Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Anorexia és bulimia fórum

Anorexia és bulimia (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

❮❮ ... 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 ... ❯❯
8700. boriboo
2010. dec. 19. 15:33

Szerintem nincs ilyen, hogy melyik veszélyesebb. Ez olyan mint az alkoholizmus vagy a drogfüggőség, mindkettőre rámegy az ember élete.

Hashajtózni én is hashajtóztam, de úgy, hogy nem is ettem semmit, viszont az utolsót nyáron vettem be, és azt mondta, többet nem! Persze van nálam mindig 1 db, de azóta sem nyúltam hozza, és remélem nem is lesz rá alkalmam. Szerintem ki is dobom.

Nálam is jöttek elő szívvel kapcsolatos problémák, főleg olyankor, amikor egész nap azt a kevés ételt sem eszem meg amit amúgt megkéne, és lefekvéskor pánikszerűen nem kapok levegőt, érzem, hogy halok meg, és a szívem sajog. Olyankor kimegyek a konyhába és megeszek egy kanál lekvárt vagy mézzet, és utánna jobban vagyok, mert megnyugtatom magam, hogy ettem.

Mostanába a kávém mellé be szoktam iktatni 1-2 teakekszet is, próbálom visszahozni a menstruációm.. remélem sikerűl! ÉÉÉÉÉss várom nagyon a diós bejglit!:D

8699. 2202a9e27c (válaszként erre: 8698. - Kalüpszó)
2010. dec. 19. 14:36
Priviben leírom
2010. dec. 19. 14:35
Azt mondják az anorexia a veszélyesebb. De még mindig nem írtad le te mit alkalmaztál mikor már nem tudtál hányni és hogyan vérzett a torkod. Meg a szív dolgot se hogy neked mi bajod lett tőle. Vagy hogy milyen tüneteid voltak testileg. Ha nem akarok nem kell leírni, da ha igen akkor mondom írd le privátba.
8697. 2202a9e27c (válaszként erre: 8695. - Kalüpszó)
2010. dec. 19. 14:27
Próbáltam kíváncsi voltam hogy meg gyógyult e és semmi nem érzékel semmit a torkom .Nem múlt el nem tudom miért pedig már 3 hónapja nem volt.
2010. dec. 19. 14:25
Kalüpszó: de meg lehet gyorsulni a bulimiából.Tudom nem sok ideje de már 3 hónapja nem volt .És remélem nem is jön vissza soha.Persze most meg nem eszem szinte semmit de a bulimia sokkal veszélyesebb mint az anorexia.Kitartás csajszi :)
2010. dec. 19. 14:23
Ezt hogy érted hogy a szívem? Hát nem tudom. Néha össze-vissza kalapál de az szerintem a dehidratáltáságól vagyis a kiszáradástól van. Mivel szoktam hajhajtózni és amellett hogy hányok és így a víz is kimegy belőlem és tudom hogy így minden kiürül belőlem s ez okozhat szívritmus zavart és hirtelen szívmegállást is. Ezeket mind tudom még sem bírom abba hagyni. A bevérzést hogy tapasztaltad? Napi szinten csinálom én is és többször nem egyszer. Egyszer mindig szoktam és van hogy 2-szer, 3-szor is. Egyébként visszajön az érékenység. Csak próbáld ki hogy 1 hétig nem csinálod és utánna megint érzékeny lesz. Amúgy meg ha savlekötőt szedsz az jó, mert kiméli a torkod és gyógyítja is. S te mit csináltál mikor nem tudtál simán hányni? Írhatsz levelt is privibe ha nem akarod hogy mások lássák. Pusza.
8694. 2202a9e27c (válaszként erre: 8693. - Kalüpszó)
2010. dec. 19. 14:15
Akkor vérzett be mikor nagyon nem voltam önmagam és napi szinten nagyon sokat hányattam magam.Már nekem is elérzéstelenedett a torkom és borzaszt volt nem kel leírnom tudod te azt.Már sosem fog visszajönni a torkom érzékenysége már nekem sem ment simán .A szíved nem ment rá a bulimiára?
8693. Kalüpszó (válaszként erre: 8692. - 2202a9e27c)
2010. dec. 19. 14:08
Sajnos nekem annyira elérzéketlenedett a torkom hogy már nem tudok úgy hányni, hogy letudom az ujjam. Mást találtam ki mert ilyen hülye leleményes vagyok és ezzel olyan fájdalmakat okozok a testemnek hogy egy nagy barom vagyok. Majd privibe leírom, ha érdekel egyáltalán. S hogyan vérzett be a torkod? Látszott? Vagy vért hánytál? Érdekel. Nem fáj a nyelőcsöveg? Nem érzel égető érzést és mellkas nyomást? Mert én igen.
8692. 2202a9e27c (válaszként erre: 8691. - Kalüpszó)
2010. dec. 19. 14:03
Én akkor döntöttem úgy, hogy nem kel tőbe a bulimia mikor már csupa seb volt a kezem.Bevérzett a torkom.Emlékszem ara az érezésre, hogy mindegy érzés amikor elkezdesz enni csak egy kicsit aztán áá úgyis mindegy hisz ki fog jönni, na akkor jött hűtő tartalma .Borzasztó volt.Mikor megígértem sokk századikra, hogy ez a az utolsó .Még mindig nem látom magamat elég vékonynak.Remélem elérem acélom és boldog leszek végre.
8691. Kalüpszó (válaszként erre: 8690. - 2202a9e27c)
2010. dec. 19. 13:56
Hát én megértlek, de ezen az oldalon szerinem mindenki vagy nagyon sokan hiszen ugyan ezzel küszködnek mint mi. Nálam 12 éve tart. Nagyon gáz. Igen, én sem úgy nézek a kajára mint más egészséges, normális ember de hát ezért vagyunk mi betegek ők meg nem. Nekem a kaja jelenti mostanában az örömet, ezzel foglalom le magam és akkor érzem jól magam ha ehetem azokat amiket imádok és jó hízlaló de kizárt hogy magamban tarsam és hízzak mert ha már fél kg-val többet mutat a mérlet rosszul érzem magam. Nem bírok keveset enni hiába mondják hogy fokozatosan, ha meg is ennék egy kekszet utána az lenne bennem hogy basszus ettem, ettől csak még éhesebb leszek és tuti nem bírom és eszek még és akkor meg már mindegy. Befalom amit találok és.................. Szóval nehéz tudom. Hát 8 év az is sok de az én 12 évem sem piskóta és nekem már fájdalmaim vannak ezért akarok leszokni és ezért fordultam orvoshoz. Már várom a pszichiátert januárban és remélem segíteni fog. Jó lenne normálisan étkezni mint mások de úgy hogy ne érezzek bűntudatot és ami lényeges hogy ne hízzak vissza. Persze tudom ez egy módon lehetséges ha edzeni vagy tornászni fogok. Mert mozgás nélkül ha hízlaló kajákat eszek csak hízni fogok de ha nem hízlalót eszek akkor is mert a szervezetem éhezetve van már jó ideje és minen rámrakódik ezt észrevettem még egy gyümölcs is.
8690. 2202a9e27c (válaszként erre: 8689. - Kalüpszó)
2010. dec. 19. 13:39
Szia bulimiás voltam 8 évig majd átcsapott anorexiába .Persze azután mikor kiakartam gyógyulni a bulimiából.Nem kezdtem enni ,hogy ne hányak így ez lett belőle.Sosem kerülök szerintem ki belőle ez egy örökös harc én nem tekintek ugy egy ételre mint más gondolom te sem .És ezért nem igazán ért meg senki .
8689. Kalüpszó (válaszként erre: 8687. - 2202a9e27c)
2010. dec. 19. 13:35
Nem nem. Bár már ki tudja melyik micsoda. Igazából nem eszem ha tudom hogy nem tudok hányni és addig húzom míg olyan éhes nem leszek hogy nem bírom, akkor eszek és kihányom. Bár mikor melózok nem tudok hányni és akkor eszem egy kis ropit vagy pattogatott kukoricát de kb. ennyi. Te anorexiás vagy? Kamaszkoromban volt olyan hogy így visszanézve lehet ott jelen volt az anorexia is. Mert edzettem otthon és mellette egy nap megettem 3 db paradicsomot például. Viszont azért nem érzem hogy valaha is anorexiás voltam mert sosem voltam olyan sovány. Most vagyok az pedig 51-52 kg vagyok és 163-164 cm. Ami nem olyan rossz de mégis ahhoz képes hogy 60 kg felett voltam bőven, ahhoz képest nagyon látszik és sokan mondják is hogy már nem jó hogy ilyen vékony vagyok. Vékony igaz de nem anorexiásan, mert van rajtam háj és hús. Nekem még kéne fogynom vagy legalábbis erősödnöm.
8688. Kalüpszó (válaszként erre: 8679. - Anca90)
2010. dec. 19. 13:31
Na én elolvastam végig amiket írtál, de most csak annyit szeretnék mondani, hogy én meg olyanon gondolkoztam el, hogy ha lenne sok pénzem csinálnék egy ilyen magánkórházat ahol csak anorexiásokkal és bulimiásokkal illetve más étkezés zavaros betegekkel foglalkoznak. Mert úgy érzem nem kellőképp foglalkznak ezzel Magyarországon. 1 vagy 2 hely van amúgy meg magánpszichiáterek akik horibilis összegekért dolgoznka. Lásd: Csernus Imre. Monjuk ő már már sztárpszichiáter és 25.000 forint 50 perc nála. Bár azt mondják 1 vagy 2 alkalom elég nála olyan hatásos na de ezt ki tudja megfizetni? Nem sokan. Egy baj van hogy sosem lesz annyi pénzem hogy én ilyen klinikát csináljak pedig milyen jó is lenne. Nagy szükség lenne rá. Annyi ilyen beteg van és nagyon kevesen kérnek segítséget inkább csak írogatnak ilyen fórumokra és vagy meggyógyulnak vagy meghalnak. Jó ötlet ez a fórum amit írtál és amit én találtam ki az is csak én ezt nem tudom kivitelezni. Lehet az is jó lenne ha az ide írogató emberke összegyűlnénke egy találkozóra és csinánánk valahol egy csoportterápiát vagy egy amolyan baráti beszélgetést személyesen is. Lehet sokat segíteni egyeseknek. Nem? Igaz szekaember nem lenne jelen de lehet nem is szükséges mert egymást gyógyítanánk kicsit. Jó az is hogy ide írogatunk de úgy érzem néha ennél többre lenne szükség. Valamit tenni kéne. Na csak ennyit szerettem volna. Puszi!
8687. 2202a9e27c (válaszként erre: 8686. - Kalüpszó)
2010. dec. 19. 13:30
Szia szeretném kérdezni ,hogy neked a bulimia nem váltott anorexiába ?
8686. Kalüpszó (válaszként erre: 8685. - Bordó körömlakk)
2010. dec. 19. 13:25
Szerintem jó poén volt pedig én bulimiás vagyok 12 éve. Bárcsak ilyen egyszerű lenne mint az a kis vicc. Aranyos vagy, hogy jókedvre szertnél minket deríteni. Pusza!
2010. dec. 19. 07:56

Kedves Mindenki!


Csak pár hozzászólást olvastam most vissza és arra a következtetésre jutottam hogy a legtöbben akarnak is gyógyulni. Sokan abba a hibába esnek bele, hogy majd "magától minden rendbe jön". Ezért az érzésért nagyon sokat kell tenni. Azt javaslom mindenkinek hogy csak APRÁNKÉNT tűzzön ki magának célt (pl: naponta)! Pl: mindig egy picivel többet egyen és ha sikerült, jutalmazza meg magát! Az boldogsággal telíti el és már akkor azért érdemes lesz csinálni. Szerintem megérné mivel nemsokára új év lesz, ami jelenthetne egy úgy kezdetet. Azért nem javaslom az egészet újévkor elkezdeni, mert akinek nem sikerül, letudja hogy "a francba" és abbahagyja. Inkább hamarabb vágjatok bele! :)


Akinek meg az a problémája hogy a bevitt ételt "kidobja", az hányjon havat ebben a jó időben! Ettől tuti hogy nem lesztek betegek és még jót is tesz testnek és léleknek! :)

(Tudom hogy nagyon szar poén volt, de muszáj volt megejtenem, hogy megnevettessem azokat akik amúgy is szarban vannak!)


Mindenkinek kitartást!

8684. boriboo (válaszként erre: 8683. - Anca90)
2010. dec. 19. 07:55

Tudom én is nagyon jól, és azt is, hogy ha ennek Most Itt nem vetek véget, akkor már nem lehet megállitani! Ezért teszek érte. Húst nem eszem, mert 4 éve vegetáriánus vagyok. A napi étkezésem az kb úgy néz ki, hogy reggel megiszom a tejeskávém, majd egyet reggelizem müzli s társai, utánna megyek suliba és estig ott maradok, mert lefoglalom magam, és max gyümölcsöt eszem. De estére beiktattam egy hónapja a magokat, és reggel már nem csak müzlit eszem, hanem bármit, habos krémes sütiket is, de még mindig nem elég. Elkérhetem esetleg azt a receptet?:D Igaz főzni nincs időm, csak a hétvégéken, de a főzelékeket szeretem.

A szakember az én esetemben azért nem jó, mert 600km-re tanulok otthonról, és ami tényleg hasznos klinika lenne, az csak a fővárosban van én pedig az ország másik felén tanulok.

Viszont tudom, hogy meg tudok gyógyulni magamtól is, azt már bebizonyítottam magamnak, hogy akaraterőm van, most meg kell azt fordítanom!

A kcal mennyiséget nem tudom pontosan, mert szerencsére egy jó ideje nem számolom, hogy amit megeszem abba mennyi van.

Köszönöm, hogy válaszólsz!;)

8683. anca90 (válaszként erre: 8682. - Boriboo)
2010. dec. 18. 19:29

Van valami külső segítséged, vagy gondolkozol rajta(szakember)? Mert minden testképzavarnak van valami oka. Szerintem mindenképp kellene. Fokozatosan kell visszaállítani az étkezést, de hány kcal-t eszel kb. egy nap?Érdemes lenne elmenned dietetikushoz, ha érdekel ajánlok egy nagy jót. Nem kellene az ünnepek alatt kórházba kerülnöd, mindenképp többet KELL enned. A magok azok jók mindenképp, igyál tejet, egyél tojást, leveseket, főzeléket főleg az elején. Fokozatosan egyre többet, nem fogsz elhízni, én simán mondhatom, hogy 2-3* többet eszem mint az elején(bár még mindig nem elég), de nem gyarapodtam 2 kg-nál többet. Viszont jó a vérképem, sokkal több az energiám. Eszem reggelit, ebédre főt ételt, vacsorát, gyümölcsöt. Eszem pl.:sajtot, rozs kenyeret, joghurtot, zabkását/nagyon jó lenne neked, ha érdekel leírom a receptjét/ Én a müzliszelettel, banánnal kezdtem kiegészíteni. Kenyér félét bármit eszel, húst? Egy szaloncukrot? és szerinted az mennyi táplálék, annyi energiát tartalmaz amennyit egy lépcsőzés során leégetsz. Nyisd ki drága a szemed, tudod te jól, hogy változtatni kell, de nagyon!

Nem látom milyen vagy, de ha már 3hónapja kimarad akkor valószínűleg nagyon nagyon sovány, a ruhák max. lóghatnak rajtad. Különben is, ez a mérce, mi fontosabb, az hogy hogy áll egy ruha vagy az életed? meg lehet csinálni, ha akarod, az elsődleges célként valamennyit mindenképp gyarapodnod kell! hajrá

8682. boriboo (válaszként erre: 8681. - Anca90)
2010. dec. 18. 18:53

Hát eddig mind halogattam a ˝gyógyulást˝. Most is sajnos meg van bennem az érzés, viszont kicsi dolgokkal kezdem, reggel 11 után, nem csak gyümölcsöt, vagy kávét fogok enni-inni, hanem mondjuk megeszem így Karácsony tájéken egy szaloncukort, vagy eszem különböző magokat.. az az igazság, hogy nem igazán tudom mit csináljak, mert én úgy látom, hogy a ruhák most állnak a legjobban rajtam, persze még látom itt ott a ˝hájat˝ viszont már kezd tetszeni a látvány, mindez ellenére a környezetem, már undorítóan soványnak tart...felveszem a versenyt önmagam ellen, persze már sokszor elhatároztam ezt, de egyre több olyan külső hatás ér, és ˝véletlenek˝ amik arra sarkalnak, hogy ennek itt véget kell vessek!

A tornát persze nem tudom kihagyni, mert 6 évig intenzíven sportoltam és tavaj óta, amióta egyetmen vagyok, azóta kimaradt ez az egész. Másokkal ellentétben én le fogytam, nem meghíztam, mert úgy tartottam, hogy már nem mozgok annyit, nem kell annyi étel, kalória.. és itt kötöttem ki.

8681. anca90 (válaszként erre: 8680. - Boriboo)
2010. dec. 18. 18:07

boriboo

Nagyon igazad van, nekem is egy hasonló eset kellett ahhoz, hogy észhez térjek., de aztán visszaestem. Hiszen nem mondok újat, ha azt mondom, mindannyian pontosan tudjuk valahol, hogy mi az anorexia végső célja, csak nem akarunk tudomást venni róla. Mintha nem akarnák látni, hogy magunkat tesszük tönkre. Az ha már nem jön meg 3 hónapja, az intő jel! Hogy gondolod, hogyan tovább? Hogy csináltad eddig?

sok sikert

8680. boriboo
2010. dec. 18. 17:43
Az előbb hívott fel az egyik legjobb barátnőm, és nagyon lecseszett, és azt mondta, hogy nagyon figyeljek rá! Ma volt nála az egyik unokatestvére, és elmesélte, hogy a munkatársának a lányát, a tegnap vitték be a kórházba, mert anorexiás, és ma álapították meg, hogy a lány meg fog halni, mert a gyomra annyira összeszűkűlt, hogy nincsen amit kezdjenek az orvosok vele! Annak ellenére, hogy a barátnőm nincs benne ebbe az egész evészavaros dologba, csak annyira amennyit lát rajtam, olyan meggyöző érveket mondott, hogy hihetetlen. Nagyon meghatott a dolog. Azt mondta, hogy az a bűntudat, amit evés után érzek, sosem lesz akkora, mint az a búntudat, amit akkor fogok érezni, ha érezni, amikor odakerülök én is mint az a lány, és látom, hogy a szüleim, a családom, a barátaim, a szeretteim miattam szenvednek. Annyira igaza van.. A másik dolog, pedig, hogy már nem kezdem nőnek érezni magam, 3 hónapja kimaradt, és szerintem az egyik olyan dolog ami miatt egy nő nő tud lenni, az az anyaság, az anyaság pedig ha nincs menstruáció lehetetlen. Meg kell csináljam elsősórban magamért, a családomért, a barátaimért!
8679. anca90
2010. dec. 18. 16:16

Kedves Mindenki

Újként írok ide, ám már régóta vagyok anorexiás, kb. 5-6 éve. Talán ez az egyetlen olyan fórum /bár nem olvastam végig/ ami tényleg a gyógyulóknak akar segíteni. Van más ilyen próbálkozás is, de abban mégiscsak "lepel alatt" a másik oldal húzódik. Tervem, majd ha teljesen meggyógyulok csinálni egy ilyen oldalt, hiszen nekem is szükségem lett volna rá sokszor, így biztosan társaimnak, Nektek is, hiszen rendkívül nagy az ereje, hasonlóképp a proana/mia oldalokhoz.

Naomi én is azt tudom javasolni, hogy mindenképp használd ki a szakemberi lehetőséged. Persze fontos az, hogy megtaláld a megfelelőt, nekem is több kellett, mire ez sikerült. OLyan akiben feltétel nélkül meg tudsz bízni egy idő után. Hidd el, ha leküzdöd ezt a betegséget vagy a depressziót attól Te még erősebb és értékesebb ember leszel. Hiszen egy-egy krízis megoldáa szinte magasabb szintre emel. Én sok mindent elvesztegettem ebben a 6évben, de nem bántam meg, ettől lettem az aki. Van célod, felismerted, hogy ez így nem jó, sőt segítséget is kértél, ez hatalmas énerőre vall hidd el! Amint helyrejönnek a lelkedben a dolgok, nem lesz se túlevésed, se koplalásod, de ezt fogadd el, hogy most így van, és akarj rajta változtatni. De hát akarsz, van célod, és ez a legfontosabb! Azt az egyet jegyezd meg, hogy te sem a mások súlya vagy étkezi szokásai alapján méred értéküket, aki fontos Neked, az úgy fontos ahogy van, aki Téged szeret, és biztosan nagyon sokan, azok a legjobbat akarják Neked. Akkor tudod megülni a lovat és vágtatni vele ha ráülsz, a két végletes oldalal nem tudsz kiteljesedni.

Kívánok sok-sok erőt és kitartást, hosszú menet lesz, de megéri!

8678. Kalüpszó (válaszként erre: 8676. - Noami)
2010. dec. 18. 01:30

Jaj drága!


Csatlakozom az előttem szólóhoz. Sose gondolj ilyet hogy te szánalmas vagy. Az a a szánalmas aki lenéz vagy nem érti, érzi át a problémádat, mert az egy érzéketlen hülye. Vagy felszínes ahhoz hogy megpróbálja megérteni. Na a lényeg. Nekem is anyai ágon öröklött a depresszió és nálam is pár éve megállapították és nálam is időszakok vannak. Érdekes ahogy olvastam sok mindenben hasonlítunk és nem hogy nem olvastam végig még szívesen olvastam volna. A kéz vagdosás nálam is megvolt párszor. Bár eszméletvesztésem nem volt, de minden érzés amit leírtál nálam mind jelen volt. Utálom magam, a testem és sírok én is sokat. Ja és ha ez nem elég. November elején engem is elhagytam, előtte még jól megbántottak és belém rúgtak és még aznap kórházba is kerültem a pszichiátriára. Szóval hidd el én megértlek. Csak én mindezeken felül még bulimás is vagyok. Te ne tegyél ilyet mert ettől sokkal rosszabb lesz és a depressziót is mélyíti. Jó hogy segítséget kértél. Ez jó ötlet volt. Nem baj hogy tudja a család mert csak így lehet neked segíteni. Azt hogy nem bírod a tornát nem azt jelenti hogy te erre sem vagy képes. Hidd el olyan energia hiányban szenvedek hogy még abban is kifáradok ha lemegyek a boltba. Múltkor majdnem elájultam ott. Szerinted én végig tudnék tornászni akár 10 percet is??? Nem hiszem. Nem is mozgok semmit csak amennyit sétálni kell a busztól a munkahelyig vagy ha valahová mennem kell. Sajnos az evés lelki dolog. Ebben lelsz örömet és ez dob fel. Boldogságot ad mert most úgy érzed nincs más amibe kapaszkodj és az evés helyettesíti a volt párodat és még sok mást is. Az öröm érzését. A kéz vagdosás meg egy önbüntetés. Mivel utálod maga és így bünteted a tested. Ezt így mint civil és nem pszichológus ember is tudom. Na figyelj. Nem tudom hány éves vagy de menj és jársz rendszeresen pszichológushoz vagy pszichiáterhez amit javasolnak. Kezd el most mert úgy néz ki te is örökletesen hajlamos vagy a depresszióra. Meg persze az élet nehézségei is előhozzák ezt. Most kezd el kezeltetni mert ez nem múlik el max. időszakokra de újra és újra elő fog jönni ha valami nehézség adódik az életedben amit nem tudsz feldolgozni.


Ja és az aki olyat mond neked hogy falánk vagy stb. és tudja hogy ez téged bánt az egy kretén. Már bocsi. Nem szidom az exed mert biztos szereted még őt és nem is ismerem. Lehet nem tudta hogy megbánt ezzel. Lehet ő csak viccesen mondta és viccnek szánta és kedvesen közölte de téged megbántott.


Na ha van kedves írjál akár ide akár privibe. Ha kérdésed van bátran kérdezz akár tőlem akár más számodra szimpatikus fórumozónak. Ők is sokat tudnak segíteni lelkileg, de az ORVOS az KELL!!!! Emellett is hogy ide írsz és írnak neked. Ne feledd!!! ORVOS!!!!


Puszi!


Többieknek is, mindenkinek!

8677. VictoryPurple (válaszként erre: 8676. - Noami)
2010. dec. 17. 21:48

Nem szánalmas, és persze, hogy végigolvasunk, erről szól ez az egész!!

Az nagyon jó, hogy segítséget kértél, ezt nem kéne feladnod ilyen könnyen, mert Te is érzed, hogy szükséged van egy külső emberre, aki ott van melletted és segít. Pláne úgy, hogy aztmondtad, édesanyádnak is voltak ilyen depressziós problémái.

Az étkezésről: próbáld meg megtervezni, hogy mit eszel, legalább egy nappal előbbre. Legyen több étkezés, és egy-egy alkalommal kevesebbet egyél. Ha a torna nem megy elsőre, menj el jókat sétálni - igaz hideg van, de az is mozgás, sokan leszólják, de hidd el nagyon sokat számít, hogy egy utat gyalog teszel meg, vagy busszal.

Tarts ki noami, hidd el, hogy képes vagy bármire, amit igazán akarsz, de ki kell tűznöd a célt, és ki kell tartanod, akkoris, ha nehéz. Sokszor a legnehezebb a legjobb út.

Kérj segítséget, és írj nekünk. Veled vagyunk :)

8676. noami
2010. dec. 17. 17:47

Ne haragudjatok, de nem tudok kihez fordulni. Remélem itt valamennyire megértetek. 3 hónapja szakítottunk a barátommal és teljesen összeomlottam. Mindig beszólt, hogy falánk vagyok stb, erre én elkezdtem elhanyagolni az ebédeket, vacsorákat stb.. később már tudatosan nem ettem semmit, csak vizet ittam. nagyon jól ment. egy hónap alatt leadtam 6 kg-t.nagyon mérgesek voltak, szidtak, hogy nem eszek a suliban is, és itthon is. Aztán jött elő ismét a depresszív látásmódom..Amikor nagyon ideges voltam, mindig vagdostam magamat, erről nem tudtak, csak néhány barátnőm a suliban. Volt, hogy a tusolás közben a kabinban keltem fel, de nem tudtam, hogyan kerültem a földre. igaz, ilyen csak kétszer volt.Aztán elkezdtem enni. de nem azért mert éhes voltam. nem tudom miért. folyton enni akartam.ettem és ettem. nem tudtam leállni. 2 hét alatt visszajött a leadott 6 kg, sőtt, szerintem jóval több is.mindig szomorú voltam és vagyok,semmi nem tud kizökkenteni ebből. úgy érzem, hogy ezek már a depresszió első jelei..anyukám is depressziós volt, és nagyon félek, hogy én is az leszek. Éppen ezért szóltam az iskolában az iskolapszichológusnak, aki elküldött szakemberhez. csakhogy nem akartam elmenni megint (tavaly már voltam).Felhívta nagynénémet és az ofinak is szólt.. szörnyű volt.azóta is ha szomorú vagyok, vagy csak megkívánom, eszek, és nem tudom abbahagyni. nincs semmi kontroll. mindig megfogadom, hogy nem eszek ma, visszafogyok, de ha bármit is eszek egy nap, úgy érzem, hogy az egész el van rontva és úgyis mindegy, ezért folytatom. Azután persze még szomorúbb leszek, bőgök, hogy hogy nézek ki. Ha elkezdek tornázni, és már nem bírom, előjön az érzés, hogy erre sem vagyok képes.. és kezdődik minden elölről..


tudom, hogy szánalmas, de köszönöm, hogy legalább leírhattam, még akkor is, ha nem olvassátok végig... :(

8675. Kalüpszó (válaszként erre: 8669. - 40ae8fa448)
2010. dec. 15. 20:53

Hol voltál kórházba és hogy jutottál oda? Magadtól vagy rosszul lettél?

Privibe leírnád légyszi. Azt hittem bentfekvős csak ilyen 4 hetes van. Pusza. De örülük, hogy te jobba vagy. Voltam ma én is pszichiáternél de én csak a bejárósat vállaltam, befeküdni nem mehetek a meló miatt.

8674. 40ae8fa448 (válaszként erre: 8673. - VictoryPurple)
2010. dec. 15. 17:29

köszönöm szépen:):):) (csak még hátra van 3kg XD )

és sztem is...többiekkel mi a helyzet?

2010. dec. 15. 13:50

Applebaby örülünk Neked!! :)

Többiekkel mi a helyzet??

8672. browning (válaszként erre: 8670. - Niki13)
2010. dec. 14. 21:22

sokan már visszafelé jobban tudják az ízt..hallottam már olyat h csak olyat evett meg valaki, ami nem olyan rossz ízű visszafelé...

am simán. utána szájöblítés, gargarizálás, kis idő, és fogmosás és friss szájíz a fogkrémtől.... bár én már nem...:)

8671. Dolores007 (válaszként erre: 8670. - Niki13)
2010. dec. 14. 21:14

Úgyis csak addig finom, amíg lenyeled.

Utána meg fogmosás.

...Emlékeim szerint...

❮❮ ... 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook