Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Zsiros, pattanasos borre valami hazi csodaszer? fórum

Zsiros, pattanasos borre valami hazi csodaszer? (beszélgetős fórum)


2011. okt. 6. 15:31

Szeretném megosztani veletek az én módszeremet a pattanások ellen.

24 éves vagyok, recepciósként dolgozom, szóval elég fonos, hogy az arcom mindig toppon legyen, hisz az emberek csak deréktól felfele látnak :-). Már több, mint 10 éve küzdök a gonosz kis pattik ellen. És sajnos a nyomkodást sem nagyon bírom megállni, ha ott díszeleg egy az arcomon, és ettől még csúnyább lett, és a hegek sem teljesen tűntek el.

Próbáltam már élesztő tablettát, fogamzásgátlót, kammillázást, holt-tengeri iszap szappant, kénes szappant, vichy normadermet. . . húú tudnám még sorolni. De ami nekem a legjobban bevált: patikában vásárolt szalicilsavas alkohol, ezzel lemosom az arcomat, utána pedig bekenem az arcomat egy patikában helyileg kikevert krémmel, amit a patikus néni ajánlott nekem. Ezt az összeállítást alkalmazom 2 hete. Az arcom évek óta nem volt ilyen pattanás mentes övezet. Viszont 2 dologra felhívnám a figyelmet. Egyik, hogy az alkohol nagyon kiszárítja az arcot (pedig az én bőröm extra zsíros) a krém pedig elég kellemetlen és erős szagú (olyan gyógyszerszag féle), ami mégha nem is kenem be minden nap akkor is érzem az arcomon. Dehát kedves pattanás ellen küzdő sorstársak, valamit valamiért! Hajrá!!! :-)

23. FanniRozi (válaszként erre: 17. - Veronika27)
2011. júl. 24. 10:47
Szia Veronika, Bár már régen szóltál hozzá a pattanásos bőr problémához, de nekem most aktuális. Légy szíves írd meg az AHA savas krém elérhetőségét. Köszönöm! Üdv, Krisztina
22. Veronika27 (válaszként erre: 21. - B5d656122d)
2008. nov. 14. 14:01
Akkor viszont nem értem, hogy miért nem küldenek el egy általános laborvizsgálatra. Lehet, hogy valami egyszerű bajod van. Szerintem beszélj a háziorvosoddal és kérj beutalót.
21. b5d656122d (válaszként erre: 20. - Ec49f599c1)
2008. nov. 13. 20:32
Én is Diane 35 tablettát kaptam.De én nem vettem észre jelentős változást mióta szedem.(kivéve a súlyomon ami gyarapodott, bár elég soványka voltam).Lassan már fél éve szedem, és még mindíg vannak pattijaim, a hajamat is ugyanúgy kétnaponta kell mosnom.Szóval nem tudom mivel lehet a baj..
2008. okt. 16. 16:51
Én nagyon pattis voltam és a nőgyógyászhoz irányitottak, ahol a DIANE-35 fogamzásgátlót javasolták. az arcom teljesen letisztult, a hajam nem zsirosodik, és még dúsabb is lett... és a legfontosabb, egy dekát se hiztam tőle.
2008. okt. 16. 09:39
Nekem legjobban a Faith in Nature-ös arcápolási termékek jöttek be (tonik, bőrradír, nappali krém). Azóta rendbejött az addig eléggé zsírosodó bőröm, és azóta nem is használok mást. :)
2008. szept. 19. 20:25
Ja es mellesleg nem reklamozok, nekem nincs hasznom belole, kozmetikuskent dolgoztam vele es nagyon szep eredmenyeket ertunk el.
2008. szept. 19. 20:24

Ha mar itt tartunk, jon az osz meg a tel, ilyenkor lehet AHA savas kremekkel probalkozni. Szepen halvanyitja a hegeket, es javitja a bor strukturajat.

Akit erdekel, priviben megirom a nevet. Megfizetheto!

2008. szept. 19. 12:47

Sziasztok,

igaz,amit ajánlani fogok,az nem házi készítésű,viszont kizárólag gyógynövények az alkotórészei.Szerintem nagyon jó,nekem használt!Valóságos csodákat művelt :)A neve Rejuvenál arcmaszk,bio boltokban megtalálod.Régebben,gyulladt,piros pattanások voltak (főleg a 2 arcfelemen),és soha nem akartak elmúlni,mindig jöttek helyette újak.A hegek meg ott maradtak.Aztán elkeseredettségemben elnéztem egy bio-boltba,ezt ajánlották,és valóban bevált.Szerintem egy próbát megér.:)

15. 0c97fbb607 (válaszként erre: 14. - Fda58604ed)
2008. szept. 10. 20:24
Köszönöm:))
2008. szept. 10. 15:03
Az élesztő B vitamin tartalma normalizálja a faggyútermelődést.
2008. szept. 3. 11:57
Az eleszto arcradirkent is kivalo, a vitamintartalma miatt. En amugy a 100%-os teafaolajat javaslom, mellette egy meregtelenito kurat. Ha ezek utan is pattanasos a bor, akkor hormonproblema lehet vagy valami gyulladas a szervezetben. Nem art altalanos kivizsgalasra menni.
2008. szept. 3. 09:00

Szerintem a szappan csak felületi gyors kezelés és még jobban serkenti a mirigyeket,hogy újra zsírosodjon a bőr.

Szerintem tiszta langyos,(fél citrom leve max)citromos vízzel kellene mosakodni.

Semmi zsíroldó!

Van még egy nagyon hatékony pattanás elleni dolog ,az pedig a sima háztartási élesztő.

Nem tudom ,hogy hogyan hat,vagy miért,de nagyon hatásos.

Belsőleg és külsőleg is alkalmazható.

Picit át langyosítva a bőrre kenve pakolásnak,vagy egy egy pici darabot letörni és megenni,minden nap,vagy a kettőt együtt.

A kencébe lehet pár csepp citromot is belekeverni.



Találtam egy részt a könyvembe(Egészség Isten patikájából)Bemásolom.


"A pattanás kimondottan pubertáskori probléma és részben a vese zavarai okozzák.

Éppen ezért kerülni kell a nagyon fűszeres,sózott ételeket,savanyú salátákat és az italokat.A salátákat aludttejjel kell készíteni.Pattanások ellen naponta el kell kortyolgatni egy liter csalán teát.


Külsőleg a következőképpen alkalmazzuk:reggel és este a nedves arcra ecetes tormát pakolunk és tíz percig rajta hagyjuk.Majd a leszedett tormát az üvegbe tesszük és bor,vagy gyümölcs ecetet öntünk rá.Az ecet lepje el a tormát.Tíz napig szobahőmérsékleten tartjuk.Mivel a felhasználáskor közvettlenül az üvegből vesszük anélkül,hogy az ecetet leöntenénk róla,legjobb egy lyukas fedelü műanyag üvegben tartanunk.A torma elveszi az ecet csípősségét,az ecet pedig a tormáét.Ily módon enyhe ecet-eszenciát kapunk,amit az arcbőr jól elvisel."

2008. szept. 3. 08:53

egyébként hiába szárítod a bőröd, ha a probléma belülről fakad. Már pedig a probléma mindig belülről jön. Meg kell tudni mitől van. Lehet az étkezés miatt, lehet a hormon változás miatt. Hisz az is változik néhány évente. Lehet idegi, pszichikai oka. Mindegyiken lehet segíteni. Iszogass fehér teát esténként, az bőrmegújító. Csinálj meg egy gyümölcs savas kezelést. Változtass az étkezésen. Méregteleníts. Sportolj. Aztán ha 1 év múlva sincs változás... Bőrgyógyászat.

Én is mindent kipróbáltam, majd megcsináltama roa kúrát. Nem ajánlom senkinek, de ha nincs más megoldás, megemlítem. Majd Ő eldönti vállalja-e vagy sem.

10. 8da8a563b7 (válaszként erre: 9. - Sirga)
2008. szept. 3. 08:46
érdekes... amikor én patis voltam és úszni jártam, a klóros víz fertőtlenítette a bőrömet és mindig megnyugtatta.
9. Sirga (válaszként erre: 4. - Casifon)
2008. szept. 3. 08:41

Ehhez csak annyit, hogy épp a fiam miatt néztem be. 15 éves, 10 éve úszik hetente 2x, plusz fut, biciklizik, stb. Szóval, mozgásból nincs hiány. Chipset, csokit szinte soha nem eszik.(Igaz, sokszor úgy néz ki, reggeltől estig eszik egyfolytában, de nem zsírosan étkezik, és mint írtam, MINDENT lemozog!)Tehát a mozgás, méregtelenítés részéről bőséges! Ehhez képest az arca is, háta is tele van pattanásokkal.

Már van időpont bőrgyógyászatra, remélem, ott tudnak segíteni!

2008. aug. 30. 10:53
nektek nem szárítja nagyon ki a bőrötök? Meg a felső hámsejtet teljesen lemarja, én is alkalmaztam a jól bevált baba szappant de egy idő után nem volt jó..
2008. aug. 30. 10:41

Zuhanyozás közben szappannal bekenni a pattanásos részeket, s kb 2 percig rajta hagyni.

Utána alapos öblítés.

2008. aug. 30. 10:32
a citromlé mindenre jó, én 1 kanál citromlevet szoktam 3 kanál kefírrel összekeverni és azt pakolom a pofimra, már nem tom honnan szedtem..:), de a zsíros bőrre kiváló. A citromnak rengeteg jótékony hatása van, csak természetesen, ha már úgy is meg lehet oldani..a szaunát én is ajánlom illetve mivel nekem nagyon pattis volt a bőröm, bőrgyógyászhoz fordultam, nem tom ide lehet e írni, mindesetre megteszem, neked a differin krém vált be, helyileg kell alkalmazni, elég erős készítmény, de amúgy a mentolos fogkrém is megteszi:)éjjel "bepötyized" magad, reggel leszeded.remélem segítettem!ma már szép a bőröm:)
2008. aug. 30. 09:58

Én is ilyen problémával küzdök, a szappan ténleg sokat segit.

De van egy arcpakolás 1 tojássárgáját pár csepp citromlével keverd össze, kend fel, hagyd megszáradni, majd dörzsöld le.A citromlé száritja a bőrőd, a dörzsöléssel pedig arcradir hatást érsz el. Kicsit furin néz ki de jó :)legalábbis nekem az.

2008. júl. 12. 19:05

Sziasztok!


Bocsi, egy kicsit ideges lettem pár véleményen, nem tudom mit csodálkozik sok ember, amikor tele zabálja magát chipsel meg sok zsíros kajával, nem mozog, nem izzad, nem méregtelenít, alig eszik egészségeset és fel van háborodva azon h ő még pattanásos. TESSÉK MOZOGNI ÉS MÉREGTELENÍTENI nem ezeket az idióta kozmetikai szereket használni, mert (egy elötte szóló jól mondta) ezek nem szüntetik meg tartósan a pattanásokat, különben tönkremennének az ilyen cégek. Mi, buta emberek tartjuk el őket, mert használjuk a szdereiket. Régen mért nem volt ennyi pattanásos? Mert alig ettek zsírosat és amit ettek is azt is lekapálták a tűző napon és szét izzadták magukat.

Valaki említette a szaunát, tökéletes. Nekem 2 hét után semmi nem volt tőle pedig pattanásos vagyok elég rendesen, odafigyeltem az evésre és egy keveset mozogtam is. A természetes lefolyásnál nincs jobb és hatásosabb, a többi csak méreg.

Amúgy nézegettem a neten, 28 ezer ft. ért lehet ilyen belelülős szaunát kapni, a fejed kilóg, ezzel nem is kellemetlen az egész, levegőt is kapsz ugye. :) www. topshop. hu itt tudtok rákeresni, sztem érdemes beruházni egy ilyenre, tartós és hatásos.

üdv

2008. jún. 25. 09:08
Én ugyanezzel a problémával küzdök, csak nekem elvileg a gyógyszer abbahagyásától jönnek ki a ragyák az arcomra...de lehet, hogy ez a meleg is ellensége az arcbőrnek.
2. unax
2008. jún. 25. 00:00
Szappan, víz. A szappan szárít. És tisztítsd rendszeresen. Nem kell arclemosó, kencefice. Igaz, mindenki más típus, de nekem is zsírosodott könnyen a bőröm, aztán kaptam anyutól karácsonyra egy olyan arctisztító kendőt, amelyiknek az egyik oldala olyan, mintha törölköző lenne, a másik egy picit durvább anyag. Tiszta pamut. A lényeg az, hogy én esténként és reggelente ezzel a nedves kendővel törlöm át az arcom, és hagyom megszáradni. Arctisztító tonikot legfeljebb hetente veszek elő, ha nagyon koszos a bőröm. De kenőcsöt már nem használok, és nem zsírosodok!
2008. jún. 19. 12:38
Kivagyok. Eddig a normalis arcborom atvaltott pattanasos, zsirosra. Nem birom a hires kozmetikai cikeket hasznalni. Mit tegyek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook