Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Extrasystoléval együttélők klubja fórum

Extrasystoléval együttélők klubja (beszélgetős fórum)


2016. nov. 24. 10:20

Üdvözlet! 2-3 hetente szoktam érezni ilyen "félre ütést" , de semmi különös egyéb...

Az elmúlt egy napban azonban kb. 10 percenként érzem, van, hogy többet egymás után... veszélyes dolog ez?

298. Antonov225 (válaszként erre: 297. - Türelmes)
2016. nov. 21. 14:07

Meglepően jól. Egy-két extra van csak és kb. 2 naponta mostanság. Nekem inkább az eső szokott odatenni. Akkor aztán megy odabent a "buli", ritmusszabályozó ide, vagy oda.

Jobbulást kívánok!

2016. nov. 21. 12:33

Hogy érzitek magatokat ebben a szeles,frontos időben?

Nekem ma a légzés kicsit nehezen megy. Mèlyeket kell lélegeznem. Remélem hamar vége lesz a novemberi tavasznak.

Az egy kicsit érdekes, hogy tegnap óta elég csöndben van a szivem. Egy- két extra.

296. Antonov225 (válaszként erre: 294. - Türelmes)
2016. nov. 14. 19:54
Ja, értem. A magnéziumot és a káliumot tudtam. A Pananginban is az van, ha jól tudom. Terhet vesz le a szívizomról, valami ilyesmit mondott a doki. Persze jobb természetes dolgokban bevinni ezeket, mint gyógyszerekben.
295. Antonov225 (válaszként erre: 293. - Türelmes)
2016. nov. 14. 19:51

Hú, az sok. Mondjuk ha ő azt mondja, hogy nem sok, az jó. Csak ugye megélni rossz.

Az úszás nagyon jó! Mondjuk a kerti munka is, az is felér időnként egy edzéssel.

294. türelmes (válaszként erre: 292. - Antonov225)
2016. nov. 14. 19:48

Az ablácio csak akkor kell ha már a gyógyszer nem hasznàl.

Q10, magnézium(magnosolv)amit naponta iszom. C vitamin, meg kálium tartalnu ételek, gyümölcsök.

293. türelmes (válaszként erre: 292. - Antonov225)
2016. nov. 14. 19:45

Hát igazából nyár óta érzem jobban az extrákat. De azt mondta az orvosom, hogy ez még nem sok. Kb napi 50-60 amit megérzek.Lehet több is de ha elfoglalom magam akkor nem veszem észre.

58 éves vagyok. Nyugdijas.

Úszni jàrok rendszeresen, tavasztól késő őszig kerti munka. Kicsit félek a téltől mivel kevesebb a mozgás terem.

292. Antonov225 (válaszként erre: 291. - Türelmes)
2016. nov. 14. 19:10

Asactal-t. (Illetve most Astrix-et)


Az abláció óta jobb?

291. türelmes (válaszként erre: 290. - Antonov225)
2016. nov. 14. 18:17
Milyen vérhigitót kapsz? Három évig tartott nálam a pitvarf.o.Majd megcsináltak az abláciot.Az ablácio utan három hónapig hasi szuri, majd zylt gyógyszer. Azt mondta az orvosom , nem kell szedni véralvadásgátlót.(sinkumar)
2016. nov. 14. 17:16

Üdv!


Kiskorom óta (most 25 éves vagyok) nincs rendben a szívem, zörej van azóta, aztán jött az autoimmun betegség, ami pár éve a szívemet is piszkálja, azóta a tachycardia, pitvarfibrilláció és ugye a régi zörej mellett itt van az extrasystolé. Van, hogy napokig, vagy egy hétig semmi, máskor egy nap sok. A front is erősen meghatározza. Pl. az esőre érzékeny a szívem, esős napokon szorgalmasan "gyártja" az extrákat. Nebivololt és Panangint kapok, meg vérhígítót.

Hajmeresztőek tudnak lenni ezek a "rohamok". Egyszer a pulzusom 202 volt, persze száguldás a SBO-ra, ott rámszóltak, hogy nyugodjak meg, mert az extrázás is rosszabb, ha stresszelek. Kicsit ironikus volt, hogy a szívem ijesztett meg és azért kellett higgadnom, hogy helyreálljon. :-D 2 adag gyógyszer visszaütötte. Azt utálom, mikor kihagy és utána meg olyanokat üt, hogy majd' kiugrik, látom a mellkasomon a kiugrást.

289. türelmes (válaszként erre: 288. - Cicus1989)
2016. nov. 14. 16:47

Nekem néha úszás közben. De ahogy jön úgy el is mulik a végére. De fizika munkánál nem szoktam extrázni. Igaz gyorsabban ver a szivem. Pihenek egy kicsit és folytatom. Pedig hetente nyírtam a füvet, konyhakertem van.

Igazából csak pihenéskor érzem meg a félreütéseket. Úgy gondolom,hogy ilyenkor az ember jobban figyel a test jelzéseire.

2016. nov. 14. 16:11
"Fizikai munka "közben valakinek jött már elő extra? Többszöri?
2016. nov. 14. 10:11

Már eljutottam arra a pontra ,hogy próbálok vele nem foglalkozni.

Egy egészséges szívnek is alapjáraton 100 melléütés van. De még az ezres kategória (idegesség esetén) se vészes,csak ha állandó.

2016. nov. 14. 09:06
Igen, én ilyenkor direkt köhögök mert az fékezi a melléütéseket. Az orvosom mondta hogy így csináljak. Az abláció után is elég sok melléütésem volt. Azt mondták ez normális. Köze egy évig szinte csendbe volt a szivem. Idén nyáron kezdte újra. De próbálom kezelni. AGYILAG IS.
2016. nov. 14. 08:30

Igen nekem is előjön olyankor is. Már lassan mindenhogy előjön :D

Én azt éreztem mintha egyet nem dobban de nem követte olyan nagy dobbanás inkább köhögnöm kellett.

De reggel is volt 2 pici dobbanás.

2016. nov. 13. 21:43
Nekem éppen most kezd el vacakolni. Pedig nincs front. Talân az alvás jót tesz.úgy veszem észre, hanyatt fekvés is előhozza az extrákat. Nálatok is előfordul?
2016. nov. 13. 11:40

Nekem ma volt pár extra de csak azért mert felmergeltek...😡

Ittam citromfű teát. Hideg is van fúj a szél. Nem igazán kedvező.

Ti hogy vagytok?

2016. nov. 12. 16:50

Jó estét!

Hogy birjátok a mai napot? Nekem ma nem sok az extra de ha jön akkor nagyon nagyokat dobban. Fejem is zúg, lüktet.Hallo a szívverésem a fülemben. Olyan fémesen cseng.Na most írás közben rákezdett! Főzök galagonya teát az talán segít.

Mindenkinek nyugodalmas jóéjszakát kívánok.

2016. nov. 9. 17:58

Nekem is volt ma jópár extrám....

Mozgás valóban jó...

2016. nov. 9. 12:08
Bocs a betű kihagyásokért.
2016. nov. 9. 12:07
Ma reggel rosszul indult. Tele melléütésekkel.Elmentem úszni. 1km megvolt.Elmult az extra.Tavaj nyáron ablaciom volt. Az orvos mondta ne hagyjam abba az úszást.Hetente járok és szerintem jót tesz.Aki teheti kezdjen el úszni. 58 éve vagyok, 35 évet irodában húztam le. Kettő éve járok uszodába. Szereinte sosr késő elkezdeni.
278. cicus1989 (válaszként erre: 277. - Türelmes)
2016. nov. 8. 17:45

Akkor nem csak Én szenvedtem tőle... Gyógyszert kellett bevennem.


Nagyon sokszor mellé ütött nekem is. Éreztem a mellkasomat majd kezdtem bepánikolni :S

2016. nov. 8. 17:21

Szép jó estét!

Nem tudom Ti hogy vagytok de nekem ma sok melléütésem van. Délelöt eső délután havazás.

Vigyázzatok magatokra

Igyatok galagonyteát. Egy kiadós séta sem àrt.

Ritmusos ékszakàt mindenkinek.

2016. nov. 8. 13:50
Sziasztok. Ma nagyon sokszor volt extram volt.
2016. okt. 24. 17:19
Valeriana harmonyt vettem. Remélem legnyugtat és elmúlnak az extrák is. 😊
2016. okt. 24. 10:29

Nekem volt ma egy csomó extram reggel igaz mentem felvételizni gondolom izgultam.

De engem annyira be tud paraztatni főleg hogy utána nehezen kapok levegőt de biztos csak pánik dolgozik rajtam.

Sedacur forte vagy valami ilyesmit használt valaki? Használt? Nem szeretnék xanaxot szedni megint.

2016. okt. 23. 21:25
Igen nekem is olyankor furcsan jon a levego... es egyebkent eszrevettem, mert mar tulsagosan is figyelem magam, hogy amikor beszivom a levegot leginkabb akkor jon az extra..
2016. okt. 23. 19:35
Nektek szokott olyan lenni, hogy extra bedobbanas majd utána nehezebben kaptok levegőt?
2016. okt. 20. 16:33
Sziasztok! Hogy vagytok? Hogy bírjatok ezt az időt?
2016. okt. 19. 00:03

Sziasztok.


Köszönöm a biztató szavakat de ha beveszem a concort akkor is van ugyan úgy igaz csak akkor veszem be ha jönnek az extrák iszom a magnosolvot ami nagyon jó de ez sem segít.Eléggé elkeserítő ez az egész hogy egészsége vagyok és nem múlik el és csak jön igaz azt nem írtam le hogy kb majd két évig sokszor jártam ügyeletre mert pánik beteg voltam amit xanaxal kezeltek aztán váltottam frontin 0.5 -re és azzal elmúlt a pánik vagyis fejben dől el minden ahogy mondják és nekem sikerült letenni a bogyit de után meg rá két évre jöttek ezek az extrák nem tudom elmenjek dilidokihoz esetleg?Sokszor be vagyok parázva van egy kislányom most ő 7 éves lesz iskolás most elsős és 38 vagyok ami itt igaz rám mozgásszegény életmódot élek egész nap a gép előtt ülök ami tudom nagyon nem jó és mozogni kéne de sokszor mikor elkezdeném akkor jönnek az extrák és ezek annyira vissza vetnek hogy nem merem fosok hogy mi van ha elmegyek futni esetleg és össze esem megáll a szívem vagy történik valami tudom ez is lehet pszihés de na vajuk be őszintén elég borzasztó nem ez az extra még sokáig szeretnék élni a családban mindenki 90 felett ment el senkinek nem volt szívvel semmivel baja orvoshoz sem jártunk sosem mert nem egy beteges család vagyunk szóval nem tudom mi lenne a jó segítsetek ha tudtok ...


Köszönöm !!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook