Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Edwards szindróma fórum

Edwards szindróma (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
248. Lilla1985 (válaszként erre: 243. - Szösszenet 76)
2014. máj. 27. 15:31

Én tegnap tudtam meg, hogy minden rendben a Picikénkkel :))) Május 14-én volt az amnio és tegnap rákérdeztem az orvosomra, hátha tud már valamit :)

Egyénként előtte többször is kérdeztem és tényleg 1-2 héten belül hívnak, ha baj van, tehát ha két hétig nem hívnak,akkor nincs semmi baj. Szorítok nagyon!!!

247. M. Ajor Anna (válaszként erre: 245. - Littlewood)
2014. máj. 27. 12:39
Biztos azt jelenti amúgy? Amelyik orvos őszinte volt velem, az 1:4-re már "biztos, hogy baj van"-t mondott. Amelyik meg nem, (és rá 1 napra azt sem tudta miért veszi a magzatvizet), az "szórakoztatott", hogy 75% esélye van, h egészséges. Hát nem hittem már akkor sem, és most sem.
246. M. Ajor Anna (válaszként erre: 243. - Szösszenet 76)
2014. máj. 27. 12:34
Gondolj arra, hogy az Uh-n minden ok volt! Szerintem ez azért tényleg jót jelent!
245. Littlewood (válaszként erre: 243. - Szösszenet 76)
2014. máj. 27. 11:40
Én is drukkolok így ismeretlenül is. Nekem is volt mintavétel, sokkal rosszabb arányokkal, és egészséges lett. (a számok tényleg azt jelentik, hogy annyi az esélye, hogy baj van, egy a sokhoz.)
244. jennko (válaszként erre: 243. - Szösszenet 76)
2014. máj. 27. 11:28
Akkor most pihenj sokat. Rendben lesz minden!!!!! Hàtha hamarabb meglesz. Nem is értem miért kell 3 hetet vàrni. Az ember csak szétizgulja magàt.
2014. máj. 27. 09:47
Túléltem a mintavételt. Rosszabbra számítottam. 3 hét az eredmény :(
2014. máj. 23. 11:15

Elhiszem, én is félnék...sőt, még most is félek, és egészen addig félni is fogok, amíg egészségesen meg nem születik...de azért próbálj meg a lehető legkevesebbet stresszelni, az neki sem jó :)


Várjuk majd a jó híreket! :)

2014. máj. 22. 23:07
Köszönöm nagyon aranyosak vagytok. De azért félek.
2014. máj. 20. 11:11
Nem lesz semmi baj, biztosan midnen rendben van! Ha az UH-on nem láttak semmilyen eltérést, nagyon-nagyon minimális az esélye annak, hogy baj derüljön ki!! Kitartás, és sok-sok tüörelmet, amíg megkapod az eredményt!!!
239. jennko (válaszként erre: 238. - Szösszenet 76)
2014. máj. 16. 16:21
Ha nincs eltérés biztos minden rendben van!
2014. máj. 16. 16:04
Sziasztok! Tegnap voltam uh-on 15/4 naposan. Az orvos nem látott eltérést. 26-án megyek bökésre. Nagyon félek az eredménytől.
237. cab59af884 (válaszként erre: 236. - Sosanna75)
2014. máj. 16. 08:25

Szerintem nagyon jó ötlet, hogy választasz dokit...neked is biztonságérzetet ad majd, ha valaki teljes figyelmével feléd és a babád felé fordul. 15 hetesen még nem mindenki érzi a mozgást, még nagyon kis gyengék :)

Egyik munkatrsam mindkét fiát 19 hetesen érezte először meg...

Elhiszem egyébként, hoyg megnyugtatna, engem is jó érzéssel tölt el minden egyes rúgása, mert tudom, rendben van minden.

HA nálad a vastag tarkóredőre tényleg bebizonyosidk, hogy baj van a szívével, akkor elképzelhető, hogy kevesebb mozgást fogsz érzékelni, de ugye még ez semtörvényszerű. Nézzék meg a dokik, bár én úgy tudom, az igazán nagy szívultrahangot csak a 20 hét környékén végzik, addigra látszanak a legkisebb eltérések is a pici szívén.

Majd írj, hogy mi a helyzet veled !!!

2014. máj. 13. 19:08
Én közben úgy döntöttem, hogy inkább választok dokit, jövő héten megyek hozzá. Azóta voltam uh-on, ott minden rendben volt. Még el kell majd mennem magzati szívultrahangra is, mert a vastag tarkóredő szívbetegséget is jelezhet. A jövő héten lesz AFP is, bár előre megmondták, hogy a méhlepény biopszia miatt magasabb lesz az érték, így nem tudom, mi értelme van...15 hetes vagyok, de még nem érzem a baba mozgását. Nagyon megnyugtatna, ha már érezném őt.
235. cab59af884 (válaszként erre: 232. - Jennko)
2014. máj. 10. 11:35
Én most 21-én megyek terhesgondozásra a dokimhoz, amdj akkor megmondja, mikor kell mennem a kórházba a köv. nagy UH-ra...már én is nagyon kíváncsi vagyok,d e nekem a pocakom most nagyon megindult, és baba is sokat erősödik, érezhető :)
234. cab59af884 (válaszként erre: 233. - M. Ajor Anna)
2014. máj. 10. 11:35
Sajnos nálunk már a 12.heti UH-on látszott a probléma, így nem tudok számodra semmit mondani...nálunk a tarkóredő is vastag volt, a flowmetria is "kóros", ciszták, stb. Szóval nálunk már akkor látszott a nagy baj.
2014. máj. 9. 18:08

Sziasztok!


Örülök a jó hírnek, Sosanna. :) Meg az egészséges magzatoknak is. :)


Valami nem hagy nyugodni... az Edwardsos magzatnál nálatok volt a 12. héten gubanc (pl kicsi baba, tarkó redő vastag)? Mert nálam akkor nem, csak a 16.-on, és nem értem, miért volt akkor előtte minden tökéletes? :( Még 4 nappal nagyobb is volt. Ha kihozta az integrált teszt, hogy 1:4 Edwardsra az esély, akkor tuti az volt, vagy lehetett más a gond vajon?... Szóval valahol megnyugtatatna, ha másnál is tökéletesnek látták a 12. heti eredményeket, mégis szomorú vége lett...

232. jennko (válaszként erre: 231. - Cab59af884)
2014. máj. 9. 16:50
Ti mikor mentek legközelebb? Én jövőhét csütörtökön megyek a dokihoz és akkor mondja meg mikor menjek a kórhàzba a kötelező 30 hetes uh-ra. Azt is vàrom legalàbb làtom a különbséget mennyit hízott.
231. cab59af884 (válaszként erre: 229. - Jennko)
2014. máj. 9. 11:20
Jajja de jóóóóó :) ez olyan elképesztő, még így többedszerre átélve is, amikor mutatják UH-on a kis arcocskát, kezecskét, ujjakat...nekünk az utolsó UH-on lemérték a kis fülét (1.3 cm) :) És olyan jó látni, hogy mennyire gyorsan kezd most már gyarpodni a drága...Gratulálok Kennko, szééép eredmények :)
2014. máj. 8. 11:48
Nagyon örülök jennko és sissy a jó híreknek! Vigyàzzatok magatokra!
229. jennko
2014. máj. 7. 20:32
Voltam 4D uh-n. Màr 1319g-os. 29+5 hetesnek felel meg. Kis pufi a dràgàm. Minden rendben van. Sikerült csinàlni egy arcképet de mindig odatette a kezét az arca elé vagy belenyomta a méhlepénybe. Nem szereti ha fotozzàk.
2014. máj. 5. 12:14

Sziasztok! Nos, nagyon örülök az eddigi pozitívumoknak, és valahogy az az érzésem, másnál sem lesz gond! Most valahogy ilyen pozitívan látoma jövőt, és a fáradtságom ellenére is azt mondom, kitartás mindenkinek !!!!

Nálunk rossz lett ugye a tavaly nyáron a "végeredmény", de most 27 hetes várandós vagyok, minden rendben a babámmal, és egyszerűen HISZEK abban, hogy most másnál sem lehet gond...

Jah, és a nyári babánk emlékére ültetett cseresznyefánk is gyönyörűen hajt, szép, zöld és egészséges, úgyhogy ez is egy jó jel!!!!

Kitartás!!!

227. Szösszenet 76 (válaszként erre: 225. - Sosanna75)
2014. ápr. 30. 22:22
Szívből örülök és gratulálok! Remélem nálunk is minden redben lesz. Nagyon messze van még 26-a és plusz még az eredményre való várakozás!
226. jennko (válaszként erre: 225. - Sosanna75)
2014. ápr. 30. 17:29

Jaj de örülök neki hogy minden rendben és gratulàlok a kislànyhoz! :)))))

Azért ne tünjél el. Néha írjàl mi van veled.


Én jövőhét szerdàra kaptam időpontot 4D-re. Màr úgy vàrom. Olyan kívàncsi vagyok mennyit nött a kis dràgàm.

2014. ápr. 30. 16:27
Telefonáltak, megvan az eredmény, negatív. Nagyon boldog vagyok és megtudtam, hogy kislányom lesz:) Nagyon köszönöm a biztató, kedves szavakat és kívánom, hogy minden hasonló helyzetben lévő kismama ilyen jó híreket kapjon.
224. Szösszenet 76 (válaszként erre: 219. - Sosanna75)
2014. ápr. 30. 12:27
Tudom min mész keresztül nagyon sajnálom. Szurkolok én is! Mindenképp jelentkezz! Ha csak dumálhatnékod van akkor is. Kitartás!
2014. ápr. 29. 09:29
Az eredményem holnap lesz meg, de nem ígérték biztosra. Ha nem sikerül megcsinálniuk , akkor csak hétfőn. Felhívtam a Bajcsyt. Egy kedves nővel beszéltem, azt mondta, elég nagy baromság volt megcsináltatnom a kombinált tesztet, szerinte ezzel csak azt értem el, hogy szétidegelem magam, ugyanis 38 évesen nagyon valószínű a pozitív eredmény, pláne, ha van tarkóredő eltérés is, ennyi idősen csak akkor lehet negatív eredményt produkálni, ha minden eredményem tökéletes. Biztos eredményt meg úgyis csak a mintavétel ad, de addig is arra gondoljak, hogy a 4-5 % nem annyira magas és valószínűbb, hogy a boldog 95 %-ban leszek.Remélem igaza lesz.
222. csombi
2014. ápr. 28. 21:42

Bocsánat, hogy jövök "okoskodni", de hátha segíthetek vmit. 1 éve pont ilyenkor volt chorionbiopsziám, mivel 37 éves voltam és a kombinált tesztem Downos eredménye nem lett jó, 1:100. Azóta van egy gyönyörű, egészséges 6 és fél hónapos kisfiam. De 1 éve én is a poklok poklát éltem át. A Bajcsyban végezték a beavatkozást, és azóta elég sokat tudok a témáról. (előtte semmit, pedig már van 2 nagyobb gyerkőcöm is) Az ottani genetikusok szerint a kombinált teszt egy nagy átverés, felesleges pénzkidobás, mert csak becslés! Semmi köze a valósághoz, rengeteg negatív eredmény után is születtek sérült gyerekek és fordítva is igaz, hiszen csak azt mutatja, hogy hasonló véreredmények milyen végkimenetelt hoztak. A vértesztek sem megbízhatóak, hiszen az anyai vérben valóban benne vannak a magzati sejtek is, de nem csak az éppen aktuális babáé, hanem minden addigi terhességé (a megszületett és az elhalt babáké is), tehát nem mutat valós eredményt. Csak az amnioszintézis és a chorionbiopszia a megbízható. Nekem akkor azt mondták, hogy a chorionbiopszia nem annyira kockázatos, ha elöl van a méhlepény (hasfal felől), mert olyankor nem kell átszúrni a burkot, míg amnio...nál ugye igen. Nagyon körültekintően végezték, folyamatosan nézték UH-n a babát és kedvesen beszéltek hozzánk (rengetegen voltunk kismamák), bíztattak minket. Hihetetlen emberségesek voltak, bátran ajánlom a Bajcsy kórház genetikai csapatát :) 1 napos megfigyelésen kellett bentmaradni, aztán 2-3 nap szigorú fekvés majd lassan lehetett élni a mindennapokat, még kb 1 hétig kellett vigyázni. De nem volt semmi nekem sem, és a szobatársaimnak sem. Az Istenhegyi Klinikának csak a gyorsaság az előnye, sajnos ott ambulánsan végzik a beavatkozást, utána egyből kiültetnek (!) a folyósóra és mehetsz haza. Hát én nem mertem volna, jó volt hogy egész nap fekhettem és tudtam, hogy jó kezekben vagyok. Ja és ingyen volt!

Remélem, tudtam valamit segíteni. Vigyázzatok magatokra és a bébikre! Egészséges babákat kívánok mindenkinek!

221. rinike (válaszként erre: 217. - Sosanna75)
2014. ápr. 28. 21:08
Tényleg nem adnak bizakodásra okot az eredményeid, de én még 1:12-nél is reménykedtem. Azért az Edwardsra mondták a legnagyobb esélyt, mert az 1:24 az nagyobb esély, mint az 1:30, vagy az 1:189. Mikor lesz eredményed a chorion-biopsziáról? Addig is szorítok!
220. jennko (válaszként erre: 219. - Sosanna75)
2014. ápr. 28. 20:35
Azért reméljük a legjobbakat. Majd megírod az eredményt mert addig is veled izgulok? Én 3 hétig izgultam bàr nekem jó lett a kombinàlt teszt eredménye így mondtàk is hogy nem valószínű hogy baj lesz de ugye az a biztos amit làtunk.
2014. ápr. 28. 19:36
Köszönöm !Azt ígérték, hogy talán szerdára. Utána már csak jövő héten, mert 4 napos ünnep lesz.Én május 13-ra kaptam időpontot amniocentézisre a Honvéd Kórházba, de én is azt éreztem, hogy addig megőrülök, így bejelentkeztem az Istenhegyi-re és azonnal adtak időpontot. Igaz, hogy 65 E Ft-ba került a chorion-biopszia, de én szerdától már olyan idegállapotba jutottam, hogy már minden mindegy, csak valaki mondja már, hogy minden rendben a babával. A vizsgálat nagyon alapos volt és kedvesek voltak, a kombinált teszt eredménye nagyon földhöz vágott. Azt mondta a nő, aki elmondta az eredményt, hogy jobb, ha felkészülünk a legrosszabbra.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook