Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Anorexia és bulimia fórum

Anorexia és bulimia (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

❮❮ ... 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 ... ❯❯
8760. boriboo
2010. dec. 21. 08:25
Éjszaka megint rámjött a pánikroham, megettem egy falat csokit, és nem akart elmúlni. Aztán valahogy lecsilapítottam magam, de most éreztem, hogy zsibbad az egész testem, és mégsem éreztem semmit, sőt még azt sem, hogy fekszem az ágyban, nagyon fura volt, majd arra gondoltam, hogy inkább alszom, és valahogy elaludtam. Örvendek nagyon, hogy felkeltem! Persze étvágyam most se volt, de nem csak műzlit ettem, hanem egy kis adag lassagnet.. most meg feszít a hasam.. és nincs bűntudatom, mert reggel ettem, és az hamarabb eloszlik, mintha 12 után ettem volna, vagy csak így nyugatom magam:)))
8759. f212635147 (válaszként erre: 8756. - 40ae8fa448)
2010. dec. 20. 22:56
te hany kg-rol kezdted, mennyit kell elerned? GRATULALOK, nagyon nagyon eros lehetsz :) foleg hogy orulsz is neki ez tenyleg azt jelenti jol vagy!
8758. f212635147 (válaszként erre: 8755. - Boriboo)
2010. dec. 20. 22:54
igen kedd reggel, es vegre joido, de holnaptol megint esni fog, ugyhogy most megyek is a beachre :) nekem vege a semeszternek..PUSZIIII mindenkinek, JOEJSZAKAT :)
2010. dec. 20. 22:52
Igazabol azt jelenti hogy kis letszam van, kis csoportokra vagyunk osztva, 20 fo...nagyon jo kapcsolatom van minden professzorral..kb olyan mint gimiben..barmit kerdezhetsz, interaktivak az orak es nagyon sokat tanulok..de emiatt intenziv is...orarol orara kell tanulni, van olyan tantargyam amibol minden heten dogat irunk, so a leadando, de szerintem megeri :) De a festeszet, jajj akor kis muveszlelek vagy :) Akkor meg plane erzekeny ... de olyan jo lehet hogy a festeszet altal ki tudod fejezni onmagad! :)
2010. dec. 20. 22:52
ma reggel már 52 kg :)
8755. boriboo
2010. dec. 20. 22:50
Cinderella89 neked egy csodás napot!:* Akkor most nálatok kedd van?:)) kicsit zavaros ez nekem.. De próbáld megélni a mai nap adta csodáit, és vigyázz magadra!!!puszi
8754. boriboo
2010. dec. 20. 22:49
Jóéjszakát mindenkinek!!!! Puszik
8753. boriboo (válaszként erre: 8752. - F212635147)
2010. dec. 20. 22:34

Festészet szakon vagyok, ez a másadik évem, még van hátra 1 év. Mondjuk én is távol vagyok az otthonomtól, de nem ennyire:))) csak 600km, a tiedhez képest ez semmi.

A suli az valóban egy nagyon jó dolog, mert leköti az ember figyelmét, és nincs ideje hülyeségeken agyalni. A magánegyetem az mit jelent? Gondolom az államtól független, de úgy részletesebben mit fed?

Azt még én sem tudom, hogy mihez kezdek ezzel a diplomával majd, de valahogy feltalálom magam, vagyis muszály lesz, nem élhetek örök életemben a szüleim nyakán. Az, hogy suli melett még dolgozol, nagyszerű, majd harmad évben én is szeretnék elvállalni valami munkát, mert akkor már nem lesz tétje, bár én is maximalista vagyok, és az egyetemet amúgysem hanyagolnám el, de azért más, ha tudja az ember, hogy már nem kell azon izgúljon, hogy a munka miatt esetleg a következő évet fizetnie kell.

Nem csoda, hogy munka közben kifáradsz, csoda, hogy eddig bírtad összeesés nélkül, még sok normálisan étkező embernek is megeröltető a felszólgálás, nem, hogy neked! Fura, hogy én mindjárt fekszem le, te pedig nemrég keltél fel.. de azért össze lehet hangolni a beszélgetéseket:))

8752. f212635147 (válaszként erre: 8751. - Boriboo)
2010. dec. 20. 22:18
nekem apukam ausztral allampolgar, igy en is az vagyok, de Magyarorszagon nottem fel, apumat 19 evig nem lattam...aztan 19 voltam amikor anyummal meglatogattuk es akkor megismertem....aztan beleszerettem itt egy egyetembe es elhataroztam hogy visszajovok..mivel kituno voltam 2 nyelvvizsgaval...kaptam osztondijat..es igy mar tenlyeg ugy ereztem hogy jonnom kell...es nekem is hihetetlen meg mindig nem tudom hogy alakult igy hogy EN eljottem, hiszen en vilageletemben anya szoknyaja alatt voltam...es nagyon sokszor sirtam es volt ugy hogy en ost megyek haza..foleg apum nagyon sok fajdalmat okoz, nem is igazan tartom vele a kapcsolatot ezert is vagyok nagyon egyedul...de maradtam..mert nagyon jol megy az egyetem, sokszor vagyok osztalyelso meg ilyesmi, es maganegyetemen tanulok, triszemeszteres, tehat 2 ev alatt el lehe vegezni mert 3 szemeszter van egy felevben. szoval augusztusban befejezem...hogy utana mi lesz..hol leszek majd es mit csinalok, az majd elvalik...nagyon sokszor vagyok melyen, de a suli motival..a lelkem nem birna el ha emiatt a hulyeseg miatt nem tudnam vegigcsinalni..es dolgzom is, hetente egyszer ketszer etteremben felszolgalok..na az elegge faraszto akkor mindig ugy erzem osszeesem :$ te mit csinalsz hol tanulsz?
8751. boriboo (válaszként erre: 8750. - F212635147)
2010. dec. 20. 22:06

Valahogy ezt kitóltam én fél 8ra, vagyis akkor kelek, és 8ig vagy 8kor reggelizem. Régebb én is háromnegyed 7 fele keltem, és alig vártam a reggeleket, hogy végre ehessek, mostmár nincs annyira étvágyam, de azért még várom a reggelit:))

Miért döntöttél úgy, hogy épp Ausztráliába mész tanúlni? Mit tanulsz?

Kellett oda bátorság, hogy ilyen messze menj az otthontól, bár ezt már írtam.. még mennyi ideig kell kint maradj?

8750. f212635147 (válaszként erre: 8747. - Anca90)
2010. dec. 20. 21:04
es meg annyi hogy azert ragaszkodom annyira a sulyomhoz mivel nem latom magam vekonynak az az egyetlen merce..ami oke ha 45 vagyok akkor nem lehetek kover es akkor megnyugsom de nem latom ...es amint hizom azt nezem hova ment.....meg attol is felek ha hizom egyaltalan nem is lesznek ruhaim..itt a vilagmasik felen..nem is lenne megcsak penzem sem venni valamit...waaaaaaaa de most, mint mindig megyek es reggelizek...olyan koran felebredek..ez is allitolag ettol van..6-fel 7 korul mar reggelizem!
8749. f212635147 (válaszként erre: 8747. - Anca90)
2010. dec. 20. 21:00
Szijja, nalam most van reggel es olyan jo volt olvasni amiket irtal. Az orbanczfu teat en is ismerem, kuldott is anya es valoban segit. Mezesteat meg almat szoktam meg este en is...de ugye en egyedul lakom es hatt itt a merleg egyszeruen raallok...ami meg frusztralo, hogy a pszcichologus mondta hogy el kell jarnom a hazidokihoz is hetente egyszer, aki megmer...es most nincs itt az a doki akihez szoktam menni, ez a masik meg olyan furcsa es nem is erti mi a problemam...es megmerte a sulyom, ezt fugyeld, cipoben ruhaban, es anyit kertem hogy NE mondja meg mert hogy en mertem magam reggel ruha meg persze cipo nelkul es hogy frusztralna...tudtam hogy kevesebb vagyok kicsivel mint a legutobb suly amit bediktaltam, de cipoben es ruhaban tbbet mert es kozolte velem hogy van javulas...de ez hulyeseg mert most kevesebb vagyok mint multkor es hiaba mondtam neki begepelte pfff...aztan a ezembe nyomott valami papirt.hogy hogyan lehet hizni...nem erti meg hogy ha akarnek...tudnek en hizni...de az a baj hogy meg mindig rettegek...en igy sem latom magam vekonynak..tudom ha feljonne valami teljesen kiakadnek :( ahogy meg is tortent..olyanko magamon kivul vagyok....de attol meg ugyanugy megeszem amiket szoktam! Figy, nekem az a bajom, hogy ugye en is ragaszkodom a szokasos etrendemhez, meg ahhoz hogy az idopontokat is betartsam...es enyhulest es nyugodsagot erzek ha akkor es azt eszem amit szoktam...csak ez is olyan hogy igy nehez menni akarhova is...mondom most is jon anyum, kirandulnank...de minden arrol szol hogy en reggel mar ehes vagyok, de feher kenyeret nem eszem meg..blahblah, este megint nem tudok magamnak zabkasat fozni a hotelszobaban foleg ha otthon sem vagyunk es...nem tudom..hogyan szakadjak el ezektol az idopontoktol...egyenlore ha ragondolok elsirom magam mert en annyira akkor es azt akarom enni..es olyankor kiborulok es nem is onmagam vagyok :( te hogy oldod meg?
8748. anca90 (válaszként erre: 8723. - Boriboo)
2010. dec. 20. 16:13

Boriboo

de jó, majd számolj be hogy megy!!! Kell, de sose felejtsd hogy ezek csak számok, nem az értékeid mércéi, csak számok...

Idő az kell, fel kell dolgoznod, de ne halogasd sokáig, tapasztalatból mondom, elég halogatós vagyok...menni fog a vacsi, minden nap új nap, ami volt megvolt, ne gondolj az előző napra!!

Hát igen az a kávé rengeteg én 2 3in1iszom minden nap...

Egyél magas kakótartalmú étcsokit, jót tesz a szivednek, ha esetleg úgy érzed pánik jönne rád, egyél banánt, sok benne a magnézium, így elkerülhető a pánik, hatásos tényleg!

HAJRÁÁÁ

8747. anca90 (válaszként erre: 8726. - F212635147)
2010. dec. 20. 16:09

Egy kis teától vagy almától nem fogsz hízni és valóban nem lesz pánikod, ezért már megéri, nem?

Tudod a pszichológusom akihez járok, mindig kijívt mikor azt mondom, hogy hízok, hízni fogok, arra hogy nem hízni hanem gyarapodni. Nehéz ezt elfogadnom, d emilyne igaz. Nem hízni fogsz, gyarapodni, az egészséges súlyig, nem leszel kövér, csak egészséges!!! A gyarapodás meg jó dolog, nem? Mennyire méregeted magad?

Nekem most jelenleg nem engedi a pszichológusom, mert azt mondja, hogy őt nem érdekli jelenleg mert nem ez méri értékeimet, nem szabad vele foglalkoznom., Azt ígérte akkor méreckedünk, amikor méreckedni, mikor már nem idegesít fel, mert jelenleg az is rossz ha több az is ha kevesebb. De talán már többet szeretnék, azt hiszem, de ezt nehéz elfogadni. Feladom eddigi életem.

Most kül. kitalált nekem egy próbahónapot amiben a karácsony és szilveszter is benne van, úgy kell csinálnom, mint egy "normális" ember. Azt hiszem nem csinálom 100%-osan, de igyekszem nagyon! Meg kellene csinálnom, talána főtételek közül többet megengedek, am pl. nokedlit ettem:O wow, de a többiben elég sarkos maradtam, de hogy maradjon erőm a karácsonyra, jó ez csak kifogás, de tényleg igyekszem. Hisz így tudhatom meg, milyen is a másik oldal.

Ha akarod, VÉGE LESZ, akarjuk együtt!

8746. anca90 (válaszként erre: 8718. - F212635147)
2010. dec. 20. 16:00

Szió

Rettentő hasonló a helyzetünk, nekem 15,59körül van a BMI-m Nekem van menstruáciom, sosem szűnt meg tejesen..., de sosem értem még el az ideális súlyt... Nagyon nehéz és fájó ezt kimondnai, de azt hiszem már nem is akarok koplalni. Néha jólesik kihagyni, de annyit dolgoztam azért hogy ne ez, ne a puszta számok adják boldogságom, értékeim mércéjét, hogy nem adhatom fel. Most megint egy nagy lépcső előtt állok, amit nem igazán tudok megszokni, de már nem koplalok, és ez nagy szó, nem fogom abbahagyni. Én nálam nincs olyan h vagy csak szénhidrát, vagy fehérje a reggelim vacsorám mindig ugyan az, és nem unom annyira, bár kellene változatosság, de ezt szoktam meg... Néha még kívánom is, és ez a legnehezebb... Mert bántani akartam magam, azt akartam hogy rossz legyen nekem, azt akartam elhinni, hogy nem érdemlem meg az ételt a boldogságot, semmit. Azért akarok kijönni ebből, hogy majd azért tanulhassak, hogy sorsombelieknek segíthessek... Ezért is, meg tudom, hogy ezt nem lehet a végtelenségig csinálni.

NEM, nem zabálás. Én nekem olyna módszerem van, h mindig másokhoz mérem magam, mert én se tudom már mi a normális. És ez nagyon nehéz egyébként, hogy megtalálni azt, hogy nem úgy vásárolni, hogy ésszel, hanem kicsit úgy ami talán jól is esne... A zabkása szerintem is nagyon jó dolog, hogyna csinálod? sok erőt is ad, a dietetikusom mondta.

Ez CSODÁLATOS, már én is érzek éhséget. Tudod, milyen nagy dolog ez???Úgy örülök Neked!!! Azt jelenti, hogy kezdesz gyógyulni, hogy képes vagy rá, hogy a szervezeted is felkészült rá!!! Merj ennek örülni, merj enni ha éhes vagy, fokozatosan növelve persze! Mikor azt érzed éhes vagy, azt jelenti hogy működik a szervezeted add meg neki amire vágyik. Ilyenkor este igyál esetleg meleg tejet vagy kakaót Ez abban is segít h ne legyen este pánikod. Esetleg citromfű vagy orbáncfű tea, az az alvást segíti. Én néha szoktam inni kakaót, és jól esik:)

8745. yume25 (válaszként erre: 8744. - F212635147)
2010. dec. 20. 14:19

Köszi szépen! De sajnos csak ilyen voltam. Mostmár sajnos nem ez a helyzet, de próbálok én is erre visszaemlékezni és rendbe jönni!

ÉS örülök, ha segíthettem! Majd írj hogy hogy vagy! Nagyon szurkolok hogy sikerüljön rendbe jönnöd! Jóéjszakát!

8744. f212635147 (válaszként erre: 8743. - Yume25)
2010. dec. 20. 14:11
Szuper teremtes vagy, es hihetetlen eros, komolyan! Peldas, es nekem pelda is. Koszonom nagyon!!!!!
8743. yume25 (válaszként erre: 8741. - F212635147)
2010. dec. 20. 14:01

Ugyanazt amit ti is. Nem tudtam aludni, én is folyton azon gondolkodtam, hogy mi lesz velem másnap... mit fogok enni, vajon hízok e, fel fogok e ébredni... és ez napról napra egyre erősödött bennem és aznap éjjel már nem bírtam tovább.

Meg én akkor mindig kevesebbet ettem mint az előző nap, ha meg mégis véletlenül kicsit többet akkor sokat tornáztam, úgyhogy tényleg nagyon gyenge voltam a végére, olyan voltam mint egy zombi.

És akkor éjjel tudatosult bennem, hogy ez így nagyon nincs jól, és rettegtem, hogy másnap már nem kelek fel.

De amúgy nagyon sokáig kellett győzködnöm magam, hogy egyek, mert azért bennem volt hogy nem akarok hízni. És tényleg miután ettem neki is álltam egyből tornázni. De nem tudom miért másnaptól jobban voltam.

Azelőtt csak ebédet ettem és azt se sokat... de aztán szépen lassan bevezettem a reggelit, nem sokat először... aztán vacsorát... aztán meg növeltem az adagokat. És nagyon jól éreztem magam! Meg torna mellett/helyett elkezdtem futni is (amit előtte nem tudtam mert olyan gyenge voltam), úgyhogy az elején még tovább fogytam aztán meg híztam egy kicsit, de azt is csak azért mert izmosodtam!

Tényleg akkor nagyon boldog voltam!

És sok sikert nektek is, hogy rendbe jöjjetek, mert fantasztikus érzés tudni, hogy egészségesek vagytok és elégedettek vagytok magatokkal!

2010. dec. 20. 13:29
nagyon kell amugy vigyazni mert pl. vercukorszint ejjel is le tud esni, akar almodban..es be lehet komalni...nekem ez adta az utolso loketet...itt a vege..ELORE
8741. f212635147 (válaszként erre: 8740. - Yume25)
2010. dec. 20. 13:28
Meg egy olyan kerdesem lenne hogy mondtad egyszer nagyon rosszullettel es hogy az volt a fordulopont..mit ereztel? megyek lassan nezek valami filmet mert mar nalam este van de sztem megint nem lesz tul nagy alvas ebbol sem.. :S
8740. yume25 (válaszként erre: 8738. - F212635147)
2010. dec. 20. 13:15

Te is! És sok sikert a gyógyulásodhoz! És mindenki másnak is!

Egész eddig nem mertem felmenni semmi féle fórumra, mert régen egyszer voltam és nem hogy segítették volna egymást, hanem még tippeket is adtak egymásnak, hogy hogy lehet még többet fogyni meg minden... szörnyű volt.

De örülök, hogy itt mindenki gyógyulni akar és bíztatják egymást is! Ez tényleg nagyon sokat segít!

2010. dec. 20. 13:10
Képzeld el szegény gyomrodat: úgy érzi, kap valamit, elhúzzák az orra előtt a mézesmadzatot és aztán sehol semmi! Még rágondolni is rossz!
8738. f212635147 (válaszként erre: 8737. - Yume25)
2010. dec. 20. 12:54
pontosan... nekem mar is jobb a kedvem de tenyleg...es tudom hogy amit teszek az a jo..mert az vezet a feny fele..a masik csak leele vezet, ott sotetseget latok, fajdalmat, masok fajdalmat...nem szeretnem!! Legy eros!!!
8737. yume25
2010. dec. 20. 12:46

Azért írtam ide először mert akartam más bulímiásokkal is beszélni, akik megértik ezt az egészet.

De azt hiszem az is nagyon sokat segít amit ti írtatok. Megint elkezdtem emlékezni, hogy milyen volt amikor én uralkodtam magamon. Mert nektek hatalmas nagy akaraterőtök van, ami egyrészről dícséretes, másrészről nagyon veszélyes. De pont ez az amiért ha nagyon akarjátok rendbe tudtok jönni! Én meg eltanulom ezt az önfegyelmet tőletek és én is rendbe jövök! :)

8736. f212635147 (válaszként erre: 8723. - Boriboo)
2010. dec. 20. 12:21
igazabol en is sokat kaveztam egy idore, mert ugye jo kis tejeskave elnyomta az ehsegem...de most mar csak teazom. mezes tea..es megprobalok nem kaveval jollakni :) de ne legyen buntudatod amugy, en arra gondolok ilyenkor, pl en most ettem 6 elott zabkasat, meg egy almat 8 orul, de tudom meg bekapok valamit mielott lefekszem, szal nyugtasd magad azzal hogy masok miket vacsoraznak meg ettereme mennek este meg minden..most ahhoz kepest te hol vagy :) es hogy megerdemelsz egy kis vacsorat :)
8735. f212635147 (válaszként erre: 8734. - A14deb9047)
2010. dec. 20. 12:17
tudom :S
2010. dec. 20. 12:09
Ne ezek a dolgok legyenek az életedben a központi kérdések. Nagyon önmagadra koncetrálsz.
8733. f212635147 (válaszként erre: 8731. - Yume25)
2010. dec. 20. 11:36
Koszonom..igyekszem ebben is lekuzdeni magam, megprobalom akkor ugy hogy csak minden masnap...eloszor..nagyon jo lenne..de most ugyis megyek le hetvegere Sydneybe es ott majd nem tudom merni magam..szal lehet az majd segit :) amugy..nekem csak olyan volt foleg karacsony tajekain mindig hogy ott volt az a sok suti meg minden..es nagyon szegyellem de sokszor megragtam az etelt aztan meg kikoptem de semmit nem nyeltem le....sosem hanytatnam meg magam..de aztan a sok ragastol fajt az allkapcsom ;;;
2010. dec. 20. 11:27
Hosszú éveken át 42-45 kg voltam. Aztán vagy 8 évvel ezelőtt télen fölszedtem úgy 20 kilót, hogy észre sem vettem. És megyegettem föl egész a 68-ig. Most júniusban el kezdtem fogorvoshoz járni, és ez azóta tart. De már nem kívánom a Rafaellót, a fagylaltot, a fehér csokoládét, a banánt... Kb. egy zsemlényi adag ételt tudok megenni főétkezésre. Reggeltől csak a tea, esetleg egy narancs vagy mandarin. Van orvosom, csak menni kellene hozzá.
8731. yume25 (válaszként erre: 8721. - F212635147)
2010. dec. 20. 11:21

Szerintem ne aggódj, hogy lehet hogy bulimniás leszel! Tényleg néhányan átesünk, de ha odafigyelsz magadra szerintem nem lesz semmi gond!

Én eleve hajlamosabb voltam arra, hogy ez kialakuljon, mert az anorexiám lején is hasonló volt. Amikor a koliban voltam csak napi egyszer ettem, és hétvégén amikor hazamentem faltam, aztán megint éheztem, majd megint faltam... csak akkor még nem folyamodtam semmi máshoz mert az 5 nap éhezés alatt leadtam azt amit hétvégén felszedtem.

Úgyhogy ne aggódj! Továbbra is figyelj oda hogy mit és mennyit eszel, csak tedd kicsit magasabbra a mércét... és fokozatosan! És amúgy az tényleg jót tesz ha nem méred folyton magad.

❮❮ ... 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook