Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Anorexia és bulimia fórum

Anorexia és bulimia (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

❮❮ ... 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 ... ❯❯
8790. boriboo (válaszként erre: 8789. - Yume25)
2010. dec. 22. 11:51

Köszii a választ!!

Jaaaajjj neee nem szeretem a gyógyszereket, és féleg nem azokat, amik megbontják a hormonháztartst, írtózóm..

aaahhh, na jó többet nem halogatom, jövőhéten elmegyek..

Köszi szépen mégegyszer!

8789. yume25 (válaszként erre: 8787. - Boriboo)
2010. dec. 22. 11:28
Nekem úgy jött meg, hogy elmentem nőgyógyászhoz, kaptam valami erős hormontablettát amit ha jól emlékszem 2 napig kellett szednem, az meghozta és utána fogamzásgátlót kellett szednem.
2010. dec. 22. 11:07

Lányok! Nem ismerem különösen a kalóramennyiségeket, csak úgy kábépersacc.

Ha leírom a napi adagot, nagyjából megírnátok nekem, hogy az mennyi??

8787. boriboo
2010. dec. 22. 10:54

Van egy kérdésem! Közületek, akinek kimaradt a menstruációja, és ismét el kezdett enni ˝normálisan˝ mennyi időn belül jött meg? Biztos függ ez szervezettől is, de van egy olyan egy hét leforgási idő amig stabilizálódik vagy valami?!

Mert most gondolkodom.. és megint megrendűltem, a kettős érzés megint megjelent, és mind győzköd, hogy ne egyek... aahh nehéz..

8786. boriboo (válaszként erre: 8784. - Bordó körömlakk)
2010. dec. 22. 10:51

Hát az biztos, hogy nem fogom kihagyni!!!!;)

A diós beijglinél nincs is finomabb:D

8785. boriboo
2010. dec. 22. 07:52

Megcsináltam a zabkását!!! Hjúújj nagyon ízlik!! Köszi csajok a tippet. Kicsit lehet ha elédesítettem, mert elfogyott a méz, és cukrot tettem bele 3 kanállal:-s.. nemigazán tudom kezelni a cukrot, mivel nem használom.. na de megeszem:D

Rájöttem, a tegnap este, hogy nem akarok fogyni, de hízni sem, most vagyok megelégedve a testemmel, igaz más szerint undorító, hogy ilyen vékony, de régen sem érdekelt másnak a véleménye, most sem, és amúgy is túloznak, mert nem vagyok olyan vékony..na mind1

Hogy vagytok? Meséljetek!

Puszi mindenkinek

2010. dec. 22. 06:59

Kedves Aranybogárkáim!


Csak egy jó tanácsot szeretnék adni az ünnepekre: senki se hagyja ki a bejgli finom ízét! Aki megteszi, az élményszegény fog maradni és nem tudja, miből marad ki. Persze csak mértékkel! Bőven elég 1-1 félét és ezzel le van tudva az ünnepi édesség kielégítés. Így aztán nem fog furdalni a lelkiismeret hogy "atya úr isten, mennyit ettem", hanem elégedett lehetsz magaddal, hogy kipróbáltad, jó volt és kész! :)


Túl rövid az élet ahhoz hogy mindig az ételre gondoljatok, így rengeteg földi jóról maradhattok le!

8783. 40ae8fa448 (válaszként erre: 8759. - F212635147)
2010. dec. 21. 23:42
te ez egy hosszu történet... :D én vtam már 45 is meg 65 is .... amugy olyan 60ról kezdtem kb egy hónapja. :D de am nem vok jol pszichés hányásom van. de am neked mi a sztorid? nem olvastam el miket irtatok annyira kész vok idegileg nem tok figyelni semmire ink irok privit....
8782. anca90 (válaszként erre: 8781. - Boriboo)
2010. dec. 21. 20:56

Tudom h a ruha kb 1 kg, meg h este mértem meg ilyenek szal kb ugyan annyi mint voltam, nem is ez, hanem annyira nehéz elengedni. De basszus másfél éve ezen dolgozom"", másfél éve járok dokihoz, nem adhatom fel, meg nem is akarom, de elengedni se tudom, mindig annál a pontnál akadok ki amikor már épp jó lenne. Volt tavaly kül. egy olyna 2-3hónap amíg teljesen rendesen ettem, nem is mértem magam, mikor elkerültem az egyetemre, de most h hogyna lesz... Mondom én, hogy el lehet hagyni, de hogy...

400felülés, azta, én meg a 100felülésemmel azt hittem jó vagyok"". Holnaptól elkezdem, muszáj legalább mozognom, tudom h gyarapodnom kell, de nem tudom, hogyan fogom megvalósítani. Fél éve mikor a dietetikus azt mondta, h legyen tápszer, mert karácsonyig lesz csak 1 kg ha nem, akkor belementem, egy darabig ittam, már nem...és milyen igaza lett, fél év alatt 1 kg ment fel, és még ez is nehezemre esik, hihetetlen, pedig sokat eszem, hát ti is látjátok, mit csinálok rosszúl?, én már nem tudom hogyan tovább. Most meg az ünnepi nagyevészettel is mi lesz, el kell raknom a hashajtókat jó messzire!!! Én nem akarok koplalni, csak most nehézkes ez az egész. ha nem eszem akkor azért ijedek meg, ha eszem akkor azért...

8781. boriboo (válaszként erre: 8780. - Anca90)
2010. dec. 21. 19:56

Nagyon helyes! 45kg az így is kevés, még 168cmhez is! Sajátmagadhoz mérd magad! Tudom, hogy nehéz, de megtudod csinálni! Eddig ha elmentél, mostmár tényleg a ˝távnak˝ több mint felét megtetted, miért fordúlnál vissza?! Tudnál utánna úgy tükörbe nézni, hogy tudod, hogy szinte sikerűlt?!

Sikerülni fog! Fel a fejjel!:D

8780. anca90
2010. dec. 21. 19:30

Már megtettem, nem szabadott volna,a mokim(pszichológus-pszichomókus-mókus-moki) se hagyja, de most muszáj volt, végülis 45vagyok ruhában a 168cm-hez. Ok, még elfogadom...

Annyira nehéz ez az egész, de nem adom fel, ettem most háztartási kekszet is...

Igazad van, nem adom fel!

8779. boriboo (válaszként erre: 8778. - Anca90)
2010. dec. 21. 19:02

Ne tedd! Eszedbe se jusson! Ezt nem szabad, a mérleg az tabu te is tudod!!!

Naponta hasizmozom minimum 400 db, aztán változik a kedvemtől és az energiaállapotomtól.

Te is tudod, hogy sokminden másban jobb vagy mint a tesód, mert nem vagytok egyformák, másak az értékeitek, csak most azért nem veszed észre azokat, mert gyógyufélben vagy, és ilyenkor méginkább érzékenyebb az ember, a kikra, az evés témára, és végülis egy korszakot zársz le ezzel, és annak ellenére, hogy egy nagyon veszélyes betegség, megvan az emberben (magamból kiindúlva) az az érzés, hogy nem számít milyen ruha, úgy is belefér. De ez egy olyan dolog, hogy nincs értéke, és csak a mi fejünkbe számít nagy dolognak.

Megértem, hogy lelkiismeretfurrdalásod van, de gondolj arra, hogy mennyire lenne lelkiismeretfurrdalásod, ha látnád, hogy a szeretteid szenvednének miattad!

8778. anca90 (válaszként erre: 8777. - Boriboo)
2010. dec. 21. 18:30

Igen ez valóban így van, de csak akkor fog tágulni ha többet eszel!!!

Tisztaságmánia néha rám is rámjön, aztán meg a semmittevés.

Kicist aggódom, eléggé abbahagytam az edzést. te hogy állsz vele?

Most nagyon kezdek megint félni, biztosan híztam, hazajött tesóm Skóciából és ő fogyott, jó talán még jó biztosan több kg nálam, de én csak ebben voltam jó:S és most úgy bánt ez az egész. Nekem nincs semmim, és tudom, hogy azért küzdök, h gyarapodjak, és meggyógyuljak, de nagyon nehéz. Nekem olyan lelkiismeretfurdalásom van. Sokkal többet eszem nálatok, ami a gyógyulás szempontjából jó, de...oké nincs több, de abbahagytam...

bocsi...

de azt hiszem ma megmérem magam...nem szabadna, de muszáj

8777. boriboo (válaszként erre: 8776. - Anca90)
2010. dec. 21. 18:16
A kevéstől való megtelés, hogy a gyomrom ennyire össze van szűkülve.. Na megint rámjött a tisztaságmánia, megint hosszanpucolom még ma este legalább a fürdőt, aztán holnap folytatom... ez a másik dilim, de ebbe legalább nem halok bele, kivéve, ha nem szívok túl sok tisztitószer gázt.. :))
8776. anca90 (válaszként erre: 8775. - Boriboo)
2010. dec. 21. 17:43

Remélem ízleni fog!

Azért fusztrál mert ilyen KEVÉSTŐL megteltél, vagy azért mert teltségérzeted van? Nekem sokszor kell tudatosítanom, hogy a teltségérzet nem egyenlő a kövérséggel!

8775. boriboo
2010. dec. 21. 15:55
Holnap a reggeli zabkása lesz.. még sosem ettem, kiváncsi vagyok az izzére:D most épp narancsot meg clementinát eszem, az alma most kimarad. eddig örvendtem, ha megteltem, de most frusztrál, hogy egy kicsi méretű narancs és egy apró clementinától telelaktam.. de legalább megettem...
8774. anca90
2010. dec. 21. 12:53
Nálam a töltött káposzta nyert...
8773. anca90
2010. dec. 21. 12:40
Neked mi lesz az ebéd?
8772. anca90 (válaszként erre: 8771. - F212635147)
2010. dec. 21. 12:39

Nagyon jónak ígérkezik, apukádhoz is mész tök jó!!!

Sydnee(nem tudom hogy kell írni/ szóval biztos fantasztikus, majd számolj be róla!!!

Én mit ebédelek, most fogok, nem tudom vagy töltöttkáposztát, vagy van itthon pároltkáposzta oldalassal, bár egyikféle húst sem csípem úgyértem az oldalast meg ami a töltött káposztához van. Volt olyan időszakom h húst nem ettem, felvágotatt meg ilyeneket nem eszem, szóval max ebédre eszek húst, de már kicsit kezd sok lenni, jobban csúszna vmi főzelék:SA dietetikusom mondta h nagyon kevés fehérjét eszem, ezért kell a hús:S de ez a hónap arról szól h enni kell, nehéz de ez van, még nem tudom, amjd bezsámolok róla.

Zabkását, én 1 dl tejjel és fahájat rakok bele. Ill egy activia mézes joghurtot öntök rá. Elég bőséges:S de ezt már megszoktam... meg jobb mint a felvágott vagy virsli:S

8771. f212635147 (válaszként erre: 8768. - Anca90)
2010. dec. 21. 10:31
te amugy hogy eszed a zabkasat? En vizzel megfozom, es abba rakok mezet meg fahejat! :)
8770. f212635147 (válaszként erre: 8769. - Anca90)
2010. dec. 21. 10:21
Igazad van, nekem is ez a celom, hogy ELJEKvegre es ne azon gondolkozzam mennyit ettem es mit...amugy most karacsonyra megyek fel apumhoz ugy nez ki 2 napra Brisbane-be, szal ott sem fogom tudni merni magam, mar most izgulok, aztan meg Sydneybe megyek es odajon anya..de ott sak 2 apot leszunk aztan jovunk vissza ide hozzam...hatt remelem minden okes lesz...igyekszem :) Koszi a tamogatast. Ebedelni mit fogsz? Nagyon koszi minden batoritast!!! Puszi
8769. anca90 (válaszként erre: 8762. - Boriboo)
2010. dec. 21. 10:16

Drága ez tényleg eléggé kevéske. Valami főt ételt és fehérjét feltétlen be kellene iktatnod!!!

A suli az tök jó lehet, festészet, váóó, az ilyne tök önkifejezős. Hova jársz? Én andragógiát tanulok, szeretem nagyon, de szeretnék pszichológiára menni amdj, de ez még csak álom... AZ jó ha írod, szerintme mt úgy szembesülsz vele, és ha nem tudod eldöntnei, h megehetem vagy nem akkor ránézel a lapra, és el fogod tudni dönteni!!!:)

8768. anca90 (válaszként erre: 8749. - F212635147)
2010. dec. 21. 10:12

Halihó

Nálam meg most van reggel, azaz 10 óra, már a reggelin túl vagyok. Kivételesen egy szelet rozskenyér volt sajtal vajjal, nem volt itthon joghurt...

Nálunk is van mérleg de sokszor az hozza elő a pánikom, ezért elkönyveltem azt, hogy nincs mérlegünk:D fura vagyok...

Az a doki Bolond, és tudom h milyen idegesítő lehet, remélem minél előbb visszajön a másik!!! Ő normális?

Igen időpontokhoz én is eléggé ragaszkodom, de Nekem a suli keretei sokat segítenek, h pl nem tudok délben ebédelni mt suliban vagyok. Kül én se otthon lakom:), Pesti vagyok de nem pesten tanulok, kollégista vagyok. Ami a mély pontot sokat segített mt a lakótársaim nagyon jó barátaim, de mégse mondhatják meg mit egyek... Én voltam kinn nemrég Skóciába tesómnál, én az egész étrendem szokásaim felborúlt, de tudod mit, azt mondtam h azért jöttem ide h jól érezzem magam, és a rohadt evésen nem fog múlni. Reggel reggeliztem/1 hétig nem ettem ott zabkásást/, délben csináltunk szendvicset este meg főtkaja, plsu kávé ilyenek. Szerintem ez egy hatalmas élmény lesz, h jön anyukád, Szálloda minden, élvezd ki. Megérdemelsz egy hetet? Lehetne, ez a Te próbaheted. Oké lehet h lesz pár nehezebb nap, de mond azt, itt van az anyukám, nem vagyok egyedül, jól akarom magam érezni, ezt megengedhetem. Milyen jó próba lenne, nem viszel mérleget, nem méred magad. Ha nagyon kiakads még csinálhatod utána a szokásaidnak megfelelően, de ez baromi jó ugródeszka lenne. Anyukád melletted áll??

Én titkoltam itthon, egy fél éve tudja csak anyukám, mert el kellett mondanom neki, mert már nem bíztam magamban...

Próbáld meg!!! úgy örülnék, felejthetetlen élményekkel gazdagodnál, már én várom de komolyan!!! Végre nem óra szerint ennél, mi van akkor, ha nem 8kor hanem 10kor eszel?? Mi történik? Azon kívül, hogy kiakadsz? Nem az a célunk, hogy gyógyuljunk, hogy nem tömés által, hanem ilyen normális"" apró lépések által GYARAPODJUNK!!! Hidd el, ez feleannyira se lenne rossz és eredménytelen, mintha gyomorszondát kapnál, vagy tápszert...

Megéri kipróbálni, én annyira drukkolok, hogy el se hiszed!!!

8767. boriboo (válaszként erre: 8766. - F212635147)
2010. dec. 21. 09:39

Már én is itthon vagyok. Albérletben lakom az amikor fent vagyok egyetemen, félévente maximum2x szoktam hazajárni. Szóval nem sűrűn. A barátok vagyis a közelebbiek tudnak róla, és látják és próbálnak segíteni, de csak én tudok magamon. A szüleim is ki vannak akadva, hogy milyen sovány vagyok, és egyfolytába tömnének, főleg hogy ritkán járok haza, viszont nem akarnak szembesűlni azzal, hogy most kimondják anorexiás vagyok, és lehet ha jobb is így, mert tisztábban fel tudom fogni az egésszet. Tornázni én is szoktam minden nap, de hasizom, naponta minimum 400 attól függ mennyihez van energiám.

De ez írtó kevés, ahoz képest, hogy 6 éven keresztűl napi rendszerességgel sportoltam, heti 6 edzés és vasárnaponként meccsek (kézilabdáztam).

De sokat szoktam gyalogólni, és kutyát sétáltatni.

Szerintem az lenne a legjobb dolog, ha kiiktatnád a mérleget az életedből, tudom nehéz, mert régen nekem is az volt a mániám, minden falat után ráálltam, és néztem, hogy hova ment, aztán a tavaj óta leszoktam róla, szerencsére.

Ma szeretnék festeni, mert a szülőknek azt szeretnék adni ajándékba, meg van egy csomó házim is, ilyen önarckép szénnel és ceruzával és aquarelles tájkép, meg kéne lemenjek a városba is, kicsit szétnézni, meg járkálni és persze segítkezni itthon, meg este buli is lesz. Szoktál járni buliba?

8766. f212635147 (válaszként erre: 8765. - Boriboo)
2010. dec. 21. 09:27

bizony, igy leirva telleg hihetetlen...sokkal kevesebbnek tunik:) ez jo otlet..amugy az jo ha sokat iszol, de probalj vizet inni, ne colat mert akkor nem telsz mg annyira, a szensav eltelit..es mivel a kave amit meg iszol az vizhajto, nagyon fontos hogy legyen folyadekpotlas..nekem hala az anorexianak vesekovem van, szal nekem is sokat kell innom..en regen mar ott tartottam, hogy nem akartam inni, mert elkepzeltem hogy akkor tobbet mutat a merleg mert en most ittam, es igy szaradtam ki..bagyon durva volt, es napi 3szor 30 percet futottam futopadon...nem voltam komplett...es aztan azert hagytam abba mert szerintem elkezdtem izmosodni es hiztam es nem akartam..mert csak az szamitott mit mutat a merleg...


Nalam elobb lesz karacsony bizony, es megsem mert csak atveszelem majd valahogy egyedul mig anya nem jon vegre...mar nagyo hianyzik...ugyanakkor kicsit felek az etkezesek miatt...Sydneyben pl hotelben leszunk, en super koran kelek es ehes vagyok szal majd valamit vennem kell amit felviszek...jajj de szeretnek normalis eletet elni...de tudom amig nem hizom nem lesz jo...es aggyal tudom hogy hizas nelkul nincs gyogyulas megis felek...midnig azt hiszem hogy maradhatok ugyanennyi es kozben majd meggyogyulok...pff most hogy leirtam ez rohej, azert vagyok mindig ehes mert minden amit megeszem felhasznal a szervezetem azonnal aztan persze megint kell valami utanpotlas...


Jovoben elni..ez de tetszik..koleszos vagy amugy? Tud valaki a problemaidrol? Mit csinalsz ma?

8765. boriboo (válaszként erre: 8763. - F212635147)
2010. dec. 21. 09:20

A pisztáciát szeretem, a kesu diót és szoktam napraforgó magozni. Hát az biztos, hogy te sem erőltetted meg magad evés szinten, de tetszik nagyon, ahogy meg akarod csinálni!:D ez után azt fogom csinálni, hogy leírom, hogy mit ettem mert azthiszem nálam ez így hatásosabb és jobban észreveszem magam. Este megyünk buliba ezért meg fogok még enni egy natúr jaurtot mézzel vagy gyümölccsel.

Mostanában inkább szomjas vagyok, rengeteg folyadékot megiszok, ami jó is meg nem is, mert elveri az étvágyat és tölti a gyomrot, így kevesebbet tudok enni, de evés előtt megpróbálok nem inni semmit, hogy tudjak enni.

Neked akkor hamarabb lesz Karácsony! :D milyen jóó! Milyen érzés a jövőben élni?:))

2010. dec. 21. 09:14
es meg annyi, hogy SEMMI feherje nincs abban amit ettel :( nehogy csontritkulasod legyen..en vega voltam...de muszaj volt ismet elkezdenem hust enni..nem akarok megbetegedni...gondolj bele ha abba kene hagynod a sulit vagy valami mert nem tudod csinalni...es nekem csak most mondta a pszichologus amugy, hogyja esetleg rosszulleszek vagy valami ugy hogy korhaz akkor ott egybol fogjak tudni mi van es bent tarthatnak, ugy hogy nem erdekli oket semmi csak felhizlalnak..es aztan hazakuldenek..most gondolj bele..en biztos megrulnek,..mert attol meg a lelkem nem gyogyul meg...es belehal hogy kijovok 10 kg-val tobbel mert tapszereznek es zabaltatnak...szal KORHAZ soha...onerobol, okosan..ELORE :) legyszi kicsit egyel tobbet :)
2010. dec. 21. 09:10
basszus ez iszonyat keves amit most elmondtal, vegulis akkor csak reggel ettel..en tobbet eszem...nem is birnam mert leesik a vercukorszintem es elkezdek remegni es hanyingerem van. Reggel 2 szelet piritost ettem avocadoval, mezesteaval. Lent voltam a beachen, de vittem magammal egy ilyen avocados paradicsomkremes valamit kevertem ki..abba volt egy zellerszar, egy paradicsom, egy fel avocado es egy kis fokhagyma. ahhoz pdig vettem a boltban ilyen csirkehusit ami vakumfolias de rendes hus van benne, ilyen hus falatok mint a ceasar salataban..aztan azt ettem, most hazaertem de mar nagyon ehes voltam ugyhogy 5 korul zabkasa meg mezes tea, de meg mindig erzem hogy ehes vagyok szal szerintem fogok enni egy almat...lefekves elott meg valamit bekapok csakhogy oke legyek. de most igy visszanezve az enyem is keves...gondolj bele...nincs tul sok feherje benne...meg tapanyagok, nem eleg...jajj..nemsokara jon anyum es majd o segit remelem! Te is nyugodtan ehetnel meg 2 szelet piritost vacsira vagy valamit, de komolyan, en is kb annyikat ettem mint te regen...illetve nem, mert en egyaltalan nem ettem kenyeret meg szenhdratot...es most tobbet eszem, es kevesebb kg vagyok...jo rettegek hogy hizok de akkor is ennek ha hiznek, tudom mert egyszeruen ehes vagyok es rosszul nagyon ha nem...szal fel a fejjel...amugy mandula, dio, mogyoro is nagyon jo, csak neha bekapdosni, nagy feherjetartalma van es ad energiat..de nem hizlal...tarts magadnal..probald ki!!!
8762. boriboo (válaszként erre: 8761. - F212635147)
2010. dec. 21. 08:58
Tegnap nem ettem műzlit, hanem teljeskiörlésű barna kenyeret sajttal és piros paprikával, egy szeletet. Ettem almát is, úgy 3-4 fele, este pedig egyet kimentünk a barátokkal, ott meg egy cappucinot tejszínhabbal és egy light colat, ja igen még reggel a kávé mellé 1 zabfalatot. Basszus a tegnap sokkal többnek tűnt, most pedig már értem miért van kikészűlve a szervezetem, ma beiktatok, vagyis megpróbálok beiktatni valami levest.. mind igérgetem, hogy gyógyulok, de én sem tudom reálisan látni a mennyiségeket és az arányokat, ma még azért is! Napról napra jobb lesz, biztos vagyok benne! Te ma mit ettél?
8761. f212635147 (válaszként erre: 8760. - Boriboo)
2010. dec. 21. 08:35
szegenykem, ne legyen lelkiismeretfurdalasod!! es probalj meg ugy enni hogy egesz nap...ne csak reggel :) Gondolj a testedre mint..nem is tudom...sajnald..szegeny...milyen ehes...mennyire kuzd hogy eletben tartson ilyesmi.. en is ezt szoktam.. Mit ettel tegnap? Ettel rendesen? Vagy nagyon nem?
❮❮ ... 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook