Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » 120 kg feletti gyaloglás fórum

120 kg feletti gyaloglás (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ... ❯❯
2015. aug. 18. 06:26

Szervusztok!

Jó reggelt, szép napot mindenkinek!

Végre itt is esik tisztességgel, nem csak úgy csinál, szakad az eső. Pedig minimum a boltig el kell hogy menjek!

196. f3000dc5ef (válaszként erre: 193. - 12d083b51b)
2015. aug. 18. 05:52

A kalória nem kaja. A kalória egy érték. És nem istenség.

Nekem szinte fáj, hogy az emberek azt hiszik, tökmindegy, hogy miből viszik be azt a kalóriát. Hát nagyon nem így van. A tápérték nélküli üres kalóriák azok amiktől rosszul leszel. De hízhatsz te 1100 kalóriától, és fogyhatsz 3000-től is. Ami izokalóriás, az nem biztos, hogy izometabolikus.

2015. aug. 18. 05:30
sziasztok én napi ,,,,5..6 km gyalogolok és sokkal jobban érzem magamat
194. Guruljka (válaszként erre: 193. - 12d083b51b)
2015. aug. 17. 14:23

Hópihe, annyiban félreértettél, hogy az 1500 rám nézve nem minimum, hanem napi keret, a 149 centimhez, az életkoromhoz és az aktivitásomhoz.


Sok helyen található a BMR-kalkulátor, ami kiszámolja az alap-anyagcsere kalóriaértékét, ennél kevesebbet nem szabad enni, ha az egészségünk is fontos. (A BMR angol rövidítés, Basal Metabolic Rate, azaz alapanyagcsere a jelentése.)


Fiataloknak, akik fizikailag is aktívak, nagyon is jó javaslat a 2000 Kcal naponta. Az életkor előrehaladtával viszont változik a szervezet igénye. Sokan amiatt híznak meg idősebb korukra, mert ugyanúgy étkeznek, mint fiatalon, holott egyre csökken a kalóriaigény, ugyanakkor több fehérje (azaz nagyobb arányban) lenne kívánatos.


Általában a kalóriaigény mértékén nincs vita, inkább arról van szó, hogy nem lehet általános számot mondani, mert sok tényezőt kell nézni, számolni kell még a testmagassággal is. Ha Zsuzsi mama nálam majd fél méterrel magasabb, akkor neki nyilván nem elegendő az a kalória, mint ami nekem.


Azokat a sorozatokat én is figyelem, éppen ma volt az a maratonfutó nő, aki az általa elképzelt 1000 kalórián lett gyenge csontkollekció. Milyen boldog volt 2500 kalóriára állítva, három hónap után! Javultak az eredményei is.


Ahogy Zsuzsi mamának írtam, a fejünket pillanat alatt meg tudjuk győzni bármiről. Ezért nehéz befolyásmentesen eldönteni, mi is az, amit a szervezetem szeretne.

A Te 1200 kalóriád kevés, a 8-900 pedig egyenesen ijesztő.

Nem általános tanácsokat kell követni, hanem több orvosi és szakértői oldalt megnézni. Aminek a végén vásárlási lehetőség van, azokat ki kell hagyni egyelőre.

Amit leszűrsz és elfogadsz, az legyen egy alap. Van egy orvosi oldal, idelinkelem a kalkulátort belőle. De onnan átkattintva böngészheted is, sok érdekes cikk van benne, és érdekmentes, csak orvosi ismeretterjesztő oldal.


[link]


Még annyit: a heti fogyás mértéke általában fél kiló, sok kalóriabázis-tag beszámolójából is ez derül ki, a sikertörténeteket olvasva. Sokan fogytak 30 kilót vagy többet is, koplalás nélkül. Ami alatt nemcsak azt értem, hogy éhségérzet nélkül, hanem azt, hogy emellett egyre többet tudtak edzeni, egyre aktívabbak lettek a hétköznapokban is, és egészségesek, jó a laborlelet, csökkent a vérnyomás, satöbbi, no és a fogyás is nagyjából egyenletes volt.

193. 12d083b51b (válaszként erre: 189. - Guruljka)
2015. aug. 17. 07:53

Amíg nem kezdtem el fogyózni, eszembe sem jutott, hogy nézzem, naponta mennyi kcal-t eszek.

Elkezdtem utána olvasni, és leginkább azt írják, hogy a napi minimum az 1200 kcal!

Te Guruljka, azt írod, hogy minimum 1500 kcal.

Nézem külföldi csatornán a különböző túlélő műsorokat, (amerikai, kanadai sorozatok), és ott a napi minimum a 2000 kcal!!!!

Én a napi 8-900-ról indultam, most tartok, hogy 1100-1200 kcal/nap, de ha ez fölé szaladok, akkor már olyan érzésem van, hogy túlzabáltam magam, és szó szerint rossz lesz tőle a közérzetem!!!


Ezek szerint még a táplálkozási szakemberek körében sincs egységes álláspont, nemhogy mi, laikusok biztosra mondhatnánk ilyen-olyan értéket.

Szerintem mindenki maga érzi, mennyi kell, mi az elég és mi a sok. Már csak azért is, mert nincs két egyforma életritmus, nincs két egyforma napi igénybevétel, nincs két egyforma szervezet...

192. zsuzsi anya (válaszként erre: 188. - 12d083b51b)
2015. aug. 17. 05:57
nagyon ügyes vagy csak így tovább
191. zsuzsi anya (válaszként erre: 189. - Guruljka)
2015. aug. 17. 05:56
én nem tudom de,, én kitartok,,tényleg nem éhezek ebédet eszek mint a többiek csak annyi hogy minden nap más fél orát tornázok egy ora gyaloglás fél ora torna
2015. aug. 17. 05:53
jó reggelt egy ujabb hét és uj kihivás,,,,remélem az tdö meg engedi hogy gyalogoljak sok sok kitartést mindenkienk
189. Guruljka (válaszként erre: 185. - Zsuzsi anya)
2015. aug. 16. 20:46

Zsuzsi, az ember a saját fejét bármiről meg tudja győzni.

Én elég nagy túlsúlyt adtam le, de 1500 kalória most a súlytartó keretem, és én csak 150 cm vagyok, az is csak némi jóindulattal. A fogyásom kezdetekor a napi keretem ennél több is volt egy kicsit.


Én például megvettem egy csomag ilyen "hungarocellt", de rájöttem, hogy felesleges, mert inkább az a hizlaló és rossz minőségű, amit a kenyérrel együtt eszem. Amióta zabkását eszem gyümölccsel és /vagy tejjel vagy tejtermékkel, azóta alig eszem kenyeret. Szalámiféleséget, felvágottat inkább a fiam kedvéért veszek, mert neki csomagolni kell a munkába.

Kettőnkre főzök, rendszerint rántás nélkül sűrítem az ételt. Most például kivételes hétvége van, mert egy jó tartalmas bablevest főztem úgy, ahogy "kell", mert a fiam étvágyát rendbe kellett hozni.

Rántott húst ritkán sütök, és csak őneki. Én azt az adag húst párolva eszem meg.

Húst csakis zsiradék nélkül sütök, sütőzacskóban, de csirkét lehet sütni fedő alatt is, bár az már nagyobb odafigyelést igényel az elején.

A köreteket a hús szaftjában párolom.

Ha valami sűrített szószt készítek, akkor zabkorpával sűrítek.

Levesféléket csak én szoktam enni, azt is megfőzöm zsiradék nélkül, de néha belefér még aznapra egy kis liba-vagy kacsazíros párolás.


Mindezt példaként mondom csak, esetleg ötletként. Félek, hogy a diétádnak idővel lesz hátulütője, mert ezt nem fogod tudni hosszasabban csinálni. Főleg télen nem, amikor kevesebb nyers zöldfélét tudsz enni.

A biokróm nem mindenkinek válik be, azaz nem egyértelmű a hatása. Ennek az árát inkább vitaminra kellene költened, ha már az étkezésed is ennyire szűkös. A mai zöldségek és gyümölcsök is sajnos már egyébként is szegényebbek vitaminokban, mint a régiek voltak.


Évek óta tag vagyok a kalóriabázison, sokan írják büszkén, hogy nem éhesek, aztán pár hónap vagy hét után kérdezik, hogy megállt a fogyásuk, vagy éppen hízni kezdtek, mi lehet az oka?

2015. aug. 16. 08:20

Szevasztok!

Megjártam a piacot, eddig a bámészkodással együtt az egy órás séta-gyaloglás teljesítmény volt.

Ma oda-vissza összesen 45 perc alatt sikerült megtennem, és végre-valahára sikerült megáznom is!!

187. Channa* (válaszként erre: 185. - Zsuzsi anya)
2015. aug. 16. 07:32
198 cm???
2015. aug. 16. 06:36

Szervusztok!

Jó reggelt, szép napot kívánok mindenkinek!

Jön már a hűvös idő, van/lesz, aki már ma fogja érezni, hozzánk inkább csak este-éjjel-holnap fog ide érni. Ezt mondják az okosok!

Nem sokára indulok a mai gyalog-túrámra amíg viszonylag kellemes a hőmérséklet!

185. zsuzsi anya (válaszként erre: 184. - Guruljka)
2015. aug. 16. 06:31
198cm magas vagyok....reggelim paprika paradicsom szalámi és eksztrudállt kenyér,,, ugyan ez a vacsim is az ebéd amit a többiek esznek ,,, meg szedem a biocrom diát...nem éhezek,,,jól érzem magamat,,,az a lényeg hogy nem vagyok éheskellemes napot kívánok sok eröt kívánok a diétához
184. Guruljka (válaszként erre: 182. - Zsuzsi anya)
2015. aug. 14. 21:53
Azért az 1500 kalória kicsit kevéske, félő, hogy jojó lesz a végén belőle. Attól is függ, milyen magas vagy.
2015. aug. 14. 09:25

Szevasztok!

Itt vagyok már ismét. Tegnap nem voltam sehol, eléggé vitt a fejem, maradtam a lakásban.

Ma már lent voltam a zöldségesnél és a kis boltban. Nem nagy táv, de a kinti hőmérséklet még mindig nagyon kíméletlen!

182. zsuzsi anya (válaszként erre: 181. - Guruljka)
2015. aug. 14. 05:54
ez így van,,, a szervezetnelk kell az egésséges táplálkozás ....kellemes napot nektek,, én 1500kaloriát viszek be naponta számolom a kaloriákat meg gyors gyalogolok mindennap ,,, egy héten egyszer tartok pihenönapot
2015. aug. 14. 00:32
Ez eddig egyezik azokkal a dolgokkal, amiket a kalóriabázison is tanácsolnak, és amit én is tapasztaltam már 30 évvel ezelőtt is. Ez lényegében az egészséges és kiegyensúlyozott táplálkozás, ami egész életünkben is követhető, mert a szervezet mindent megkap, amire szüksége van.
180. Icuska538 (válaszként erre: 179. - Icuska538)
2015. aug. 13. 21:47
Még annyi, nagyon ellenzi a drasztikus megvonást a szervezettől , mint például minimális szénhidrát , sokan irják 20 gr ..nem tudom , hogyan esznek, hogy ennyire keveset visz be, mindent módjával hiszen úgy müködünk jól ha van minden bennünk ....nem pártolja a túlzott zsirbevitelt és azokat a fogyikat sem ahol sok zsirt esznek pl a Regenor vagy hasonló kúrák...
2015. aug. 13. 21:43
Azt mondta a hölgy próbáljak 1500kcal enni, és ha nem vagyok cukorbeteg akkor a kenyérféléket még ehetem , persze a jobbféléket, de csak módjával. A gyors gyaloglást nagyon ajánlja, és az egyszerű házitorna is jó . Ettől függetlenül a szénhidrát evést nem lehet túlzásba vinni . Inkább zöldségfélékből kerüljön a szervezetbe. Holnap leirok egy napot hogyan javasolt, utánna ha tudom tartani irom hogyan tartom. Ha ezt a két hetet kibirnám a köv előadásig, lehetne már eredménye...szerinte annak ellenére, hogy lassú a pajzsmirigy müködésem...is tudnék fogyni . Ezt a kapcsolatot tartani fogom , tetszik és doppingol , hogy segit személyesen ....pont ezért kéne eredményt felmutatnom.....
178. Guruljka (válaszként erre: 177. - Icuska538)
2015. aug. 13. 18:22

Icuska, nagyon örülök, hogy találtál egy ilyen személyes tanácsadói kapcsolatot!


Majd ha ráérsz, mesélj, miket mondtak? Érdekelne nagyon! Itt nincs ilyen lehetőség.

2015. aug. 13. 17:57
Tegnap elmentem egy cukorbetegek előadására , én ugyan még nem vagyok ...de ez a szénhidrát dolog nagyon érdekel. Hát meg kell mondjam őszintén egyedül voltam...és nagyon jó egészséges táplálkozás tanácsokat kaptam. Majd irom folyamatosan , most elsőre annyi napi 5-ször próbálok enni. Ma majdnem sikerült, kicsit több lett a gyümölcs....két hét múlva újra megyek...addig megpróbálok ezek szerint enni ....bár kettő esemény következik ami süteményes lesz ...de erős akarattal leszek ...a tanácsokra gondolok...
2015. aug. 13. 05:51
ez igy van,,, kellemes napot kívánok a nagy meleg ellenére
175. 12d083b51b (válaszként erre: 173. - Zsuzsi anya)
2015. aug. 12. 06:03

Majd megszokják, ne is törődj vele!

Ha te úgy érzed, hogy jó neked, biztosan úgy érzed, különben nem csinálnád, a többi nem érdekes!

2015. aug. 12. 06:01

Szevasztok!

Jó reggelt, szép napot mindenkinek!

2015. aug. 12. 06:00
sziasztok,, mai reggelim barck lesz,,,aztán megyek a kertbe babot szedni,,,tegnap is sikerült gyalogolnom de ugy néznek rám mint aki nem normális ,, és inkább odas e figyelek
2015. aug. 11. 22:18

Velem az történt, hogy azon kaptam magam, a meleg ellenére nem iszom annyit, mint előtte a hűvösebb, illetve "normális" időben.


Most próbálok erre figyelni, mert egy darabig már a fejem is fájt.

2015. aug. 11. 06:26

Jó reggelt mindenkinek!

Igen, a folyadék... jó hogy mondod!

2015. aug. 11. 05:43
jó reggelt mindenkinek.. meg probálok több folyadékot inni,, ebben a nagy melegben
169. Guruljka (válaszként erre: 167. - 12d083b51b)
2015. aug. 10. 15:45
Itt bizony hűvös már az éjszaka is!
2015. aug. 10. 06:17

Szervusz Icuska!

Itt vagyok, te merre vagy????

❮❮ ... 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook