Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Beteg a cicám, sokat hány, tud valaki segíteni, mi baja lehet? Aggódom! fórum

Beteg a cicám, sokat hány, tud valaki segíteni, mi baja lehet? Aggódom! (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2012. jún. 4. 08:52

Azt mondta valaki szellemet láthat a macskám (2-en is mondták) vagy betegséget érez, kezdek parázni;-)


Segítsetek légyszi, hátha nem nagy a baj.



Fel-alá futkos tegnap reggel óta, szokott ilyet, ha pisilni kell neki, vagy ha játszik, most viszont gyakoribb az, hogy furcsán csinálja ezt, és nem tudom, mi az oka.

Pl. kikéredzkedett, mintha menekülne, kinyitom az ajtót, már majdnem szalad kifelé, amikor meggondolja magát, mint aki látott kint valakit, és befelé rohan inkább, kint semmi macska, tényleg senki sehol.

Kérdem fiam, nem láttad hová futott? Ágy alá. Nézem, de nincs ott. Kinyitottam a hátsó erkélyajtót, ha fut, arra fusson, ne fent az autók alá (egyébként tud magára vigyázni, fél az autóktól, de most félek, elütnék)

Vagy pl. hajnalban mellém ül kanapéra, mintha csuklana 1-2-t, majd mint aki megőrült, leugrik és menekül önmaga elől vagy valami elől, ami a gyomrában van nekem így tűnik. Közben furcsa, féloldali rágómozdulatai vannak, de ritkán.

Kedvenc sonkáját adtam neki, hátha azzal lemegy egy esetlges torkán akadt, szőrszálon vagy hajszálon lógó akármi. Kérdem párom, adott -e neki tegnap a halból, igen, adott, de afrikai harcsa volt, nem szálkás, ilyen kis zsíros részt, keveset. Esetleg pedig mégis az lehetett. Nem tudom mit tegyek, aggódom érte azért.


Volt cicáiddal valaha hasonló? Mintha hányni is próbálna, ami gyakori nála, ő a hosszúszőrű, és gyakran öklendez ki szőrcsomókat. Tegnap még jókat nevettünk rajta, amíg azt hittük játszik, de most már nem vicces annyira.


Köszi előre is!

Csajok, valaki? Tőlem menekülne? Vagy a szőrcsomót nem tudja felöklendezni? Nem értem.

2009. okt. 27. 13:19

Halihó cicás kislányok :)

kérek helyzetjelentést mindenkinél minden rendben van e háziállat fronton :)

jelentem Bandikám szuperül van, rengeteget eszik, már növeszti a téli bundáját, valamint új királyi lakhelyet talált magának, az ágyunk mellett, mostmár velünk alszik :D csak sajna néha horkol...

575. doboseva (válaszként erre: 573. - 431d09b5d5)
2009. szept. 4. 14:45
Megint elfelejtettem fényképezni! Na talán a hétvégén. :-)
574. sonci
2009. szept. 3. 14:20
A mi cicánk is szokott hányni de csak ha tejet iszik. Azt hiszem laktózérzékeny:-))))
573. 431d09b5d5 (válaszként erre: 572. - Doboseva)
2009. szept. 2. 10:35

én is erre gondoltam, hogy nem akarja hogy otthon hagyjam. de nem régóta csinálja ezt egyébként :)

a Te cicád akkor nagyon bátor ha még a proszívót is támadja :) az enyém retteg tőle :D ha elővesszük, azt sem tudja hová meneküljön :D

572. doboseva (válaszként erre: 571. - 431d09b5d5)
2009. szept. 2. 09:53

Gondolom játszani akar. Nem akarja, hogy elmenj! A miénket a lányom annyira rászoktatta az ilyen támadós játékra, hogy mindíg mindenre támad ami mozog. Annyira édes amikor lapul az ajtó mögött aztán egyszer csak amikor megy valaki arra jól letámadja és harapdál ezerrel. Sokat nevetünk rajta, imádnivaló. Azon kívül még támad a felmosóra, a porszívóra, libegő copfra st. :-)

Jó dolga van a macsekodnak! Bent a hálószobában!!:-) Ez igen!!!!

571. 431d09b5d5 (válaszként erre: 570. - Doboseva)
2009. szept. 2. 07:46

szia Évi :)

látom látom hogy nincs nagy élet itt, de igazad van, ez jó, mert akkor minden kis cicumicu jól van és éli vidám kis mindennapjait :)

örülök hogy a kiscicud szépen beilleszkedett :) tényleg muris lehet ahogy játszanak és a kutyi szétzavarja őket :D

én cicum is nagyon jól van, jobb dolga van mint valaha, ugyanis beköltözhetett hozzzánk a hálószobába, az ágy mellé :) ott alszi egy pléden, és akkor simizem meg amikor csak akarom :)

egyébként van egy furcsa dolga mostanában, képzeld minden reggel megtámad! amikor indulok a munkába, ott nézeget ahogy készülődök, és egyszercsak nekemront, pofozza és harapja a lábamat, de ne úgy hogy fájjon, csak néha olyan ijesztő :D szerinted ezt miért csinálja?

570. doboseva (válaszként erre: 569. - 431d09b5d5)
2009. szept. 1. 15:26

SZIA! Mostanában nem nagy élet van itt, dehát ez biztos annak a jele, hogy minden rendben van a macsekokkal, úgyhogy végül is ez jó dolog.

Mi is jól vagyunk. talált cicánk szépen növekedik. Mostmár jóban vannak a régivel is, sokat játszanak, szaladgálnak. Öröm nézni őket esténként a hintaágyról. A kutya persze mindíg szétzavarja őket. Tényeg, már rég fényképeztem le őket, majd teszek fel képet.

És veled mizu???

2009. szept. 1. 10:54

Sziasztok lányok!

Rég jártam erre, és akkor még nem is ez volt a nevem :)

Belly vagyok!

gondoltam benézek, ha már anno én indítottam ezt a fórumot :)

kivel mizujs?

Zsuzsa cicamami, hogy van a kis lurkónk? azóta gondolom már nem is olyan kicsi :)

568. doboseva (válaszként erre: 564. - Zsuzsa88)
2009. júl. 13. 10:25
Ez jó ötlet, köszi! Szegény fekete macsekunk azóta nem mer bejönni az udvarunkba, a kertben tengeti napjait. Úgy kell karban felhozni és a lakásban megetetni annyira fél. Lányom mostanában sokat van vele lent a kertben. Ha nem törődnénk vele ennyit már biztosan elmenekült volna, de így talán van esély hogy maradjon és a betolakodót kergessük el.
2009. júl. 12. 14:05
Hehe, sok a hozzászólás, nem olvassák végig az összeset. :) A macska már nagyon jól van. Bár nem derült ki, mi volt a baj Bellydancer cicájának, de már meggyógyult és jól van. :)
2009. júl. 11. 21:00
A hányás mögött többféle dolog húzódhat meg. A leggyakoribb a mérgezés, vagy a fertőzés...ritkábban okozhatja férgesség is. Orvoshoz kell vinni!
2009. júl. 11. 20:27
Sajnos az állatoknál nehezebb megállítani, hogy mi lehet a baj, az én cicámnak is volt hasonló prolémája kiskorában. Lehet furán hangzik, de diétára fogtam pár napra(főtt krumpli, kenyér, kis tej) és megoldódott. Remélem beválik!
564. Zsuzsa88 (válaszként erre: 562. - Doboseva)
2009. júl. 11. 19:43
Minden macska fél a víztől. Készíts ki vízipisztolyt (ne nevess), és amikor csak meglátod a nemkívánatos vendéget, erős sugárral spricceld rá a vizet, miközben magadból bolondot csinálva ordtasz, mint egy sakál. Nálunk is voltak hasonlók, bejött. :D Minden szomszéd hülyének nézett, ez igaz, de sikerült, az a macska később nem jött be az udvarba. Bár az is igaz, hogy vannak kutyáink, akik ha mi haragszunk valakire/valamire, ők is, így pár "Siccazanyádiskolájátkusskiinnen" meg spriccelődés után már maguktól tették a dolgukat. :D
563. doboseva (válaszként erre: 561. - Zsuzsa88)
2009. júl. 9. 14:22
Tök jó, hogy ilyen szép harmonikus kapcsolatban élsz! Vigyázzatok egymásra, nagy kincs ez!!!
2009. júl. 9. 14:19
Köszi jól vagyunk! A kis macsekunk nagyon édi. Sokat játszunk vele, még a férjem is megkedvelte annyira, hogy volt hogy együtt aludtak. :-) Viszont mostanában a fekete cicánkért aggódunk. Állandóan bejár hozzánk egy ronda nagy macska /ilyen is van/ és bántani akarja a miénket. Nem tudom miért. Gondolom azt a területet is ő akarja bitorolni vagy mi és el akarja üldözni a miénket. Ha belegondolok lehet, hogy a régebbi macskáink is így tüntek el. Ez a nagy dög már régóta ólálkodik a környéken és sokszor láttuk az udvarunkban is. Elzavartuk de nem egy ijedős fajta. Olyan sokat megélt mindent kibíró fajta. Hú de haragszom rá!!! Nem is tudom mit tehetnénk van valami ötletetek??
2009. júl. 2. 21:02

Huhh, ez jó hosszú lett... :)


És ti csajok, hogy vagytok? :)

560. Zsuzsa88 (válaszként erre: 555. - 2c1d5b9264)
2009. júl. 2. 21:01

Ha jön a nővérem, megkérem, vegyük át a képeket a gépre. Van a telefonomon egy rahedli kép Vacakról, már-már szégyellem, hogy Szarost olyan ritkán fényképeztük, Vacakról meg az összes mappám közül róla van a legtöbb kép. De megaszontam... :D


Sanjos az én telefonomat nem lehet cstlakoztatni a számítógéphez. De ha jön a nővérkém, átdobálok neki mindent infrán, és majd az övén keresztül lesz minden feltéve a gépre. És a legédibbeket felteszem ide is. Vagy a naplómba, vagy a képek közé. Majd még meglátom. De lehet, jobb lesz a naplómba, és akkor leírok töviről hegyire mindent. Meg persze ha Apa szünetel 1 kicsit. Szakfordító és tolmács, a számítógép a munkagépe, nemsokára lesz az Európai Filmek Fesztiválja, a magyar filmeket ő feliratozza szerbre. Tehát elég sok dolga van, csak akkor ülhetek ide, ha alszik, eszik, elmegy bankba meg erre-arra ügyeket intézni... Tehát ez össz-vissz nem sok... :(


Egyébként borzasztóan gyorsan nő a kis takonypóc. Most valamelyik nap lefényképeztem ugyanott, a nyomtató előtt, mint első nap, hát elég szépen látszik, hogy a kisasszony rohamos ütemben nő. De hogy hova siet...?


Én jól vagyok, megvan az utolsó vizsga is (hogy sikerült -e, nem tudom, majd kiderül), most még csak az olasz házikat kéne megcsinálnom (amire baromira nincs kedvem, de muszáj, ha 10-est akarok). Nemsokára lesznek a Zentai Nyári Ifjúsági Játékok, ki tudom bulizni/tombolni magam végre. És mindezt úgy, hogy tudom, nem kell tanulnom szeptemberre. :D És a párom is jön velem. Nagyon jól vagyunk mostanában. Valami újat érzek iránta. Nem tudom megfogalmazni. 2 éve voltunk 1ütt tengeren, akkor is valami újat éreztem, folyton vele akartam lenni. Még jó, hogy ez kölcsönös volt. Most meg, amióta kiderült, hogy visszajöttek a pajzsmirígy-gondok, egyik-másik barát-om/nőm kitol velem a hátam mögött, nem úgy sikerülnek a dolgok, ahogy szeretném, ő itt van mellettem, és egy hatalmas támaszt nyújt nekem. Mikor írtam neki, hogy az eredményeim ismét nagyon rosszak, megint gyógyszert kell szednem, járkálhatok kéthetente-havonta vérvételre, stb. azt írta vissza, hogy "Sajnálom Titamita. Nem lesz gond, meglátod. Én itt leszek melletted, vigyázok rád. Nagyon-nagyon szeretlek Kicsim" - elsírtam magam. Akkor amúgy is kicsit depis voltam (nem olyan depis, ahogy a nők pl. havonta szoktak lenni, ami 1-2 nap alatt elmúlik, ez kicsit komolyabb, de legalább tudom, mi miatt, és nem csinálok hülyeségeket, mint 3,5 éve). És tényleg velem van. Mikor írok neki, vagy felhívom, hogy találkozzunk, mert borzasztóan hiányzik, muszáj látnom, hozzá akarok bújni, el akarok bújni egy kicsit a világ elől, jön, ahogy tud. Annyira szeretem. És mostmár a haverjai előtt is megvéd. Nem vagyok egy szexbomba, 90-70-104-es méretekkel nem is lehetek, és ha bármelyik haverja 1 rossz szót is szól, rögtön tiltakozik, közbeszól, nem hagyja, hogy bántsanak. 1 haverja van, aki most nagyon nem bírja a pofikámat. Kapott egy szép jobbkezes pofont, diszkó udvarán, elég sok emberke szeme láttára. Nem tetszett neki. Nekem sem, amiket mondott. És a párom akkor is mondta neki, hogy "Hát barátom, ezt megérdemelted.". Neki égő volt, hogy kapott 1 pofont mindenki előtt, nekem viszont az fájt, amiket mondott. Nem vagyok 40 kilós, ez tény, de ha N.-nak úgy tetszem, ahogy vagyok, akkor minek játsza a haját?! Soha egy rossz szót sem mondtam rá, ő meg perceken keresztül ócsárolt engem mindenki előtt, minden előzetes nélkül, eddig nem volt velem semmi baja. Ő hozott össze N.-val, lassan 5 éve, és én borzasztóan hálás is vagyok érte, de amiket mostanában csinál, az már nagyon nem okés... A diszkó go-go táncosai sem nádszál testalkatúak, de szolibarna bőrük van, és a fenékig érő műhajukba bújnak, az arcukat nem is lehet látni. És a "haver" el van ájulva tőlük. Ha lenne pénzem fenékig érő műhajra, én is olyan jól nézhetnék ki, mint ők... 4-5 alkalom a szoliban, és voilá! Kész is a bombanő... Na mind1. Fő, hogy a pofon óta most nem bír, de a párom akkor is megmondja neki a véleményét, ha ketten vannak. Nem szép dolog megkritizálni azt, akit ő olyan nagyon szeret. De jó nekem. :D Lényeg a lényeg, valami új ez, amit érzek. És fantasztikus érzés. Nem csak a szerelmem, barátom, társam, hanem a támaszom. Nem tudom, mi lenne velem, ha véget érne valami okból kifolyólag... Valószínűleg nekem abban a pillanatban végeszakadna mindennek, amiért élek. Szóval, most nagyon jól vagyok. Cica jól van, kutyákkal összehaverkodott, Anyuékkal is jól megvagyunk (fogjuk rá), legalábbis tűrhetően, a párommal meg végképp minden rendben. Holnap találkozunk. Alig várom. :)

559. Zsuzsa88 (válaszként erre: 558. - Doboseva)
2009. júl. 2. 20:32
Láttam a naplódban, megtaláltam a képet! Nagyon édes! Hát, hiába. Mondom én, a fekete-fehér cicák a legédibbek. :D
558. doboseva (válaszként erre: 553. - Zsuzsa88)
2009. júl. 2. 10:43
Na szia elveszett leányzó! Képzeld van egy új cicunk! Úgy találtuk! Megbarátkoztak ők is mint a tieid. Ő is kinti-benti cica, szeretjük ha bent van olyan kis eszetlen, állandóan viháncol!!:-)
557. doboseva (válaszként erre: 556. - Sziscsi)
2009. júl. 2. 10:40
Szia! Nálunk sajnos nem élnek ilyen sokáig a cicák. eltünedeznek, elüti őket az autó. Aztán megfogadjuk, hogy nem kell több, mégis mindig valahogy lesz. Most is van egy új szerzeményünk. Találtuk. Tüneményes, irtó eleven. Komolyan mondom olyan, mint egy kutya, állandóan támad és harapdál. Sokat nevetünk rajta, de imádjuk.
556. Sziscsi
2009. júl. 2. 08:41

Sziasztok! Ma találtam rá erre a fórumra.

Nekünk egy himalájai perzsa cicánk van. Igazából nem az enyém, hanem a kislányomé. Messziről hozta, csak 2 éve él velünk, de már 13. éves. Nagyon szeretem, és ő is ragaszkodik hozzám.

Valamikor már volt egy cirmos cicám, 19 évig élt. Kimondhatatlanul szerettem. El kellett altatni, mert az orvos nagyon szépen mondta - lejárt a biológiai órája. A fényképe még a hűtőn van, és egy kesztyű egyik fele állandóan velem van, a másik fele vele lett eltemetve.

Azt mondják, a cicát az Isten jókedvében teremtette:)

2009. júl. 1. 20:13

szia Kedves Cicamami!

azt hittem nem jól látok már a kevenc fórumok listáján :)

örülök hogy jól megvannak a kis háziállatok :)

fotók? olyan kíváncsi vagyok már a keresztcicámra :)

és Te hogy vagy? vizsgák sikerültek?

2009. júl. 1. 20:12

Tudjátok, mit csináljatok, hogy a cicátok fénye gyönyörű puha és fényes legyen?


Előszöris, csak és kizárólag házikosztot kapjon.


Másodszor, vegyetek egy kisebb aloe vera kaktuszt, és tegyétek le neki, hadd rágcsálja le a levelek végeit. Olyan szép lesz a szőre, hogy csak ámultok-bámultok! :D

2009. júl. 1. 20:10

Sziasztok!!


Bocsi, hogy kicsit eltűntem, vizsgaidőszakom volt. Van 1 jó hírem! A kisasszony összeszokott a kutyákkal! Mind2vel! :) Még csúnyán néz rá a nagyöregúr, nem tetszik neki, hogy más is van az udvarban, de nem bántja. :) A barackfára csináltunk neki egy kis "fészket", ha mégis felzavarják a fára, ott nyugodtan ellehet, amíg jön a segítség. Egy almás ládát szögeztünk-drótoztunk fel. Minden király. :) Mostmár kinti-benti cica.

552. 2c1d5b9264 (válaszként erre: 550. - Katácskák)
2009. jún. 20. 20:47

szia Kedves Katácska!

köszönöm szépen a jókívánságokat, nagyon kedves vagy! szerencsére azóta a cicám már "meggyógyult" hányni néha még szokott, de a doki szerint valszleg csak érzékenyebb a gyomra és eléggé habzsol... kivizsgálták mindenre, a leletei negatívak úgyhogy semmi komoly baja nincs hálistennek!

köszönöm szépen mégegyszer hogy aggódtál értünk :)

Nektek is minden jót!

551. katácskák (válaszként erre: 550. - Katácskák)
2009. jún. 18. 21:29

diéta elnézést elírtam

CICUDNAK MEG NEKED KEDVES BELLYDANCER EGÉSZSÉGES NAPOKAT. :))

2009. jún. 18. 21:28
Lehet sok minden oka egy isminek az volt a CICUSÁNAK a ok kiderült gyomorrontás. DE diáééta meg gyógyszerek biztos segítenek.:)Kérlek nekünk is írj rendbe jött e CICUSOD BELLYDANCER imádkozunk mi is jobban legyen CICUD.:)(
2009. jún. 18. 21:17
Képzeljétek taléltunk egy cicát! olyan gyönyörű, fekete-fehér. Részleteket majd holnap, most csak el akartam újságolni! Már le is fényképeztem, holnap felteszem. Most vele játszunk!!!:-)
548. 2c1d5b9264 (válaszként erre: 547. - Zsuzsa88)
2009. máj. 31. 09:47
jaj szegényke :)) hát igen, Houdini még nem méri fel azt hogy Vacak mennyivel kisebb és tehetetlenebb :) de biztos nem akarja bántani, csak játékból. fotók mikor lesznek már drága, felnő a cicád mire láthatnánk :)
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook