Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Zibro kályha - mik a tapasztalatok? fórum

Zibro kályha - mik a tapasztalatok? (beszélgetős fórum)


2014. júl. 1. 13:42

Magával a kályhaforgalmazó céggel nagy gond lehet. Sajnos az ügyvezető úr eltűnt. Nekem személyesen 80ezer forinttal tartozik, melyet egy bizományos Zibro készülék eladásából adódott.Én eljárást indítottam ellene. Mindez a kályha megítélésében nem játszik szerepet. Amiért mi megváltunk tőle, mert könnyen elkoszolódott és állandó takarítást igényelt volna a fodrász üzletben.

A költségeket tekintve kb 50-60 forint óránként a fűtés, ha a gép alapjáraton megy (1kW fűtőteljesítmény). Ez villannyal való fűtésnél olcsóbb (1kW/h kb 40forint), különösen ha figyelembe veszem, hogy néha szellőzetni is kell a kályhás fűtésnél (soha nem lesz szagtalan, és néha kér oxigént a masina).Nekem mindkét fűtési móddal van /volt tapsztalatom. Jobbnak, tisztábbnak és olcsóbbnak tartom a villanyos fűtést. Mindenki maga dönt.

2013. nov. 22. 11:37
Előző bejegyzésem annyiban pontosítom, hogy időközben a Hexán Kft elkezdete az üzemanyag hazai gyártását és terítését. A http://mobilfutes .hu/ honlapon elérhető az üzletek listája, ahol elérhető az üzemanyag, elméletileg 4700HUF/5L áron. Remélem ezzel végleg megoldva az üzemanyag problémát.
2013. szept. 23. 01:59

Frissült a téma..

Akkor ezzel a masinával a társasba is lehetne fűteni. ( igencsak hűs van már, persze mindenki inkábbb fagyoskodik, minthogy bekapcsoltatnánk )

Rigi link amit lejjebb írtam nincs.

http://mobilfutes .hu/

Nem írják az 5 literest mennyiért vesztegik, ( vagy csak én nem találom ).

Egy próbát megér érdeklődni.

2013. szept. 19. 08:42

Üdv mindenkinek!

Leírom a lassan 1,5 fűtésszezon tapsztalatát. Nekünk a Zibro SRE 237E lézeres masina van. Egy 35nm-es fodrász üzletet fűtünk vele (nincs más fűtés)napi 10-12 órában. Az üzlet egy panel épület aljában van, ahol még a régi vas ajtók vannak, szóval az messze nem a legjobb a fűtés szempontjából.


Tapasztalatok:

1. Fogyasztás: előző szezonban mikor voltak kemény hidegek a 6 hónapos fűtési szezon havi 20 ezer forintra jött ki 19-21 fokos szobahőmérsékletet tartva. Nagy hidegben volt,hogy napi 5 liter is elment, a fűtési szezon elején meg 1hétig elég volt egy kanna.

2. Kezelhetőség: minden rendben van a géppel. Az üzemanyag töltés kell begyakorolni

3. szagmentesség: elméletileg teljesen szagmentes lenne a gép működés közben, de ez valahogy a fodrász üzletben nem működött. Volt ,hogy nagyon zavaró volt a szag / enyhe füst. A problémát jeleztük a forgalmazónak, aki a helyszínen páratartalmat stb...mért, de végül pár tanácsot és cserekészüléket adva megoldottnak tekintette a problémát. A cserekészülékkel is jelentkezett a probléma, igaz nagyon minimálisan. Az elszállított készülék náluk tesztelés közben szagmentesen működött. Egy-két praktikával tudjuk "szagmentesen" működtetni a készüléket.

Üzemanyag ellátás: ez az egy dolog aggaszt. Tavaly is döcögős volt az ellátás, idén pedig leadtam a rendelést, melyet a rendszer visszajelzett, de a beszállítót nem lehet elérni sehogy. Elméletileg szeptember végével kezdik a kiszállítást a honlapjuk szerint, de számomra ez elfogadhatatlan, hogy se kép se hang az ügyben. Remélem nem lesz gond idén se az üzemanyaggal különben próbálni kell más forrást, vagy helyettesítő üzemanyagot ami nem egyszerű sajnos.

5. Borsa (válaszként erre: 4. - Ncilány)
2011. aug. 19. 07:40
:( hááát ...
2011. aug. 18. 16:15
Nincs tolongás :(
3. Borsa (válaszként erre: 2. - Ncilány)
2011. aug. 18. 15:18

Igen, ismerem.

Csak érdekelnének az igazi, gyakorlati tapasztalatok is ... vagyis főleg azok.

2011. aug. 18. 13:16

[link]

Ismered ezt az oldalt?

( Kőzponti társasba lakok, de erről a kályháról nem hallottam, így keresgéltem infót ).

2011. aug. 18. 12:39
Van már valakinek tapasztalata a Zibro kályhával kapcsolatban? Mennyit fogyaszt? Mennyiből jön ki egy havi fűtés? Hatékony?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook