Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Extrasystoléval együttélők klubja fórum

Extrasystoléval együttélők klubja (beszélgetős fórum)


2016. máj. 15. 23:37

En egy ilyen rossz hírtől (halálesettol) annyira padlóra kerültem egyik nap ügyeleten voltam migrén szapora pulzus másnap már a sürgősségin erős gyomorgorccsel.


Szóval lehet ettől de én a helyedben azért elmennek orvoshoz hogy mindenképpen megnyugodjal!

Az a biztos ha a doki mondja 😊☺

2016. máj. 15. 23:34

nagyon koszi a valaszokat, jolesik, hogy van kivel dumalni errol... soha eletemben nem volt meg ilyenem es most hirtelen tok erosen, tok gyakran...

az a legszornyubb, hogy allandoan nyugodt helyzetben kezdodik el. amikor tenyleg tok nyugi vagyok. es egyszer csak bamm. es meg egy. aztan meg egy.

husvetkor halt meg a nagymamam es eszembe jut sokszor, rossz hogy meghalt, rossz ra gondolni, ha nagyon belegondolok, igazabol sirni is kepes lennek, de nem vagyok mely gyaszban vagy durvan felkavarva vagy ilyesmi. nehez lenne elhinni, hogy ettol van a szivritmuszavar.

2016. máj. 15. 22:25
Hat en is tudnek errol meselni de nekem panikbetegseg ettol a szivbetegsegtol jott ki.
90. eb2870e056 (válaszként erre: 89. - Cicus1989)
2016. máj. 15. 22:17
Nincs mellkasi szorito erzesem. A panikbetegsegem meg joval elorebb vezetheto vissza. Az extrak kesobb jottek. Stressz miatt. Sajnos eleg sokmindenen mentem at mar fiatalon.
89. cicus1989 (válaszként erre: 88. - Eb2870e056)
2016. máj. 15. 22:03

Mellkasi szorito erzes?

Nem lettel tole panikbeteg?

88. eb2870e056 (válaszként erre: 87. - Cicus1989)
2016. máj. 15. 22:01
Nalam "csak" ezek az extrasystolek...
87. cicus1989 (válaszként erre: 86. - Eb2870e056)
2016. máj. 15. 21:33
Legelejen Bisoblockot kaptam majd betalockra lett cserelve. Elmeletileg nem sulyos betegseg masnak is van ilyen betegsege es meg se erzi. Nalad milyen rosszulletek vannak?
86. eb2870e056 (válaszként erre: 76. - Cicus1989)
2016. máj. 15. 19:38
Nekem is van ez a háromhegyű billentyű nyavaja.. neked a doki mondott rá valamit?? Nekem semmit...
85. cicus1989 (válaszként erre: 83. - Rboy25)
2016. máj. 15. 17:18

Én is csak akkor mennék bele ebbe ,ha már minden kötél szakadna.

De Én azt se bánom ,ha beállna az idő ,és nem lennék rosszul.

Hol esik ,hol fúj ,hol süt megkattanok ettől.

De két este már kicsi xanaxxal aludtam annyira nem kattogtam sőt jót is aludtam.

Ti hogy vagytok?

84. Veronikaa (válaszként erre: 75. - Laurel888)
2016. máj. 15. 09:18

Szia!

Szerintem ne aggódj először is!

Aztán meg, ha még sosem voltál kardiológián, hát egy vizsgálat nem árthat. Ha ott azt mondják, semmi baja a szívednek, akkor biztos, hogy idegi alapon van. Ha meg találnak valamit, adnak rá orvosságot. Én elmennék egy kardiológushoz a helyedben.

(Nekem akkor jött ki először, amikor egy közeli ismerősöm meghalt. Tehát lelkileg voltam ki. )

83. rboy25
2016. máj. 14. 21:32

Szia laurel!

Nem kell megijedned, nem fog leállni a szíved. Azt mondják az orvosok hogy akinek extrái vannak gyak. u annyi esélye van hogy leálljon a szíve mint akinek nincsenek. :) Nyilván egy ilyen roham közben az ember nem hiszi ezt el, leszarja a statisztikákat meg amúgyis az az érzése van hogy "pont én leszek a kivétel és itt halok meg". :S

Már jó 10 éve vannak ilyen problémáim, semmilyen csodaszer nem segített. Lehet próbálkozni magnéziummal, citromfű teával ilyen ártalmatlan dolgokkal. Ha az sem segít, és van otthon akkor egy kevés Xanax, Frontin lenyugtathat hogy pihenni tudj.

Hogy normális-e ez vagy sem, az nézőpont kérdése... inkább azt mondanám hogy nem veszélyes. Egyszer - soha nem felejtem el - volt egy ilyen rohamom ami órákig tartott. Felszálltam a vonatra a Keletiben akkor kezdődött kb. és egészen Egerig kitartott. Minden harmadik ütésem félrement, de komolyan! Semmi más tünetem nem volt, de azt hittem el fogok pusztulni. Előtte sosem tapasztaltam ilyet. Aztán leszálltam a vonatról... és azt hangoztattam magamnak hogy "ELÉG!" Ezt mondogattam vagy 10 percig, és el is múlt! Aznap egyszer-egyszer előjött még 1-2 melléütés, de ennyi.

Azóta akkor fordul elő velem ilyen amikor tényleg nagyon stresszelek vagy nagyon rossz dolog történik velem.

Egyébként viccen kívül... ha nagyon érzed, nagyon nem múlik és nagyon szar akkor ügyelet. Még nem próbáltam személy szerint, de ha rámjön mindig az eszemben van vészmegoldásként. Azért jó, mert akkor rögtön megnézik, azonnal EKG, látni fogják mi van (vagy mi nincsen) és megnyugszol. :) Nekem sokat segített amikor holtert kaptam és közben is előjött. Kifejezetten örültem neki, mondom legalább most kiderül mi van! :D Meg egyszer egy ütést elkaptak egy sima EKG-n is, de nem mondtak rá semmit. Megmutattam háziorvosnak, aztán röhögve mondta hogy "itt vannak az extrái!" :D


Cicus, utánanéztem már ennek a "megszüntetésnek" elég ijesztőnek tűnik meg azt olvastam róla hogy ilyen gondokra meg sem csinálják mert veszélyesebb a beavatkozás mint maga a sikere. Olyat is olvastam, hogy akár új utat is találhat magának a hibás ingerület pár év múlva és még a ténylegesen kezelendő ritmuszavarokat sem biztos hogy ki lehet szedni vele. Személy szerint nem merném alávetni magam ilyennek, de orvosnak fel lehet vetni hogy hallottál erről, jó-e erre a helyzetre stb... Nem vagyok orvos, én is csak a netről tudom ezeket, próbálok hiteles forrásokat nézni. :)

Az EKG meg tuti rendben lesz. :) Találnak kb. 100-200 extrát aztán ennyi. ;) De kíváncsian várom mit mondanak! :)


Nekem ma kicsit előjött délután, de az a szemét fajta... (mondjuk ebből mindegyik szemét) az az enyhe érzés, kihagyás de csak mintha "kezdődne" ennek ellenére ott volt, éreztem. Leírhatatlan. :S De szerencsére "lemulasztottam", lekötöttem magam. Meg azt mondják a koffein erősíti ezeket... hát én beletojtam és ittam egy kávét. :D Nem rontott rajta. :)

2016. máj. 13. 21:05
Köszönöm utána fogok nézni. Kedden derül ki az ekg eredményem. Kíváncsi leszek. Félek és izgulok.
81. lavanda (válaszként erre: 74. - Cicus1989)
2016. máj. 13. 20:08
Igen, de nekem nem az extrák miatt kellett, hanem ritmuszavarom volt, egyre többször és egyre több ideig tartott. (AVNRT -ez a rövidítése) A leghosszabb két órás volt, 180 körüli pulzussal, ilyenkor jártányi erőm nem volt, vagy le kellett ülnöm vagy feküdnöm. (nyilván az utcán, boltban nem feküdhettem le). Sok időbe telt, mire kiderítették, hogy mi a bajom. Olvasgasd a "Kinek van ritmuszavara, ki esett át szívkatéterezésen?" című fórumot itt a Hoxán, sokat segítettünk ott "sorstársak" egymásnak.
2016. máj. 13. 15:39

Időjárás stressz esetleg egy fel nem dolgozott esemény is okozhatja.

Nekem is elojott ma is sőt az utóbbi időben mindenap. Szívdobogás erzes minden pánik stb.

2016. máj. 13. 15:37

Nekem is van úgy hogy egész nap extrák jönnek. Ezek ártalmatlanok vagyis azt mondjak. De engem is megijeszt. Sőt. Nekem háromhegyu billentyű nem rheumas elégtelensége. De nekem a stressz nagyon elohozza. Meg az időjárás is.

Nehezen kapok levegőt is.

78. laurel888 (válaszként erre: 77. - Cicus1989)
2016. máj. 13. 15:31

Epp a gyogyszertarba tartok.. Koszi a valaszodat!

Egyszeruen nem tudom, normalis-e, hogy egesz nap extrazom. Eddig soha eletemben, most meg hirtelen csak igy?

A csaladomban sincs semmilyen oroklodo betegseg, szuleimnek nincsenek ilyenjeik.

2016. máj. 13. 15:29
Magnéziumot és citromfű teát ajanlom.
2016. máj. 13. 15:21

Nekem is van úgy hogy egész nap extrák jönnek. Ezek ártalmatlanok vagyis azt mondjak. De engem is megijeszt. Sőt. Nekem háromhegyu billentyű nem rheumas elégtelensége. De nekem a stressz nagyon elohozza. Meg az időjárás is.

Nehezen kapok levegőt is.

2016. máj. 13. 14:50

Sziasztok!


Új vagyok... 29 éves nő.

Pár hete kezdődött a dolog, előtte soha. Este, az ágyban fekve elkezdtek jönni az extrák.

Pár nappal később, ismét este, az asztalnál ülve.

Aztán most már ott tartok, hogy hajnalban is voltak, aztán reggel is, ahogy felkeltem, rákezdtek, és egész nap tartanak!!!

Kétségbe vagyok esve, nem merek este lefeküdni, mert félek, hogy leáll a szívem!

Ma annyit el tudtam érni, hogy csináljanak egy EKG-t - persze arra a pár percre semmi nem volt. Nyilván.

Kedden megyek a kardiológiára. De ha egész nap extrázik a szívem megállás nélkül, szerintetek az mennyire súlyos? Ne várjak 4 napot se, hívjam fel inkább az ügyeletet?

Nagyon köszi, ha tudtok valamit mondani...

2016. máj. 12. 21:21
Meg lettél kateterezve? Mennyire súlyosnak kell lennie hogy megcsinaljak? Mert én is gondolkodtam rajta.
2016. máj. 12. 20:52
Én ma egész nap "éreztem a szívemet", de nem tudom, hogy ezek extrák voltak vagy a ritmuszavar próbált újra meg újra beindulni.(de már nem tud, mert elvágták az útját, így csak próbálkozik). Mindenesetre nagyon megijedek ilyenkor, félek, hogy kórházban kötök ki. Engem inkább a szeles idő visel meg, az esőt jobban tolerálja a szervezetem.
2016. máj. 12. 19:42
Hogy vagytok ebben az esős szeles időben? Nekem hogy ide ért az eső érzem az extrákat 😦
71. rboy25
2016. máj. 11. 20:24

Sziasztok! :)

Na, örülök a pajzsmirigy meg labor eredményednek! Nyugodj meg, ezer százalék hogy "csak" idegi alapon van. :) Majd holteren sem lesz semmi, legfeljebb az extrák, de szívbetegséget nem fognak találni biztos vagyok benne. ;)


Az MPS-re azt mondják hogy nem vészes dolog, a lakosság x%-ának van, nem szoktak vele nagyon sokat kezdeni. Legalábbis amennyire én tudom, amiket hallottam róla. :)


Tegnap extráztam... bent munkahelyen, kaja után. Jól teleettem magam, aztán jöttek sorban. Na mondom király, itt fogok lefordulni. De persze nem történt semmi, elkezdtem csakazértis csinálni a munkámat és el is múlt. Azt vettem észre hogy egy órája már nyugi van. :D

Még ha csak 1-2 jönne azt mondom oké... de ha rámjön, akkor sorozatosan, van hogy minden 3. ütés félremegy és ez eltart 10 percig is... Utána ritkulnak, majd elmúlik.

2016. máj. 10. 20:46
Nekem nem . Én csak a szívdobogás érzést szoktam mostanában. De normális sőt inkább alacsony a vernyomasom.
2016. máj. 10. 19:42
Nektek is van olyan hogy kb minden huszadik ütés extra néha?
2016. máj. 10. 19:28

Jelentem a pajzsmirigyem értéke tökéletes egy kis csillag lett a vérképemen :D

Tuti idegi alapon van ez a sok extra és szívdobogás érzés vagyis remélem,ezzel nyugtatom magamat :)


Ti hogy vagytok?

2016. máj. 10. 11:56

Sziasztok! én most találtam rá erre a fórumra amikor az extrákról keresgéltem a neten. Nekem MPS-em van (mitrális prolapszus) és az okozza az extrákat. Legutóbb azt mondta a doki, EKG-t kellene csináltatni, amikor jönnek az extrák. El is mentem az ügyeletre, de abban a fél percben épp egy extra sem ugrott be... Így az EKG nem mutatott semmit...

Azt gyanítom, idegesség hozza ki.

Nekem kicsit segített a Q10 - olajban.

Extrátlan napokat kívánok mindenkinek!

2016. máj. 9. 13:37

De lehet azért vannak szivdobogás érzésem mert alacsony a vernyomasom.

Holnap megyek verkepre megnezik a pajzsmirigyemet megegyszer.

2016. máj. 9. 08:19

Én sose voltam elhízott nekem már soknak számít hígy 57 vagyok. Úgymond szerencsére hiztam.

😊☺

Nekem egyszer volt hogy arra ébredtem h erősebben doboz de nem gyorsan sőt normálisan. Hataz időjárás is beall majd mi is ☺

64. rboy25
2016. máj. 9. 07:06

Nekem tegnap jött rám délután, viszonylag enyhe bedobbanások voltak, ez most nem volt annyira durva. Viszont elég sokáig tartott, teljes bizonytalanság-érzésem volt közben, olyan belső remegést éreztem. Aztán lefoglaltam magam és azon kaptam magam hogy el is múlt. :)

Most csend van, de majd jön a következő ilyen... nem félek tőle hogy örökre elmúlt :D

A sok csavargás az tök jó dolog! Amikor rád jön, akkor is menjetek el ha teheted. :) Majd szépen megismerkedsz emberekkel (pl. a boltban a személyzettel, szomszédok stb) és már minden olyan "szokásos lesz". :) Költöztem már párszor különböző helyekre, mindig idegen volt az elején aztán azon kaptam magam hogy belerázódtam, megszoktam az új környezetemet.

Az "alultápláltság" simán lehet a folyamatos idegességtől. :( Amikor folyton idegeskedtem, szorongtam nagyon lefogytam, 50 kiló voltam. Utólag ha visszanézek egy olyan fényképet, megijedek! Most meg majdnem 90 vagyok. Persze az sem jó, de ha egy 8 kilót leadnék akkor teljesen normális testsúlyom lenne.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook