Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Dohányzás - leszokás fórum

Dohányzás - leszokás (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 ... ❯❯
2019. okt. 17. 20:34
Köszönöm!
63617. Guruljka (válaszként erre: 63616. - Kokuszka101)
2019. okt. 17. 20:27

Én napi másfél csomaggal szívtam, sőt én is töltöttem kettőnknek a napi kb. 70 szál cigit. (És szerintem a bőrön át is felszívódik valamennyi.)


Aztán egyik napról a másikra: nulla! És ezt tartom azóta is.


Van, akinek így is megy, és van, aki keményen megküzd a leszokásért. Végül is a méregmentes élet a jutalom.

Kívánom, hogy sikerüljön abbahagynod!

2019. okt. 17. 19:16

Sziasztok!


Olvaslak titeket,ezért is regisztráltam.

Nekem holnaptól indul a leszokás.

Eddig napi 1 dobozzal szívtam, ha ezt napi 3dbra csokkenetem?


Túl vagyok már, a tapaszon, ragon, Allén Carron, minitablettan, és a champixet is szedtem.

És még mindig szivom ezt a bűzrúdat.

63615. Guruljka (válaszként erre: 63614. - 654268ce3d)
2019. okt. 5. 12:50
Én sose próbáltam az e-cigit, nem tudom, milyen.
63614. 654268ce3d
2019. okt. 5. 09:46

Sziasztok!

tegnap elhasaltam, a reggelire egyszerüen vállat rántottam és rágyújtottam. Tehát toltam magamon egy nagyot, nem ment... Estére már nem is esett jól.

Ma reggel már elővettem a fiókból az e-cigit, és megtaláltam hozzá a folyadékot. Sokkal kiméletesebb, finomabb illatú, mint a kátránnyal teli dohány és filter.

Nem akarok cigizni, mégis csinálom. Észrevettem azt is, hogy nyugodtabb vagyok a hosszú füstmentes órák alatt. A leteszemacigit.hu oldalt olvasgatom, illetve az applikációt, amit letöltöttem. Hétvégén talán könnyebb elkezdeni, mert tegnap volt egy nagyon kellemetlen napom, tele rossz percekkel, stresszel. Ma már kicsit nyugisabb.

Köszönöm a biztatásotokat, folytatom a próbálkozást, nekem ezt fontos megtennem, az érzem!

63613. Napsugár8 (válaszként erre: 63610. - 654268ce3d)
2019. okt. 4. 06:30

Nagyon ügyes vagy!

Gyere csak olvasgatni, és segíteni a többieket is. Csak így tovább!

63612. bummihatka (válaszként erre: 63610. - 654268ce3d)
2019. okt. 3. 21:42
Hajrá! Csak ügyesen! Ha elbizonytalanodnál, gyere ide, olvasd el újra, amit írtál most! Várjuk a beszámolód! Hajrá, hajrá!
63611. Guruljka (válaszként erre: 63610. - 654268ce3d)
2019. okt. 3. 20:01
Ez nagyon jól hangzik, és nagyon drukkolok! Te vagy az erősebb!
63610. 654268ce3d
2019. okt. 3. 19:57

Sziasztok!

Végül kitüztem leszokásom napját: holnap.

Próbáltam csökkenteni, úgy nekem nem megy, ugyanúgy szivtam. Zsuzsanka módszere bevált, megutáltam a cigit (nem magam, hanem a cigit! nagy különbség) és egy nap kipróbáltam, hogy csak reggel nem gyújtok rá. Délután 5ig tartott. Jól sikerült volt, csak kár,hogy 5órakor megláttam itthon a dohányt (amit elrakok szem elől reggelente) és nem hagytam ki.

Mert egyébként nem akarok már dohányozni, fáj a fejem tőle és büdös a szám. Odáig eljutottam igy a próbálkozás kapcsán, hogy a kávéhoz már nem kell a cigi. Kávét napi hármat iszom (a harmadikat azért, hogy meg tudjam várni a férjem este munka után - későn végez, ami egy reggeli pacsirta tipusnak igazán nehezére esik) és úgy érzem, elég erős bennem a vágy, hogy nemdohányzó legyek. Úgyhogy még van kábé egy rituális utolsó cigim ma este és vége. Letöltöttem egy applikációt, ami számitja az el nem szivott cigik számát, árát, stb és néha biztató üzenetet küld.

Szóval már nem fogom "dédelgetni azt a mérget"!

63609. Guruljka (válaszként erre: 63608. - Napsugár8)
2019. szept. 29. 10:13
Uhhh, az a büdös, áporodott íz nem hiányzik, tényleg csak a képzelet játéka az egész.
63608. Napsugár8 (válaszként erre: 63606. - Bummihatka)
2019. szept. 29. 06:34

Lesz is még olyan, hogy eszedbe jut, és megérzed a szádban a régi ízt, hogy úgy érzed, most jól esne... pedig hidd el, ez már csak a képzelet játéka!

Igyál egy korty vizet, vagy vegyél egy nagy levegőt és gondolj arra, milyen jó, hogy most már ezt is meg tudod csinálni. Mert az sem ment mindig ennyire jól, amikor még dohányoztál, csak akkor még nem vetted észre! :))

63607. Guruljka (válaszként erre: 63606. - Bummihatka)
2019. szept. 28. 22:21
Kísértés lehet bármikor, de MÁR NEM DOHÁNYZOL. Ez legyen a védelmed.
63606. bummihatka (válaszként erre: 63605. - V.Krisztina17)
2019. szept. 28. 17:11
Köszönöm a biztatást! Sokat számít. Úgy érzem mentálisan erős vagyok, de napjában azért többször is eszembejut maga a dohányzás (nem feltétlenül, ahogy én én rágyújtsak, hanem a téma maga). Ahogy telnek a napok, tényleg az van, hogy lassan egyre cikibbnek érezném, ha belebuknék. Pedig még bőven számítok kísértésre...
63605. V.Krisztina17 (válaszként erre: 63593. - Bummihatka)
2019. szept. 27. 22:20
Nagyon nagyon ügyes vagy,kitartás, mert lesz még nehéz időszak, de meg tudod csinálni. 👍
63604. Guruljka (válaszként erre: 63603. - Napsugár8)
2019. szept. 27. 19:39

De jópofa! :D

Én magamáévá tettem Carr mondatát: végre nem dohányzom!

Reggel felébredtem (előző nap valamikor délelőtt szívtam el az utolsót), és gondolkoztam, hogy is lesz ez a nap. A fiam ezt úgy mondja: bebútolok, mint a számítógép, amikor bekapcsolják, és egymás után szépen összerakja magát.

Aztán beugrott: nem dohányzom! Valami olyan érzés volt, hogy Jééé... De jó!

63603. Napsugár8 (válaszként erre: 63600. - Mézes-Krémes)
2019. szept. 27. 14:14

Én is kétfajtát tartottam itthon: a megszokottat, az erősebbet kávé és kaja után szívtam. Ami gyengébbet vettem, az volt napközben kézügyben, és amikor rá akartam gyújtani, mondtam magamnak: még 5 percet bírjál ki, még 10 percet bírjál ki... így toltam ki a két rágyújtás közötti időt.

Amikor azt vettem észre, hogy kaja-kávé után is a gyengébből gyújtottam rá, akkor abból lett az erősebb, és rutin-rágyújtásra vettem a még gyengébbet, és tovább nyújtottam a 2 rágyújtás közötti időt... és kb. fél év alatt eljutottam odáig, hogy egy reggeli kávé után elfelejtettem rágyújtani! 43 év után, napi másfél dobozzal, és elfelejtettem!!! Micsoda öröm! :))

63602. Mézes-Krémes (válaszként erre: 63601. - Guruljka)
2019. szept. 27. 14:06
Wow, nagyon szuper. Gratulálok, büszkék lehettek magatokra. :)
63601. Guruljka (válaszként erre: 63600. - Mézes-Krémes)
2019. szept. 27. 13:57

Én 38 éven át bagóztam, volt mindenféle. :D


Aztán, hogy 2011-ben abbahagytuk a férjemmel, azóta semmi.

63600. Mézes-Krémes (válaszként erre: 63599. - Guruljka)
2019. szept. 27. 13:46

Tényleg, de jó fejek vagytok! :D Végre valaki nem átkoz ki. Sokan teszik ám.


Uhhh de ismerős, a hazaérkezős, elindulós, stb... :D Nekem is elvált már, de csak részben. Hazaérkezős meg ilyesmi nincsen, de a kv mellé használom, meg evés után is használom. Régebben nagyobb tevékenységek, főzés, takarítás, ilyesmi esetében tartottam cigiszünetet, amíg elszívtam egy cigit. Ez volt a jutalmam, nekem ez is rituálé szerű volt. Nos, ez is megszűnt, valahogy ilyet már nem csinálok. Helyette térülök-fordulok, és 1-1 szippantásra megyek a cigimhez csak. Valahogy nincsen ingerem leülni vele, mert nem szívom el úgysem, nincsen mit befejezni, elnyomni.

63599. Guruljka
2019. szept. 27. 13:18

Tényleg mindegy a módszer, csak sikerüljön abbahagyni.

Senkit nem átkozunk itt, az e-cigi is, ha beválik, hadd szóljon!


Érdekes, hogy én még a leszokás előtt, csakúgy kívűncsiságból próbálgattam néha, milyen az, ha nem a klasszikus helyzetekben gyújtok rá, és szépen el is vált a számomra pl. a kávé melletti vagy az evés utáni, meg a hazaérkezős, meg az elindulós, meg a többi helyzet magától a cigitől.


Sőt csináltam azt is, hogy ott volt a zsebemben a csomag cigi, és csak azt fogadtam meg,hogy ha megkívánom, igenis rágyújtok. Na aztán jó darabig "nem is kívántam annyira", mert egy idő után már snassz lett volna. (A zsebemben levő cigit olyan két hét után odaadtam valakinek, aki kért egy szálat.)

63598. Mézes-Krémes (válaszként erre: 63597. - Napsugár8)
2019. szept. 27. 13:08

Wao, nem vagy semmi, szuper vagy! :) Igen, az biztos, hogy komoly elhatározás kell hozzá, és tökre mindegy a módszer ilyen tekintetben.

A költés abszolúte nem zavar. Mármint napi 1 doboz cigit szívtam el. Mindenki tudja ez mit jelent anyagilag. Így most havi 10-ből kijövök, szóval letojom ezt a részét a dolognak. Nem stresszelek, nem dugdosom, csak szépen lassan, apránként csökkentem a nikotinnak a mennyiségét úgy, hogy közben kedvemre pöfékelgetek. Egy-egy csökkentést azért megérzek, nem mondom hogy nem, de azért semmi stressz, hiszen a pótcselekvésem az megvan ugyan úgy. Nekem pl. így bejön, szépen lassan, aztán meglátjuk hogy mi lesz belőle. :)


Egyébként érdekes ám, mert nem is tudja az ember, hogy mi az amitől jobban függ? A szertől, vagy magától a rituálétól, mozdulattól? Szerintem nekem inkább az utóbbi, ami nagyon erőteljesen rögzülve van. Arra már nagyon-nagyon kíváncsi leszek, hogy amikor mér tényleg null nikotin függőségem van, akkor mennyire lesz nehéz magától a pöfékeléstől megszabadulni? Szerintem az lesz a legnagyobb falat... De hát muszáj lesz egyszer. :)

63597. Napsugár8 (válaszként erre: 63596. - Napsugár8)
2019. szept. 27. 11:51

* Bocsi, hamarabb elküldtem:

És hidd el, hogy még az e-cigi-t is ugyanezzel a módszerrel le tudod tenni, minek költenél rá???

63596. Napsugár8 (válaszként erre: 63595. - Mézes-Krémes)
2019. szept. 27. 11:49

Gratulálok! Én már eleve pontosan így kezdtem! A legvégén már eldugtam magam elől a csomagot olyan helyre, hogy a konyhában a mosogató mellett el kelljen mennem. Ott megálltam, megittam egy jó pohár vizet, és visszafordultam, elő sem vettem a cigit... Én mindezt közel 10 évvel ezelőtt e-cigi nélkül!! De megcsináltam!

Nem egy nap alatt szoktam rá, nem is lehet a szervezettől 1 nap alatt megvonni, súlyos elvonási tünetek nélkül.

Ha nekem sikerült, neked is sikerül, és mindenki másnak is sikerül, ha valóban komoly elhatározása van! :))

És hidd el, hogy még az e-cigi

63595. Mézes-Krémes (válaszként erre: 63576. - Buksi74)
2019. szept. 27. 10:40

Szia, sziasztok! Ne haragudjatok, muszáj hozzászólnom, bár talán elátkoztok itt. Nem tudom. Régebben többször próbáltam letenni én is. Pont ezt éltem át én is, Buksi, amit te, és több-kevesebb idő után sajnos mindig megbuktam. Mi a párommal március eleje óta e-cigizünk, és én így próbálkozom most. :) Először átálltam erre, majd a nikotint elkezdtem csökkenteni. Most ott tartok, hogy 2 és 1 mg között szívom a nikotint, és fokozatosan viszem le csak 1-re, majd 0,5-ra, és aztán már csak a menteset használom. A célom az, hogy mire eljutunk a babáig érdemben, addigra kizárólag menteset használjak, és így nikotin elvonás nélkül azt is letehessem, míg babázok! :)

Igazából mondhatni nulla szenvedéssel jutottam el idáig, sőt. Szóval aki többedjére is elbukik, annak szívből javaslom ezt a változatát a leszokásnak. :)

63594. Napsugár8 (válaszként erre: 63593. - Bummihatka)
2019. szept. 27. 10:31

Vegyél ropit! Ha meggyújtod a végét, hamarosan leszoksz a mozdulatról. :)


Lassan 10 éve, hogy nem szívtam egy szálat sem, és őszintén nem bánom. Annyi féle finom illat van még a világon, amiket nem éreztem, nem éreztek a dohányzás miatt. Gondoljatok erre!

63593. bummihatka (válaszként erre: 63591. - V.Krisztina17)
2019. szept. 27. 10:28
Remélem egyszer én is így fogom érezni. De most még néha ki tudom nézni másnak a szájából szinte. Főleg a gyújtás pillanata ami vonzó. Igaz, én még csak 40 napos vagyok..
63592. Guruljka (válaszként erre: 63591. - V.Krisztina17)
2019. szept. 26. 13:27

Látod... :D


Lényeg, hogy undorító és rémes.

2019. szept. 26. 11:10

Öt éve leszoktunk. Én nagyon sokszor rágyújtanák azóta. Nyaralni voltunk,utolsó nap vettünk szivart,lesz ami lesz,minden fejben dől el.

Meg gyújtottam,hála, undorító volt. Kétszer egymás után mostam fogat.

Azóta ha meg érzem a cigi füstöt,hányingerem lesz.

63590. MTami01 (válaszként erre: 63589. - Guruljka)
2019. szept. 20. 15:01

Én múltkor elkaptam egy beszélgetést egy 5-6 év forma fiú ment a szüleivel, amikor elment mellettük egy dohányos. Erre megszólalt a gyerek:

"Anyu! Mondd már meg, hogyha annyira drága és egészségtelen a cigi, akkor miért szívják annyian?"

Az édesanyja se köpni, se nyelni nem tudott.

63589. Guruljka (válaszként erre: 63587. - 585a7aa9ec)
2019. szept. 20. 14:34

Miért?

Nekem amióta leszoktam, sokkal nyugodtabb az életem. Egyrészt, mert több pénzem van, másrészt, mert nem kell mindenütt trafikot keresnem, ahova csak megyek.

Sőt - a lakóhelyemen eléggé messze van a trafik, külön út lenne minden alkalommal.

❮❮ ... 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook