Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Zsémbes öregek, hogyan szereljük le őket?! fórum

Zsémbes öregek, hogyan szereljük le őket?! (beszélgetős fórum)


1 2 3
2018. dec. 7. 13:17

Kedves, megértő hozzáállással.

Mindenben igazat adni, utána megnyugszik 😊

2018. dec. 6. 09:59
aki öreg, nem biztos, hogy zsémbes
2018. dec. 6. 02:16
gyorsan
2018. dec. 5. 23:31

Sehogy

Van, aki máshogy el se tudja képzelni az életet.

2018. okt. 3. 13:07
Szerintem el kell magyarázni ahogy lehet,hogy mi is az oka pontosan a mérgelödésnek.Pozitiv hozzáállással természetesen!!!Ez fontos!!!
57. dd9dec5381 (válaszként erre: 56. - Amaunet)
2018. okt. 3. 11:31
Ezt szoktam én is mondani, hogy azért (ha nincs betegség, szellemi hanyatlás a háttérben) aki ilyen elviselhetetlen öregnek, az fiatalabb korában sem lehetett egy virágcsokor. Tény, hogy a magány, a sokasodó testi bajok, az esetleges fölöslegesség érzése ritkán teszi derűssé az embert. Valahol meg lehet őket is érteni, bár amikor hétfő reggel a tömött hév - en fölnyársalt egy a botjával épp nem voltam ilyen együtterző. :))
2018. okt. 3. 11:09

Vannak ilyenek, meg olyanok is. Nem minden idős veszti el idős korára az optimizmusát, nem mindegyik ragad be az önsajnálatba, és nem mindegyik gondolja azt, hogy mert ő idősebb, így csak neki lehet igaza minden helyzetben.

Vagyis nem a koruk okozza a néha elviselhetetlen magatartásukat, okoskodásukat, hanem a személyiségük. Nehezen viselik az egyedüllétet. Egész nap nem szól hozzájuk senki. Ettől egy fiatalabb is be szokott kattanni, nemhogy egy már önmagáról is lemondott idős ember.

Képzeljétek el: egy élet küzdelme után egyedül maradni. Egy barát sincs, aki rányissa az ajtót. Mennyi indulat gyűlhet ott fel?

55. globus (válaszként erre: 53. - VickyMena)
2018. okt. 3. 10:07
Neten tegeződés szokás.
2018. okt. 3. 09:53
:) Zsémbes öreg, zsémbes fiatalból lesz.
53. VickyMena (válaszként erre: 52. - Apeeng)
2018. okt. 3. 09:41
Összetegeződtünk volna?
52. apeeng (válaszként erre: 45. - VickyMena)
2018. szept. 28. 08:56
még szerencse, hogy templombajáró vagy, így hírből sem ismered a gyűlöletet..
51. apeeng (válaszként erre: 17. - E71af41436)
2018. szept. 28. 08:48
nálad a pont.
50. apeeng (válaszként erre: 8. - Hehetti)
2018. szept. 28. 08:47

úgy ítélsz, hogy nem tudod a tulajdoni viszonyokat. Én Budán egy hegyen lakom, ahol jómód ide, jómód oda, ugyanilyen szituk nap mint nap előfordulnak.


az új lakók zöme azt hiszi, hogy a hetven, nyolcvan, száz milláért vásásrolt lakással megvette a környéket is. Itt nem jellemző a busz, de a kocsihasználat is okoz súrlódásokat.Sok a nyeles telek, ami bizony állandó vitaforrás.


Óvatosan az öregek alázásával...nem azért, mert én is az vagyok, hanem mielőtt kardot ránt az ítész, azelőtt nem árt átgondolni mi miért is történhet. Az unokáim egyetemisták, de ilyen topicot nem nyitnának.

2018. szept. 28. 08:45
Határozottan!
48. Böce (válaszként erre: 9. - Strucy)
2018. szept. 28. 08:06
Ha magánterület, akkor igen, engedélyt kell kérned. Nem mászkálhatsz más tulajdonán kényed-kedved szerint.
2018. szept. 28. 06:20
Nekem is van tapasztalatom egy- két zsémbes öreggel...pl. kb. 15 évvel ezelőtt történt, sorban álltunk csekkbefizetés miatt. Egy hajlott hátú néni előre tolakodott, mondván betegsége miatt nem tud állni. Persze mindenki megengedte neki. Jó fél óra elteltével végeztem, kimenve kit látok beszélgetni? A hajlott hátú nénit. 🤣
46. Ildi
2018. szept. 27. 21:16
Amelyik normális, azzal án is az vagyok. Amelyik nem, azzal én sem. Sokuk visszaél azzal h öreg,,,pl,,úgy futnak buszhoz mint a 20 évesek, aztán elvárják h ök ülhessenek,,,ha nem adod át, persze te vagy a bunkó. Tülekednek a boltban,,összeülnek és rosszindulatúan pletykálnak...nah én az ilyeneket nem csipem, söt..le is osztom. Mióta van verdám azóta a buszos dolog kilöve, de a boltokban idönként rászólok 1-2 re. Elöttuk is voltak öregek, utánuk is lesznek, nem kellene attól besztondúlniuk. A megoldás nálam, rájuk kell szólni, nem finoman.
2018. szept. 27. 21:05

Ezek a mai idősek...



Régen felnéztünk az idősekre bölcsességükért és hitükért. Ma sokat panaszkodnak,szidják a fiatalabb genereciókat, tolakodnak. Hol marad a kölcsönös szeretet és tisztelet? Mi ez a durvaság?!



Ime pár gyöngyszem,hogy viselkednek:

1. Főiskolás voltam, nyelvvizsgára készültem,a színház előtti parkban leültem olvasni kicsit,odajött egy idős hölgy, már indulnom kellett,nem szóltam. Utánam rikácsolta:" Te bolond". 8 éve végeztem,ez azóta bennem van.


2. A templomban oda akart mellém ülni egy 80+-os néni,úgy jelezte szándékát,hogy megrángatta a télikabátom kapucniát.


3. A templomnál! " nagyon szépen" kért egy néni,hogy kérjem el a kulcsot "Eriggy"


4. Munkába menet, egy 70-es úri ember?! majdnem elgázolt a mopedjével. Így ráförmedni egy felnőtt emberre: Engedj már el!- Hova a sietség, és ki tudott volna kerülni.

5. A vérvételnél le akartam ülni, lehuppant elém a néni,és vigyorgott. Volt még más hely.


*Tudják ítélkezés, aranyszabály

Máté 7- ajánlom szívből a Bibliából!

2010. dec. 27. 11:46

Nekem is vegyesek a tapasztalataim.


Vannak rémes zsörtölődő öregek, de ugyanolyan fiatalok is.


Szerintem egy csomó olyan öreg van, aki eleve kitalálta, hogy a fiatalok utálják őket, pedig ők utálják saját magukat. Kicsi nyugdíj, kiestek az aktív életből, családok szétvándorlása, még az unokákkal sem tudják lekötni magukat, nem csoda, hogy szétesnek lelkileg. De az is igaz, hogy sokan nem is keresik a megoldást, a világtól várják, hogy mentse meg őket. A nagyszüleim között mindkettőre volt példa. Az anyai nagyszüleim kedves, józan gondolkodásúak, az apai nagyanyám pedig kibírhatatlan mártír volt, akitől mindenki félt, és egy idő után mindenki kikerülte.

2009. ápr. 9. 22:07

Most azért tiszteljek valakit, mert öreg? Azt ki kell valamivel érdemelni. Lakik a szomszédomban egy fiatal házaspár, őket százszor jobban tisztelem, mint a mogorva, bunkó öregeket. Aki olyan, arra hiába mosolyogsz, hiába prólász kedves lenni, nem használ.


Egyszer volt valami gyűlés-féle, a vélemények ugye különbözők voltak. Hát a "kedves" öregek elkezdték bottal, kézzel verni a fiatalokat, mert ők más véleményen voltak. Ha a fiatal meg védekezni, hárítani próbált, egyből az volt, hogy bántja az idősebbet. Szépen állunk.


A busznál is lökdösnek, tolakodnak, odébbtaszigatnak, de ha véletlenül hozzájuk érsz, ordenálé hangon ordítanak, hogy fel akarod lökni őket. És akkor mindenki ellened fordul.

42. napocska40 (válaszként erre: 41. - Júlia*)
2008. dec. 4. 22:02
Hát én nem tudom ! Én már /sajnos / nem vagyok fiatal a lányomat mindig arra tanítottam, hogy tisztelni kell az időseket de ma már sajnos nem így van. Azért mert valaki öreg még nem kell zsémbesnek, agresszívnek, utálatosnak lennie. Szerintetek a kor előrehaladtával ezek a tulajdonságok engedélyezettek vagy lehet, hogy ezek az emberek fiatal korukban is ilyenek voltak? Én is ismerek aranyos, tündér öregeket és agresszív, utálatosakat is. Nekem semmi problémám nincs a fiatalokkal, ők nem olyanok mint mi de a világ sem olyan már mint régen.Szerintem hiába mennél ismerkedni és hiába mosolyognál, aki képes reggel felkellni azért, hogy téged lessen az feni rád a fogát.Majd ő megmutatja, hogy ki az úr a háznál egy ilyen kis takonynak /bocs/. Azért jó lenne ha bepróbálkoznál náluk mert rendkívül kiváncsi lennék , hogy mi volt a rakció de azért semmi képpen ne alázkodj meg mert te fiatal vagy.
2008. nov. 30. 12:45

"Zsémbes öregek,"


vagy türelmetlen,

esetleg tiszteletlen fiatalok?



Soha nem találkoztam velem zsémbelődő "Öreggel".



:-)


'Amilyen az adjon Isten, olyan a fogadj Isten"

40. vámosi győrgy (válaszként erre: 30. - 200a1d39d3)
2008. nov. 30. 12:36

mit tenél ha nagyothallo és nem érti vagy nem akarja

meg érteni amit mondasz

39. Strucy
2008. máj. 27. 21:02
Nagyon rendik vagytok.Igazából részben már tárgytalan a dolog,mert ha épp nem vagyok késésben akkor már meg sem kockáztatom az átjárást.Most meg már, hogy érettségizem nem is megyek suliba minden reggel.Bár egyik reggel mikor érettségire rohantam átmentem megint ott,és gondoltma ha most bezsólnak akkor abban nem lesz aznap köszönet,mert állati ideges voltam és siettem.De nem néztek ki..Szerencsére..:)
38. winny
2008. máj. 20. 19:02

Mivel én már voltam fiatal is megértelek.(((((((

Sajnos abba hibába esnek az idős emberek,hogy azt hiszik az életkoruk feljogosítja őket arra,hogy mindenbe és mindenkibe "csak úgy" belekössenek.

Pedig a kor nem érdem.Szerencse.

Mindenesetre csoki és virág nélkül "röviden" mond el nekik,hogy az átjárás miért előnyös számodra.

Ha felfogják szerencse ha nem inkább kerülj! Mert ez lesz a reggeli programjuk.Te is ideges leszel.Annyit nem ér.

2008. máj. 14. 07:38

Nekünk is volt ilyen szomszédunk. Lakótelepen laktunk2-on, ő alattunk. Eleinte kedves voltam vele, beszélgettünk, még ezt-azt adtam is neki, mert sajnáltam , h egyedül van és idős. Aztán rájöttem, h ő viszi-hozza a híreket, persze elferdítve. Aztán már nem beszélgettem vele, és akkortól elkezte a létünk őt zavarni. Ha mosogatás közben leesett a villa, az tutifix, hogy 2 percen belül az ajtó előtt állt, és lecs.szett, hogy hogy lehet így mosogatni, ez őtet zavarja. Állítólag a szemetet az ablakon dobáltuk ki, elloptuk a virágját, tojással dobáltuk az erkélyét, csótányt tettünk a fürdőszobájába-biztos át tudunk járni a falon-, és én rendszeresen kilestem, meddig tévézik ( azért ügyes voltam, hogy az első emeltig felláttam). Kifogásolta, h a férjem este 10-kor jön a munkából és akkor csörög a kulccsal. Aztán 1x este 10-kor kialudt a konvektor, akkor volt a gyermekem 1 hónapos, be akartuk gyújtani, ami zajjal jár. Feljött, h ezt hogy képzeljük, és másnap feljelentett (gondolom, kiröhögték). Mi meg a hideg lakásban aludtunk. Reggel pedig kikapcsolta nálunk az áramot- a villanyóraszekrények a lépcsőházban voltak-.Akkor szakadt el a cérnám,sürgősen elköltöztünk.

Amúgy sose volt kopogós cipőm, nem teregettem az erkélyre, mert az is zavarta - másoké nem - , és sose hallgattuk hangosan a tv-t és a zenét sem. Viszont volt, hogy a baba sírt.Na, jól kipanaszkodtam magam! Bocs!


Kedves Strucy!

Neked viszont azt tanácsolom, ha érdekel a véleményem, amennyiben a terület be van kerítve, valóban jobb, ha bemutatkozol, és megmondod, hogy szeretnél itt átjárni, és "engedélyt" kérsz. Gondolj bele, nekik te egy tök idegen vagy, ezért bizalmatlanok.

2008. máj. 14. 06:12

Az azért előfordul, hogy az idősek "meglepő" viselkedése pont a fiatalok miatt van... pl. nekik sem adják át a helyet, nem engedik őket előre, stb.

Én mindig próbálok nagyon megértő lenni az idős emberekkel, amennyire csak lehet. Főleg, mióta az én szüleim már sajnos nem élnek...

2008. febr. 23. 16:20

Zsémbes öregek?

7 éve egy idősek otthonában dolgozok....mesélhetnék....

De az is igaz, hogy még mindig szeretem amit csinálok, pedig fizikailag és agyilag is nagyon megterhelő, egyre jobban....

2008. febr. 23. 15:50
Kössem, ezt akartam írni, csak kicsit szorul a billentyűzetem, szanaszét püföltem már.XDDD
2008. febr. 23. 15:49

Szeretet...


Kicsit nehéz megoldani szeretettel egy olyan idős hölgy pofátlankodását, aki történetesen a kertfarosunk. Ahogy talál alkalmat, lesekszik, mindenféle (ál)indokkal vagy kötözködik, vagy hülyeségekkel hátracsal az udvarba. Valami 2 évvel ezelőtt fél 6-kor ordibált az ablakunk alatt, hogy átjött a kakasa, és meg akarja hátul keresni a gazban... A gyerek még aludt, azt hittem hogy felpofozom az öreglányt.

Egy igen nagy garázs van az udvarunk közepén, még a nevelőapám építette a teherautójának régesrégen. A vénasszony magából kikelt teljesen, és volt pofája azt követelni, hogy bontsuk le azonnal, mert zavarjuk a "kilátását" (be az udvarunkba, hogy ki kivel van, meg ki kivel beszélget, ki jön hozzánk, ilyesmi, el lehet képzelni). Egyszer üvöltve jött hátra, hogy kösem meg a kutyámat, mert átmegy megenni az almáját... Igen, egyébként tényleg csodakutya volt, és még fára mászni is tudott...XDDD


Egy másik: terhesen vonattal akartam menni Debrecenbe vizsgálatra, már alig tudtam magam cipelni. A peronon sokan álltak, mellettem egy ismerős idős házaspár. Mikor befutott a vonat, az öregember mikor meglátta a vonat ajtaját magához közeledni, mindenkit söpört le a két karjával maga mellől/elől, hogy mihamarabb fel tudjon mászni. Még asszonykája is teljesen el volt hűlve, láttam szégyenkező pillantását, mert még ő is kapott jó urától egy oldalba taszítást... Némelyik iszonyat bunkó tud lenni.


Egyébként még nagyon hosszan tudnám sorolni az ilyeneket. Lehet hogy én élek rossz helyen???:ooo

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook