Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Beteg a cicám, sokat hány, tud valaki segíteni, mi baja lehet? Aggódom! fórum

Beteg a cicám, sokat hány, tud valaki segíteni, mi baja lehet? Aggódom! (tudásbázis kérdés)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2009. máj. 31. 09:38
Ja, játszanak, egy tálból cseresznyéznek, de én azért néha közbelépek, mert Houdini nagy dög, Vacak meg azért mégiscsak pici, és szegénykémet úgy maga alá gyűri... Úgy harapja, picikém meg úgy "visít". :(
2009. máj. 29. 15:48
sziasztok! úgy látom Zsuzsa megy mostmár az összeszoktatás :) örülök neki :)
545. doboseva (válaszként erre: 544. - Zsuzsa88)
2009. máj. 29. 14:04
Nagyon aranyosak lehetnek! El lehet nézni őkeet egész nap. :-)
2009. máj. 28. 10:38
Ja, és Houdinival már játszanak is. Meg egy tálból cseresznyéznek. Le is fényképeztem a telőmmal, csak el kell jönnie a nővéremnek, hogy feltehessük a gépre, ugyanis az enyém nem csatlakoztatható a számítógépre. :(
543. Zsuzsa88 (válaszként erre: 542. - Doboseva)
2009. máj. 28. 10:37
ÉN IS MEGNYÍRTAM A PULINKAT (AMI NEM HASONLÍT PULIRA...), OLYAN KIS CUKI!!! És te, hogy milyen hálás volt érte! Úgy ugrált, mikor mondtam neki, hogy Na, mehetsz! :D Olyan kis cukik a kutyuk, mikor meg vannak nyírva, sokkal kisebbek, mint előtte. :D
542. doboseva (válaszként erre: 541. - Zsuzsa88)
2009. máj. 27. 13:08
Jó kis élmények!!! tök jó dolog egy kis állat a családban! Mi meg nyári "frizurát" csináltattunk a berni pásztornak. Nagyon szép karcsú lett. Keresek képet!
2009. máj. 26. 15:08

Na, itt vok. :) Hááát, képet azt majd hamarosan teszek fel. Egyelőre nem történik semmi különös, emlytésre méltó. Hiperaktív macskám van, kb. 2 órát alszik, aztán 2 órán keresztül le-föl rohangál a házban, mindent megrág, összekarmol, beleértve bennünket is... Tegnap volt az első fürdés, hát, nem tetszett neki, de túlélte :) Ahány lába van, annyi felé kapadozott, mint amikor egy teknősbéka a hátán "fexik", mindegyik lába külön mozog, mintga evezne, na, Vacak is így csinált. Olyan kis pofa volt vizesen, eszem meg! :D Összebarátkoztunk a hajszárítóval is. A kutyák még várhatnak, majd Anyuék szoktatják össze őket. Én frászoskodok, félek, hogy megeszik, és a félelmet, meg minden hülyeséget megéreznek a kutyák, szóval ez marad Anyumékra. Houdinival néha fújnak egymásra, aztán egy tálból esznek, néha még játszanak is egy kicsit. Csak Houdini hamar megunja... :( Na mind1, lényeg, hogy mostmár össze is lehet őket zárni 1 szobába. :)


Nagyjából ennyi. :)

540. 2c1d5b9264 (válaszként erre: 539. - Erdei gyümölcs 13)
2009. máj. 26. 14:43
szia! de a lényeg hogy meggyógyult! az enyém is jól van, végülis konkrétan nem derült ki mitől hányt, vlaszleg gyomorhurut. csináltak neki labort, minden lelete jó, elvileg nincs semmi komoly baja szerencsére :)
2009. máj. 26. 14:36
Az én cicám is hányt, mert a szomszéd -utólag derült ki - egérmérget rakott ki, s a cica megevett egy egeret. Orvoshoz vittük, nagyon nehezen gyógyult meg.
538. doboseva (válaszként erre: 536. - Zsuzsa88)
2009. máj. 25. 14:44
Akkor jó mulatást!!! a lagziról is tegyél fel majd képet!!!:-)
537. 2c1d5b9264 (válaszként erre: 536. - Zsuzsa88)
2009. máj. 25. 09:59
oké, hiányzás elfogadva, de amint lehet várjuk a fejleményeket :) üdv. az aggódó Keresztcicamamik :))
2009. máj. 22. 21:42

Jaj, de buták vagytok! :D


Lagziskodunk, szaladgálunk, segítkezünk... Az unokatestvérem a menyasszony, és falun élnek. Na, képzelhetitek, mekkora mulatás lesz...! Az egész falu ott lesz. Ezért nem lógok itt annyit mostanában. De azért szeretlek benneteket! :) És nyugi, nem csak benneteket hanyagollak, hanem Vacakot is! Nincs most időm cicázni. :(

2009. máj. 22. 14:57
Megvan a kedvenc, mi már nem is kellünk.:-((
2009. máj. 22. 07:44
Hahó, nem lesznek új cicafotók? :))
533. doboseva (válaszként erre: 532. - Zsuzsa88)
2009. máj. 19. 15:13
Hát nem tudom, de szorítok hogy rendeződjön a helyzet. Ha már ennnyit izgultunk érte!!!:-)
532. Zsuzsa88 (válaszként erre: 531. - Doboseva)
2009. máj. 19. 14:54
Ez volt Houdinival. Amikor kicsi volt, Csutak anyaként bánt vele, még szopni is hagyta volna, csak nagy volt a cicije és Houdini nem tudott vele mit kezdeni. :D De nagyon bújt hozzá, Csutak nyalogatta, tisztogatta, kinyalta a fenekét (sző szerint), játszott vele. Nem értem, most mi baja van Vacakkal. :(
2009. máj. 19. 12:53
A mi kutyánk teljesen anyáskodóan bánt a kiscicákkal, nyalogatta, terelgette őket, játszott velük, de figyelni kellett rá mert a játék néha eldurvult. Nem azért, mert bántani akarta őket, hanem mert nem volt tisztában az erejével. Most meg rettentően féltékeny, az nem lehet, hogy csak a macskát símogassam, az egyik kezemnek rajta kell lenni, addig nem hagy békén. :-)
530. 2c1d5b9264 (válaszként erre: 529. - Zsuzsa88)
2009. máj. 19. 10:59

igen, szerintem jó ötlet, így először a kutyák fogják elfogadni VAcakot, ő meg még úgyis kicsi, ráér megszokni őket, vele biztos nem lesz gond! és a kalitka tényleg jó, mert nem eshet baja :)

próba szerencse :)

529. Zsuzsa88 (válaszként erre: 528. - 2c1d5b9264)
2009. máj. 19. 10:51

Hát a mi cicánkat még tanítani kell az alom használatára... Kinti cicák voltak a tesókkal és a mamival, oda piszkított, ahova akart.


A kutyákkal azért van gond, mert mind a 2 már felnőtt kutya. Mister 9 éves, Csutak 5. De amilyen anyéskodó Csutak, nem gondoltam, hogy pont vele lesz majd gond. Van egy rági madárkalitkánk, gondoltam, abba beletesszük majd a cicát, és így a kutyák körbeszagolhatják, mégsem bánthatják. Mit szólsz, jó 5let?

528. 2c1d5b9264 (válaszként erre: 527. - Zsuzsa88)
2009. máj. 18. 21:35

hát a kutyával biztos nehezebb lesz, de menni fog csak türelem kell! mi régen amikor anyékkal kertes házban laktunk, akkor Bandi is kintit cica is volt és hoztunk kutyát, egy spánielt. össze akartuk szoktatni őket, de nem ment.. a kutya ismerkedett volna de Bandi nem volt hajlandó, cak fújt és elszaladt elbújt elő sem jött...

aztán egyszer meguntuk, mostmár tenni kell valami! fogtunk két pórázt, egyet a kutyára egyet a macskára és összeengedtük őket :)) a kuyta végre körbeszimatolhatta, a macska meg rájött hogy nem bántja, utána már megtűrték egymást :)


de ha benti cica lesz az sem baj ám! annál jobb :)) akor viszont meg kell tanítani az alom használatára. az sem egyszerű, türelem kell hozzá.. én még ilyet nem csináltam, az én cicám már szobatiszta volt mikor megkaptam, már az anyja megtanította rá...

527. Zsuzsa88 (válaszként erre: 526. - 2c1d5b9264)
2009. máj. 18. 21:03

Szeretgetjük mi Houdinit is, mikor hajlandó bent maradni... :)


Képzeljétek, csajok, mi történt! Tökre meg vok rémülve! Az édes-aranyos-anyáskodó kutyánk nekiment Vacaknak! Ha ő nem fogadja el, nem tudom, Mister hogyan fogja! Ilyen még sosem volt! Félek, hogy kénytelenek leszünk Vacakot benti cicaként tartani... Mit csináljunk?


Ja, meg a kis drága ki van tiltva a szobámból. 2x is az ágyam közepére pisilt (nem tudom, panaszkodtam -e már...)!

526. 2c1d5b9264 (válaszként erre: 524. - Zsuzsa88)
2009. máj. 17. 09:29

:) el tudom képzelni mekkora kis gombóccá fújta fel magát a kis méregzsák :)) de tök jó hogy máris kezdenek ismerkedni, remélem Houdini sértődöttsége is elmúlik hamar, biztos féltékeny hogy most az új kis jövevénnyek vagytok elfoglalva, szeretgessétek őt is azért :)

az ivartalanítás szerintem is jó ötlet, egyrészt a betegségek miatt is, meg így nem lesz meggyötörve a sok szüléstől sem! ezt műtéti úton csinálják egyébként?

525. Zsuzsa88 (válaszként erre: 523. - Doboseva)
2009. máj. 17. 00:00

Igen, nem. :D


Houdini tényleg kandúr, de ivartalanítva van. Ahogyan a kis hölgyike is ivartalanítva lesz, amint betölti a 6 hónapos kort. Ma voltam körbekérdezősködni, egy nyolcad giliszta-elleni tablettát kell beadnunk neki, 2 hét múlva megint, meg 2 hétre rá még egyszer, tehát háromszor. Az első vakcinát már felveheti (most 8 hetes), ivartalanítani 6 hónaposan már lehet, még az első pasizás előtt. Szeretném megóvni őt attól, ami Szaros vesztét okozta. Ez az új doktornő azt mondta, hogy még ha másfél évesen is lett ivartalanítva, elkaphatta párosodáskor a betegséget, ami csak évekkel később jött ki rajta. Évekig is lappanghatnak ezek a betegségek, a FIB, a FIV meg a többi... :( És Vacaknak (sajnos) esélye sem lesz rá, hogy rákapjon a szex ízére. Így viszont megóvjuk a bajtól.

524. Zsuzsa88 (válaszként erre: 522. - 2c1d5b9264)
2009. máj. 16. 23:53
Már jó úton haladunk. Most már képesek megmaradni egy helyiségben. De Houdini nagyon meg van sértődve, folyton csak pukkadozik, egyfolytában kint van, csak enni jön be, aztán ha evett, már húzza is a csíkot kifelé. Ma nem engedtük ki rögtön kaja után. Picit fújtak egymásra, majd összedugták az orrukat, szagolgatták egymást, a kicsinek "leapadt" a szőre, ami előtte égnek állt, és mindenki ment a maga dolgára. Haladunk. :)
523. doboseva (válaszként erre: 521. - Zsuzsa88)
2009. máj. 16. 10:48
Hudini fiú vacak meg lány??? Akkor később még szaporulat is lehet!!:-)
522. 2c1d5b9264 (válaszként erre: 521. - Zsuzsa88)
2009. máj. 15. 11:08

jajjj de jóóó valakinek :))

úgy örülök én is a cicádnak! a másikkal biztos hogy meg fogják szokni egymást, csak egy kis idő kérdése!

2009. máj. 15. 10:33
Képzeljétek, tegnap este átnéztem a kis drága szőrét, és 1 db bolhája sincs. Valószínűleg emiatt tette Anya nyugodtan a cicut az ágyamban kora reggel. Ment dolgozni, és előtte még beengedte Houdinit. Hát, a 2 cica egyelőre csak fúj egymásra. Nem csak a kicsi a nagyra, a nagy is a kicsire. :( Na, majd lesz valahogy. Szóval reggel arra ébredtem, hogy nyílik az ajtó, Anyu hangját hallottam, aztán már a fejem mellett is volt Vacak, és még hozzá se értem, máris elkezdett dorombolni. Annyira édes! :))) És amitől totál elolvadtam, az államra kaptam egy puszit is!!! Kicsit játszottunk, aztán aludtunk együtt. :D
2009. máj. 15. 10:30
:D
519. 2c1d5b9264 (válaszként erre: 514. - Zsuzsa88)
2009. máj. 14. 16:59

sziaaaaa :))) GRATULÁLOK :)))

mindjárt nézem a naplót is! rengeteget gondoltam Rád :) annyira örülök hogy máris megszeretted és boldog vagy :)

518. Zsuzsa88 (válaszként erre: 517. - Doboseva)
2009. máj. 14. 16:27
Rájöttem miért. Azon kívül, hogy túlzottan kiemeli a gép a fehéret, eszembejutott, hogy akkor épp simogattam, és a dorombolás mellett dagasztott is. :)
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook