Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Edwards szindróma fórum

Edwards szindróma (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
2014. ápr. 11. 12:37

Sziasztok! Ha megengeditek csatlakozok a fórumhoz. Első babás kismama vagyok, akit a 12 hetes UH-on jól megijesztettek, és tanácsot, véleményt szeretnék kérni Tőletek.

A történet röviden: 11+6 naposan a kórházban az UH-n minden rendben volt, 1,2 mm tarkóredő, orrcsont látszik, végtagok, egyéb méretek elvileg minden rendben. Másnap Istenhegyin megcsináltattam a kombinált tesztet (ezt inkább csak a vérvétel része miatt), itt az előző napi UH-hoz képest mindene sokkal nagyobb volt, nyaki redő is 1,8 mm (bár ez elvileg még mindig normális érték), de ami kiakasztatott, az az, hogy hipopláziásnak írta az orrát. Ezt úgy fordította le, hogy van neki, de kisebb mint kellene, és azt mondta várjuk meg a véreredményt, ha az negatív, meg a nyaki redő is (ezek fontosabbak szerinte) rendben van ugye, akkor szerint nincs baj. A véreredményem végül negatív lett, bár gondolom az orra azért "lehúzta" az eredményt. Down 1: 2154, Edwards 1: 6234, a haramadik pedig 1: 20ezer körüli.

Hát megmondom őszintén, hogy 28 éves létemre ez az eredmény nem igazán nyugtatott meg, és visszamentem minden eredménnyel a választott orvosomhoz a kórházba, aki elküldött genetikára. Genetikán újabb UH immár 13+4 naposan, ahol a doki ismét ráírta a papírra, hogy minden oké, csak az orra részlegesen ábrázolódik, és a nyaki redő is itt már 2,1 mm volt, de elvileg a korral együtt nő. Vissza genetika, ahol 2. mondatban azonnal felajánlották a magzatvízvételt.

És most nagyon nem tudom mit csináljak. Istenhegyin nem küldtek ezzel az eredménnyel sehova, a kórházban pedig azonnal az amnio-t ajánlották fel :((( És igazából tudom, hogy semmilyen UH és vérteszt nem garancia arra, hogy nincs semmi baj, mégis nagyon félek megcsináltatni.. És a neten is alig találok olyan valakit, aki hasonló cipőben járna, hogy minden oké, csak az orrocskája nem :(

Szóval nagyon kíváncsi lennék a véleményetekre!!! Előre is köszi Mindenkinek!

187. jennko (válaszként erre: 186. - Cab59af884)
2014. ápr. 9. 10:06

Nagyon örülök, hogy minden rendben van. :)))

Én voltam cukorterhelésen az jó lett de a többi eredményem elég szar. Szerintem vérszegénység pedig vasat is szedek. Majd én is akarok menni 4D-re de csak a 28.héten. az még jó 3 hét. Az én kicsikém nem olyan aktív vagyis vannak napok amikor elég lusta.

2014. ápr. 9. 09:26

Jajjajj, dehogyis, szerencsére nincs gond!!! Ne haragudj, kicsit összesűrűsödtek az események körülöttem...család, háztartás, kiskert(itt a tavasz!), és nem volt időm jelentkezni!


Nos, minden rendben, a múlt csütörtökön voltunk 4D-n és a miómám "elsimult", már nem is volt látható és mérhető :D


Baba nagyon aktív, rugdos ezerrel, múlt héten volt 522gr a becsült súlya, úgyhogy teljesen jó értékeket mutatott.


Nálatok mizujs?

185. jennko (válaszként erre: 183. - Cab59af884)
2014. ápr. 8. 07:04
Remélem nincs semmi baj, hogy nem jelentkezel.
184. jennko (válaszként erre: 183. - Cab59af884)
2014. ápr. 5. 10:46
Mi volt a 4D-n? Mit mondtak? Minden ok?
183. cab59af884 (válaszként erre: 182. - Jennko)
2014. ápr. 2. 12:22

Jajj, még szerencse, hogy smmi baj sincs !!! Velem is előfordult már, hogy jó sokáig nem éreztem egy pici mocorgást sem, de olyankor ettem valami édeset, lefeküdtem, és szugeráltam , hogy csak 1-2 rúgást kicsim, csak hogy tujdam, minden rendben van...eddig bejött a módszer :)


Hát igen, a méhszájjal szerintem sem érdemes viccelődni, azt a gravitáció még jobban lerövödítheti, így tényleg sok fekvés...Én sem indulnék el egy ilyen hosszú útra a helyedben...


Mi holnpa megyünk 4d-re, nagyon kíváncsi vagyok már, mekkorát nőtt a picur, illeve a miómát is megnézetem, remélem az nem nagyon szórakozik velünk.


Majd én is jelentkezem még, hogy mi volt, de várom a híreket tőled is, tudsz-e rendesen pihenni, stb.

182. jennko (válaszként erre: 181. - Cab59af884)
2014. ápr. 2. 09:17
Szia. Hogy vagy? Én tegnap elmentem uh-ra mert 2 napja nem igazàn éreztem mozgolódàst. Végülis minden rendben.Megnézte a méhszàjat is, azt mondja eléggé rövidül meg laza de még tart. Sokat kell pihennem és semmi erőlködés. Úgy volt 2 hét múlva utaznànk vissza de nem megyek, nem kockàztatok.
2014. márc. 27. 12:17
Wow....az sincs közel :) Nem semmi, de megértem. Egy babáért nicns olyan, amit meg ne tenne az ember :)
180. jennko (válaszként erre: 179. - Cab59af884)
2014. márc. 25. 18:07

Csak sima uh lesz, kontroll. Majd ha hazajöttünk utàna akarok menni 4d-re.

Onnan kapom majd a Gyest vagy ilyesmit mert mi ott élünk csak a lombik miatt vagyok itthon. Kb októberben mennénk vissza.

179. cab59af884 (válaszként erre: 178. - Jennko)
2014. márc. 25. 18:00

Hova mész UH-ra? Igen...te egy kicsit előrébb jársz mint én :)

Írországban milyen papírokat kell elintéznetek?

178. jennko
2014. márc. 25. 17:57
Én is àprilis 3-àn megyek ultrahangra. :) 7-én meg cukorterhelésre akkorra màr 24 hetes leszek. Ha minden jól alakul nàlunk is kb àpr.15 körül visszamegyünk Írorszàgba kocsival de csak 2 hétre, ha a doki is engedi, mert addigra màr 26-27 hetes leszek. El kéne intézni a papírjaimat. Ha a sors nem szólt volna közbe tegnap indultunk volna. :(
2014. márc. 25. 17:27

Szia!! Ne haragudj, hogy sokig nem írtam,d e iszonyat sok a meló, és Áron is sokat volt itthon a füle miatt :( Stressz-hegyek....

Én legközeleb április3-án megyek egy 4D-re, leméretem ismét a miómát, remélem nem nőtt nagyot. Még van helye a babának forgolódni is, így gondolom azért annyira nem gáz még a helyzet, csak kihúzzuk addig, amíg biztonságban lesz már....

Cukorterhelésre ápr.17-én megyek...akkor leszek 24 hetes.

Én ma reggel voltam védőnőnél, és ugyan én jelentős túlsúllyal kezdtem a terhességet, most így 20 hetesen csak 2 kiló plusznál tartok, így ennek azért örülök :) Bár azzal is tisztában vagyok, hogy lesz ez még több is :D

Aztán utána 25-én megyek majd dokihoz, mert ha mindent rendben talál, akkor 26-án elmegyünk még 2 éjszakára Bükfürdőre...már nagyon várom.

176. jennko (válaszként erre: 175. - Cab59af884)
2014. márc. 21. 06:10
Mikor mész legközelebb ultrahangra? Én majd csak àprilis elején. Akkor lesz a cukorterhelés is. Màr vàrom. Most diétàzom mert sok feljött.
175. cab59af884 (válaszként erre: 174. - Jennko)
2014. márc. 14. 08:31
De Jóóóó!!! Márminthogy a baba nálad is jól van!!! :) Az császár annyira nem vidám gondolat, de ha muszáj, akkor ám legyen. Én nem is magától a műtéttől félek igazán, hanem attól, hogy ha elkezd nőni ez a mióma, ne nyomja el a babát...:(
174. jennko (válaszként erre: 173. - Cab59af884)
2014. márc. 13. 20:06

Az a lényeg hogy minden rendben van.

Én meg ma voltam dokinàl megbeszélni a szülést és tuti a csàszàr mert vérhìgítózom meg a vetélések miatt. A baba rendben van.

2014. márc. 13. 18:56

Sziasztok, nos, a genetikai UH-on midnen eredményem szuper lett, baba teljesen jól van.

Azinban találtak egy miómát a belső méhfalon, ami 40x34mm. Ezt majd folyamatosan figyelni kell, és ha megnő, gondot okozhat...még akár császár is lehet belőle, ha nagyon sokat nő...

172. jennko (válaszként erre: 171. - Cab59af884)
2014. márc. 7. 19:03
Ez nagyon jó hír de azért egy genetikai ultrahang sosem àrt mert attól nyugszik meg az ember arról nem is beszélve hogy làthatod a picidet.
2014. márc. 7. 18:38

Sziasztok, itt vagyok, csak nagyon húzós volt eddig mindenem :(

Nos, midnen OK, de UH-ot nem csináltak, mert a doktornő a leleteim alapján úgy ítéélte meg, nem szükséges, így jövő héten csütörtökön megyek a saját kórházamba majd a genetikai UH-ra. Aranyos volt, mert nézte a leleteket, és mondta, hogy a koromhoz képest olyan jó eredményeim lette, hogy genetikailag sincs semmi indok arra, hogy felajánlja a magzatvízvételt, így ha én nem ragaszkodom hozzá, akkor nem javasolja. Megnyugodtam :)

170. jennko (válaszként erre: 167. - Cab59af884)
2014. márc. 7. 12:59
Mi újsàg van? Màr nagyon vàrom a híreket.
169. rinike (válaszként erre: 167. - Cab59af884)
2014. márc. 6. 18:10
Várjuk a jelentkezést, de én is remélem, hogy minden OK.
168. jennko (válaszként erre: 167. - Cab59af884)
2014. márc. 6. 10:39
Szorítok de biztos hogy minden rendben van!
2014. márc. 6. 10:13

Szi, igen, ma megyek 13.00-ra. Pont ma vagyok 18 hetes. Sajnos most hiába a kombinált negatív teszt, meg a tökéletes UH eredmények, azért egy kicsit izgulok, mert az AFP-m viszont kicsit alaconyabb 0.69 lett.

Igazándiból az első fiammal 0.66 volt, és teljesen egészséges, okos gyerek, de azért most megint bennem van az a hülye kisördög... :(


Nah, majd jelentkezem, ha túlvagyunk az egészen este.

166. jennko (válaszként erre: 165. - Cab59af884)
2014. márc. 3. 13:00
Te is mész csütörtökön, ugye? Mennyi idős leszel akkor?
165. cab59af884 (válaszként erre: 163. - Jennko)
2014. márc. 3. 07:54

SZUPER SZUPER!!!! :)

Nagyon örülök, hogy midnen OK, eggyel kevesebb ok az izgulásra :)

Az arca ilyenkor még úgysem olyan telt, a vonásait mg ilyenkor úgysem nagyon ismerni fel, igaza van Rinikének, 24-30 hét között már igazi szép kis húsos pofikat lehet majd látni :)

164. rinike (válaszként erre: 163. - Jennko)
2014. febr. 26. 19:37
De jó! Menjetek el majd 4D-re a 28-30 hét körül is, és akkor lehet, hogy látjátok a pofiját.
163. jennko
2014. febr. 26. 17:25
Ma voltam genetikai uh-on. Minden rendben van, mindene jól működik. Néztük 4d-n is de nem nagyon akarta megmutatni az arcàt. Belebújt a méhlepénybe. :) Ez meglepi lesz. Olyan boldog vagyok. :)
162. rinike
2014. febr. 15. 20:55
Mindkettőtök jó híreinek nagyon örülök!
161. jennko
2014. febr. 15. 19:16
Jaj de jó hogy minden rendben és gratulàlok a kisfiúhoz.
2014. febr. 15. 19:05

Szia,bocsánat, de egyszerűen nem volt időm írni... Megvagyunk,minden rendbena méretei még majdhogynem nagyobbak is, mint a kora, szóval növöget rendesen. Sajnons képet nem nagyon tudtak róla láthatót készíteni, mert a hátsó fali lepénybe teljesen belebújt és atom-mélyen aludt :D Nagy nehezen kicsit megfordítottuk, és akkor látszott, hoyg a lábai közt van "valami" :D Szóval szinte 100 %, hogy ismét kisfiunk lesz :)


Nagyon örülök, hogy nálatok is midnen rendben van !!!!

159. jennko (válaszként erre: 157. - Cab59af884)
2014. febr. 15. 11:24
Mi újsàg van? Màr nagyon vàrlak a hírekkel.
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook