Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » "Zöld Út szaknyelvi angol nyelvvizsga" fórum

"Zöld Út szaknyelvi angol nyelvvizsga" (beszélgetős fórum)

❮❮ ... 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 ... ❯❯
470. SuliKlári (válaszként erre: 468. - R75)
2011. nov. 20. 11:45
A fordítás Kínával kapcsolatos volt, hogy hamarosan gazdaságila megelőzik Janánt, sőt az USA-t is. A szövegekre már nem igazán emlékszem, az egyik valami új fejlesztésű programról szólt, ami segít abban, hogy csökkentsd a háztartásod energia felhasználását. Összehasonlítja a közüzemi számlákat úgy, hogy figyelembe veszi az időjárás változását. A másikra most egyáltalán nem tudok visszaemlékezni, ha eszembe jut még írok.
469. R75 (válaszként erre: 467. - SuliKlári)
2011. nov. 20. 11:21
Direkt erre a vizsgára készülök felkészítő tanárral amúgy, de persze azért kíváncsi vagyok, hogy mik vannak :D
468. R75 (válaszként erre: 466. - SuliKlári)
2011. nov. 20. 11:20
Köszönöm szépen a választ. Igazából csak az érdekelt volna, hogy kb. milyen témák voltak, milyen volt a fordítás, mi volt a témája, ki milyen szituációt/grafikont kapott. Mi volt a magnó témája, mennyire nehéz, v. mennyire túl gazdasági, ilyenek...
467. SuliKlári (válaszként erre: 465. - R75)
2011. nov. 20. 10:09

Szerintem a szóbeli nem nehéz, segítőkészek is. A grafikon elemzésre érdemes rátanulni, de ha tudod azt a néhány kifejezést, akkor sima ügy. Nem is hagytak túl sokat beszélni róla, ha látják, hogy tudod mennek is tovább. Szituáció nekem az volt, hogy a helyi önkormányzatnál dolgozok és szeretnék elvégezni egy tanfolyamot, amit meg kell beszélni a főnökkelt (szabadság, fizetik-e és győzzem meg, hogy ez neki milyen előnyökkel jár). Ja! az elején magadról kell beszélni, de nálam nem hagyták, hogy belekezdjek a betanult szövegbe, mindjárt kérdeztek. Hosszan beszélni itt sem hagytak, ha látják, hogy megy a téma, rögtön kérdeznek mást (gondolom, hátha azt nem tudod)

Az írásbeli sem volt nekem nehéz, érdemes megvenni a felkészítő könyveket (megrendelhető), ha azt végigcsinálod, akkor biztos menni fog a vizsga is.Fordítás szerintem elég egyszerű szöveg volt. Levélnél bútorokat kellett rendelni érdeklődni a fizetési feltételekről és arról, hogy a régi bútorokat el tudják-e szállítani. (Mi valami gyógyszer és élelmiszer kiegészítőket gyártó cég voltunk, beszerzési vezetőként kellett megírni a levelet.

2011. nov. 20. 09:59

Szerintem azért van ilyen nagy csönd, mert mindenki bizonytalan a válaszaiban. Véleményem szerint a hallás utáni nagyon nehéz volt. 7 igaz-hamis és a többi kérdésekre adott válasz, max 3 szóban. De valami hihetetlen gyorsan beszélt a fickó, vizsga után mindenki felmordult (ráadásul egy csajnak megszólalt a mobilja, ami engem annyira kizökkentett, hogy a második meghallgatás kb feléről lemaradtam.

Ami szerintem jó: DVD a fő termék, 3. legnagyobb a piacon és első akar lenni, az emberek inkább otthon nézik a filmeket, a vége felé szerintem újítást akarnak nyújtani (innovation volt talán?) és volt valami passion is, de a kérdésre, amire ezt válaszoltam már nem emlékszem. Aztán a többiektől még ezt hallottam (sajnos ezt én nem tudtam kitölteni: évente 30-40%-os növekedés, valahova great experience és a customers is mintha lett volna, hogy velük kezdi az üzletet? Írjon már más is légyszíves! Kétségek között hányodom, hogy egyáltalán a 40% összejött-e.

I/H-nál én ezt írtam (de nagyon nem biztos, hogy jó): HHIHIHI

465. R75
2011. nov. 19. 20:44
Nagy kérés, hogy vki írjon pár szót a nyelvvizsgáról?????
2011. nov. 19. 10:42
Akkor én ezúton szeretnék info-t kérni privátban a magnó igaz-hamisáról és a másik szövegről is jöhet megoldás!gyoriagi20@freemail.hu Előre is köszönöm!
463. R75
2011. nov. 18. 22:54
Vki tudna ide is kiírni néhány infot a nyelvvizsgáról? (akár szóbeli, akár írás??)
462. bogar17
2011. nov. 18. 18:43
Aki a mai magnót megbeszélné, hogy miket írt, írjon privátban!
2011. nov. 14. 22:11
Helló! Aki volt nyelvizsgázni, írja meg lécci, hogy mi volt a levéltéma, és a szituáció, illetve a grafikonelemzés. Illetve akinek megvannnak a szituációk, az lécci küldje nekem is tovább. nagyon köszönöm előre is a segítséget! malinak.ancsa.1984@gmail.com
460. Fanni27
2011. nov. 14. 18:22
sziasztok!én is nagyon szeretném ha valaki átküldeni a szituáciokat, köszönöm szépen...fany234@gmail.com
2011. nov. 14. 10:56

Sziasztok!


Érdeklődni szeretnék, hogy valaki nem-e tudna Nekem küldeni szituációkat? Nagyon szépen köszönöm annak, aki veszi a fáradtságot és megteszi ezt! Nagy segítség lenne! Köszönöm...

458. xandey
2011. nov. 13. 18:45

Én Gödöllőn vizsgáztam, hát nem igazán tudom te mit kaptál emailben...én csak egy félét kaptam de viszonylag hasonló igen...

Hát eljátszottátok azt a bizonyos szituációt ami le volt írva a papírra.

Nem volt semmi extra dolog benne csak az ami a lapon meg volt határozva..nem volt semmi ilyen amit említettél...

2011. nov. 13. 17:28
Aki emlékszik még, hogy hova mit írt úgy kábéra, az leírná légszi? az igaz hamison nekem is ez jött ki.:)
456. Niki19870000 (válaszként erre: 455. - Xandey)
2011. nov. 13. 14:45
És hol vizsgáztál?? A szituációs feladat az olyasmi volt ami itt ment körbe emailbe is?? és csak beszélgettetek a szituációról vagy voltak egyéb kérdések is?? Ilyenekre gondolok, h EU-ról kell beszélni, környezettudatosság, gazdaság...
455. xandey
2011. nov. 13. 13:42

Igazából nagyon aranyosan rendesek,kedvesek voltak...abszolút segítőkészek...nem is volt vizsga feelingje az egésznek hanem olyan volt mintha egy kötetlen beszélgetés lett volna. :)

Bemész bemutatkozó kis társalgás magadról ki vagy mit csinálsz stb, aztán jön egy szituáció majd a végén a grafikon...

Az én vizsgáztatóim tényleg nagyon jó fejek voltak végig nevetgéltünk...segítettek ha kellett...grafikont végig sem engedték hogy mondjam, leállítottak kérdeztek belőle vmit és ennyi volt :)

Szóval szerintem nem kell félni tőle....ha ezt tudom előre akkor én sem paráztam volna ennyire :D

454. Niki19870000 (válaszként erre: 453. - Xandey)
2011. nov. 13. 10:53
Szia! Tudnál mesélni, hogy milyen volt a szóbeli??? Minden részletre kíváncsi vagyok....én csak pénteken megyek
453. xandey
2011. nov. 12. 18:24
Ma meg voltam szóbelizni....olyan kár hogy nem tudjuk meg rögtön utána az eredményünket
452. xandey
2011. nov. 12. 18:23

Sziasztok


Nekem is ez lett a megoldásom az igaz-hamis feladatnál...

451. Fanni27
2011. nov. 12. 17:50

Szia!


Igaz hamisnál :I, H, I, I nekem

450. R75
2011. nov. 12. 08:00
Leírnád, hogy mennyire voltak nehezek a feladatok? Vagy kb. milyen témák voltak? Köszi
2011. nov. 11. 20:44
Valaki esetleg leírná, hogy kinek milyen megoldasok jottek ki a vizsgán!:)
2011. nov. 6. 21:40

Sziasztok!

Ha valakinek lennének szituációs feladatai azt megköszönném ha elküldené Nekem ide:tamika891129@freemail.hu

447. Fanni27
2011. nov. 6. 11:30

Sziasztok!szeretnék kérni bármilyen angol szakmai zöldútas anyagot, erre az emailcimre: fany234@gmail.com. Légyszi segítsetek.


Köszönöm.

446. xandey
2011. okt. 31. 19:57

Sziasztok! Én 12.én megyek szóbelizni..ha valakinek lennének szituációs feladatai azt megköszönném ha elküldené Nekem: szandy89@freemail.hu


Nagyon köszönöm :))

2011. okt. 31. 19:26

Sziasztok!

Most készülök nyelvvizsgára (angol gazdasági), nem tudna valaki segíteni tételekben, csak erre lenne szükségem, írásbelire nem! előre is köszönöm mindenkinek!


ildy7@citromail.hu

2011. okt. 25. 17:32

Sziasztok! Angol zöld út gazdasági nyelvvizsgához keresnék anyagokat!!!

Bármilyen anyag érdekelne, véleményeket is szívesen vennék !!! Kérlek segítsetek!

bozsik. nikoletta@freemail. hu- erre az emailre várom a "segítséget"

Előre is köszönöm :)

2011. okt. 25. 15:13

Sziasztok!


A angol (gazd.) szituációs feladatokat át tudja valaki küldeni?

És ha van egyéb cucc szóbelihez, azt is nagyon megköszönném. :) :)

rakonczai.vivien@gmail.com


Előre is köszi!

2011. okt. 24. 21:00

Sziasztok!


Sokan keresnek szóbeli szituációk miatt. Már nincsenek meg nekem.


Üdv!

2011. okt. 8. 18:06

Kedves Mindenki!


Sikeresen letett (szóbeli 100%, írásbeli 89%) francia zöld út gazdmen nyelvvizsgára használt jegyzeteim és megrendelt feladatgyűjteményeim, CD-vel együtt baráti áron eladók!!


Az alábbi, magántanárral kidolgozott, begépelt felkészítő anyagok+ munkafüzetek segítségével garantáltan nem érhet meglepetés a nyelvvizsgán!

- szóbelire kidolgozott diagramelemzések és szituációk!

- írásbelire az összes lehetséges levéltémák kidolgozva, példákkal + hasznos szófordulatok, kifejezések!

+ szóbeli és írásbeli mintafeladatokat tartalmazó munkafüzet, és hallás utáni értés CD, munkafüzettel együtt!!


Részletekért érdeklődni lehet az alábbi email címen: agnes.zolyomi@gmail.com

❮❮ ... 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook