagyon sok mindentől függ.

Szóval... megint csak nem vagyok orvos :D De én a pajzsmirigy vizsgálatokat végigjárnám, nem tudom melyik szakorvosi ág foglalkozik ezzel (talán endokrinológus???) de oda mennék el.

186. Gabriella1975 (válaszként erre: 183. - Rboy25)
2016. jún. 19. 14:01
Nekem is ez a fő gondom. Pajzsmirigy göböm van,ráadásul a tsh az alsó értéktől egy kissé magasabb. Extráim vannak, egy hónapban egyszer kiugrik a vérnyomásom, idegesség jön rám csak úgy magától,nem tudok aludni.Na most ezek a tünetek túlműködésre utalnak. A doki szerint szedjek vérnyomás csökkentőt,nyugtatót,esetleg altatót! Azt nem értem,hogy a mai egészségügy miért a tünetet kezeli,miért nem az okot? Tudom,hogy nagy üzlet a gyógyszeripar,de ha tudnám, hogy a pajzsmirigy slimet szedhetném biz Isten elkezdeném! Szedtem az imuno algát,de mint kiderült felerősítette a tüneteket,mert kezeletlen a betegségem.
185. nemethke (válaszként erre: 183. - Rboy25)
2016. jún. 19. 10:10

Kockázatmentes műtét nincs.

Én belementek mert javasolták,meg nem gyógyit az tény,de könnyebbé teszi az életem.

Eltelt több mint egy hónap és tényleg sokkal jobb .Remélem így is marad.

184. rboy25 (válaszként erre: 182. - Luckhunter)
2016. jún. 19. 09:55

A gyomor nagy kihat a szívre, hiszen a nyelőcső alsó része elmegy mellette, meg a gyomor is ott van alatta.

Ha már így a gyomorról beszélgetünk nekem van egy nagyon érdekes "tünetem"... Ha gyorsan eszem sós és zsíros ételt (ilyen olajban sütött cuccok pl) akkor amint befejeztem az evést elkezd zötyögni valami váladék a mellkasomban amit 1-2 köhögéssel felköhögök és ennyi, el is múlt a dolog. Ilyen színtelen és viszonylag sűrű cucc... (bocsi a részletezésért).

Ezen mondjuk nem aggódom, nekem ilyen aztán ennyi. :D Minden esetre érdekes.


A fogászati érzéstelenítés érdekes dolog, biztos kihat a környező idegekre is, bár amikor nekem csinálták (2 bölcsességfogamat feszegették ki, az állkapoccsontomba is belefúrtak stb) akkor annyira ideges voltam és féltem hogy a szívemnek eszébe sem jutott félreverni, annak örültem hogy túléltem a dolgot és nem ájultam el menet közben. :D Csak a perceket számoltam vissza magamban hogy mikor lesz már végre vége és szabaduljak a steril szagú rendelőből. Mikor hazaértem kiment az érzéstelenítő, a fogam helye összevarrva, a képem feldagadva, tele volt a szám tamponnal és olyan szinten fájt hogy zokogtam a fájdalomtól mindaddig amíg a Flector el nem kezdett hatni. Szóval ezzel voltam elfoglalva, volt jobb dolgom. :D

Apropó... a Flector egy csodaszer! Fogfájást, fejfájást nagyon jól és gyorsan elmúlaszt. :D Persze nem szedem állandóan, de házidokimmal mindig feliratom ha elfogy. Havonta egyszer ha be kell vennem fejfájásra és u az mint a Cataflam, semmivel sem durvább csak ez por és azonnal hat. Mindenkinek tudom ajánlani, minden fájdalomra. Persze csak mértékkel és csak akkor ha nagyon muszáj. ;)

183. rboy25 (válaszként erre: 181. - Nemethke)
2016. jún. 19. 09:45

Persze, ez érthető.

Az extra vagy idegi alapon van vagy pedig vmilyen betegség jele amit kezelni kell.

Ha kockázatmentes lenne a dolog és biztos lenne a siker akkor lehet belemennék én is hogy múljon el végre örökre. :D

2016. jún. 19. 08:47

Kaptam én is savlekötőket,nem javultam tőlük semmit, amíg szedtem őket ugyanúgy hiperérzékeny volt a gyomrom reggelente,a mai napig mikor felkelés után elkezdek ide oda járkálni mintha kotyogna,mozogna a helyén,tompán fáj, lüktet,hullámzik,nyomódik ,és van hogy a mozgástól jön egy két extra is, ha sportolok valamit akkor elmúlik, én is elő tudom idézni az extrákat ha teleeszem magam ,ami még nagyon hat a szívműködésemre az a a citromlé,ha csak félszemet facsarok ki és megiszom reggel lenyugtatja a gyomrom és az idegeimet,de ha többet elkezd idegesen dobogni a szívem és félre ütni, még egy érdekes dolog- kioperálták a hátsó foggyökereimet,annyira le kellett zsibbasztani a szájüreget hogy nyelni is alig bírtam, amíg a lidokain hatott (kb. 6 óráig)addig se a gyomrom se a szívem nem vacakolt, lenyugodott, gondolom érzéstelenítette azokat az idegpályákat is amik a panaszokat okozzák.

Ha létezne olyan gyógyszer ami teljesen tünetmentessé tenne és nem tompítaná az agyat akkor azt szedném, de csalódtam a gyógyszerekben ezért nem szedek ma már semmit, ha jönnek a tünetek reggel akkor inkább mozgok,edzek attól elmúlik egy időre.

181. nemethke (válaszként erre: 180. - Rboy25)
2016. jún. 18. 23:30
Pontossan ebbe a kategóriába tartozom amivel befejezted.Ezért kellett a műtét.
180. rboy25 (válaszként erre: 179. - Gabriella1975)
2016. jún. 18. 21:08
Helyes! :) Ilyenkor tényleg ez a legjobb, akármennyire is félek tőle illetve szarul érint a dolog kifelé magabiztosnak és erősnek mutatom magam és csakazértis mégjobban dolgozom, még akítvabb tevékenységet kezdek el folytatni, felmegyek a lépcsőn és még sorolhatnám. És nemhogy súlyosbodna ezektől hanem el is múlik. :) Pont erre mondják az orvosok, hogy ez semmi, veszélytelen. Akinek tényleg szívbetegsége van, akkor egy rosszullétes állapotban terhelésre azonnal rosszabb lenne minden vagy bele is halhatna. Már ha képes egyáltalán terhelnie magát... :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook