Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » 120 kg feletti gyaloglás fórum

120 kg feletti gyaloglás (beszélgetős fórum)


2015. júl. 30. 15:58

Bocsánat, így jobb lesz:


[link]


és

[link]

106. Guruljka (válaszként erre: 105. - Icuska538)
2015. júl. 30. 15:50

Otthon is tudsz gyalogolni.

www.youtube.com/watch?v=BlEVVzbwnQI


ha ez nehéz, itt egy simább változata:


www.youtube.com/watch?v=ndVjwkaLGDk


Az étkezésedhez ennyire hirtelen nem tudok hozzászólni, de nem is vagyok orvos. Lefogyni viszont nekem is sikerült úgy 26 kg-ot, és egészen jól tartom is. A kalóriabázis oldalon viszont remek a közösség, és sokan tudnak segíteni olyanok is, akik szintén kezelés alatt állnak. Nem utolsósorban, ha leméred, mit eszel, és beírod az oldalon, akkor egész nap bármikor látod, mit és mennyit kellene még enned ahhoz, hogy ne lépd túl a napi szükséges mértéket.

105. Icuska538 (válaszként erre: 104. - Guruljka)
2015. júl. 30. 15:37
Én rögtön tudok enni, de lehet csak megszokás....mert a párom behozza a kávét és annyira nem kellene, de nem eszek én bőségesen.Nem is tudom miért nem indul ez a fránya súly, nagy valószinűséggel nem csinálom kitartóan, közbejátszik a pajzsmirigy alulmöködésem , és talán a gyógyszerek is étvágyat adnak. Mert hogy azt mondja a dokinő nem a gyógyszertől hanem a kajától hizunk. Most a melldolgaim miatt hormont szedek , úgy érzem a súlyomnak nem használ.Nos ezekre mit irsz? És izületeim rosszak amit szintén befolyásol a szedett hormon, mozgás kevés ....bár mióta itthon vagyok többet megyek mint amig dolgoztam , ülve , ülve és 40 évet ülve....
104. Guruljka (válaszként erre: 102. - Icuska538)
2015. júl. 30. 15:25

Szervusz Icuska!

Azt írod, a háziorvosod mondja. Te hogyan érzed? Jól esik reggel bőségesen enni?


Én sosem ettem felkelés után, erőltetésre sem.

Nekem óvodás koromban is kellett vagy két óra ébrenlét, mire enni tudtam. De tudom, hogy van, aki még pizsamában szaladna enni legszívesebben.


Semmi vacsora? Elég, ha lefekvés előtt 2 órával nem pakolsz be nagyon.

Sokfélék vagyunk, én itthonról dolgozom, tehát nem kell időre kelnem. Akkor eszem, amikor éhes vagyok. Akár éjszaka is. Inkább azt tartom fontosnak, hogy ne gusztusból egyek, hanem tényleg éhes legyek egy picit.

Mert úgy nagy általánosságban, éhezni és koplalni nem szabad!

103. 12d083b51b (válaszként erre: 102. - Icuska538)
2015. júl. 30. 14:38

Icuska!

Most jutottam odáig, hogy elejétől kezdve végig olvastam a naplódat. Nagyon szurkolok neked, hogy a továbbiakban is minden jól alakuljon az egészséged terén.

Úgy látom, hogy neked valójában a kalóriaszámolós fogyózás szimpatikus, ill. arra rendeződtél be, nagyon sokan fogytak már azzal a módszerrel, és szerintem is jó.


Őszintén, az nem tetszik, hogy közben éhezel és este is éhesen fekszel le!!!

Ha megnézed bármelyik kcal-táblázatot, a belsőségekben gyakorlatilag 0 !!! a ch, és azokból nyugodtan ehetnél annyit, amennyit csak akarsz. (Máj, zúza, pacal!!, vagy amit szeretsz).

Másrészt vacsorára esetleg 1-2 főtt tojás, vagy éppen elrágcsálni 1-1 felszelt sárgarépát, karalábot, hasonlót....

Nem akarom itt az észt osztani, nem tudom mennyire ismered itt a hoxán Guruljkát, ha jól tudom ő is ezzel a módszerrel fogyott le!! Ha össze tudnál vele jönni, egész biztosan sokat tudna neked segíteni!!!

De szerintem vannak itt mások is, akik ezzel a módszerrel fogynak, csak keresni kell őket!

102. Icuska538 (válaszként erre: 101. - 12d083b51b)
2015. júl. 30. 10:59
Kérdésedre a válaszom/ nem a naplóban irom hanem itt/Kevesebb bevitel több mozgás. A háziorvosom szerint ahogy jön az este úgy eszünk egyre kevesebbet, tehát a reggeli legyen a legbőségesebb , módjával ebéd, semmi vacsora. Pár éve ezzel simán lement 10 kg. Igaz előtte én ülő munkát végeztem ahogy nyugdijas lettem sokkal többet mozogtam és még mindennap gyalogoltam 30-40 percet.Most nehezebben indul a minusz kg ill eddig sehogy , talán hozzászoktam a több mozgáshoz. Ha enyhül majd a nyár többet megyek de most nehezebb ebben a melegben , és reggel meg nem tudom magam elhatározni a korábbi felkelésre, az igazi az lenne , korán hatalmas gyaloglás és némi torna.A kenyeret elhagytam , bár sosem vittem túlzásba a kenyérevést. Drasztikus megvonásokra a beszedett gyógyszerek miatt nem vagyok képes. Mindjárt vége a dinnyének egy kisértés kiesik .....
2015. júl. 30. 10:01
Szóval a mai sétám kimaradt. Annyira változékony az időjárás, egyik fél órában esni akar, a másikban ezerrel süt a nap... valahogy a közérzetem is ilyen, gondolom, hogy ez az időjárás-front okozza!
2015. júl. 30. 06:35

Szevasztok!

Jó reggelt szép napot kívánok mindenkinek!

Nálunk az időjárás-felelős csinált víz napot. Éjjel egészen hosszan úgy szakadt az eső, azt hittem, hogy soha nem hagyja abba! De most már süt a nap, lesz itt olyan párás-meleg, hogy csak no!

2015. júl. 30. 06:13
sziasztok jó reggelt ,,,,víz napot akartam tartani de nem érzem magamat olyan erösnek ma hogy sikerüljön ugy hogy át teszem máskorra
98. 12d083b51b (válaszként erre: 97. - Icuska538)
2015. júl. 29. 15:48

Szevasztok!

Én is itt vagyok néha-néha, csak közben másfelé is kódorgok, nézelődök, meg közben csönget az egyik házbeli csaj, majd jön a másik... most nem tudom, mi van a levegőben. Máskor hetekig nem nyitják rám az ajtót. Persze ez nem baj, de ezért van az esetenként, hogy eltűnök, mint a süket disznó a búzában! :)))

2015. júl. 29. 14:51
Sziasztok! újra meleg van most nehezebb a mozgás.....már valamennyit mentem gyalog későn este tervezek újabb gyaloglást...persze vacsora nuku..
2015. júl. 29. 06:40

Szevasztok!

Én is felébredtem, ide értem!


Ez jó szlogen a gyaloglóknak, javaslom tartsuk meg:

"Kilóméterekre fel!!" :))

95. zsuzsi anya (válaszként erre: 94. - 12d083b51b)
2015. júl. 29. 06:19
nagyon ügyes vagy ,,én is voltam tegnap és elég jól sikerült a gyaloglás... közben halgatok zenét és ugy nem unalmas haza felé egy kutyával találkoztam nagy szerencsém volt hogy nem harapott meg ...utána tornáztam is egyet .....ja meg eksztrudállt kenyeret eszek reggel meg este ...kmterekre fel ...sok sikert mindenkinek
2015. júl. 28. 13:51

Délelőtt nagyon jót sikerült gyalogolnom. Most már azt a nagyobb, kb. 4 km-es távot, amit korábban kb. egy óra alatt sikerült megtennem, ma már 30 perc alatt, intenzív ütemben jártam végig. Ezek szerint ha 60 perc alatt nem is a dupláját, de azért a 6 km/órát ugyanebben a "kilépős" ütemben végig tudtam volna csinálni!! HEURÉKA!!!

Gyerünk-gyerünk! Megéri, minden nap egy picivel többet! :))

93. 12d083b51b (válaszként erre: 92. - Icuska538)
2015. júl. 28. 11:46

A gyaloglást 2014. tavaszán, talán áprilisban kezdtem. Akkor még a 91 kg voltam, és bizony már az is teljesítmény volt, hogy a II. emeleten le-fel, a lépcsőkön... mellette a nyári hónapokban kezdtem el egy bizonyos féle fogyót, de azzal havonta csak 1-1 kg ment le rólam. 3 hónap alatt szűk 4 kg ment le rólam.

Október elején találtam rá egy hatékonyabb fogyóra, no arról már vezettem naplót is. Azt csináltam december közepéig, majd egyéb okok miatt télire felfüggesztettem.

Most egy hónapja, június 22.-én ismét indítottam. Részletek a naplómban, nincsenek titkosítva!!

Persze a napi gyaloglást azóta sem hagytam abba, bár amikor esett az eső, vagy csúszott az út, el sem indultam.

92. Icuska538 (válaszként erre: 91. - 12d083b51b)
2015. júl. 28. 09:58
Te mióta csinálod és mennyit sikerült leadnod?
2015. júl. 28. 09:35

Az ebédre való husi megpuhult. Az ég kezd kitisztulni, már még inkább felhős, mint tiszta!

De elindulok, és kerülök egy sort, ha lehet kb. egy órácskát!

Veszek fel egy kardigánt, és viszek magammal esernyőt! Ilyen sem volt mostanában, de most gépet kikapcs, és elindulok menni-járni-gyalogolni! :))

90. 12d083b51b (válaszként erre: 89. - Icuska538)
2015. júl. 28. 08:31

Szia-szia!

Gyere csak nyugodtan, gyere velünk, mi is csak úgy kezdtük, hogy először csak egy-egy kisebb távot sétáltunk-gyalogoltunk a saját ütemünkben!!!

Mindig csak önmagam előző napi-heti teljesítményéhez voltam hajlandó hasonlítani a teljesítményemet, igyekeztem nem foglalkozni azzal, hogy mások mit mondanak.

Ha már korábban is sikeresen alkalmaztad ezt a módszert, akkor már tudod, hogy az eredmény előbb-utóbb jelentkezik!

Örülünk neked, maradj közöttünk! :))

2015. júl. 28. 08:19
Nos , hogy ne legyetek csak ketten beleszólok, és talán itt maradok.....nem szeretem amikor oktató stilusú a fórum ezért inkább eddig csak olvasgatni szoktam ....én is túlsúlyos vagyok egyéb problémákkal ...jó lenne fogynom ....de ekkora súllyal csak némi otthoni torna és gyors gyaloglás megy ....vajon ez hatásos lenne.....de minek is kérdezem hiszen tudom , hogy hasonló módszerrel már fogytam pár éve , csak elhagytam magam és viiszakapkodtam a minusz kilókat
2015. júl. 28. 07:06

Szevasztok!

Jó reggelt, szép napot kívánok mindenkinek!

Én nem tudom egyelőre milyen a Nap, még nem szállt fel a köd!!!

2015. júl. 28. 06:40
szia tegnap nem tudtam menni az esö miadt de remélem ma tudok menni .. ma megyek remélem erőt és kitartást kívánok nektek vagy nekünk ,,,jó tudni hogy nem vagyunk egyedül ...a biztatás nagyon fontos dolog
2015. júl. 27. 10:43

Szervusztok!

Mi újság, merre vagytok?

Én már legyalogoltam a magam másfél óráját, te hogyan álltok?

2015. júl. 26. 06:35

Szia-szia!

Olyan jó dolog, hogy kölcsönösen dicsérgetjük egymást, sajnálom, hogy mások nem tartanak velünk. De azért el vagyunk mi itt kettecskén is, és a napi bejelentkezéssel erőt adunk egymásnak, és hiszem, hogy magunknak is!

Legyen szép napod!

84. zsuzsi anya (válaszként erre: 83. - 12d083b51b)
2015. júl. 26. 05:42
köszi szépen de te is ügyes vagy
83. 12d083b51b (válaszként erre: 82. - Zsuzsi anya)
2015. júl. 25. 05:51
Nagyon szép eredmény! Gratulálok!
82. zsuzsi anya (válaszként erre: 81. - 12d083b51b)
2015. júl. 25. 05:45
szia két hét .. napi hat km gyaloglás és melette még táncolok vagy valami mást csinálok szép hétvégét nektek
81. 12d083b51b (válaszként erre: 80. - Zsuzsi anya)
2015. júl. 24. 06:44

Ez nagyon szép eredmény!!

Mennyi idő alatt ment le?

2015. júl. 24. 05:20
ügyes vagy csak igy tovább ,,, -6kg 130kg voltam messze még a cél
2015. júl. 23. 06:18

Ügyes vagy!

Tegnap én is mentem egy sort, ma úgy gondolom, ki sem dugom az orromat... a levél sem rezdül...

2015. júl. 23. 05:06
sziasztok sikerült gyalogolnom jól el is fáradtam de meg csinálltam és ez a lényeg

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook