Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Zsémbes öregek, hogyan szereljük le őket?! fórum

Zsémbes öregek, hogyan szereljük le őket?! (beszélgetős fórum)


1 2 3
2008. febr. 23. 11:22

Szóval, aki elmúlt 50, az már öreg. És aki elmúlt 80?

Vagy egyre megy?

2008. febr. 21. 20:59
hát ez jó kérdés... én is kiváncsi lennék :D
2008. febr. 21. 20:29
Nem bírják a tempómat...:))))
29. f290b382c2 (válaszként erre: 28. - Spinneli)
2008. febr. 21. 20:27

Jogos!

De én próbálom nem felhúzni magaam rajtuk,mert csak én veszíthetek,meg akikre rázúdítom a dühömet...

2007. dec. 21. 01:37

sohasem értettem, hogy a kor miért jár együtt tisztelettel.

Valakit a tettei miatt lehet tisztelni, nem pedig azért mert 20 éves hülye helyett most 60 éves hülye.

Teljes képzavar.

2007. dec. 20. 22:45
Mosolygok,bólogatok,majd gyorsan lelépek..
26. ronka
2007. okt. 20. 21:08
Szeretettel!!!!!!!
25. rosewood (válaszként erre: 24. - 363d535da9)
2007. júl. 8. 20:57
Igazad van. Bár változni nem fog, csak időnként kibújik a csigaházból... Én sokat kapok hideget-meleget tőle, de gyakran arra gondolok, legyék én "különb". Nem is ez a jó kifejezés, hanem: ha megdobnak kővel, dobj vissza kenyérrel, vagy ilyesmi...
2007. júl. 8. 20:54

A titok egy szóban: kedvesség


Minél zsémbesebb, annál kedvesebb legyél vele!

Előbb-utóbb megváltozik ő is!

2007. júl. 8. 19:11

Humorral, érintéssel.

A humor, a nevetés, az önirónia kedélyjavító dolog. Az érintés pedig annyira hiányzik minden emberi lénynek.... Csoda, ha tüskét növeszt, akit évek óta nem öleletek át szívből???

Tapasztalat, a Párom 81 éves nagymamájával élünk együtt. persze én is folyton küzdök vele, de talán sikerrel...

2007. ápr. 9. 00:22

egy kis kedvességgel,rájuk figyeléssel nagyon megtudnak változni ha figyel rájuk az ember.

ha a rég múltjukról kérdezzük őket,nagyon fel oldódnak,szivesen mesélnek

NE FELEDJÜK NEM TUDHATJUK MÉG, HOGY MILYEN ÖREGEK LESZÜNK MI IS.!!

2007. márc. 25. 15:27

Jarj mashol at, ha oket zavarja, nincs mit tenni, foleg ha a magantulajdonukat kell hasznalnod.

Itt joval egyszerubb. Minden epuletre bizontsagi orok vigyaznak, meg a postas sem lephet be a kapukon, le kell adnia a portan a kuldemenyeket, igy minden el van kerulve. Minden elkeritve, a foldszinti mosdora sem engednek be idegeneket, raadasul minden hazhoz egy nagy medence tartozik, barki besetalhatna uszkalni. Kamerazva is van minden, ha valaki belep a teruletre mas iranybol, mondjuk a garazsok felol, rohan az or, multkor eppen mikor kocsival bealltunk, besetalt par gyerek a kapun, a fuvon keresgeltek valami, bent mire kiszalltunk, az or mar orditott veluk, hogy kifele. Ertheto, hogy az idosek sem szeretik, vedtelenek, akarki is vagy, ok kiszolgaltatottnak erzik magukat, eldobhatsz szemetet is akar, nem tudjak ki vagy. Vigyel nekik egy dobozka csokit, es mutatkozz be, ha nagyon fontos ott jarnod, es kerd meg oket, hogy engedjek.

2007. márc. 24. 14:13

En is csak azt tudom mondani -bar elottem mar elmondtatok-szeressuk,tiszteljuk az orgeket,mert egyszer mi is azok leszunk!

Kedves Strucy,probald magad a helyukbe kepzelni.Lehet magukra maradtak es haragszanak az egesz vilagra.Ki tudja milyen volt az eletuk,lehet a sors nem volt kegyes hozzajuk es ezert lettek ilyen elviselhetetlenek.

Legy te okosabb ,te vagy a fiatalabb,probalj kedves lenni hozzajuk,neked semmibe se kerul egy kedves szo, egy mosoly,es meglatod,megkedvelnek/

Es akkor TE gyoztel,es bebizonyithatod ezzel magadnak is hogy te minden akadalyt le tudsz gyozi ami az utadba kerul eleted soran. Nen jo az ha rosszra rosszal valaszolunk!

Ha feltetted ezt a kerdest a Forumba valoszinuleg fontos neked masok velemenye.

En a helyedben nem adnam fel,es meg azt is megkerdeznem toluk,"hogy tetszik lenni,mit tetszik csinalni,..stb."Szerintem nincs olyan ember akinek a szeretetet ne tudnad megnyerni

csupan meg kell talalni a modjat.

Sok sikert a problemamegoldashoz!

19. Strucy (válaszként erre: 17. - E71af41436)
2007. márc. 23. 20:52
Nem a házba mentem be hanem a házak között!:-)És egyet értek a türelemmel és a segítőkészséggel!És persze én is észreveszem a nagymamámon, hogy mennyire nem úgy kezel helyzeteket ahogyan kéne,és néha igen nehéz teljes mértékben türelemmel kezelni ezeket a dolgaikat,de így kell.Csakhogy itt még reagáűlni se tudtam..:-)És azért említettem, hoyg több embert ismerek onnan,mert így egyértelmű, hogy enm csinálok semmi rosszat..Amúgy vannak nagyon kellemes idős urak is pl a buszon akikkel élmény bezsélgetni.Pedig szerintem nem sok tizenéves beszélget velük..:-Én megtettem már néhányszor..Kedvesek,aranyosak..
18. gkreka (válaszként erre: 16. - Gkreka)
2007. márc. 23. 20:48
egy pelda a sajat csaladombol: a nagymamam a vilag legjobb embere volt, fitt, fiatalos, segitett mindenkinek, csladnak, baratnak, szomszednak, ismeretlennek egyarant. majd jott az agyerelmeszesedes es egy gonosz (ezt a szot csak a kozerthetoseg miatt hasznalom, ma mar nem igy erzem) oregasszony lett belole. na ekkor kellett sok-sok turelem, hogy ilyen korulmenyek kozott is meg tudjuk neki halani azt a gondoskodast, amit evtizedeken at kaptunk tole.
2007. márc. 23. 20:25
Egyébként én sem szeretném,ha valaki aki nem a házban lakik,naponta mégis bejönne. Majd kimenne. A mai világban sokan azt hihetik,hogy rosszban sántikálsz. Még ha nem is...
16. gkreka
2007. márc. 23. 19:59
szeretettel, rengeteg turelemmel es a tudattal, hogy mi is meg fogunk oregedni.
15. Strucy
2007. márc. 23. 19:50
ja,amúgy megoldották egy kis időre,mert be volt zárva délután a kapu..:-DAz a gáz, hogy volt aki nekem tanácsolta, hoyg használjam.Segítségül, hogy gyorsabb.És tényleg úgy éreztem, hogy csak belém akarnak kötni.Rajtam kívül nem hiszem, hogy sokan tezsik ezt,mert nem ismernek onnan senkit.Nekem viszont ott lakik a volt vezető oktatóm,egy votl osztálytársam, a volt föcitanárom, egy idős néni akivel jóba vagyok és kutyusa van.Szóval...a mosolyról meg annyit , hogy kinek van kedve rámosolyogni egy olyan valakire aki elötte leosztotta őt eléggé bunkón mit ne mondjak..és elgondolkodtam,de lehet, hogy fel sme ismerném őket...de ha megismerem őket,akkor megpróbálok rájuk mosolyogni majd!:-)Hóxa!neked pedig köszi!Ebben az esetben én is így éreztem.:-)De tényleg,tiszteljük azért az időseket!
2007. márc. 23. 16:27

Az öregek valaha fiatalok voltak!Ha harc, hát legyen harc!Szerintem ezzel vívod ki az elismerésüket!

Egy öregedő leendő elviselhetetlen öreg!

13. 5e67f791bc (válaszként erre: 9. - Strucy)
2007. márc. 23. 16:08
Nem azt mondtam, hogy Te vagy a rossz. Viszont az is teny, hogy sok haznal nem szeretik az atjarkalast mert zavaro. Ha en ott laknek, en sem szeretnem, ha napjaban, vagy akar csak reggel, hogy ne kessek le a buszt tizen-huszan csak "egy percre, igenybe vennek a betont". Sok helyen ki is van irva nem atjarohaz. De, ha osszebaratkozol veluk talan Neked megengedik.
12. gota
2007. márc. 23. 16:08

Én az ilyet az esetek nagy részében viccesnek szoktam tartani. Pl. szegény nagymamám (nyugodjon békében) rendszeresen kapott hisztériás rohamot és ilyenkor mind a 30 kilójával toporzékolt. :) Csak mosolyogtam rajta és egy idő után észre is vette magát...

Én szeretem az időseket. Azért azt meg kell hagyni, hogy sokszor azért kekeckednek, mert ráérnek és nem tudják máshogy lekötni az energiáikat... Gondolj bele, ez maradt csak nekik... Persze nem szép dolog, amit csinálnak, de valóban egy mosoly sokat tud segíteni. :)

11. Hoxa
2007. márc. 23. 16:06

Én veled értek egyet Strucy, lehet, hogy ez furcsa. De én tudom milyen ez. Vannak ilyen öregek. A szomszédunk is ilyen. Keresi a konfliktust, keresi, mibe köthet bele, min idegelheti magát, ahelyett, hogy békében élne. Az, hogy lesnek téged, simán elképzelhető. Sőt, titkon örülnek, hogy találtak egy konfliktust, amire rárepülhetnek, egy témát, amit egész délelőtt rághatnak minden egyes nap. Ők valószínűleg ilyenek. Ilyen szituban hiába mész oda barátkozni. Mi is kedvesen barátkoztunk volna a szomszéddal, ha nem ilyen. Így nem lehet és felesleges is.


Én is tisztelem az öregeket, de ezt a típust csak sajnálni tudom, nem tisztelni.

2007. márc. 23. 16:03
én nem engedélyre gondolok... hanem h ha meglátod öket, köszönj+1 mosoly... nemenj oda nyalni, cs ennyi.. sztem ezis meghozza a kívánt eredményt:P
2007. márc. 23. 15:49
Kérjek tőlük engedélyt?De most komolyan.Akkor ezek szerint én vagyok a rossz.Ha engedélyt kell kérnem.Egyébként nem panaszkodni nyitottam,bár nem számítottam ilyen hozzászólásokra,de örülök neki.Így legalább nem egyhangú..:-)Azzal pedig egyetértek, hogy szeretik védeni a kis "territóriumukat",dehát mivel enm csináltam rosszat, nem is kéne ellenségeskedniük.Legalábbis így gondoltam...És lehet, hogy bennem van a hiba,de semmilyen késztetést nem érzek, hogy spanoljak velük.Amúgy ha mosolyogtam volna rájuk valószínűleg szemtelenségnek vették volna.Merthogy annak oylan hatása van mintha kinevetném őket.Nem?
2007. márc. 23. 15:47
hát szerintem tényleg bunkók voltak az idősek.. miért zavarja öket ez az aproság???.. viszont lehet h egy mosoly megoldanűű a dolgot.. okos enged....:D
7. 5e67f791bc (válaszként erre: 5. - Strucy)
2007. márc. 23. 15:43

No comment...

Ha panaszkodni nyitottad a topikot, akkor panaszkodj.

6. e71af41436 (válaszként erre: 2. - 5e67f791bc)
2007. márc. 23. 15:43

én is hasonlóan cselekednék.

egy hétvégi napon,menj el és keresd meg őket, és kérd meg hogy nézzék el ezt a dolgot és adjanak úgymond engedélyt. lehet megenyhülnek. :)

2007. márc. 23. 15:41
Na ez az utolsó mondat biztoshogy igaz.Nade akkor nekik is vannak előítéleteik.Én nem piszkáltam őket,meg is hallgattam őket,ellenben ők nem!Az biztos, hogy nem fogok odamenni barátkozni velük,mikor szemtelenkedésnek hívták azt amit tettem illetve felháborítónak.Igazából nem akarok nekik bizonyítani,és lehet, hoyg akkor én vagyok a bunkó,de én úgy érzem, hogy ez a bárányba is belekötök dolog volt.Ezért nyitottma ezt a topicot,hogy el lehet mesélni az ilyen történeteket, hogy ne csak az legyen, hogy a mai fiatalság?!Persze ez nem azt jelenti , hogy tiszteletlennek kell lenni.Szó sincs erről.Egyébként nem úgy tűnt mint akik barátságosak és jóba lennének velem.Egyébként is elég félelmetes volt a bácsi..
4. 5e67f791bc (válaszként erre: 3. - Strucy)
2007. márc. 23. 15:33

:) Meg egyszer ismetlem, hogy a mosoly, mosolyt szul, a harag haragot.:)

Most tanacsot kersz ezel a forummal, vagy a "serelmedet" szeretned elmondani. A tanacsomat megkaptad. A festett haju noval ne foglalkozz. Az "idos" emberek szereteik a maguk kis "portajat", es nagyon nem szeretik az idegeneket. Figyelnek, vigyaznak mindenre. De, ha megismerned oket, biztos vagyok benne, hogy kellemesen csalodnal. Csak sajnos jo adag eloiteletet erzek benned. Gyozd ezt le! Bizonyitsd be nekik, hogy nem vagy uresfeju, tiszteletlen fiatal. Lehet, hogy rossz tapasztalataik vannak a korosztalyodbeliekkel .

2007. márc. 23. 15:23
Akit lehet tisztelni én is tisztelem.Annyira nem öregek.Tehát ők kb 50-60 körül vannak.Meg azzal sincs baj, hogy átadjam a helyne a buszon,meg előre engedjem őket.Tényleg smemi iylesmi.De ez a második oylan eset, hogy semmi rosszat nem csinálok és mégis beszólnak.És lestek reggel.Érted.Jobb dolguk sincs,csak engem lesni,vagy mi?!Ez azért erős.Egyébként a másik sztory az az, hogy szálltam föl a buszra egy osztálytársammal,a busz szinte teljesen üres volt.Leültünk egy olyan helyre ahol 3 ülés van, egy merőleges a másik kettőre,mert rögtön az ajtó mellett helyezkedik el.Namost felszállt egy idős hölgy és egy nála fiatalabb festett hajú másik nő.Nem ismerték egymást.A festett hajú nő leült a 3. helyre, az idős hölgy pedig hátrafelé haladtMire a festett hajú nő ráűnk szólt, hogy engedjük leülni az idős asszonyt.Mégegyszer ismétlem, hogy a busz szinte teljesen üres volt....
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook