Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Zselatin a fogyáshoz? fórum

Zselatin a fogyáshoz? (beszélgetős fórum)


1 2
25. ironizáló (válaszként erre: 24. - Andi6020)
2016. dec. 2. 23:04
Azt olvastam először, hogy bogyózzunk :)
24. andi6020 (válaszként erre: 19. - Bjudit55)
2016. dec. 2. 22:51
De szuper! Fogyózzunk gumicukorral :)
23. ironizáló (válaszként erre: 17. - Bjudit55)
2016. dec. 2. 22:47

Elmentem kicsit valódi energiát felhasználni, sportoltam és égettem 550 kalóriát :) Szóval a zselatin jótékony hatását nem vitatom, ami a porcokra, ízületekre vonatkozik. A negatív kalóriákra gondoltam. Az viszont nem létezik, nincs rá tudományos adat,diétákban szokták használni ezt az elnevezést és nagyon félrevezető.

Olyan élelmiszerek léteznek, amelyeknek alacsony a kalóriatartalma, így kevés a kalóriabevitel, ezért lehet velük fogyni. De igazából ez is hülyeség így, mert fogyni mindenképpen kalóriadeficittel lehet. Tehát önmagában egyik étel sem hizlal, vagy fogyaszt. Az hizlal, amit nem használunk el energiaként, ezt fogjuk raktározni.Fogyni meg úgy fogunk,ha több energiát használunk fel a bevittnél. De nullás, mínuszos ételek nincsenek. Kár is ezzel foglalkozni.

22. bjudit55 (válaszként erre: 20. - Lapbarna)
2016. dec. 2. 17:23
Arra nem válaszoltam, gyakran eszem-e. Heti kb. 1 tasak zselatin fogy el, de kínálok is belőle. gyakran eszem, keveset. Tapasztalatból állíthatom, rendkívül jó hatását érzek. Fájdalom nélkül élni jó. :)
21. bjudit55 (válaszként erre: 20. - Lapbarna)
2016. dec. 2. 17:21
A gumicukrot többnyire bogyós gyümölcsökkel, citrommal és eritrittel készítem. 3 éve ezt használom még ha nagy ritkán sütök is. Természetesen akkor is olyan lisztet használok ami lassan felszívódó szénhidrátot tartalmaz, vagy maglisztet. Mikor tudatában vagyok hogy nagy ritkán olyat eszem ami árthat az egészségemnek, abból nagyon keveset fogyasztok. Néhány éve így táplálkozom, és az idő múlásával egyre jobb az egészségi állapotom. Nem hízom, sőt nagyon-nagyon lassan fogyok fogyókúra nélkül. :)
20. lapbarna (válaszként erre: 19. - Bjudit55)
2016. dec. 2. 16:39

Gyakran eszel gumicukrot, aszpikot?

Mert akkor ez a 22-es csapdája. Gumicukrot eszel, hogy ne kattogjon a térded. A gumicukorzól hízol. Az ízületi betegségek jó része az elhízás egyik velejárói.

Gondolom, nem édesítővel készíted, mert az igen rosszul nézne ki, ha a zselatint, mint természetes csodaszert használod, de a cukor helyett mesterséges édesítővel gyártasz nasit.

19. bjudit55 (válaszként erre: 18. - Lapbarna)
2016. dec. 2. 16:07
Nem olyan butaság a zselatin fogyasztás. Nekem a térdeim kattogtak, fájtak, már nem tudtam kerékpározni sem, és fájdalmas volt a járás. Mióta zselatinnal készítek gumicukrot és aszpikokat, elmúlt először a fájdalmam, egy idő után már a térdeim ropogása, kattogása is. Nem mindegy hogy "gyógyszert" szed valaki, vagy természetes táplálékkal gyógyul.
18. lapbarna (válaszként erre: 15. - Zebracsikó)
2016. dec. 2. 16:01

Jaj már! De maradi vagy!

Itt a spanyolviasz feltalálása folyik éppen. Megeszed a zselatint, lefogysz, az arcod kisimul, a porcod újratermelődik.

Te se habozz! Zselatinozz!

17. bjudit55 (válaszként erre: 16. - Ironizáló)
2016. dec. 2. 15:58

Több írás is szól erről, de most neked megmutatom az elsőt ami szembe jött:

[link]

Lehet keresgélni, elég nagy a világháló. :)

16. ironizáló (válaszként erre: 10. - Bjudit55)
2016. dec. 2. 15:05
Azt honnan tudjuk, hogy több kalóriát igényel valaminek az emésztése, mint ami benne van :o ?
2016. dec. 2. 14:47

gusztustalan....főleg, amiből készül


esetleg ha kevesebbet ennél? az nem vezetne eredményre?


pl. "edd a felét" diéta?

14. 850bb2a149 (válaszként erre: 12. - Simoneszter)
2016. dec. 2. 14:30
És mi a terved? Örökké zselatinon fogsz élni? :)
13. Simoneszter (válaszként erre: 10. - Bjudit55)
2016. dec. 2. 14:26
Akkor ez is kocsonyaszerű lesz? De minden nap elég unalmas lenne, és eddig csak a szénhidrát elhagyás vált be, de sajnos a sütik a gyengém (gondolom nem csak nekem..)
12. Simoneszter (válaszként erre: 11. - 850bb2a149)
2016. dec. 2. 14:24
Porok, kapszulák és persze kevesebb szénhidrát, mozgás. Néha lemegy, de sajnos hamar visszajönnek a kilók. A zselatinost jónak mondták, ismerősnél kollagénnel bevált, de az nem túl olcsó, ezért próbáltam a zselatint. :(
11. 850bb2a149 (válaszként erre: 7. - Simoneszter)
2016. dec. 2. 12:32

Szerintem ne kínozd magad zselatinnal :)

Eddig mivel próbálkoztál?

10. bjudit55 (válaszként erre: 6. - Simoneszter)
2016. dec. 2. 12:31

Nem annyira nehezen, de tény hogy több kalóriát igényel az emésztése mint amennyit tartalmaz.

Nem kell abból annyit enni hogy megundorodjál. Fél liternyi vízben főzzél zöldséglevest, annak a levében oldod fel a zacskónyi Horvát Rozi zselatin port, vagy a zselatin lapnak sincsen íze. Ez t a mennyiséget 2 vacsorára eszed meg, nem fogsz megundorodni tőle, jól is laksz vele mert sok lesz benne a zöldség. Én főtt tojást is kockázok az aszpikba, így a fehérje is telít, laktat. Jó fűszeresen, nagyon finom.

9. andi6020 (válaszként erre: 1. - Simoneszter)
2016. dec. 2. 12:31
Egyre vadabb ötletek vannak a fogyásra.
8. bjudit55 (válaszként erre: 5. - Simoneszter)
2016. dec. 2. 12:26

Igen, mert a kocsonya kicsit zsíros is. ha szereted az is jó, csak szedd le a zsírját.


Az aszpikot lehet finomra, ízlés szerint készíteni, és a gumicukor is egyszerű. Még vendégvárónak is megteszi. Nem cukorral, eritrittel készítem, így fogyókúrás. :)

7. Simoneszter (válaszként erre: 3. - 850bb2a149)
2016. dec. 2. 12:25
Hát nem ez az első próbálkozás, de ez tényleg elég "undnak" bizonyult :)
6. Simoneszter (válaszként erre: 4. - Bjudit55)
2016. dec. 2. 12:24
Köszönöm! Többfélét próbáltam, de az a mennyiség, ami tényleg "eltelít", attól rosszul vagyok, és hasmenést okoz (30-40 g). Ízületre is javasolták, erről olvastam, de azt is, hogy a zselatin például pont azért jó a fogyáshoz, mert nehezen emészthető...
5. Simoneszter (válaszként erre: 2. - C73db520ef)
2016. dec. 2. 12:22
Aszpikból nem tudnék eleget enni :), a kocsonya meg elég nehéz.
4. bjudit55 (válaszként erre: 1. - Simoneszter)
2016. dec. 2. 12:21

Szia Eszter!

A Horvát Rozi félét vegyed, annak nincs íze.

Nem csak a bőrnek, de a porcoknak, porckorongoknak is jót tesz. Azért is hasznos fogyasztani, mert évtizedek óta derogál sokaknak megenni a csirke bőrét, más bőrös húsokat, szopogatni a csirke lábat a húslevesből. Ma már csak a bőr nélküli csirkemell a menő. na, nem részletezem.


Én úgy fogyasztom a zselatint, hogy egészséges gumicukrot és aszpikos zöldséget készítek vele. Én porckopás miatt fogyasztom.


Fogyásra azért javasolhatják szerintem, mert több kalória szükséges az emésztéséhez, mint amennyit tartalmaz. Ez igaz a káposztára is. Minél többet eszel belőle, annál jobban segít.

2016. dec. 2. 12:20
Kevésbé undi módszerrel nem próbálkoztál?
2016. dec. 2. 12:15
Itt a tel, egyel kocsonyat, csinalj aszpikos eteleket.
2016. dec. 2. 12:14
Javasolták, hogyha fogyni szeretnék, akkor egyek konyhai zselatint, mert az eltelít, és jót tesz a bőrömnek is. Próbáltam, de sajnos meghajt, és az íze is borzalmas számomra. Lenne javaslat, tapasztalat, hogy mégis meg tudjam enni?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook