Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Anorexia és bulimia fórum

Anorexia és bulimia (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

❮❮ ... 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 ... ❯❯
8820. a14deb9047 (válaszként erre: 8817. - Anca90)
2010. dec. 23. 15:49

Különösen ebben a fényszegény időszakban nagyon fontosak az ételek, italok, illatok, hangulatok, színek. Nem véletlenül alkalmazzák súlyos depresszió esetény a fényterápiát.

A problémákat nem tudtam megoldani, ill. feldolgozni hosszú éveken át. Aztán egyszer voltam jó helyen, utána jött a többi jó. Sőt, még a szerelem is beköszöntött, és ettől kezdve nem volt szükségem a gyógyszerre. Még megvonási tüneteim sem voltak. Egyszerűen elfelejtettem beszedni. A mostani étvágytalanságot is tudom kezelni, de tudom, hogy ez így nem jó, nem egészséges helyzet. 2 hetet adtam magamnak. amennyiben nem változik a helyzet és továbbra is étvágytalan vagyok és fogyok, irány az ideggyógyászat.

8819. a14deb9047 (válaszként erre: 8817. - Anca90)
2010. dec. 23. 15:34
Súlyos depresszió, pánikroham, szociális fóbia, álmatlanság, anorexia nervosa. Egy hét alatt 12 kg-ot fogytam - kórházban.
2010. dec. 23. 15:28
jó rám a 25ös gatya váááááááá XD
8817. anca90 (válaszként erre: 8813. - A14deb9047)
2010. dec. 23. 15:26

Kedves Zsóka54

Megkérdezhetem, hogy neked milyen problémád volt, Hogyan mennyi idő után jöttél ki és a bogyókat meddig szedted? Én másfél éve járok pszichológushoz és most kezdem érezni h ki tudnék jönni, de valamiért tudatosan nem engedem, hogyan csináljam?

Előre is köszönöm válaszod

8816. anca90 (válaszként erre: 8811. - Kalüpszó)
2010. dec. 23. 15:22
Igen, nekem is xanaxot írtak mellé, az elején 3at, de már hagyom el, így csak este egy fél van. Nekem azt mondták h fél évig kell minimum, és nekem az most telik le, és valosz abba is hagyom... Nem lettem tőle más, nem voltam ilyen zombi, mint amit elképzeltem, semmi extra de mégis azt mondom jó h volt/van
8815. anca90 (válaszként erre: 8810. - Boriboo)
2010. dec. 23. 15:19

Ó én is félek egyedül, jók az ilyen csajos esték, tök jó h jól érezted magad...

Én megvagyok, eszegetek ma ettem pluszban egy pöttyös gurut, nagy bűnnn???

kül. félek kicsit a karácsonytól, de azért várom:)

Veled?

2010. dec. 23. 14:47

Mindenkinek!!


[link]

8813. a14deb9047 (válaszként erre: 8811. - Kalüpszó)
2010. dec. 23. 14:24
Ezek a gyógyszerek azért is vannak, hogy ne merüljön le a szervezet és legyen erőd ahhoz, hogy megoldjad a gondjaidat. (És az most mindegy, hogy hormonális, enzim vagy egyéb működési zavar). Szóval olyan, mint a mankó. Segít a járásban, de majd egyszer el kell hagyni. El is lehet... Végigcsináltam mindent, amit csak lehetett és kellett. Aztán egyszer kiderül, hogy már nem is kell. Türelem és kitartás. De közben mindent meg kell tenni azért, hogy meg tudj majd állni a saját lábadon. A legfontosabb: szeressétek önmagatokat! Ehhez hozzátartozik az étel, az ital, a ruha, a nyugodt alvás, a pihentető fürdés. A testnek szüksége van rátok!
2010. dec. 23. 14:24

CSILLAD723 és YUME25!


Na figyu! Nektek írok mert ti írtatok a párotokról. Nos nekem is volt párom aki tudta és mellettem állt, de nem sokat segített és a végén elhagyott. Persze kiszeretett, kiábrándult belőlem de én tudom hogy az igazi bajt a betegség jelentette. Amit leírtatok, hogy ideges, ingerlékeny voltam és sokszor én is eltaszítottam. Persze kitartó volt de hát ezt nem lehet végtelenségig csinálni. Ha nem lettem volna beteg talán ő lehetett volna életem párja mert még most is azt mondom hogy összeillettünk de a betegség nagyon megrontotta ezt. Sokszor bunkó voltam az éhség miatt. A fájdalmaim miatt amit éreztem a torkomban a mellkasomban. Beteg lélekkel és testtel beteg lesz a kapcsolat is. S ezek vitákat szültek. Tudta ő mi bajom. Azt javaslom akinek a barátja ugyan ott van de nem tudja azzal tudassátok. Ha tényleg szeretitek avassátok be, mert ezt nem lehet eltitkolni és kérjétek meg hogy menjen veletek dokihoz és együtt csináljatok végig mindent. Nem csak az a támasz hogy ott van mert szart se értek vele hiszen eltaszítjátok őket. Igen is menjetek el orvoshoz. Hallgassatok rám mert engem elhagytak. Sok sikert! Pusza!

8811. Kalüpszó (válaszként erre: 8805. - Drusyl24)
2010. dec. 23. 14:18

Szia!


Nos hormont még sosem szedtem de antidepresszánst jelenleg is szedek és pár éve is szedtem. Igaz nem rég kezdtem el újra és írtak hozzá xanaxot is. Nos az antidepresszáns egy igen hasznos dolog. Az nem nyugtató és nem lehet csak úgy elkezdeni és abbahagyni mert komoly következménye lehet. Ha elkezded minimum 1 évig szedned kell viszont a hatása már pár nap után érezhető. A szorongás elmúlik és ugyan a gondok nem múlnak el de a hangulatodon sokat dob. Nem híztam tőle és szerintem ez olyan mint a fogamzásgátló ha jót írnak fel nem hízol. Ki kell tapasztalni. A doki úgy is tudja mit kell felírni. Szóval ajánlom. Viszont kell pár hét míg a szervezet hozzászokik hiszen erős hatóanyagok vannak benne. Nos valószínű előszőr álmos leszel tőle és a koncentráció képességed is csökken ezért szoktak ilyenkor táppénzre venni mert lehet kihat a munkádtra az elején. Lehet szédülés stb. De utána semmi. Csak rendszeresen be kell venni azonos időben mondjuk én reggel szoktam és ne felejtsd el, de többet se vegyél be egy nap. Ismétlem ez nem nyugtató. Hangulatjavító. Hát ennyi. Pusza.

8810. boriboo (válaszként erre: 8807. - Anca90)
2010. dec. 23. 14:11

De aranyos vagy!:)

Elvoltam, mert a szüleim nem aludtak itthon, én pedig magamhoz hívtam az egyik barátnőmet, mert nagy a ház s éjszaka mégnagyobb, ha egyedül van az ember, s beszélgettünk és jóó volt. Örvendek, hogy itt volt.:)

Milyen a mai napod?:D

8809. anca90 (válaszként erre: 8808. - Drusyl24)
2010. dec. 23. 13:11

Persze könnyű mondani, de megpróbálhatnád, h előre elhatározod pontosan pl. a bejglinél h hány darabot tudsz megengedni, amitől nem kell azt mondani h akkor kihányod. Az olyan, mintha ellöknél magadtól minden jót, mintha ki akarnád üríteni a szervezetedből azt amit megadtál magadnak, ami kicsit jólesett, örömet okozott. Meg lehetne próbálni, h "mértékletes" örömöt/azaz bejglit/ engedsz meg, de az a Tiéd, és az is maradhat, megérdemelted, nem kell megszabadulnod tőle.

Vagy hülyeség amit gondolok?

8808. Drusyl24 (válaszként erre: 8806. - Anca90)
2010. dec. 23. 11:02
Köszi a válaszod! Hát én nem szedek semmilyen gyógyszert a bulimiámra, én egyedül meg gyenge vagyok, mint a harmat. Mikor kórházba kerültem, nyugtatóztak, de attól még ettem-hánytam, és nem is titkoltam, de persze marhára röstelltem. Namindegy! Ha vége a karinak, és szétbejglizem magam, akkor biztos egy időre leállok, mint már korábban, persze tavaly. Ti járjatok jobban! Csak óvatosan a liszttel, mert állítólag bárki lehet rá érzékeny, aki ennyit zabál, mint én.
8807. anca90
2010. dec. 23. 10:36
Boriboo remélem épp a bejglit csinálod, azért nem látlak fenn!!;)
8806. anca90 (válaszként erre: 8805. - Drusyl24)
2010. dec. 23. 10:36

Szió

Én nem híztam tőle semmit, sőt még többet eszem, mint már írtam kezdem szégyellni, hogy mennyit mt. már nem tudom mi a normális és mi nem.... Szóval nem, és nekem rögtön az első fajta jó volt, van akinek többet kell kipróbálnia... Aludni sokat aludtam az elején, de én a pánikra kaptam ilyen szorongásoldót, szóval ez annak a hatása volt, és amint kezdtem javulni, már nem hatott és sokkal kevesebbet aludtam..

8805. Drusyl24
2010. dec. 23. 07:27
Sziasztok! Én még új vagyok itt,de már egy jó ideje olvasgatom az oldalt. Nagyon jó tudni a részemről, hogy ennyi ember akar meggyógyulni, és én igazán irígyellek titeket. Jóval erősebb akaraterőtök lehet, mint most nekem. Én liszt- tejcukor-kakaóvaj érzékeny vagyok, de még sok mindent nem kajálhatok már évek óta. 2évig anorexiás voltam, mert ételundorom volt, aztán februártól átmentem bulimiásba, mert kiéheztettem a szervezetemet, és bekattantam, és én is szörnyen röstellem magamat. Depis vagyok, mint az állat, és bizony én is szorongok az ünnepi menük miatt. Csak még azt szeretném nektek mondani, hogy el sem hiszitek, hogy ti mennyivel szerencsésebbek vagytok, mint én, hiszen én már amúgy is beteg vagyok a sok nyavajás allergiámmal a nyakamon. Jószántamból mondom, hogy maximálisan becsüljétek meg az egészségeteket, és addig egyetek rendesen, amíg lehet, és ezeket nem papolásból akartam mondani. Amúgy meg, ha én csinosnak/megfelelőnek merészelem érezni magamat 56-57kg-mal- 170cm vagyok -akkor nektek méginkább úgy kéne! Ja, csak még szeretnék egy kérdést a társaságtól. Nagyon szeretném tudni, hogy aki szedett közületek hormont vagy valamilyen antidepresszánst, az nem hízott-e vagy aludt tőlük sokat? Kissé tartok a bogyóktól. Ráadásul már hónapok óta nem jött meg, és beparáztam. Nagyon köszi annak, aki olvasott, és hálás lennék, ha erre válaszolnátok. További jó napot, gyógyulást és kitartást mindenkinek!
2010. dec. 22. 23:20
én meg ma csak aszaltszilvát ettem meg tejet ittam rá meg voltam kondiba futottam fél órát szóval keminy vagyok:D
8803. anca90
2010. dec. 22. 21:34
Jah én most rendeltem meg booklinen Galgóczi Éve Test a lélek börtönében - Engedj szabadon anorexia könyvét, érdekes lehet...
8802. anca90 (válaszként erre: 8797. - Csillad723)
2010. dec. 22. 21:18

Kedves Csillad723

Igen én is hasonló helyzetben voltam, sehol se éreztem jól magam. Te mennyire alszol jól? Én nem tudtam aludni se, aztán gondolom ez a sok feszkó felgyülemlett, előszőr elkezdett a mellkasom szorítani de napokon át folyamatosan, aztán pánikroham. Ekkor kaptam gyógyszert, pedig 1 éve jártam már orvoshoz, de itt már kellett. Kaptam alvásra meg a pánikra gyógyszert, ami rögtön hat, és antidepresszánst ami csak 2-3 hét után kezd hatni. Nagyon nem akartam, mert nem voltam azért depis, de mondták h segíteni fog, és nem hittem benne, és most h már kezdem elhagyni fél év szedése után, jövök rá, h nagyon sokat segített, és örülök h csak fél évre kellett, de akkor szedtem. Szóval sztem. csak használhat, főleg így tuti nem szoknál rá, mert én is szégyelltem nagyon, de nem szabad. Ettől még te küzdesz, de "dolgozol", ez csak egy segítőtárs...

Más: Én a családom előtt több mint 4 évig titkoltam, és ez is nagyon megnehezítette az egészet, a pánik jelentekezésekor mondtam el anuykámnak(csak ő tudja a családomból) nagyon nehéz votl elmondani, de annyira megkönnyebültem, azt éreztem h nem vagyok végre egyedül. Ne legyél egyedül a problémáddal, Mi is vagyunk Neked, de komolyan, de szükséged van a párod támogatására!!!

Nagyon erős ember vagy!

8801. anca90 (válaszként erre: 8794. - Boriboo)
2010. dec. 22. 21:11
De hát, nehéz ez tény, de nem lehetetlen! Őszintén szólva néha szégyellem magam közetetk jó h 15,5 körüli a BMI-m, de én már sokkal normálisabban eszem. Ma is ebédeltem főzeléket, aztán voltam vásárolni a városban és olyan fél6körül már olyan rosszúl voltam azt hittem elájulok, kellett vennem a dm-ben ilyen szelet elég kcal, de hamar helyrejön tőle az ember, nem tudom mi a neve, ily zabos cucc az is, meg mogyoró is van benne. Aztán hazafelé ettem egy sajtos rolót, az volt a vacsim, kivételesen nem a szokásosom. És tudom, h ez a próbahónap pont erről kell h szóljon, és h igen ezt akarom én, de nagyon nehéz, meg őszintén szólva tényleg szégyellem előtetek, de mégiscsak arra sarkallak Titeket, h csináljátok, mert az a kisebb rosszúlét is borzasztó volt...
8800. yume25 (válaszként erre: 8797. - Csillad723)
2010. dec. 22. 16:11
Szia! Én is ugyanígy vagyok! Folyton rossz a kedvem, és ahogy a karácsony közeledik, egyre rosszabb. Rettegek attól, hogy megint túl sokat eszek, aztán meg... tudod. Az én barátom is mellettem áll (amennyire lehet távkapcsolatban), de én is egyedül érzem magam. És ráadásul még el is lököm magamtól a hülye viselkedésemmel meg idegeskedéssel, pedig tényleg ő az egyetlen aki törődik velem.
8799. boriboo (válaszként erre: 8797. - Csillad723)
2010. dec. 22. 16:03

Ne szégyeld! Inkább nézz szembe vele. Ez egy olyan dolog, mint amikor az ember lánya először megy nőgyógyászhoz. Azt hiszi, hogy kell szégyelje valamiért magát, pedig nem, mert a doki nap mint nap talákozik hasonló ˝ dolgokkal˝, egy orvosnak ha elmondod, akkor nem leordítani fogja a fejed, hanem megpróbál segíteni.

Az étkezési zavaros betegek, mindig két világ között vannak. Teljes mértékben meg tudlak érteni!

Hidd el az nagyon sokat jelent, hogy melletted van a párod! Merd elmondani neki, ezért nem szabad, hogy lenézzen, és könnyebb lesz neked is a továbblépés.

Ha éhezteted a tested, akkor fenn áll nagyon a veszélye annak, hogy bekattan egyszer valami, és előjön a falásroham. Nem vagy szánalmas, csak seg1tség kell! A legjobban pedig akkor tudsz segíteni magadon, ha szembenézel a problémáddal! Menni fog!

2010. dec. 22. 16:02

Lányok! Önmagunk szeretéhez, az élet szeretetéhez hozzátartozik az evés. Van pl. olyan olasz, aki nem eszi meg a pizzát vagy a spagettit?

Több hónapja szenvedek az étvágytalanságtól. És bizony ez a napi 1 narancs, 1 banán, 1 zsemlényi mennyiségű főétkezés, amit nagynehezen le tudok tuszkolni a torkomon, enyhén kifejezve morózussá tesz. Nem lehet életcél a 178 cm magassághoz 45 kg...

2010. dec. 22. 15:44

Sziasztok, már rég nem voltam itt köztetek, mert azt gondoltam könnyebb ha egyedül vagyok a problémámmal. De mostanra totál depis lettem, rossz egyedül, de rossz társaságban is. Semmi nem jó...

Voltatok már így? most általában próbálok nem enni, vagy épp csak annyit, hogy ne ájuljak el, mert ha ˝jól lakásig˝eszem, akkor utána muszáj ˝könnyítenem˝magamon... és így az ünnepek közeledtével csak rosszabb... nem akarom!! a saját családom le se sz.r, viszont mellettem van a párom, de ezekről nem tud semmit. az a legszörnyűbb, hogy hiába van mellettem, mégis egyedül érzem magam... már gondoltam rá, hogy dokihoz kéne fordulnom, hátha írna valami hangulatjavítót, de annál jobban szégyellem, hogy defektes vagyok, ide is csak azért merek írni, mert senki nem tudja ki vagyok valójában... szánalmas vagyok...

8796. 40ae8fa448 (válaszként erre: 8795. - F212635147)
2010. dec. 22. 14:17
irtam privit !!! :D megkaptad?:D
2010. dec. 22. 13:56
Nagyon jo latni hogy ilyen jol vagytok, csak igy toabb :) En is jol vagyok :) puszi es kitartas mindenkinek... a zabkasa remek otlet volt, orulok hogy kiprobaltad..szuper vagy!!!
8794. boriboo (válaszként erre: 8793. - Anca90)
2010. dec. 22. 13:20

Igazad van, de olyan közhelyesn hangzik már az, hogy ˝de olyan nehéz˝, főleg mert nemrég kezdtem el, hogy másképp egyek. Ma zabkása után ettem salátát 1 szelet piritóssal és már olyan bűntudatom van, mert én készítettem az ebédet ma, és meg kellett kóstolni a krumplit meg a levest, és megint előjött az az érzés, hogy kezdek kerekedni!

Neki is állok tornázni, mert hanem nem tudok megnyugodni..

8793. anca90 (válaszként erre: 8785. - Boriboo)
2010. dec. 22. 12:27

Szió, nah tök frankó, én semmi édesítőt nem rakok bele, csak fehéjat mt a joghurtól úgyis édes lesz, a fahéj meg egészséges...

Nekem sokszor volt olyna h kimaradt vagy csúszott, de amint volt mondjuk egy olyan nap h rendesen ettem, mondjuk mert muszáj volt, pl családi rendezvény, akkor rögtön megjött...fura...

Ne semmikép se akarj visszamenni, hova tűnt az elszántság???Olvasd csak el azt, amit nekem írtál, rád ugyan úgy érvényes. Én is sokszor gondolom azt, hogy ez a súly oké maradhatna. De az anorexia végső célja tudjuk mi, van az átmenet amiben most vagyunk, ami sehogy sem jó. Milyen élet ez??? És van a túlpart amiért küzdeni kell, de lehet, hogy épp ezért lesz olyan felemelő!!! Már bebizonyítottuk, h képesek vagyunk anorexiások lenni, most azt bizonyítsuk be, hogy képesek vagyunk másra is, végre élni az életet!!!

Látom benne, hogy akarod, Menni fog, nem adod fel ugye!!!??

8792. yume25 (válaszként erre: 8790. - Boriboo)
2010. dec. 22. 11:58
Nincs mit! Én is féltem tőle, én sem szeretek gyógyszereket szedni. De attól is féltem, hogy nem lehet majd gyerekem vagy valami bajom lesz. De miután elmentem dokihoz megnyugodtam, hogy nincs semmi bajom, úgyhogy szerintem is mindenképp menj el dokihoz! Sok sikert hozzá!
8791. boriboo (válaszként erre: 8788. - A14deb9047)
2010. dec. 22. 11:52
Igen. Nem lesz pontos pontos, de amennyire tudom kiszámítom:)..
❮❮ ... 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook