Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Dohányzás - leszokás fórum

Dohányzás - leszokás (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 ... ❯❯
63475. Buksi74 (válaszként erre: 63472. - Trixi 12)
2019. aug. 15. 18:23

De le tudod tenni! Továbbra is azt vallom (nekem az segített) fogd fel úgy mint egy játékot ,önmagaddal!

Ki az erősebb? A cigi vagy Te? Feszegesd a tested kivánságainak a határait! Nekem a legnagyobb kínok közt az adta az erőt,hogy azért is legyőzöm saját magam CSAK AZT AZ EGYET NE GYÚJTSD MEG. Szorítok ,hogy sikerüljön,s Te legyél a nyertes.

63474. Guruljka (válaszként erre: 63472. - Trixi 12)
2019. aug. 15. 18:23
Már hogy lennél üres. Miket beszélsz be magadnak?!?
63473. Buksi74 (válaszként erre: 63471. - Rántottsajti)
2019. aug. 15. 18:19
Gratulálok a három héthez s az üde lehelethez! A ruhák illata is érződik már,én élveztem az öblitők illatát! Kitartást Neked!
63472. Trixi 12
2019. aug. 15. 02:20
Sziasztok!Egyszerűen nem tudom letenni a cigit,úgy érzem nélküle üres vagyok!Kérlek adjatok tanácsot, már a könyvtől kezdve mindent kipróbáltam,de semmi!Segítsetek kérlek!
2019. aug. 14. 21:00

Sziasztok!


Ma kerek 3 hete nem dohányzom. Köszönöm a bíztatást és a dicséretet. Komolyan jól esik. A környezetemben senki nem ért meg...aki nem dohányzik, azt gondolja, hogy "mi olyan nagy dolog ezen", aki viszont dohányzik, az rá sem kérdez, hogy bírom...vagy pl épp ma mondtam egy dohányos havercsajnak, hogy képzeljeeee el...hát épp, hogy egy mukkot nem válaszolt rá. A dohányosok meg irigyek vagy franc se tudja.


Érdekes, hogy mióta nem dohányzom, sokkal jobban odafigyelek a fogaim ápolására. Nem voltam eddig sem igénytelen, de most aztán napi három fogmosás, fogselymezés, anyámtyúkja minden van itt. Élvezem, hogy friss a lehelletem még pár órával fogmosás után is. Nah, ezt nem mondhattam el, mikor fogmosás után szinte egyből rágyújtottam...

63470. Rántottsajti (válaszként erre: 63467. - Petra523)
2019. aug. 14. 20:54
Nehogy az legyen, hogy amint "kifizetődik" a tanfolyam ára, elvesszen a motiváció. Sokat olvastam erről.Az biztos, hogy brutális összegeket vagyunk képesek szemrebbenés nélkül kifizetni havonta. Emlékszem, hogy amikor felemelték az egykori kedvenc cigim árát 500 forintra, akkor elhatároztam, hogy ha tovább emelik, akkor leszokom. Na, hát ez az elhatározás ilyen szinten sosem jött el. Végül elkezdtem tölteni a cigit, így anyagilag nem vágott földhöz a dolog, de sok "kicsi" sokra megy, és ha belegondolok, hogy erre az értelmetlenségre költöttem, így viszont nagyon is sok még a kicsi is.
63469. Guruljka (válaszként erre: 63468. - Petra523)
2019. aug. 10. 12:52
Légzőgyakorlatok, sport, netán tanulás?
63468. petra523 (válaszként erre: 63466. - Guruljka)
2019. aug. 9. 12:07
Köszi! El fogom olvasni mindenképp. Most úgyis lett egy csomó szabadidőm, hogy nem cigizek, főleg esténként nem tudok mit kezdeni magammal.
63467. petra523 (válaszként erre: 63464. - Guruljka)
2019. aug. 9. 12:06
Hát igen. :) Így 2 havi cigi árába került, (most 80 ezret kellett fizetni) és így utólag úgy látom tök fölösleges kiadás volt. Ha megvan a kellő elhatározás, enélkül is le lehet tenni a cigit, nem mondtak semmi extrát. Nem igaz, hogy nem kell akaraterő, és hogy teljesen könnyedén megy a leszokás. Másrészt bennem van, hogy nehogy már rágyújtsak, ha még erre a vacakra is elmentem. :)))
63466. Guruljka (válaszként erre: 63465. - Guruljka)
2019. aug. 8. 22:52

Megtaláltam ám!


[link]

63465. Guruljka (válaszként erre: 63464. - Guruljka)
2019. aug. 8. 21:37

Na, szóval ne haragudj, természetesen gratulálok, és drukkolok, hogy sikerüljön!


Idelinkelem a könyvet, hátha segít néha.


[link]


Ez most nem a PDF, azt nem találtam, de itt ha visszakeresel, meglesz az is.

63464. Guruljka (válaszként erre: 63463. - Petra523)
2019. aug. 8. 21:33

Jesszus, ennyit költöttél?

Azt tudod, hogy a könyve ingyenesen letölthető?


A szemináriumokat az a Baráth András szervezi, aki Gerilla önéletrajz-módszerrel, illetve annak a hatásvadász és drága terjesztésével kereste agyon magát, holott saját tapasztalatom, hogy egy sima átlagos tanácsadó is tud ütős tanácsokat adni, és a munkaügyi központban igénybe vehető.

63463. petra523
2019. aug. 8. 21:16
Sziasztok! Én nemrég, egész pontosan 2019.08.03-án tettem le a cigit egy Allen Carr szeminárium után. Egyenlőre egész könnyedén megy a dolog, bár azért vannak nehezebb percek. Előtte napi 1 doboz cigit szívtam el, 20 éven keresztül (2*2-3 év kihagyás volt, mikor terhes voltam ill. szoptattam). Remélem hamarosan már egyáltalán nem fogom kívánni a cigit. 🙂
63462. Guruljka (válaszként erre: 63461. - Buksi74)
2019. aug. 5. 22:05
Bizony az, és én is utólag jöttem rá.
63461. Buksi74 (válaszként erre: 63460. - Guruljka)
2019. aug. 4. 23:00

Én is mindent kimostam kiszellőzrettem ,de sajnos egy műbőr csinos kis kabátom ki kellett dobni mert még 2 hónap után is bűzlött ... nyitottam a szekrény ajtót s már éreztem is a cigi szagot

Pedig még illatpárna is volt akasztva a szekrénybe.

Hihetetlen agresszív a cigi szag.

Eddig el sem tudtam képzelni

63460. Guruljka (válaszként erre: 63457. - Rántottsajti)
2019. aug. 4. 22:36

Fantasztikus, hogy ennyire remekül máris látod az előnyöket.

Amíg jó még az idő, és ha van egy szabad napod, szedd ki az összes ruhát a szekrényekből és tett ki szellőzni, a szekrény belsejét pedig mosd ki. Akár tusfürdős vagy szappanos vízzel, utána alaposan száradjon ki!

Igen, a sok "kötelező" elhagyása sok időt teremt.

Én sem úgy főzök már, hogy "na még egy cigi erejéig hadd főjön", hanem beállítom a főzési időt és kész.


Örülök, hogy Neked sem volt nehéz a leszokás, és drukkolok, hogy továbbra is simán menjen minden!

63459. Guruljka (válaszként erre: 63456. - Buksi74)
2019. aug. 4. 22:31
Igen, erre gondoltam azzal, hogy mázlista vagy.
63458. Buksi74 (válaszként erre: 63457. - Rántottsajti)
2019. aug. 4. 22:30
Kitartás Neked! Le a kalappal előtted,hogy ilyen erős vagy!
2019. aug. 4. 19:28

Sziasztok!

Először is, 15 évig dohányoztam, napi mininum egy doboz cigit szívtam. 11 napja asztmás rohamot kaptam és akkor annyira megijedtem a kórházban, hogy azóta nem gyújtottam rá.

Sokat olvastam azóta ezt a fórumot és szeretném megosztani a pozitív tapasztalataimat nem dohányosként.

1. nagyon jó érzés, hogy nincs cigiszagom. egész nap áthatott a cigiszag, amit éreztem ugyan, de most, hogy nincs, feltűnően tiszta érzést ad, pedig nem koszos voltam, hanem büdös, de mégis mintha tisztábbnak is érezném magam a bűztelenséggel. nem szagosak a ruháim, nem kell kétnaponta lecserélnem itthon az itthoni ruháimat, mert nem árad belőlük a cigiszag.

2. Erezhetően kevesebb mitesszerem van. minden egyes héten egyszer kinyomkodtam magam, mert már éreztem, ahogy "göröngyösödik" a bőröm, vagyis nem volt sima, mert olyan hamar jöttek a mitesszerek. jelenleg közel három hete nem nyomkodtam magam és nincs olyan érzésem, hogy kéne. tisztábbnak érzem az arcomat is.

3. Nem köhögök. Az allergiám mondjuk most az utóbbi két napban előjött, de csak sorozatos tüsszögés formájában, semmi extra.

4. Olyan, mintha sokkal több levegőt tudnék beszívni, mint eddig. mintha a tüdőm kapacitása megnőtt volna vagy hogy mondjam. Veszek egy nagy levegőt és csak emelkedik és emelkedik a tüdőm.

5.A körmömről eltűnt a sárgás elszíneződés!

6. Fogszabályzós vagyok. A fogdoki mindig rak fel átlátszó gumiláncot a fogszabira, ami már a harmadik napon kezd jócskán elszíneződni, egy hét múltán már barnás árnyalatú. Na, hát most egy hete voltam és még mindig ugyanolyan átlátszó.

7. Fura ezt kimondani, de VAN IDŐM! Egy nap minimum két órát csak dohányzással töltöttem alsóhangon, és ez baromi sok. Érzem, hogy több az időm és olyan felszabadító érzés. Már csak azért is, mert így is mindig teszek-veszek, de most, még több időm van. Olyan érzés kb, mintha visszakaptam volna a szabadságot. Én uralom az életem, az időm. Én uralok mindent, semmi nem áll felettem, nem szabja meg, hogy mikor mit csináljak. mert a dohányzás ezt tette...folyton csak egy cigi ekkor meg akkor. reggel kávéhoz. itthonról való elindulás előtt. valahova megérkezés után. valahol levéskor. evés előtt, evés után. várok valamire vagy valakire, akkor is rágyújtottam. telefonálás közben, beszélgetés közben, társaságban, buliban, összejövetelen és még sorolhatnám, hogy mennyi időm ment el erre, és mennyire leuralta az életem, mennyire függő voltam, akörül forgott minden.


Vettem nicorette spray-t, amiből kb. tízszer fújtam, de nagyon undorító íze van.

Továbbá Allen Carr könyvét olvasom, olvastam el, ami folyton csak megerősítést és motivációt ad.

Remélem ezzel én is valamelyest tudok segíteni annak, aki szeretne leszokni és nehezen megy. Ahogy itt is többször olvastam, tényleg megéri. Olyan, mintha visszakaptam volna az életem. És ezt csak az érti meg, aki szintén felhagyott ezzel. :)

63456. Buksi74
2019. aug. 4. 14:35

Hát az ember esendő . Arra jó volt,hogy még jobban megerősített abban,hogy nem kell ez nekem mert iszonyú rossz ízű,büdös,s azonnal úgy felkavarta a gyomrom ,hogy kidobtam a taccsot..

Azt nem tudom akkor mit csinálok ha jó -kellemes lett volna?

Valszeg akik azt érzik azok esnek vissza..

Nem tudom.

Minden esetre megúsztam

63455. Guruljka (válaszként erre: 63454. - Ágio8405)
2019. aug. 4. 13:25

Én buliban is kerülöm.

Igaz, néha egyedül maradok, mert mindenki kirohan rágyújtani...

63454. Ágio8405 (válaszként erre: 63451. - Buksi74)
2019. aug. 3. 15:17
hu, bátor voltál.... én aki tényleg egy nap után tudta hogy kész leszoktam és nem voltam nikotin függö, nem mertem volna jó ideig akár egy slukkot sem szivni. Mondjuk én mostmár csak azért sem szivnék egyet sem igy 10 év után, pedig régóta tudom hogy nem szoknék már vissza, föleg nem egy száltól. párszor vizipipáztam de az teljesen más az nem cigi. Viszont sokakat láttam akik pont igy szoktak vissza pár honap után hogy jaj csak a buli kedvéért egy szál.... AMugy mai napig évi 1-2szer álmodom azt hogy kocadohányos vagyok aki buliban cigizik.
63453. Buksi74 (válaszként erre: 63452. - Guruljka)
2019. aug. 3. 15:01

Szuper mázlista? Inkább szuper hülye..

Nagyon rossz élmény volt büdös keserű

Komolyan ledöbbentem mi volt ebben az élvezetes közel 25 éven keresztül..

63452. Guruljka (válaszként erre: 63451. - Buksi74)
2019. aug. 3. 14:22

Szuper mázlista vagy!

Nnna látod, hogy nem dohányzol? 😂😍

63451. Buksi74
2019. aug. 3. 14:05

Vallomás!

4 hónap 17 napja nem dohányzom!

Nagyon nagy elvonási tüneteim voltak! Szenvedtem mint a kutya!!! Mindent megfogadtam ..soha többet cigi a számba😢

Erre a héten Tokajba vitt a munkám,fáradt voltam hisztis vettem egy üveg eredeti Tokaji aszút ..behűtöttem és a szállásomon “elszopogattam”

Nagyjából sejthetitek mi történt... kinálgattak cigivel .. persze agyam nem volt... elfogadtam egy szálat.

Mert hát akkora király vagyok én 🤨mit nekem a szenvedés a leszokáskor..

De mit ad a Jó Isten?

Félig sem bírtam el szívni ... öklendeztem s persze jól kihánytam magam..

Pfuuu de rossz volt... elmondani sem bírom ,legalább 3x fogat mostam🤪

Gőzöm sincs mi volt ebben a jó régen.. ha nem velem történik ez meg el sem hiszem.

Na ennyi.. szóval bűnbe estem😂

63450. Buksi74 (válaszként erre: 63440. - Maatee)
2019. aug. 3. 13:55

Lehet elvonási tünet,nyugodtan kapj be valami feszültség oldót,vagy a citromfű tea ..én valeriánáztam meg magnézium b6 ot szedtem mikor pattant az idegem.

Mindjárt túl vagy a nehezén💪

63449. Buksi74 (válaszként erre: 63438. - Noncsika78)
2019. aug. 3. 13:51

Szia, ismerős érzés! Nagyon ügyes vagy ! Lesz jobb ! Sok víz ,sok magnézium B6 .. meg rágcsa ,meg mindig arra gondolni,hogy csak azt az 1-et ne gyujtsd meg!

Jönnek a sovárgások de napról napra kevesebb lesz ,s gyorsabban múlik! Nagyon-nagyon szorítok!

63448. Guruljka (válaszként erre: 63447. - Snauci2)
2019. aug. 1. 23:22
Tudom, nem itt beszéltünk róla, de vannak még kecskéitek?
63447. snauci2 (válaszként erre: 63446. - Guruljka)
2019. júl. 31. 16:14
Igazad van:))
63446. Guruljka (válaszként erre: 63445. - Snauci2)
2019. júl. 31. 11:09
Aligha.
❮❮ ... 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook