Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Edwards szindróma fórum

Edwards szindróma (beszélgetős fórum)


128. cab59af884 (válaszként erre: 127. - Jennko)
2014. jan. 20. 20:23
Egész délután lestem, mikor írsz!!! :) Nagyon szuper, és nagyon-nagyon örülök a jó eredményeknek !!!! Ha a genetikus ezt mondta, tutira nem lesz gond!!!! :) Gratula a picurhoz :)
127. jennko
2014. jan. 20. 19:20
Megjöttem. Minden rendben volt. Tarkóredő 1,7mm. Megcsinàltàk a kombinàlt tesztet. A végén beszéltünk a biológussal aki mondta hogy majdnem biztos hogy nincs semmilyen kromoszoma rendellenesség de majd a nifty teszt a biztos. Az 3 hét mire megjön. Az uh-on a dràgàm magàt adta. Valószínűleg aludt mert mozdulatlan volt. Itt meg is ijedtem de ahogy jobban megnyomta a hasam ràndult egyet és hàtat fordított nekünk. :) Tovàbbiakban fejjel lefelé és hàttal volt. Alig bírta lemérni. 4D-t nem is sikerült csinàlni. 80% hogy làny. :)
126. jennko (válaszként erre: 125. - Cab59af884)
2014. jan. 19. 17:30
Köszi. Majd írok.
125. cab59af884 (válaszként erre: 123. - Jennko)
2014. jan. 19. 15:37
nagyon szorítok neked holnapra ! Kérlek jelentkezz majd, ha tudsz utána!!!
124. cab59af884 (válaszként erre: 123. - Jennko)
2014. jan. 16. 17:03
Elhiszem, hogy izguulsz!!! Én is stresszlem magam folyamatosan, de jó helyre mész, hozzáértő emberekhez!!! Kitartás :) (mindketőnknek)
123. jennko
2014. jan. 16. 14:56
Elolvastam amit küldtél. Ők szàmoltàk ki. Mondtam hogy lombikbaba így pontos a hét, meg a crl-t is bedigtàltam. Akkor még lemaradàsban volt. Màr csak 4 nap és kiderül. Úgy izgulok. :)
122. cab59af884 (válaszként erre: 121. - Jennko)
2014. jan. 16. 11:39

Bocsánat, akkor elszámoltam, mert lent meg írtad, hogy 13+2...de már látom, hogy lent a baba mérete szerinti kort mondtad...

Reméljük nem lesz még későn, hiszen gondolom ők úgyis megkérdezték, amikor bejelentkeztél, nem? És a korod szerint adtak időpontot is...

Olvasd el ezt, szerintem jól össze van szedve az infó:

[link]

121. jennko
2014. jan. 15. 19:43
Elvileg 13 hetes 3 napos leszek hétfőn.
120. jennko (válaszként erre: 119. - Cab59af884)
2014. jan. 15. 19:42
Sajnos nem nézte mert annyira nem jó a gépe. Remélem megtudjàk majd nézni. Hiàba hìvom mert màr holnap csütörtök. Úgysem lesz időpont.
119. cab59af884 (válaszként erre: 118. - Jennko)
2014. jan. 15. 19:19

Nálunk az UH mutatta ki a bajt...először csak vastagabb volt a nyaki redő, aztán ez a vizenyő már az egész hátán végigment, és a hasfalnél is látszott már...

Én nem az istenhegyire megyek, én a Maternity-nél fogom megcsináltatni a vizsgálatokat. Árban kb ugyanott van, de én őket ismerem, és tudom, hogy nagyon jók.

Hát én azt mondanám, hogy te már akkor a 14.héten vagy, és ez már a nyaki redő méréshez késő...de ezek az ÉN ismereteim, és én nem vagyok sem orvos, sem genetikus. De lehet, fel kellene hívnod őket, hogy nem leszel-e későn a jövő hétfőn, mert akkor már be fogod tölteni a 14.hetet (ha jól számolom). A tegnapi UH-on nem nézték a nyaki redőt?

118. jennko (válaszként erre: 117. - Cab59af884)
2014. jan. 15. 14:02
Amúgy ha baj van azt làtja ultrahangon? Vagy csak a vérvizsgàlat mutatja ki? Te is az Istenhegyibe mész? Attól félek most hogy nem-e futok ki az időből mert a baba 13+2 naposnak felelt meg tegnap.
117. cab59af884 (válaszként erre: 116. - Jennko)
2014. jan. 15. 09:42

Jajj, nagyon örülök, akkor azért nincs baj...szuper!


Én ? Hmmm, sokszor émelygek, főleg délután-este. Tegnap baromi sok volt a savam is... :S

Egyébként egészen jól vagyok, sok a munka, így hamarabb elfáradok.Jövő szerdán megyek genetikai UH-ra meg kombinált tesztre....emiatt tiszta stressz vagyok, és ez egészen addig így is lesz, amíg nem látom majd a képernyőn, hogy mindent rendben találnak... :S

Ma megjött az eslő laboreredményem is, egyedül az askobinsav sok a vizeletben, a többi értékem mind tökéletes...

Szóval most a kitúzött cél a jan.22. Addig ki kell húzni...

Te egy kicsit előbb túlleszel rajta, és nagyon szorítok!!!! Kérlek ha hazaérsz, azonnal írj, mi volt !!! :) Izgulok ám miattad is :)

116. jennko (válaszként erre: 115. - Cab59af884)
2014. jan. 15. 08:37
Tegnap este elmentem a dokimhoz. Vérzést nem làtott. Azt mondta feküdjek itthon. Inkàbb màr csak fàj a hasam mintha menzeszelnék de nincs vérzés vagy csak kis barnàs vàladék. Megnéztük ultrahangon, jól megnőtt 1 hét alatt. 22mm-t mert most 68mm-es. Màr a hétfőt vàrom de nagyon. Te hogy vagy?
115. cab59af884 (válaszként erre: 114. - Jennko)
2014. jan. 15. 08:24

Jennko, mindenképp menj orvoshoz!!! Amikor én az első babámnál picit véreztem, reggel, és csak munka után délután mentem be a kórházba, nagyon le lettem baltázva bent, hogy vegyem tudomásul, ilyenkor AZONNAL lásson orvos, mert ha baj van, még lehet, tudnak ellene tenni...

Szóval én semmiképpen sem várnék a helyedben...jobb félni, mint megijedni,...tudod.

114. jennko
2014. jan. 14. 08:50
Sziasztok! Hogy vagytok? Én ma megint elkezdtem vérezni ugyanúgy mint múltkor. Szerintem menzesz lenne de este megyek a dokimhoz. Nem akarok most bemenni a kórhàzba. Remélem tényleg csak ennyi. Volt valamelyikőtöknek hasonló?
113. cab59af884 (válaszként erre: 112. - Jennko)
2013. dec. 30. 15:08

Az nekem is szokott fájni, de amíg nem erősek a görcsök, addig nem kell aggódni.

Ezt írja egy orvos a honlapján:

16-18. hétig a méh hirtelen növekedése, a környező szervek, a petefészkek, a bél, a húgyhólyag, a kismedence falának történő nyomódása illetve a méhfüggesztő szalagok nyúlása okozza legtöbbször. Ugyanilyen panaszt okozhat még korábbi műtétek, például császármetszés, vakbélműtét és egyéb hasi műtétek utáni hegek feszülése. Mindezek nem járnak komoly komplikációval, általában Magneb6 (maximum dózisa 3x2 tabletta) szedésére enyhülnek. Ha viszont a görcsök fokozódnak, esetleg friss piros vérzéssel is járnak, mindig fel kell keresni az orvost kontroll céljából.



Én magnéziumot szoktam szedni a Gravida mellé, és nekem szokott segíteni.

Ne aggódj :) Már nem történhet semmi rossz!!!!!!!

112. jennko (válaszként erre: 111. - Cab59af884)
2013. dec. 30. 14:07

Tudja mindenki mert ugye lombikos baba. Igazàból a jan.20-at vàrom mikor mehetek a genetikai uh-ra meg kromoszomavizsgàlatra.

Szerinted normàlis hogy néha fàj az alhasam? Innentől kezdve nincs gyakorlatom benne.

111. cab59af884 (válaszként erre: 110. - Jennko)
2013. dec. 30. 14:01

Engem még a saját dokim nem látott, így kiírt időpontom sincs még, csak egy korai 5 hetes kontrollra mentem el az sztk-ba, hogy jó helyen van-e...

A webes számlálók szerint aug5 lesz a nagy nap, de majd meglátjuk. A nagyobbik fiamat 10 nappal túlhordtam, ő július 29-én született, a kisebbiket 2 és fél héttel előbb szültem meg, január 24-én. Szóval ez az aug 5 csak egy nagyon hozzávetőleges dátum lesz :D

Nah, kíváncsi vagyok bejönnek-e a megérzéseink :D

de akkor kb 1 időben megyünk dokihoz...nagyon várom ám a híreket...

Ti elmondtátok már valakinek? Mi még nem...úgy döntöttünk az előző rosszul sikerült terhesség miatt a 12.heti UH után mondjuk majd el mindenkinek...egyedül a nagymamám tudja :)

110. jennko
2013. dec. 30. 13:56
Én is januàr 7 vagy 9-én megyek uh-ra. Màr alig vàrom. Július 25-re írtak ki. Téged? Jól vagyok néha van émelygés de ennyi. Én is fiút érzek.
109. cab59af884 (válaszként erre: 108. - Jennko)
2013. dec. 30. 12:31

Szia !!!!

Jól vagyok köszi...ma már dolgozom, és ez annyira nem tesz boldoggá, de ez van. :(

UH-ra csak jan 8-án megyek, az a jövő hét szerda,...akkor rendel a privát dokim...már nagyon várom, de ki kell húznom addig.

Émelygés van, de nem olyan erős, meg a derékfájás az, ami tünet...a melleim érzékenyek, de nem vészes...

Azonban felkészítettem lelkileg a férjemet, ez a baba is fiú lesz (van már 2 fiunk :D), annyira érzem, hogy el nem tudom mondani...húst ennék hússal, sem a zöldség, sem a gyömölcs nem kell...édesség egy falat sem megy le a torkomon...ez van :)


És TE hogy vagy? Mikorra is vagy kiírva????

108. jennko
2013. dec. 30. 12:04
Hogy vagy Sissy? Mikor mész uh-ra?
107. cab59af884 (válaszként erre: 105. - Jennko)
2013. dec. 19. 16:34

Nagyon jó lesz ez a kombináció...húzós az ára, de hallottam már én is erről a Nifty tesztről. Nagyon jó, mert az anyai várből csinálnak kromoszómavizsgálatot. Azért ilyen drága, mert borzasztó macerás, fel kell dúsítani a baba sejtjeit először, és utána tudnak csak "számolni"...

Nagyon szorítok, hogy midnen rendben legyen !!!!!

106. rinike
2013. dec. 19. 11:35
Nahát! Mindketten áldott állapotba kerültetek ilyen rövid idő alatt! Hát értetek aztán érdemes volt imádkoznom! :D Továbbra is kérem a Jóistent, hogy vigyázzon Rátok és a csodáitokra.
105. jennko (válaszként erre: 103. - Cab59af884)
2013. dec. 19. 11:24

Gratulálok! :))) Minden rendben lesz!!!!

Most hívtam őket és január 20-ra kaptam időpontot az Istenhegyibe Hajdú Krisztinához. Állítólag ő a legjobb. Először lesz egy kombinált teszt majd nifty teszt és genetikai ultrahang. 195000ft de nincs vetélési kockázat. Azért csinálnak először kombinált tesztet mert ha rossz az eredmény akkor nem nifty lesz mert az 3 hét, hanem marad a méhlepény vizsgálat annak 1 hét alatt megvan az eredménye. Csak jussak el odáig. Elvileg szombaton megnézik ultrahanggal megint.

104. cab59af884 (válaszként erre: 99. - Galkata83)
2013. dec. 19. 10:57

Szia Galkata, én ezt találtam a Te eredményedről:

"Amennyiben a szűrővizsgálat 1:1000 alatti kockázatot eredményez, a vizsgált várandósnak alacsony a kockázata a rendellenesség előfordulására."

103. cab59af884 (válaszként erre: 101. - Jennko)
2013. dec. 19. 10:55

Uhhh, nem egyszerű akkor, de kitartás...!!! Inkább vigyázzanak rád bent...azért ez még bőven a kritikus időszak... ha én is görcsölnék, vagy véreznék, tutira bemennék a kórházba...

Én elvileg ma vagyok 6+3...:)

áunk is megy a vigyázás, és a rettenetes aggodlaom, hogy vajon most midnen rendben legyen !!!!

Remélem sikerül időpontot intézned a genetikára...én azt tudom, hogy a Bajcsyba soha többet nem teszem be a lábam... :(

102. rinike (válaszként erre: 101. - Jennko)
2013. dec. 19. 03:36
Jaj! Kívánom, hogy minden rendben legyen!
101. jennko (válaszként erre: 100. - Cab59af884)
2013. dec. 18. 19:17
szia. Most vagyok 8+5 hetes de hétfőn elkezdtem vérezni és bekerültem a kórházba. Kedden megnézték ultrahanggal és vert a szive és 17mm-es volt. Még barnázgatok egy kicsit de a nagyobb baj hogy görcsölget a hasam (menzesz szerű) meg néha jól belenyilal a méhembe. Egyenlőre bent tartanak. A doki szavaiból nem tudtam kivenni mennyi ideig de lehet kivár a kritikus 10.hétig. Holnap azért beakarok jelentkezni az Istenhegyibe genetikai ultrahangra és méhlepény vizsgálatra mert aztán nem lesz időpont.
100. cab59af884 (válaszként erre: 97. - Jennko)
2013. dec. 18. 15:36
Szia! Mi a helyzet? Várnám a jó híreket!!! :)
2013. nov. 18. 15:08
Sziasztok. Keresgélek a neten de nem talàlom a vàlaszt a kérdésemre. 1:2454 lett az edwardsos tesztem. Ez milyen kockàzatùnak szàmíthat? Mindkét előző terhességnél nagyobb mint 1:50000 volt. Előre is köszönö.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook