Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » 5 tibeti jógagyakorlat. Aki csinálja, ide! fórum

5 tibeti jógagyakorlat. Aki csinálja, ide! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 ... ❯❯
4303. paprika16 (válaszként erre: 4302. - River5)
2011. márc. 14. 15:58

Kedves River!

Igen, így már értem :) már nézegettem én is videókat, meg utána olvastam csak ezt az ismétléses dolgot nem értettem tisztán :)

gyakorlom még a feladatokat és belekezdek

köszönöm szépen a segítségedet és a linket :)

4302. River5
2011. márc. 14. 11:30

Szia, Paprika :)!


Küldtem Neked privátban egy linket, videó; abból biztos megérted :). A 3 ismétlés azt jelenti, hogy mind az 5 gyakorlatból hármat csinálsz egymás után. Vagyis 3 forgás, 3 lábemelés, 3 hátrahajlás, 3 csípőemelés, 3 "háztető" - egy héten keresztül. Következő héten már egymás után mindegyikből ötöt, aztán hetet, stb, 21-ig. A gyakorlatokat végzed tehát ahogy jönnek, s azon belül emeled az ismétlés számot. Kicsit bonyolult így leírni, remélem, követhető voltam, és a link is segít :).

4301. paprika16 (válaszként erre: 4300. - River5)
2011. márc. 14. 10:38

Szia River!


Köszönöm a válaszodat. Ezt már olvastam én is. Akkor rosszul tettem fel a kérdést. Azt nem értem sajnos pontosan hogy pl. meddig forogjak, hány lábfelhúzást csináljak?? A 3 ismétlés alatt 3 forgást, 3 lábfelhúzást, stb. értünk?

köszönöm válaszod

4300. River5
2011. márc. 13. 20:45

Szia, Paprika!


Érdemes lenne elolvasnod a legelső néhány oldalt a fórumból, ott leírják a többiek az ismétlések rendszerét.

Ez a 41. hsz: ". . . Az első héten az öt rítus mindegyikét naponta csak háromszor végezzük el. Utána kilenc héten át minden héten kettővel növeljük a gyakorlatok ismétlését. A kilencedik hét végén már mindegyiket huszonegyszer fogjuk elvégezni. Ha arra van szükségünk, hogy lassabban növeljük az ismétléseket, az is jó. Jobb a rítusokat reggel elvégezni, így a jótékony hatás egész nap elkísér bennünket. Kívánságra az egészet kétszer is meg lehet csinálni egy nap, reggel és este, de a kívánt cél eléréséhez nem kell többször ismételni a gyakorlatokat, csak 21-szer.

Az előírások szerint végezzük a rítusokat. A változtatások csökkenthetik a gyakorlatok hatását. Ha alkalmasnak is érezzük magunkat az előírtnál többszöri ismétlésre, ne tegyük meg. Ha nagyobb feladatra vágyunk, végezzük gyorsabban a rítusokat vagy végezzünk naponta valamilyen más edzésprogramot is. Az öt rítus legjobb hatása azokból a mozgásokból származik, amelyek felgyorsítják és kiegyensúlyozzák a test energiaközpontjainak a forgását. . . "

4299. paprika16
2011. márc. 13. 17:28

sziasztok

hátpanaszaim vannak és egy orvos ajánlotta az 5 tibeti jógagyakorlatot

az a kérdésem, hogy egy-egy rítust körülbelül mennyi ideig érdemes csinálni?? például a forgásnál ott számolni kell hogy hányat forgok??

köszönöm elöre is a válaszaitokat

4298. zefex
2011. márc. 9. 17:59
Köszönöm a válaszokat!
4297. River5 (válaszként erre: 4294. - Zefex)
2011. márc. 9. 06:59

Szia, Zefex,


előttem válaszoltak már kérdéseid elejére, az epéhez teszem hozzá saját tapasztalatomat: időnként (kétszer, mióta elkezdtem - 5 hónap)jelez nekem is az epém, de nem lesz belőle görcs (noha hajlamos vagyok rá). Pattanások jönnek mennek, mikor emelem az ismétlésszámot (ritkábban, mint hetente), jellemzően újabbak jelennek meg, aztán el is múlnak.

Nekem okozott derékfájdalmat a kettes gyakorlat, akkor a könnyített változatot végeztem a többiek tanácsára, míg az izmok meg nem erősödtek. Kb. két hete már a nyújtott lábas változat is megy. (Melléktünetként 4 hete fele annyit cigizek, amin én is meglepődtem :) ).

4296. molnárka (válaszként erre: 4294. - Zefex)
2011. márc. 8. 23:15

Szia zefex!

Önmagában a forgásból nem lehet baj! De ha a rítusokat sorban végzed, azért jó, ha betartod a számokat. A negyediket jól csinálod, többféle kéztartást is láttam már a negyedik végzése során. A kezed automatikusan felveszi a számára természetes és kényelmes tartást. A méregtelenítésről annyit hogy mindenkinek másként reagál a szervezete. Bár most nálunk egy ilyen tünetekkel járó járvány van éppen, ami egy nap alatt átfut az emberen. Nálam a méregtelenítés pattanások formájában jelenik meg, van aki izzad stb.

Kitartást és sok sikert!

4295. zefex
2011. márc. 8. 16:43
Bocsi, 2008.10.20-a óta.
4294. zefex
2011. márc. 8. 16:04

Örülök, hogy ilyen nagy tapasztalat gyűlt össze 2010. október 20-a óta, és hogy ezt megosztjátok.

Én is kb. 3 hete (mint sokan az előttem szólók közül) kezdtem el próbálgatni a gyakorlatokat az interneten található videó, és leírás alapján.

Az első gyakorlat nagyon jó, ebből nekem akár 40 is jól esne. Olvastam kol. (kár, hogy kilépett) dörgedelmes válaszát, hogy be kell tartani a számokat, de ezt tényleg a kisgyerekek is szívesen csinálják, lehet baj a megemelt számból?

A negyedikhez először túl rövidnek tűntek a karjaim, azóta szerencsére kicsit nőttek, de csak annyira, hogy a két hüvelykujjam a törzsem a többi a sarkam irányába néz, szerintetek ez jó így?

Az alvásomon is változott némiképp, reggel óra nélkül fel tudok kelni 5 után, hogy végezhessem a gyakorlatokat. Pici csalással, mert péntek du. óta bezavart az epém, hőemelkedés és nagyon erős teltségérzet. Szerintetek, ezt be lehet tudni méregtelenítődésnek?

Köszönöm a válaszokat!

4293. zefex (válaszként erre: 4219. - Berkesz)
2011. márc. 8. 15:31

Használtak a gyakorlatok a krónikus gerincbetegségre? A végén azt írod, megéri csinálni, ebből gondolom, használt. Az erős méregtelenítés miben nyilvánult meg?

Köszönöm a választ!

4292. Kijózanító (válaszként erre: 4286. - Bathin)
2011. febr. 21. 19:38
köszönöm a válaszodat!
4291. a44109caaa (válaszként erre: 4290. - River5)
2011. febr. 19. 18:28

kedves River5!

Neked is köszönöm a választ!:-)

Igen,én is csodálkozom,hogy nem kínlódok közben,csak a 4.-kel van egy pici gondom,épp a minap ecseteltem a naplómban.Szerintem ehhez annak is köze van,hogy időközben elkezdtem a callanetics tornát is!...a bioritmusom nekem is megbillent amikor elkezdtem,fél éjszakákat ébren töltöttem,másnap mégsem voltam kimerült.Azóta ez helyreállt.A betegségeim:az egyik egy masszív,majd egy hétig tartó eperoham volt,kis híján megműtöttek,a másik pedig az influenza járvány volt,az egész családom benne volt.

Én is gondoltam a tisztulásra is,de hogy ilyen formán??nem értem..ma írtam egy jógás ismerősömnek,kíváncsi vagyok mit mond majd..

4290. River5 (válaszként erre: 4289. - A44109caaa)
2011. febr. 19. 13:45

Nos, amit a többiek írtak, abból én azt vettem ki, hogy erőteljes tisztulási folyamat indul be a szervezetben, s az különböző módon jelentkezhet fizikai szinten. Amit én tapasztaltam, az a pattanások jövése-menése, az elején felborult a bioritmusom (most már rendeződött, de kicsit változtak az alvási szokásaim), viszont a derekamat valószínűleg a kettes gyakorlattal megerőltettem, s emiatt kellett egy hónapot kihagynom (nem vagyok derékfájós egyébként). Szóval, lehet Nálad is emiatt is jöhettek elő többek közt a betegségek. S a tünetek is, ez a szívdobogás, köhögés előállhat a gyakorlatok végzése miatt, ahogy olvastam, de az összefüggést nem tudom Neked leírni. Szerintem majd a tapasztaltabbak is megírják a véleményüket, pl. Csipkerózsika.

Az jó, ha Neked nem megerőltetőek a gyakorlatok :).

4289. a44109caaa (válaszként erre: 4288. - River5)
2011. febr. 19. 10:33

Szia!

Köszi a választ!

A megszakítások sajna rajtam kívülálló okokból(lázas betegség,epe...)voltak...Egyébként nem érzem megterehelőnek,könnyedén tudom a rítusokat végezni....

Nem értem mi lehet a gond..:-((

4288. River5
2011. febr. 19. 10:19

Szia!

Én igazából nem vagyok szakértő, amit tudok, az annyi, hogy úgy tudom, folyamatosan érdemes csinálni, a megszakítások nem igazán szerencsések...

Saját tapasztalat az, hogy nem hetente emelem az ismétlés számokat, mert azt megterhelőnek érzem, inkább 2-3 hétig is kitartok egy adott ismétlésszámnál, s valahogy jelzi a szervezetem, hogy most már többet is elbír, sőt, kíván is. Olyan tünetem nem volt és nincs, amit Te említesz (volt helyette más izgalmas :) ).

2011. febr. 19. 09:13

Sziasztok!

Volna egy kérdésem:néhány hete csinálom az 5 tibetit-kisebb-nagyobb megszakításokkal-jelenleg a hetes ismétlésnél tartok,hétfőn emelem 9-re.

Kérdésem az volna,hogy szerintetek indíthat be olyan energiákat,folyamatokat a gyakorlatsor,ami(remélhetőleg csak átmeneti) heves szívverrést okoz,ami fizikai megterhelésre olyan vacak,köhögtető érzés...

Előre is köszönöm a választ!

4286. Bathin (válaszként erre: 4285. - Kijózanító)
2011. febr. 18. 20:51

A hatodik gyakorlatot mint az egész tibeti rítusokat egy komoly önismereti és célokat meghatározó lelki önvizsgálat kell hogy megelőzze.

A gyakorlat a teremtő energiát ami a második csakrában termelődik és normál esetben lefelé örvénylik ki az ember testéből, megfordítja.

A gyakorlat után az energia felfelé áramlik be a többi csakrába ahol nagyon erős regenerálódást indít meg. Ez az amitől fiatalodik az ember.

Ahogy írtam nem lehet csak úgy nekimenni aztán egyszer így egyszer úgy élni. Az ember vagy eldönti hogy önmegtartóztató életet él vagy azt hogy nem. Súlyos egészségi következményei lehetnek annak ha valaki a gyakorlatot végzi és szexel egyszerre lefelé is irányítja az energiát.

Nagyon meg kell gondolni hogy az ember mit dönt.

4285. Kijózanító (válaszként erre: 4268. - Bathin)
2011. febr. 17. 23:08

Szia Bathin


Írnál a hatodik gyakorlatról, szerintem többünket érdekelne! Köszi!

4284. River5 (válaszként erre: 4283. - Burmi)
2011. febr. 17. 22:14

Szia :)!


Hú, ez nagyon jó hír :). Jelenleg kicsit tudathasadásos érzés, ami lejátszódik bennem ezzel kapcsolatban... :))). Változatlanul a fele mennyiség fogy el, de van, hogy egyszerűen el is felejtek rágyújtani - máskor meg hiányzik. Nem sürgetem, hanem arról győzöm meg magam, hogy abba fogom hagyni a cigizést..

Derekam még mindig nem bírja a nyújtott lábas változatot a kettes gyakorlatnál, de mintha lassan erősödne. Ezt sem sürgetem.

Azt ki tapasztalta közületek, hogy sokkal többet álmodik - és/vagy sokkal jobban emlékszik rá???

4283. burmi (válaszként erre: 4275. - River5)
2011. febr. 17. 15:33

Szia!


Én kb 13 évig cigiztem, aztán mikor elkezdtem jógázni, a könyvben olvastam, hogy sokan leszoknak a cigiről a jóga hatására, nem kívánják annyira. én már 8 hónapja letettem a cigit. nem tudom, hogy pont a jóga segített-e. de nem dohányzom, és ez nagyon jó. valószínű fokozatosan alakult ki.

4282. berita (válaszként erre: 4279. - Csipkerózsika)
2011. febr. 9. 12:04

Szia Csipkerózsika!


Köszönöm válaszodat és tapasztalataidat Neked is!

A nagyon erős 2. nap után a 3. már teljesen normális volt, utána pedig minden átmenet nélkül meg is szűnt a vérzés a 4. napra. Az első napot megelőző pecsételésnek valóban hormonális oka van, mégpedig az ösztrogéndominancia (túl sok ösztrogén). Örülök, hogy a tibeti erre is jó hatással van, bár én jelenleg ennek ellensúlyozására használok egy természetes progeszteron krémet.

Nálam az alkohol szerintem nem rontja a helyzetet a pattanások terén, szinte minden nap iszom vörösbort, de a kajára én is jobban figyelek majd.

4281. berita (válaszként erre: 4278. - River5)
2011. febr. 9. 11:54

Szia River5!


Köszönöm válaszodat és tapasztalataidat!

Pattanásügyileg változó a helyzet, egyik napról a másikra hol jönnek, hol mennek, remélem ezentúl inkább csak mennek...

4280. River5 (válaszként erre: 4279. - Csipkerózsika)
2011. febr. 8. 06:21
Jó, hogy ezt megírtad - alkoholt ugyan negyedévente, ha iszom, de ezt az ételes dolgot figyelni fogom.
4279. Csipkerózsika (válaszként erre: 4278. - River5)
2011. febr. 7. 23:46

Erősebb vérzés, görcs előfordulhat. De hosszabb távon nekem enyhültek a tüneteim és a mennyiség is csökkent, és elmaradt az első napot megelőző pecsételés, amit az ösztrogénhormon hiánya okoz állítólag.

A pattanások előfordulnak újra meg újra is akár, de ha figyel az ember, észreveheti, hogy mi az, ami neki nem tesz jót. Pl. alkhol vagy kifejezetten valamilyen ételféle.

4278. River5 (válaszként erre: 4261. - Berita)
2011. febr. 7. 20:51

Szia, Berita!


Nekem is erősebb a második nap a megszokottnál, de nem kiugróan. A pattanások jönnek-mennek; na, ezek viszont tényleg hihetetlen helyeken képesek megjelenni :/. Amúgy úgy tudom, amíg van méreg a szervezetben, addig jelentkeznek.

4277. River5 (válaszként erre: 4276. - Breki70)
2011. febr. 7. 20:45

Szia, Breki :)!


Köszönöm a biztatást, s szívemből szóltál: hagyom a maguk útján történni a dolgokat (idegbajos nem szeretnék lenni a hirtelen nikotin-megvonástól :D). Ennek a hatásnak nagyon örülök!!!

4276. breki70 (válaszként erre: 4275. - River5)
2011. febr. 7. 20:26

Szia River :)

Mindent bele de csak szépen lassan!!!!

Ha hagyod úgy csökkenni ahogy "akar" akkor le fog csökkenni egészen :)

Bár nem tudok róla hogy valaki tibetivel szokott volna le a cigiről de ha ezt csinálja akkor kezet nyújtott neked ebben a tibeti és ez az egyik hatása nálad.

4275. River5
2011. febr. 7. 18:11

Sziasztok :)!


Meglepő mellékhatást tapasztalok (bár említették néhányan korábban, csak kb. 20 év cigizés után nehezen hittem magamról): múlt hét rám jött az az érzés, hogy nekem kevesebb cigi is elég egy nap... Kb. a felére csökkent a napi fogyasztásom - remélem, idővel nullára fog módosulni. :)))).

4274. River5 (válaszként erre: 4273. - Bathin)
2011. febr. 5. 13:12

Szia, Bathin :),


köszönöm a biztatást - igazad van, munkám miatt valószínűleg az gyengébb pontom. Mindennek ára van :))), kitartó vagyok, nem rohanok, figyelem a testem visszajelzéseit.

Jó ez a fórum, meg lehet beszélni a kérdéses dolgokat :).

❮❮ ... 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook