Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » 5 tibeti jógagyakorlat. Aki csinálja, ide! fórum

5 tibeti jógagyakorlat. Aki csinálja, ide! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 ... ❯❯
4273. Bathin (válaszként erre: 4271. - River5)
2011. febr. 5. 07:14

Szia River.

A lábemelős gyakorlatnál a has és hát de leginkább a gerinc menti izmok megerősítése a fontos. Sokáig eltarthat de ezeknek az izmoknak az erősítésével véget lehet vetni a gondoknak. Lehet keményen megdolgoztat majd az elején egy rakás erős és nehéz gyakorlat de az eredmény megéri.

4272. Bathin (válaszként erre: 4269. - Csipkerózsika)
2011. febr. 5. 07:11

Szia

Köszi az üdvözlést. Nem hittem volna hogy a tibetiről egyáltalán van fórum.

4271. River5 (válaszként erre: 4270. - Burmi)
2011. febr. 3. 20:53

Szia Burmi :),


köszönöm, jól van a derekam, de a könnyített változatot csinálom, a nyújtott lábas változat ellen tiltakozik a derekam. Most már rendszeresen bemelegítek előtte, talán az is segít. Nem tudom annyira kontrollálni még a gerincgörbületet és a derék-leszorítást, ezért nagyon óvatosan próbálkozom - nem szeretnék megint több hetet kihagyni.

4270. burmi (válaszként erre: 4247. - River5)
2011. febr. 3. 11:43

Szia,


hogy van a derekad?


én is tapasztaltam hasonlót,sokáig nem is mertem csinálni. nekem porckorongsérvem van a derekamnál.


ha hasizmoddal dolgozol, akkor nem fog fájni, és vigyázz, hogy a derekad stabil legyen, a csipődet szorítsd le a talajra, és a derekadat is, de úgy, hogy a természetes görbületed megmaradjon. én azt vettem észre, hogy a hasizom és farizom megfeszítésével nem mozog a derekad és úgy jó.


amíg fáj a derekad addig szerintem ne csináld.

4269. Csipkerózsika (válaszként erre: 4268. - Bathin)
2011. febr. 2. 15:17
Köszöntünk, és reméljük te is megosztod velünk a tapasztalataidat.
4268. Bathin
2011. jan. 31. 20:59

Sziasztok.

1998 óta tibetizek egy kihagyással amikor egyszerűen az életem nem engedte hogy csináljam.

Sokat olvastam róla és voltak emberek akikkel együtt végeztem.

Ahogy így olvasgatom, elég komolyan belevágtatok a témába.

Csináltam a hatodik gyakorlatot is több mint hét éven át. Volt is eredménye, most készülök fel rá hogy újra csinálni kezdjem.

4267. Csipkerózsika (válaszként erre: 4266. - 98e231f2a7)
2011. jan. 31. 11:25

Éppen azért indítottam ezt a fórumot, hogy beszélgessünk a tibetiről, és megosszuk a tapasztalatainkat.

Nagyon is igyekeztem felhívni mindenki figyelmét a hátulütőkre, úgy látszik nem olvastál elég figyelmesen...

4266. 98e231f2a7 (válaszként erre: 4265. - Csipkerózsika)
2011. jan. 30. 18:25

Szia Kedves Csipkerózsika!


Igen, igazad van, nem vagyok kedves. Tulajdonképpen ha belegondolok, mit érdekel engem, hogy ki mennyire tölti túl magát, és teszi tönkre ezzel a szervezetét.

Sőt, csak így tovább, mindenkit bíztass, és véletlenül se mond el a hátulütőket. Felesleges, lényeg, hogy mindenki szeressen mindenkit.

Elnézést kérek a modoromért,a továbbiakban nem fog előfordulni.:)

Ja a kedvességre visszatérve, mikor normálisan kérdezgettem, még válaszra sem voltam méltatva..

Szerintem ennyit erről a fórumról.

Vannak nálam sokkal okosabbak ahogy látom, majd Ti búzdítotok mindenkit.. az meg más kérdés mire....

4265. Csipkerózsika (válaszként erre: 4263. - 98e231f2a7)
2011. jan. 30. 17:00

Még jó hogy te különb vagy mindenkinél.

Főleg ami a kedvességet illeti.

2011. jan. 30. 13:03
Úgy emlékszem,hogy a könyvben le van írva az,hogy ha valaki nem tudja 21-szer ismételni akkor csinálja annyiszor amennyiszer tudja.Ebből nem hiszem,hogy baj lenne,viszont tényleg szépen fokozatosan kell haladni.
4263. 98e231f2a7 (válaszként erre: 4261. - Berita)
2011. jan. 29. 22:34

Én csak annyit szeretnék kérdezni, hogy miért nem annyit csinálsz, amennyit előírnak?

Ha meg mész a magad feje után, nehari, de ne panaszkodj, ha romlik a helyzet.

Tényleg nem értem , minek kell újítani, ha egyszer x éve levan írva. Vagy ennyire felfoghatatlan pár dolog?

Apropó.. ha sikerül túltölteni magad, az energiablokkok mellet az energia felgyülemlés is okoz betegségeket pl értágulást, vagy vérömlenyeket a bőrön, izzást és vörös foltokat, bőrhámlást, és akár agyvérzést is okozhat, továbbá fülzúgást meg magas vérnyomást, vagy szívinfarktust a túlterheléstől.

Ehhez mindenkinek csak gratulálni tudok.

2011. jan. 29. 19:21
De jó!Már el is felejtettem ezt a tibeti jógát...annó még mielőtt a második babát vállaltuk volna én is csináltam egy jó darabig.Most nyilván elkezdem megint..Lehet,hogy jót tenne a derekamnak is,ami állandóan fáj mióta szültem.
4261. berita
2011. jan. 29. 18:42

Sziasztok!

Új vagyok a fórumon, olvasgatom a tapasztalatokat, és nagyon örülök, hogy rátaláltam erre a mozgásra és erre a fórumra. 3 hete csinálom, ma már 10 ismétléssel (az előírt 7 helyett), de lehet, hogy ez még sok, mert ma egész nap szédülök. A tapasztalataim a nyugodtság mellett a jobb alvás, szebb izomtónus, méregtelenítés tüneteként pattanások. Ezenkívül az, hogy a menzeszem HIHETETLEN erős volt a 2. napon. Más is tapasztalt ilyen erős vérzést? Remélem nem lesz minden hónapban így! Még egy kérdés: a pattanások meddig maradnak?

Köszi a válaszokat!

4260. molnárka (válaszként erre: 4259. - Csipkerózsika)
2011. jan. 26. 22:10

Igen, szerintem is így van!

Én az 5. gyakorlattal vagyok néha bajban, mert hol a kezem csúszik hátrébb, hol a lábam.:-)Tudom ,hogy csúszásmentes hely kellene, de én abból is elcsúszom néha és akkor terhelődik igazán a derekam!:-)

4259. Csipkerózsika (válaszként erre: 4254. - Molnárka)
2011. jan. 26. 12:55

Én meg mindig leszorítom és ugyanígy semmi gondom vele.

Valószínűleg az lehet a titok nyitja, hogy nem szabad a derék-gerinc szögén változtatni a gyakorlatok közben.

Tehát esetleg az is jó, ha le van szorítva, meg az is, ha ki van homorítva, csak végig fixen kell neki maradni...? Én ha belegondolok, amikor fájt, úgy csináltam, hogy homorítva indult, de közben meg mozgattam és kiegyenesedett.

Lehet hogy így van.

4258. aee0cf5a18 (válaszként erre: 4256. - Molnárka)
2011. jan. 26. 00:06
Köszönöm szépen a válaszod! :) Házi orvosomat már kérdeztem, ő azt mondta, hogy nem tudja, inkább ne csináljam. Majd kipróbálom, nagy bajom csak nem lehet belőle. :)
4257. River5 (válaszként erre: 4254. - Molnárka)
2011. jan. 25. 22:47
Ma a könnyített módon csináltam a kettest, nagyjából földhöz szorított gerinccel :). Nem fájt a derekam... Igaz, előtte bemelegítettem kivételesen egy kicsit :). Most legyünk okosak :).
4256. molnárka
2011. jan. 25. 22:25
Szerintem először is kérdezd meg az orvosod és ha ő nem látja akadályát akkor hajrá! Én nem tudok róla, hogy nem lehetne ebben az esetben csinálni.
2011. jan. 25. 22:19
Sziasztok! A kérdésem az lenne, hogy lehet a tibeti jógagyakorlatokat pajzsmirigy túlműködés fennállása esetén csinálni? Úgy olvastam, hogy nem, de hátha valaki felvidít, hogy mégis. :)
4254. molnárka (válaszként erre: 4248. - Csipkerózsika)
2011. jan. 25. 20:52
Ez érdekes dolog! A pilates szerint viszont úgy kell ezeket a gyakorlatokat csinálni, hogy hanyatt fekvéskor megmaradjon a gerinc természetes görbülete és gyakorlat végzése közben is.Én e-szerint végzem a gyakorlatot és nem fáj a derekam, sőt!
4253. Csipkerózsika (válaszként erre: 4252. - River5)
2011. jan. 24. 19:25
Igen, úgy is jó, meg a kinyújtott kezeiddel tudod magad tolni, kitámasztani.
4252. River5 (válaszként erre: 4248. - Csipkerózsika)
2011. jan. 24. 17:15

Szia, Csipkerózsika!


Köszönöm gyors válaszodat! Rátapintottál a kényes pontra, mert csak annál a gyakorlatnál érzem azt a bizonyos húzódást... Arra gondoltam, hogy amíg nyavalyog a derekam, addig a hajlított térdes-könnyített változattal csinálom a kettest, amíg rá nem érzek arra, hogyan csináljam helyesen.

4251. Csipkerózsika (válaszként erre: 4249. - Shila)
2011. jan. 24. 09:32

Én a légzés tempójához igazodok, ami ilyenkor egy picivel gyorsabb csak, mint általában. Attól is függ, hogy mennyi energiám van éppen.

Láttam olyan videót a neten, ahol iszonyú gyorsan csinálták, követni alig lehetett. Nem hiszem, hogy az annyira jó lenne.

Persze a gyakorlással idővel egyre könnyebben és így egyre gyorsabban is tudja csinálni az ember. De szerintem nem a tempó, hanem inkább az fontos, hogy odafigyeljen közben az ember és ne kalandozzanak el a gondolatai.

2011. jan. 24. 09:27

Én most megint 21-et csinálok. De nem azért, mert itt szó volt róla, hanem egész "véletlenül" alakult így. Kb. másfél hete voltam egy hosszabb gyalogtúrán, ahol nagyon gyors tempót diktáltak, és én iszonyúan elfáradtam, alig bírtam vánszorogni a végén és mindenem fájt. Aznap ki is maradt a jóga.

Másnap még mindig annyira fájtak a lábaim, hogy alig bírtam csoszogni, de azt éreztem, hogy tele vagyok energiával, és mozgásra vágytam. Így hát megcsináltam a 21-et, 4 részletben a délután folyamán. Aztán másnap megint úgy éreztem, hogy a korábbi 7 kevés, úgyhogy megismételtem még 2x. Azután már csak két részletben, aztán pedig egyben csináltam mindet. Így, hogy részletekben csináltam meg, sokkal könnyebbnek és kevésbé egyhangúnak tűnt, mint régen. Most semmi bajom tőle, és tegnap voltam egy kb. ugyanolyan hosszú gyalogtúrán, ami meg se kottyant, egyszerűen remek a kondim.

Az egyetlen bajom az, hogy valamikor a héten nagyon megfáztam, de ez nem a tibetitől van, ha túl sok minden történik egyszerre az életemben, a testem mindig megfázással jelzi, hogy túlterhelt vagyok.

4249. Shila
2011. jan. 24. 09:19

Sziasztok!\


Mar megint uj dolgokat hallottam a jogarol!

Pl azt,h egyik ismerosom nagyon lassan csinalja,minden mozdulatot kitart. A masik szerint pedig minnel fejlettebb vagy,annal gyorsabban kell...Errol kinek mi a tapasztalata?


Szep napot!

4248. Csipkerózsika (válaszként erre: 4247. - River5)
2011. jan. 24. 09:17

A második gyakorlatnál arra figyelj oda, hogy lábemelés közben a derekad és az egész gerinced végig a talajon maradjon, ne emelkedjen fel a feneked a földről, illetve a hátad és a talaj között ne legyen rés.

Amikor elkezdtem a jógát, nekem is előjött egy kis probléma a derekammal - bár már előtte is volt vele - aztán egy korábbi kiadású könyvben olvastam, hogy ennél a gyakorlatnál oda kell figyelni, hogy a gerinc a földön maradjon, különben tönkreteszi a derekat.

4247. River5
2011. jan. 24. 08:00

Sziasztok Mindenki!


Egy hónap kihagyás után ma kezdtem újra a tibetit. Nem a kitartással van bajom, mert hiányzott, hanem a derekamban csípődött be egy ideg, úgy hogy addigra már jó ideje (= pár hónap :) ) végeztem a gyakorlatokat. Próbáltam közben is óvatosan csinálni a gyakorlatokat, de nem segített :(... Picit most is érzem, hogy húzódik valami, ezért még lassabban jógázom.

Van-e valakinek hasonló tapasztalata? Kicsit tartok attól, hogy megint előjön a derékfájás, ami egyébként nem jellemző nálam.

4246. b269c1fc64 (válaszként erre: 4245. - Molnárka)
2011. jan. 23. 22:50

Szia Molnárka!

Akkor tanulj az internetről!:)

Ha felismered a jóga, az elcsendesedés varázsát akkor sok minden jó irányban megváltozik az életedben.

Szerencsére, aki akarja, az a neten mindent megtalál ehhez.

Aki pedig nem akarja, kifogás mindig van...

Sok sikert hozzá!

btlr

4245. molnárka (válaszként erre: 4241. - Berkesz)
2011. jan. 23. 22:31
Én még a tibeti mellett 1-2 gyakorlatot el szoktam még végezni és gondolkodom a napüdvözleten is. Erre is itt bukkantam rá a neten. Megszerettem a jógát, úgy érzem használ és szeretnék többet foglalkozni vele, de sajnos nálunk nincs más lehetőség mint az internetes tanulás.
4244. 98e231f2a7 (válaszként erre: 4239. - Berkesz)
2011. jan. 23. 12:23

hello:)


Ha jól emlékszem, nem is kell teljes cölibátus. Mintha olvastam volna, hogy egyszer, vagy 2x egy héten lehetnek kihágások:) Bár mivel a könyvben leginkább pasikra vannak utalások, lehet a nőkre pl teljesen más vonatkozik.

Miért a 6. ?

Ki nem szeretne örökké fiatal maradni?:)

Napi 10 percet igazán megér az életből. Sőt!

Sok dolog van ami érdekel, és szeretném megtanulni, vagy kipróbáni, sajna némelyikre nem elég egy emberélet:)

Plusz igaz, hogy nem vagyok vallásos, de olvastam régen bibliai utalálosak, 700-800 éves embrekről. Nos ha nekik nekik sikerült, nekem miért ne?:)

❮❮ ... 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook