Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Zsolnay vagy Apáczai módszert választanád gyerekednek? fórum

Zsolnay vagy Apáczai módszert választanád gyerekednek? (beszélgetős fórum)


2011. szept. 24. 11:14
sziasztok! én ének-zene tagozatú általánosba jártam, és imádtam. a mi osztályunk Zsolnais volt, a másik osztály Apáczais. nálunk nem volt egésznapos a suli, délután már a napköziben voltam. elsőtől volt idegennyelv, néptánc stb, de ez a mi sulinkban minden osztályban így volt, ott is, ahol más módszerrel tanultak. az osztályunk nagyon jó képességű volt, az iskolába felvételiztettek, olyan népszerű suli. a felvételin Tanító nénim "összeválogatta" az osztályt, és be is váltottuk a hozzánk fűzött reményeket. november elején már olvastunk, senki nem maradt le, és soha nem volt rajtam "teljesítménykényszer", szerettem járni nagyon. rengeteg városi ünnepségen szerepeltünk, meg az iskola bemutatkozó estjein is. mesemondó, szépkiejtési, helyesírási és matek versenyekre jártunk, általában városi, megyei (!) első helyezésekkel. rengeteg volt a kitűnő, mára nagyon sokan diplomások. arra nagyon emlékszem, hogy anyanyelv órák elején mindig elmondtuk a magas (e-é-i-ü-ö-ü-i-é-e), és mély (á-a-o-u-o-a-á) magánhangzókat, meg valami légzőgyakorlat is volt. a tanulmányi átlaga a mi osztályunknak mindig jobb volt, mint a másiknak, többet is szerepeltettek minket, volt h egy este 2 tánc, 1 kórus, 1 idegennyelvi előadásban is szerepeltünk, sőt egy mesét is előadtunk az iskolai bemutatón. hozzáteszem, ez a suli a város legjobb iskolája, nagy hírnévvel. ettől persze biztos jó a többi módszer is, de nekem ez bevált, meg az egész osztálynak, igaz, a Tanító nénink is nagyon jó volt, nagyon szerettük, tapasztalt, ismert tanító a városban. ja hozzáteszem: 1995-ben kezdtem az elsőt.
24. Beus31 (válaszként erre: 23. - Zéti)
2011. szept. 7. 17:14
Szia! Köszönöm a választ. Kíváncsian várom majd a tapasztalataidat.Sok sikert nektek a tanuláshoz. Helyileg ti hová jártok? Bp-re?Üdv: Bea
23. zéti (válaszként erre: 22. - Beus31)
2011. aug. 31. 09:15
Holnap kezdjük a sulit egy Zsolnai módszeres iskolában. 25éve én is ilyen iskolába jártam és nagyon jól éreztem magam. A lányom imád énekelni, táncolni, szerepelni és ezekre itt nagy hangsúlyt fektetnek. Az egész napos tanulásnak kifejezetten örülök, mert nem annyira terhelik le a gyerekeket mint a másik iskolákba. (a mi városunkba)
22. Beus31
2011. aug. 18. 16:10

Sziasztok!

Látom régóta nem járt erre senki.Azonban érdekelnénk a vélemények.A kisfiam jövőre tehát 2012. szeptemberében kezdi az elsőt, de ugye a beiratkozások március, április hónapban vannak, ha jók az infóim.S gondolkodom a Zsolnai módszeres sulin, Százhalombattán van. Várnék érveket ellenérveket, mindenképpen jól szeretnék dönteni.Köszönöm.

2011. márc. 1. 20:14

Apáczai,

de legjobb a Meixner


olvasástanítási módszer nem "csinál" diszlexiát, csak a meglévő gyenge részképességeket erőteljesen negatív irányba indíthatja.

Tehát aki diszes, az akkor is az lesz, ha akármilyen módszerrel tanítják, csak a tünetek mértékében különbözik a hatása.

20. alann
2011. márc. 1. 20:11

A dyslexia egy részképesség zavara, azt nem az olvasástanítási módszertől lehet megkapni.

Az veled született, de fejleszthető ha időben felfedezik. (Mexner féle módszer)

19. dorry (válaszként erre: 18. - Starlark)
2011. febr. 18. 22:02
Nem gondolom, hogy a módszertől lettél dyslexiás...
2011. febr. 18. 12:58

1-3 osztályig én zsolnaival tanultam az általánosban. Akkor ez még kísérleti módszer volt, a tankönyveinken is látszott hogy nem a tucat gyártásból jönnek. Úgy néztek ki mint mikor a fénymásolt lapokat gyorsan bekötik egy egyszínű sárga papírba.

A lényeg hogy szépen diszlexes lettem tőle, és mivel ez a módszer elvitte az időt, matematikából rettenetesen lemaradt az osztályunk, amit aztán 4.-ben győzött behozni az új tanítónő.

De drámáztunk, és csináltak rólunk sok sok videófelvételt... Szerintem nagyon nem érte meg.


Most a fiamnak inkább keresek olyan iskolát ahol Meixnerrel tanítanak.

17. alann
2011. febr. 13. 19:09
A Zsolnai-féle alternatív pedagógiai módszer más néven ÉKP (Értékközvetítő és KÉpességfejlesztő Program.Azok a gyerekek, akik olyan iskolába járnak ahol ezzel a módszerrel tanítanak az általános tantárgyak mellett számos olyan kultúrához kapcsolódó tantárggyal is találkozhatnak, amelyeknek az adott életkorban képességfejlesztő hatása van, mert ez a módszer alapvetően a gyermeki kíváncsiságra és fogékonyságra épít.Az oktatás nagyon sok tevékenységi körrel kezdődik: tánc, színjátszás, zene, képzműves foglalkozások, ezekben a gyerekek kipróbálhatják magukat.Ezáltal az iskolához pozitivan viszonyulnak. Alsó tagozaton mindenképpen iskolaotthonos keretek között működik. Délután is vannak foglalkozások, nagyon tevékenységcentrikus és változatos mert az intellektuális képességeket fejlesztő órák váltakoznak a szabadidős jellegű programokkal.(pl.mozi-, színház-, múzeum- és könyvtárlátogatás.A módszer tevékenységosztályokra osztja a tanterv tanulási tartalmait. Harmonikusan elosztja a gyermekekre nehezedő fizikai és szellemi terhelést. Igazodik az gyermekek egyéni képességeihez, mert a tanulókat kisebb csoportokba bontja.Emellet az önálló ismeretszerzésre is ösztönzi a gyerkeket.
16. Magdi8
2009. jan. 6. 22:32
Nekem mind a két gyerekem az Apáczaival tanult, nagyon jól bevált. A lányom most negyedikes, a tanító nénije 40 éves. Ő mind a két módszerrel tanított, de azt mondta, hogy az Apáczai sokkal jobb, mint a Zsolnai.
15. a7a90ace89 (válaszként erre: 8. - Dorry)
2008. szept. 14. 18:22
A mi kollégáink soha nem vállalták be az egész napos mivoltját a módszernek, mert délután nem voltak hajlandók tanítani. Ezért csak a magyart vették át... :((((((
2008. szept. 14. 18:20

Tannéniként én az Apáczait választanám. Nekem a Zsolnai soha nem jött be, de elismerem, hogy vannak jó dolgai is. Az Apáczait gyermekközpontúbbnak találom.


Ha a tannéni és a módszer választása egybeesik, az már fél siker.

2008. aug. 24. 22:40
Apáczai...
2008. aug. 24. 22:33
Inkább tanítót válassz, mint módszert!
11. szimba (válaszként erre: 8. - Dorry)
2008. ápr. 30. 08:01

Nem, ez egészen más. Én egésznapos keretben (iskolaotthonnak hívják) Apáczai (ez nem igazán módszer, hanem a tankönyvkiadó neve) szerint tanítok.

A Zsolnay módszerről a fősulin tanultam csak, a gyakorlatban mindig Apáczaival tanítok. Mivel én (fiatal korom ellenére is) elég konzervatív vagyok, és elég kevés új pedagógiai módszert pártolok (mondjuk a Zsolnay nem éppen új), én teljesen Apáczai párti vagyok. Ahogyan sokan Zsolnay-pártiak. Kellene egy okos ember, hogy melyiknek mik az előnyei hátrányai, mert mindkettőben van jó is, rossz is, de én ezt most így nem tudnám neked elmondani.

Inkább azt mondom, hogy szerintem nagyjából 1, de max. 5%-ot számít a gyerek későbbi tudása, fejlődése szempontjából, hogy hogyan tanul. Minden módszert lehet jól és nagyon rosszul csinálni. Ez viszont már pedagógusfüggő.

10. tücsimücsi (válaszként erre: 8. - Dorry)
2008. ápr. 29. 20:58
Az jó lesz, előre is köszönöm.
2008. ápr. 28. 22:54
Mi aZsolnait választottuk és jól tettük a szótagolós!
2008. ápr. 28. 22:14

Főleg, hogy egész napos oktatásra épül.Azaz egyenletesen elosztva az órák egész napra!

Ha lesz egy kis időm, leírom a lényegét, mind a kettő módszernek!

7. tücsimücsi (válaszként erre: 6. - Ea9bff1b44)
2008. ápr. 28. 18:32
A Zsolnay miben tér el a hagyományos módszertől?
2008. ápr. 28. 07:39
Az én fiam első osztályos, és Zsolnay módszer szerint tanul. Neki nagyon megy.
5. tücsimücsi (válaszként erre: 2. - Mihoca)
2008. ápr. 27. 21:53
Erre én is kíváncsi lennék! Hol itt egy tanárnő...? Írjon valaki!
2008. márc. 11. 16:45
Az Apáczai nálunk is bevált..
2008. márc. 11. 16:37
Apáczai...nekem mindkét gyerekem ezzel tanult, és nincs gond , a szótagolást nem külön tanítja mint a többi ,hanem szótagolva tanít olvasni
2008. márc. 11. 10:57

nem ismerem oket

de ha elmondanad mit takar egyik es mit a masik

2008. márc. 5. 10:50
Érdekelne, hogy ki melyik módszert részesíti előnyben, és miért?!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook