Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Extrasystoléval együttélők klubja fórum

Extrasystoléval együttélők klubja (beszélgetős fórum)


177. nemethke (válaszként erre: 176. - Rboy25)
2016. jún. 17. 21:57
Érdekes ez a szédülés is .nekem is szokott lenni.
176. rboy25
2016. jún. 17. 21:53

Érdekes ez a gyomorsav... nekem is szokott lenni, van hogy napokig ég a gyomrom és ha háton fekszem, a hátam is fáj annyira marja. Néha éjjel felébredek rá aztán tolok egy nagy adag szódabikarbónát ami leviszi. Ha meg nem segít akkor protonpumpa-gátló de csak végső esetben. Egyébként nem vettem észre hogy több extrám lenne olyankor vagy kevesebb, nekem 100% idegi alapon van (hacsak azóta nem lett már valami szervi bajom is). :S De való igaz, a reflux, a nyelőcső-gyomor bántalmai abszolút kihatnak a szívre. Ez teljesen bizonyított tény, tényleg valakinek ez is okozhatja/súlyosbíthatja a panaszait.


10 éve vagyok pánikbeteg, sajnos tapasztalt vagyok a testi tünetek terén. Ha a panaszok mellett hiányoznak a "szokásos" tünetek, akkor tuti csak az idegrendszer játszik és nincsen komoly baj. Például ha az ember szédül forogva, nem ájul el és még sorolhatnám akkor nincs nagy gáz, legalábbis magamon ezt tapasztaltam.

Lelkileg kell először megtalálni az egyensúlyt és fontos hogy az embernek legyen hite. Teljesen mindegy hogy ki miben hisz vagy éppen milyen vallást gyakorol vagy nem gyakorol semmilyet. De a lényeg hogy legyen egy számára meggyőződött világnézete amire mindig támaszkodhat, nagyon sokat tud segíteni a lelki egyensúly megtalálásában és a nehéz időkben is.


Lassan elmegyek amúgy a dokimhoz, megnézetem magam a nyáron. Extrák persze vannak még mindig... so-so, időnként előjön többé-kevésbé. De megszoktam, utálom, félek tőle, de nem tudok mit kezdeni vele. Ha nincsen, próbálok annak örülni. :D Ami viszont van és kissé aggaszt is, az a szédülés. Már egy ideje jelen van sajnos az életemben. Ilyen bizonytalan, enyhén hullámzó érzés, és a fejemből jön egy az egyben érzem hogy a fejem szédül. Főleg akkor van, amikor fáradt vagyok vagy éppen túl sokat aludtam, de olyankor is előjön ha lehajolok és fel kell állnom vagy ha össze-vissza kell forgatnom a fejemet. Ez a lehajolás-felállás ezt nem úgy értem hogy kimegy a vér a fejemből és elsötétül... olyan is van de az teljesen más. Ez inkább ilyen fizikai dolog, lehet valami ideg a nyakamban, sokat szenvedek a nyakammal (folyton merev, van hogy beáll, fáj stb) vagy még a fülemre is gyanakszom. De érdekes, mert ha aktívan, tevékenyen töltöm el a napomat akkor nincsen ilyen problémám, ez többnyire az álmos, unalmas, semmittevős fetrengős napokon van jelen. Szóval nem durva ez, hanem inkább "szédelgek".

2016. jún. 17. 20:27
Ezt én is észrevettem ha teli eszem magam lehajolok jönnek az extrák!
174. nemethke (válaszként erre: 173. - Hypo)
2016. jún. 17. 20:05

Lehet benne valami,hisz a szívbetegek majd mindenki kap savlekötőt.Sőt mi több én mikor infarktust kaptam elötte 3 napig a gyomrom fájt.Többször hívtam ügyeletet akik savlekötőért küldtek patikába!Csak nekem nem jött be !!Bevitték és kiderült a nagy baj.

A magyarázat , hogy a nőknél többnyire hasonló tünetekkel jön az infarktus.nyomorból.

173. hypo
2016. jún. 17. 19:49

Sziasztok .

Leirom a történetemet hátha valakinek tanulságos lessz.


40 Éves vagyok túlsújos vállalkozó sok gonddal.


32 évessen kezdődtek az extráim ,először csak néha-néha havi 1-2 alkalommal.(akkor még nem tudtam hogy mi az csak kellemetlen volt) Ami érdekes hogy mindig csak este pihenés közben és csak ha a bal oldalamon feküdtem!!

Elmentem a kardiologushoz ,vizsgálatok nem talált semmit (válasz :Foggyon le ,kövér!)


igy telt el 5 év keserves fogyókurák hol sikerült ,hol nem ami lement utánna feljött stb.ellenörzés 4-5 havonta magánban 20000 ft /alkalom (mindig ugyanaz :maga kövér)


2014 ben nyaralás alatt feladta az epém a harcot utánna műtét kivették.Onnan kezdve kezdődött a pokoljárás (munkában lemaradás,hajtás reggeltől estig majd jött egy szép tachikardia (ujból kardiologus válasz ugyanaz ,nem kell vele foglalkozni maga kövér foggyon le illetve akkor már bejött az is hogy szorongásos depressziom van ,menjek el szichologushoz.

Elmentem..(nem talált semmit azt mondta pihenjek és foglalkozzak kicsit többet magammal


megtettem ,a Tachikardiák már 2 naponta jöttek,extrasystolék több ezer naponta (örültem ha volt 10 perc szünet.

Elegem lett (kiprobáltam a homeopátiát,a szichologiát ,a relaxáciot,voltam jósnőnél is hátha rontás van rajtam :)

Elhatároztam hogy elmegyek egy másik kardiologushoz (kivizsgát ő is ,monta hogy jo lenne fogyni ,kevesebbet dolgozni stb.)

Már ablácion gondolkodtunk(de féltem tőle ,és azt mondták nem mindenkinek nyújt végleges megoldást)

Kaptam béta blokkolot az nem javitott hanem még roszabb lett (már tömegével szedtem a Q10,B6 ,galagonya kapszula stb az egész füves kertet hátha valami valaki segit...de nem segitett)

Csökkentettük a beta blokkolot jobb lett.Hozzászoktam hogy igy kell leéljem az életem .majd 2 hete megtörtént a csoda.


Véletlenül egy baráti vacsora után jol teleettem magam majd természetessen rosszul voltam ,egy ismerős adott 1 tabletta savlekötöt,(láss csodát elmulott minden extra sehol) gondoltam bemesélem magamnak mert ugye én szorongásos deprszzios vagyok ugyis ..

m-ajd utánnaolvastam .

A nyelőcső ugyanazon az idegi pályán van mind a sziv tehát tulevés ,magas gyomorsav szint ,visszacsorgás okozhat extrasystolét és tachkardiát.

azota savlekötöt szedek (jövö hétre van időpontom a gasztro orvosnál) de teljessen tünetmentes vagyok ill. max napi 2-3 exta érezhető evés után (én aki pár honapja még álmodni sem mertem erről)


Tehát ha valakinek testhelyzet változásra

vagy etkezés után

Elörehajoláskor

vagy este fekvő ülő helyzetben jön elő az extra

gondoljon a gyomrára!!


Remélem tanulságos lessz valakinek és nem volt tul hosszu.

172. nemethke (válaszként erre: 171. - Gabriella1975)
2016. jún. 17. 07:44
Ezek a gyógyszerek lassítjak a szívverést és így segítik a szívműködést.Ezzel egyidőben a szívizomzat vér- és oxigénellátás igénye is csökkenhet.Nekem azt mondták hogy igyál egy korty kávét.ha túl lemegy ..egy ideig ezt csináltam végül hozzászoktak az alacsonyhoz .Már ritkán iszom kv
171. Gabriella1975 (válaszként erre: 169. - Nemethke)
2016. jún. 17. 07:37
Tudom,hogy nem csak vérnyomásra van,mégis ilyesztő nekem valahogy. Köszönöm megtisztelő válaszod!
170. Gabriella1975 (válaszként erre: 167. - Rboy25)
2016. jún. 17. 07:34
Szió! Nekem sem voltak egyéb gondjaim az ijedségen kívül. Szociális szférában dolgozom és láttam már az idősökön mit művelt egy alacsony vérnyomásra bevett bogyó. Alig tudtam felvakarni a földről,nem beszélve arról,amikor kihívtam a dokit hozzá és lecseszte azt az időst,vagy fogyatékkal élőt minek vette be ilyen vérnyomásra! De megígérem beveszem és majd meglátom. Nagyon köszönöm a választ!
169. nemethke (válaszként erre: 166. - Gabriella1975)
2016. jún. 17. 07:19
A vernyomascsokkentot nem csak arra adják!Nekem az infarktus óta(5év)100 /79 80nál feljebb nem ment ill 45 50 pulzus melett három félét is szedek.plussz vizhajtót.Néha fejre állok:)tőle.
168. rboy25 (válaszként erre: 164. - Nemethke)
2016. jún. 17. 07:05

A vegetatív idegrendszerem nekem is tropa... Bármi történik, azonnal megy a szívemre meg úgy az összes idegemre (az idegeimre megy, szó szerint). :D

A nyugodt, békés, konfliktusmentes dolgok valóak nekem, akkor sokkal jobb a helyzet. De hát az életben sajnos van ez is, az is nem lehet mindent elkerülni.

167. rboy25 (válaszként erre: 166. - Gabriella1975)
2016. jún. 17. 07:03

Szia!

Igen, volt... és ahogy jött, elmúlt nekem is. :)

Sok éve már az esetnek, ha jól emlékszem olyan 4-4,5 éve lehetett a dolog. Rettenetes érzés volt, minden második, harmadik ütés félrement, órákon keresztül. De semmi bajom nem volt, nem volt rossz a közérzetem, nem szédültem stb. Persze a pániktól nem éreztem jól magam, de ezt leszámítva semmi komoly. Nagy nehezen lefeküdtem aludni és elmúlt. Remélem nem lesz többet ilyenem, de sztem simán lesz még sajnos. :(

A vérnyomáscsökkentő tényleg picit túlzásnak tűnik erre a vérnyomásra de ha ezt írták fel, akkor ezt kell megpróbálni szedni, orvos mondta ért hozzá (én meg nem vagyok orvos :D ).

Legfeljebb ha félsz tőle, akkor valami hétvégi/munkamentes napokon próbálkozz. :)

2016. jún. 17. 06:16
Sziasztok!Érdeklődni szeretnék,hogy volt már valakinek olyan extrái,hogy 3órán keresztül tartott? Megcsinálták az EKG-t,de fekvő helyzetben semmi jele nem volt,csak amikor felültem,vagy feláltam! Szedetni akarja velem a doki 120/80 -as vérnyomásra a vérnyomás csökkentőt,de nem merem bevenni! Hozzá teszem nem toxikus mödésű pajzsmirigy göbeim vannak,gondolom ez is okozhat extrákat. Voltak extráim eddig is,de ahogy jött,úgy ment.De tegnap megilyedtem,hogy ilyen sokáig tartott! Szép napot kívánok mindenkinek!
2016. jún. 16. 19:00

Műtéten én is gondolkodtam de az első fokú háromhegyu billentyű nem rheumas elégtelensége betegséggel nem fognak megmuteni. Pedig ma pl süti sütés közbe jöttek az extrák le kellett ülni. De tény ma picit befordultam. Meg jön az eső.

A vegatativ idegrendszerem az lehet nekem is gatya! Sőt. ..

164. nemethke (válaszként erre: 163. - Rboy25)
2016. jún. 16. 12:22

Kellemetlen.az tény .Én is úgy kezdtem anno,hogy a vegetativ idegrendszer felborulása okozza.Aztán pajzsmirigy meg stb .Jártam mindenhova sehol nem találtak semmi szív bajt.

Magamra maradtam a bajommal és az itt olvasott tünetekkel.

Most jól vagyok !Nem.minden tökéletes ,de bátran mondom ahhoz képest ami volt ez semmi.Elkiabálni viszont nem akarom.

163. rboy25 (válaszként erre: 161. - Nemethke)
2016. jún. 16. 12:05

Így már érthető, persze. :)

Nekem azt mondták, teljesen egészséges és szimplán idegi/pszichés alapon vannak a panaszaim.

5 kardiológus mondta ezt, teljesen függetlenül egymástól.

Persze ennek ellenére zavar a dolog. :D

162. nemethke (válaszként erre: 161. - Nemethke)
2016. jún. 16. 11:10
Valószínüleg aki extrazik nem teljessen egészséges a szíve.szerintem.
161. nemethke (válaszként erre: 160. - Rboy25)
2016. jún. 16. 11:08

Szia.

Azért mert zavar valamit az extra nem kateterezik meg.

Azért ahhoz több indok kell.

Az ér kiiktatását sem csinálják mert zavar.Nekem sokáig volt problémám több féle gyógyszereket szedtem és ezek után műtötték meg.

160. rboy25
2016. jún. 16. 10:59

Olvasgatom itt a hozzászólásokat a műtétekről... hát nem is tudom. :S Eléggé ijesztően hangzik hogy a szervileg egészséges szívet megb*sztatják, meg kiégetnek belőle részeket. Olvastam egyébként erről, azt mondják csak komoly okkal csinálják meg, mert maga a beavatkozás sem veszélytelen. Pl. ha vki "csak" extrázik az nem nagy baj (mármint egészségügyileg) és sokkal veszélyesebb maga a katéterezés. Ráadásul olyat is hallottam hogy ezek az ingerületek szépen megtalálják előbb-utóbb a másik utat maguknak, aztán akkor lehet azt is kiégetni. És a végén az ember egész szívét kiégethetik, akkor is kiújul...

Van itt köztetek olyan, aki sokat extrázott, zavarta és katéterezték? És persze csak és kizárólag extrái voltak, egyébként meg egészséges volt a szíve, semmi más baja nem volt... Kíváncsi lennék rá de tényleg... meg hogy végleg megoldotta-e az illetőnek a gondokat.

2016. jún. 16. 10:46
Ma eléggé lihegős napom van, szorult a gyomrom körül reggel meg kapkodtam a levegő után, nálam ilyenkor jön az extra is, szorongásos rohamaim vannak ,eddig még megúsztam a félredobbanásokat haza is szaladtam egy kicsit gyúrni mert reggel nem volt már időm pedig éreztem hogy kellene mert már két napja nem edzettem, a súllyal guggolás mindig beválik ilyenkor jobban is vagyok miután megdobogtattattam vele a ketyegőmet , gondolom ma már nem jön vissza, elleszek valahogy.
158. nemethke (válaszként erre: 157. - Veronikaa)
2016. jún. 15. 12:04

Nekem volt infarktusom 5 éve.katéter is többször.

ICD tettek be mert már olyan szintén nagyokat ütött.Szó volt ,hogy kisütik azt az eret ami ezt csinálja de jobb ez a megoldás

157. Veronikaa (válaszként erre: 156. - Nemethke)
2016. jún. 15. 12:00

Szia! De milyen műtét volt ha szabad kérdezni? Mi állítja le az extrákat? Az a bizonyos szívkatéter? Nekem is meg akarták csinálni...


Amúgy olyan nehéz beletörődni abba. hogy nem lehet változtatni ilyen kellemetlen tüneteken! Kell hogy legyen megoldás! Lehet hogy a műtét az.

2016. jún. 15. 10:20

Sziasztok.olvasgattam a fórumot mivel engem is érintenek ezek az extrák.Engem egy hónapja megműtötték azóta jóval jobb a helyzet,kevesebb gyógyszerrel.

Minimális extrakkal

155. rboy25 (válaszként erre: 154. - Cicus1989)
2016. jún. 15. 06:53

Legalább Betalock segített. :) Nekem nem segít a bétablokkoló, ha reggel/napközben is beveszem akkor csak kába vagyok tőle mert az amúgy normális vérnyomásomat alacsonnyá teszi. Ha meg jönni akar az extra-roham akkor jön 5 marék bétablokkoló mellett is. Ha meg nem akar jönni, akkor gyógyszer nélkül sem jön elő. :( Szemét egy állapot ez.

Próbálj kérni gyógyszertárban vmi recept-mentes allergia ellenes szemcseppet, sokat tud segíteni. :)

2016. jún. 14. 18:55

Nyugi nekem is be be kalapalt ma jön a.meleg

Nekem van.11 ismert allergiam köztük macska szőr és ugye bár van cica.

Viszket a szemem és fáj de kamillazom.

Nem fogunk meghalni ebbe tegnap nekem is kellett bevenni egy negyed betalocot utána minden fasza volt 😉

153. rboy25 (válaszként erre: 152. - Cicus1989)
2016. jún. 14. 10:00

Szegény... :(

Nekem is előjönnek az extrák, egyik délután éppen lepihentem és már majdnem el is aludtam amikor rákezdett... Egy órát aludtam, és amikor felkeltem folytatta. :D Aztán megnyugodott...

Tegnap amikor sétáltam haza, megint előjött ez a fájdalmas történet, valami szörnyen ijesztő volt. Tényleg egy másodperc az egész, és olyan mintha meg is állna a szívem vagy nem tudom... Biztos ilyen lehet meghalni - az embernek annyi ideje van hogy odakapjon és már össze is esett, kész, vége.

Na de nem ijesztgetek senkit ezekkel, amikor a vigasztalás és az erősítés a lényeg. :) Létezik hogy allergiás vagy a pollenekre? Egészen kicsi korom óta az vagyok, többé kevésbé szenvedek tőle tavasztól őszig. Néha a szemem viszket, kivörösödik bár szerencsére ritka. Inkább az orrommal szenvedek, folyik és tüsszögök. Na meg a torkom viszket, kegyetlenül. De már megszoktam, meg szerencsére ez nem állandó jellegű hanem rákezd aztán abbamarad. :)

2016. jún. 13. 20:44

Sziasztok. Hogy vagytok? ☺ 😊

Én valahogy nagyon vacakul erősebben és gyorsan vert a szívem. Szemem is be van gyulladva viszket piros allergia gondolom, gyomrom is gatya szóval minden. De hiszek abban hogy az időjárás a hibas.

151. Veronikaa (válaszként erre: 150. - Luckhunter)
2016. jún. 11. 10:52
Igen, ez is érdekes és ez is azt támasztja alá hogy "lelki" okok vannak...
2016. jún. 10. 20:27
Állandóan kutatom én is hogy hogyan lehet megszabadulni ettől a szívneurózistól ami nekem is előjön reggelente, mert már nagyon elegem van belőle, 3 napja a súllyal guggolás mellett haspréssel is próbálkozom mert én mindig nyomást érzek a gyomrom felső részén így kezdődik a rosszullét utána üt félre a szívem mostanában azért már nem mindig,szét is edzettem a hasizmomat ma reggel 250 felülést csináltam, érdekes de nem dobbantgatott azóta félre és nem is fájt ott ahol szokott, gondolom azért mert az agyam el van foglalva a hasizomláz fájdalommal és így ,,elfelejtkezik" hogy ijesztgesse magát, így szokott lenni mikor pl. a fejem fáj akkor még sose volt úgy hogy elő jött volna az extra dobbanás.
149. rboy25 (válaszként erre: 148. - Veronikaa)
2016. jún. 9. 19:22

Én még fiatal vagyok, és sajnos elpuhultam. :(

Részben lelki okoból híztam el, részben bele is tojtam a dologba (bár az is lelki okok miatt történt).

DE! Nem hibáztathatom az életemet mindenért, ami történt megtörtént, inkább tenni kellene ellene. Jó lenne előbb leadni pár kilót és akkor már könnyebben menne a mozgás is. Előbb ezt a sok szemetet kell visszavennem amit megeszem. Csak nem könnyű, ha egyszerűen jól esik az evés - és az evés alapvetően létszükséglet, nem lehet ugye nélküle élni. Csak nem mindegy mennyi az a mennyiség ami a szükséges kategóriába tartozik.

2016. jún. 9. 14:55
Igen, ez a sportolás megfogja a lényeget szerintem is. Én is "puhány" vagyok, meg már nem vagyok fiatal sem, de ez elgondolkodtat...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook