Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » 120 kg feletti gyaloglás fórum

120 kg feletti gyaloglás (beszélgetős fórum)


2015. jún. 20. 06:41

Szevasztok!

Jó reggelt, szép napot mindenkinek!

2015. jún. 20. 06:21
jó reggelt tegnaptaláltam egy videot a jutubon és arra tornázok 4 mérföld kezdetnek nem rossz
15. zsuzsi anya (válaszként erre: 14. - 12d083b51b)
2015. jún. 20. 06:20
ez igy igaz
14. 12d083b51b (válaszként erre: 13. - Zsuzsi anya)
2015. jún. 19. 07:04

Szia Zsuzsi anya!

Egész biztosan vannak napok, események amikor teljesen más dolgok fontosabbak, vagy fontosabbnak tűnnek, mint a napi séta-gyaloglás.

Ez úgy gondolom természetes, de ha van bennünk annyi erő, akarat, kitartás, hogy képesek legyünk vissza-térni a kicsit elhanyagolt, háttérbe szorított napi dolgainkhoz, az igazán biztató, dicsérendő és a jövőre nézve is útmutató...:))

2015. jún. 19. 05:24
jó reggelt , az a baj hogy tavaj abba hagytam a gyalpglást 4 km meg se kotyant,, mindent kezdhetek elöröl sajnos de minden kezdet nehéz
2015. jún. 18. 08:23

Egyébként nem elsősorban fogyási célból kezdtem el a gyaloglást, hanem mert éreztem, minél kevesebbet mozgok, mert a túlsúlytól fájtak a lábaim, annál nehezebbé válik minden egyes gyaloglás, ...

Tehát elsősorban, hogy a lábizmokat dolgoztassam, és hogy ne kényszerüljek (mint nagyon sok panelban lakó idős) botra, stb. stb. Menni-gyalogolni kell, hogy formában maradjunk! De ez még önmagában a többlet kilók leadásához nem elég! Ehhez még egy "testhez-álló fogyókúra" is kell + egy megváltoztatott, egészségesebb táplálkozási szokás, rendszer kialakítása is!

11. 3d787b167a (válaszként erre: 9. - Channa*)
2015. jún. 18. 08:13

Vegyen!


Ma is nyitva van a bolt.

10. 12d083b51b (válaszként erre: 7. - Channa*)
2015. jún. 18. 08:13

Persze hogy fogytam: dr. Dukán étrendjével, ami valójában egy életmódváltásra tanít.

És még a napi mozgás-követelménye sem több, mint 20 perc/nap gyaloglás!

De aki ennél többet gyalogol, szóval nem tilos!!

9. Channa* (válaszként erre: 8. - 3d787b167a)
2015. jún. 18. 08:06
Cipőt kell venni!
8. 3d787b167a (válaszként erre: 1. - Zsuzsi anya)
2015. jún. 18. 08:01
Miért nem mától?
7. Channa* (válaszként erre: 6. - 12d083b51b)
2015. jún. 18. 07:34

És fogytál?

Én csak a mozgás miatt csináltam, mert még nem volt jó idő a bicajhoz és előbb kezdődött a torna, így nem tudtam járni.

2015. jún. 18. 07:27
Az igaz, hogy "csak" 91,0 kg-os voltam, de e tekintetben gondolom, hogy "ebben a kategóriában" a módi ugyanaz!! :)))
5. 12d083b51b (válaszként erre: 1. - Zsuzsi anya)
2015. jún. 18. 07:23

Elindultam, és amikor azt éreztem, hogy már kezdek fáradni, akkor átmentem az utca tulsó oldalára, és elindultam vissza!

Vagy éppen ha társasházak között sétálsz, akkor fordulsz a sarkon, és elindulsz visszafelé.

Csak saját tempóban, egy ideig csak ugyanazt a távot, majd amikor észreveszed, hogy egyáltalán nem volt megerőltető, akkor vedd hosszabbra, vagy éppen egy kicsit tempósabbra.


Egy évvel ezelőtt kezdtem.

Először heti 2-3 nap csináltam, kb. 20-30 percet bírtam. Kb. fél év múlva már napi 1,5-2,0 órát is mentem, akkora távokra, amelyeket annak előtte álmodni sem mertem volna.

Csak a saját tempód legyen a mérce, mindig csak önmagadhoz viszonyítsd a teljesítményt. Tudd, hogy egyik nap jobb, a másik esetleg kevésbé. Azt tedd minden nap, amire a tested még azt mondja, hogy ez tetszik. Figyelj oda az üzeneteire, menni fog az neked is!!!

2015. jún. 18. 06:39

Kényelmes, azaz gyalogló cipő. A deichmanban lehet kapni 5 ezer körül. Ez nagyon fontos!

Én 70 kiló vagyok és szoktam gyalogolni. Az első alkalmakkor, amikor kitaláltam, hogy sétálok, természetesen nem vettem külön cipőt, hanem abba sétáltam, amibe mentem dolgozni, mert én úgy szoktam, hogy munkába menet és jövet gyaloglok. Nem volt jó ötlet, mert az első napi kb. 20 perc alatt a talpamon legalább 3 hólyag lett, majd még több, aztán megfájdult a lábfejem is, így abba hagytam, pedig volt olyan, hogy 1 órát gyalogoltam, szinte végig gyalog mentem dolgozni. Ahhoz, hogy kényelmesen tudjak gyalogolni ennyit, speciális cipőt kellett vennem.

És akkor amit csinálok: az első napokban 20 perc, majd emelgettem hetente 10 perccel. Elsőre csak reggel, majd délután is gyalogoltam.


Olvastam egy cikket, hogy egy férfi úgy kezdte, hogy naponta 200 méter, és ezt emelgette, egy idő után már kilómétereket gyalogolt.


Jó cipő!

2015. jún. 18. 05:53

Hali!


én is 100 fölött vagyok.


1-2 km-t szépen ,egyenletes sétáló tempóba kezd el. ha 1 hétig jól megy akkor mindig tegyél hozzá,de ne tul sokat,mert a végén elveszted az önbizalmad,és abba fogod hagyni.


sikeres fogyást!


Zsuzsó

2. Shanee (válaszként erre: 1. - Zsuzsi anya)
2015. jún. 18. 05:53

Szerintem fontos a jó és kényelmes cipő.

A táv: amennyit kellemesnek érzel, na arra tegyél még rá először egy keveset, aztán majd egyre többet. A tempó ne séta legyen, hanem picit erőltetettebb.


Persze, nem lehet mondani, hogy tegyél meg X kilométert Y sebességgel, és akkor tuti lesz, mert ez marhaság. Picit menj túl a komfortzónádon, aztán legközelebb még tovább.


Hajrá!

2015. jún. 18. 05:43
gondoltam hétfötöl gyalogolni megyek . ugy érzem az itthoni mozgás már nem elég mekkora legyen az elsö táv

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook