Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Edwards szindróma fórum

Edwards szindróma (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2015. okt. 28. 10:44
Ha valaki esetleg olvassa. Elmaradt a magzatvizvetel, mert keves volt a magzatviz. Ez most akkor mi? Talan magatol most megkezdodhetett a szelekcio??? Van meg remeny? Egy het mulva van uj idopontom amniora... talan addigra tobb lesz
2015. okt. 20. 19:30
Koszonom. Csak olyan nehez... csak varni... es varni.. az ember egyszer pozitiv... maskor nem... nekem meg kozrejatszik... hogy 2 hete egyfolytaban verzes... hol a korhazban.. hol otthon agynyugalom... ha addig emberek kozott lehetnek... talan nem jarna az agyam ennyit 😕
306. Viola..
2015. okt. 20. 16:56

Nekem a down-ra jött ki magas kockázat, 1:19-hez. A genetikai vizsgálat viszont negatív lett. A free béta-hcg húzta le.

Én még akkor is arra gondoltam, hogy 19-ből 1 beteg baba még mindig kis esély. Fel a fejjel, ezek az arányszámok tényleg nem jelentik azt, hogy baj lesz.

2015. okt. 20. 10:36
Ja, es 1: 70 az Edwardsra jott ki.
2015. okt. 20. 10:35
Folyt. : az uh-n minden rendben van. Nyakiredo,orr, vegtagok, szivmukodes... a Papp-a szint huzta le az eredmenyt valoszinuleg. /az orvos szerint/ Volt valakinek hasonlo rossz eredmeny verzes miatt? Barmilyen vegkimenetel erdekel...
2015. okt. 20. 10:27

Valaki segitsen mar!

14 hetes kismama vagyok. A kombinalt teszt eredmenyem 1:70 magas kockazatot mutatott. A hozza valo vervetelkor erosen vereztem egy hematoma miatt... egyebkent azota is àgynyugalomra vagyok kiirva...mert meg mindig verezgetek. Az amniot a verzes miatt el kellett halasztani egy hettel

2014. dec. 5. 16:30
Köszönjük szèpen <3
301. jennko (válaszként erre: 299. - Szösszenet 76)
2014. dec. 5. 14:33
Szívből gratulálok és jó egészséget kívánok Nektek!
300. rinike (válaszként erre: 299. - Szösszenet 76)
2014. dec. 5. 06:51
Szeretettel gratulálok a kisfiad születéséhez!
2014. dec. 4. 17:38
Sziasztok! Szeretnék egy kis jó hírrel is szolgálni. 10.12én megszületett kisfiúnk Nimród. Ha emlékeztek rossz lett a kombinált tesztem Edwardsra. Nálunk az amnio jó eredmébyt hozott, mint kiderült. Császárral született 3 héttel előbb, mert felment a vérnyomásom, egyéb más bajaim mellett. Ha előbb olvasom soraitokat, nem tudom hogy bírram volna ki Nimród születéséig. Remélem nem bántottam meg senkit a híreimmel.
298. lisa35
2014. nov. 18. 11:40

Köszönöm szépen, viszont kívánok sok erőt és kitartást a továbbiakhoz!

Az amniocentézis pontos, csak sajnos kétszer vettek magzatvizet az A baba burkából.

Mivel ez élettel összeegyeztethetetlen betegség, ha akkor kiderül, gondolkodás nélkül a redukciót választjuk, mivel Kittike B baba volt ez jó eséllyel kivitelezhető lett volna, Balázsnak nem esett volna baja, nem beszélve arról, hogy valószínűleg ő sem lett volna úgy koraszülött.

Mert azért még mindig vannak nála a koraszülöttségéből adódó ellenőrizendő egészségügyi faktorok.

Az is nehéz lett volna, de ennyire biztos, hogy nem fájdalmas és tragikus. :(

297. Sosanna75 (válaszként erre: 293. - Lisa35)
2014. nov. 18. 10:50
Akkor nálatok is diagnosztikai hiba volt, ahogy nálunk is. Fura, pedig az amnioról azt mondják, hogy sokkal pontosabb, mint a chorion. Én sajnos még nem tartok itt az elfogadásban, bár nálunk még elég friss a dolog. Én még keresem a miérteket, felelősöket és nem is azért, mert meg kellett halnia, mert azt tudom, hogy ezzel a betegséggel nem élhetett volna, hanem hogy szenvednie kellett. Az én kislányom egy napot élt, de nekem az alatt az egy nap alatt teljesen összetört a szívem és úgy érzem örökre megváltoztam. Sok erőt kívánok neked !
296. rinike (válaszként erre: 293. - Lisa35)
2014. nov. 18. 07:40

Én is sajnálom! Részvétem a hatalmas veszteségben!

Sok örömet kívánok a kisfiúban!

295. lisa35
2014. nov. 18. 06:30
Sajnálom és köszönöm. ... elnézést, hogy ilyen hosszú lett
294. M. Ajor Anna (válaszként erre: 293. - Lisa35)
2014. nov. 17. 14:01

Sajnálom. :( Szörnyű lehetett ezt látni, és megélni. Talán még mondhatni szerencsés vagyok, hogy az én Edwards-os babám 16 hetesen még magzatként meghalt. Ezt is iszonyú feldolgozni, főleg, mert első baba volt, és nem esem teherbe azóta sem.

A veszteségetek biztosan örökre megmarad, de Balázs azért valahol biztosan enyhíti a fájdalmatokat. Ölellek!

293. lisa35
2014. nov. 17. 10:03

Sajnos a mi történetünk sem vidám. Ikreket vártam és volt amniocentézis, ami két egészséges kisfiú eredményt adott. Azonban a 24 héten UH-n kiderült, hogy mégis egy kisfiú és egy kislány van a pocakomban, úgy, ahogy korábban is mondták.

Kislányom mindvégig kisebb volt, de az uh leletek alapján addig nem volt más probléma nála, de így is végig aggódtam érte az elejétől fogva. Valahogy éreztem. Ekkor jöttek az első jelek, sok volt a magzatvíz, kórházba is kerültem egyből és ki sem jöhettem végig. Kittikénél nemsokára keringési problémák léptek fel és ment nap, mint a nap a küzdelem, hogy minél tovább bent maradhassanak a pocakban. De mindannyian abban bíztunk, hogy majd Kittike kint megerősödik, csak bírjuk ki a 32. hétig. Az is benne volt a pakliban, hogy egy babát sem vihetek haza, nagyon korén volt még. Végül 31. hétig tudtuk húzni az időt. Megszülettek a babáim, nagyon picik voltak és fejletlenek. Balázskám egyik napról a másikra gyarapodott, hamar lekerült a lélegeztetőgépről, szépen lehetett táplálni, gyarapodott, körülményekhez képest jól volt.

De Kittike nem. A legerősebb lélegeztetőgépen volt, nehezen lehetett táplálni, vért kellett, hogy kapjon. Minden nap rettegés volt, újabb és újabb ima. Imádtuk, minden nap mentem kétszer, hordtam a tejcit nekik. Teltek a napok és hetek, nem nagyon volt előrelépés az állapotában. Ekkor már ingáztam a két csöppségem között? Balázs átkerült hízni. Egy külön világban éltünk, az otthon és a két kórház közötti ingázás, teljesen kirekedt a külvilág.

3 hetes korában szólt a kezelőorvosa, hogy átküldték a vérét kromoszóma vizsgálatra, mert vannak jelek. Mondtam, hogy volt amniom, mondtam, hogy két fiút igazolt, így egyből tudták az orvosok, hogy az van, amire gondolnak. De nem mondták meg mire gondoltak, azt mondták, hogy várjuk meg az eredményt, de a jeleket elmondták. Többek között ahogy a kis ujjait tartotta, ez elég volt ahhoz, hogy ha rákerestem, egyből kidobta: Edwards szindróma!!!!!!

Kész, itt összeomlott a világ!!!! Ez lehetetlen, hogy KIttike meg fog halni!!!!!!!!!!!!! Lehetetlen, hogy annyi könny létezik a világon, amennyit elhullattam. Minden jel stimmelt, volt három napom, hogy bízzak a csodában, eszemmel tudtam, hogy nincs visszaút, de a szívemmel reménykedtem. Megjött az eredmény, amikor bementem az intenzívre, láttam, hogy mindenki kerüli a tekintetemet. A professzor asszony jött elém. És közölte, Kittike Edwards szindrómás, ez élettel összeegyeztethetetlen betegség és meg fog halni! Már az is csoda, hogy megszületett, az is csoda, hogy három hetes.

Éppen ezen a napon közölték, hogy Balázs másnap jöhet haza. Közben a kislányom halálra van ítélve, csak nem tudni mikor lesz végrehajtva. Így vittük haza a kisfiúnkat, aki maga volt a tökély, egy tökéletes csoda, olyan harmónia áradt belőle, hogy a jég is elolvadt tőle.

Továbbra is jártunk kis picur kislányunkhoz, vittem neki rendületlenül a tejcit. Két hónaposan lekerült a gépi lélegeztetésről, ami csoda volt és ő is átkerülhetett a koraszülött osztályra, itt már csak légzéssegítést kapott, volt egy kis idő, amikor a keringéstámogató gyógyszereket is el lehetett tőle venni. Nem voltak durva belszervi rendellenességei, ami egyébként ezzel jár, így senki sem tudott semmit sem mondani, hogy mi lesz, hogy lesz. December elején és karácsonykor durván összeomlott, szaladtunk be hozzá, de összeszedte magát. Az biztos, hogy nagyon sokat szenvedett és szörnyű volt ezt az egészet végignézni. Ezt elmondani, leírni nem lehet. Aztán végül három hónapos korában, december 30-án örökre angyalka lett. Tudtuk, hogy egyszer bekövetkezik, de erre lehetetlen felkészülni. Azóta hiányzik a szívünknek egy darabja. Balázs 4 éves, repülnek az évek, de veszteségünk nem halványodik. Miérteket nem keresünk, ennek így kellett valamiért történnie. Az viszont biztos, hogy többek lettünk, ahogy ezt végigcsináltuk és túléltük. Mert muszáj volt túlélni.

292. Szösszenet 76 (válaszként erre: 290. - Sosanna75)
2014. okt. 21. 14:11
Nagyon sajnálom egyszerűen nem hiszem el. Őszinte részvétem. Hogy tévedhet egy ilyen teszt? Nálunk amnio volt. Ezek után nem bánom. Később lehet megcsinálni a másiknál de ... Sok erőt és kitartást kívánok!
291. epervirág (válaszként erre: 290. - Sosanna75)
2014. okt. 13. 06:08
Szia!Őszinte részvétet szeretnék kíváni!Nekem tavaly csináltak chorion biopsziát és 100%-ra mondták a pontosságát.Mint nálatok kiderült ez sajnos nem így van.
2014. okt. 12. 21:32
MI is szeretnénk válaszokat kapni. Igazából jobban jártunk volna, ha nem csináltatjuk meg a choriont, mert végig voltak azért jelek arra, hogy itt bizony lehet kromoszómarendellenesség, de senki sem vette komolyan,mivel volt negatív chorionunk. Pedig rengeteget vizsgáltak. Csak a végén merült fel egy orvosban (akinél szültem végül), de ő sem gondolt arra, hogy ilyen súlyos, azt mondta, hogy a down mozaikos formája lehetséges szerinte a negatív lelet ellenére. Viszont az összes többi azt mondta, hogy kizártnak tartják, hogy kromoszóma rendellenesség áll a háttérben. Azóta hallottam, hogy bizonyos ritka esetben a méhlepény nem hordozza a magzat betegségét, ill fordítva is lehet, a méhlepény beteg, a magzat nem. De ha így van, akkor nem igazán korrekt, hogy erre nem figyelmeztetnek, akkor megcsináltattuk volna inkább az amniot. Másrészt a gyerekorvos azt mondta, ő egyszerűen nem hisz ennek a negatív leletnek, mert a kicsin olyan durva Edwardsos tünetek voltak, hogy szerinte lehetetlen, hogy a ne tudták volna igazolni a chorionnal. Bennünk felmerült, hogy valamit elcseréltek, leletet, vagy mintát. Nagyon dühösek és szomorúak vagyunk. A kislányunk már az elejétől fogva halálra volt ítélve, tudjuk, de azért nem mindegy hogy elvetethettük volna még időben (persze az is nagyon fájna),így meg végigizgultuk a terhességet, reménykedtünk, egy hasi műtétet is végig kellett csinálnom, hogy aztán végignézhessük, hogy a gyermekünk 1 napon keresztül haldoklik, szenved, majd meghal a karjainkban. Biztos vagyok benne, hogy ezt nem lehet feldolgozni soha, maximum idővel majd jobb lesz...
289. jennko (válaszként erre: 283. - Sosanna75)
2014. okt. 11. 21:21
Őszinte részvétem! Nem is tudok mit mondani úgy ledöbbentem. Hogy tévedhettek ekkoràt?! Kìvànok sok kitartàst!
288. zebracsikó (válaszként erre: 283. - Sosanna75)
2014. okt. 11. 19:38

Őszinte részvétem!!!

Nagyon sajnálom, ami Veletek történt, mielőbbi megnyugvást kívánok!

2014. okt. 10. 21:09
Szia Sosanna ! Nagyon sajnálom ami veled történt . Kitartást kívánok nektek !!!
2014. okt. 9. 20:31
Koszonom szepen.Nehez lesz feldolgozni, de legalabb nem szenvedett nagyon sokat. Kivanok sok erot es boldogsagot mindenkinek!
285. rinike (válaszként erre: 283. - Sosanna75)
2014. okt. 9. 18:42
Isten nyugosztalja a gyermekedet! :(
2014. okt. 9. 17:58

Szia!

Nagyon-nagyon sajnálom, őszinte részvétem!:'(

Tudom, hogy most semmi nem vigasztal. Sok erőt kívánok Neked, hogy majd idővel fel tudd dolgozni,

Mi a terhesség feléig jutottunk a down-szindrómás kislányommal, de nálunk a kromoszóma vizsgálat pozitív lett.

2014. okt. 9. 17:15
Ma delben meghalt a kislanyunk. Borzalmas volt, de el tudtunk bucsuzni tole. Az Edwards egyertelmu volz, majdnem az osszes Edwardsos tunet jelen volt nala. alacsonyan levo fulek, fejletlen all, kicsi szemek, szivfejlodesi hiba, veserendellenesseg, szajpadhadek, nyilas a nyelocso es legcso kozott, jellegzetes keztartas. A doki szerint 100%, hogy edwards, de megnezik a koldokzsinorverbol is, bar mar sokat nem szamit..Hivtam az Istenhegyit is, ahol a vizsgalat volt, ok sem ertik a dolgot. Egy nap jutott a babamnak, csak az vigasztal, hogy mar nem szenved...
282. rinike (válaszként erre: 279. - Sosanna75)
2014. okt. 9. 11:27
Miből gondolják egyébként, hogy Edwardsos? Utána kell járni, hogy hogyan lehetett negatív a chorion biopszia, nem kevertek-e össze valamit. Számolj be a fejleményekről! Remélem, történik csoda!
281. rinike (válaszként erre: 279. - Sosanna75)
2014. okt. 9. 11:06
Szívből sajnálom! :( Imádkozom értetek!
280. Éva82 (válaszként erre: 279. - Sosanna75)
2014. okt. 9. 09:10
Nagyon-nagyon sajnálom! :(((((( Borzasztó lehet most nektek! Még folynak a vizsgálatok, vagy ez már biztos?
2014. okt. 9. 08:31
latom senki nem jart erre egy ideje. Gondoltam, leirom nalunk mi lett a tortenet vege. Tegnap megszuletett a kislanyom 37. hetre, minden jel szerint Edwards szindromas. Leirhatatlan, amit erzek. Es azt sem ertem, hogy miutan volt negativ chorion biopsziank hogy fordulhatott ez elo. Szegenyemet lelegeztetni kell, nekem meg megszakad a szivem.. Ennyit a 100% os vizsgalati eredmenyrol...
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook