Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Westie - viszketős kiütések fórum

Westie - viszketős kiütések (beszélgetős fórum)


21. Sugibugi85 (válaszként erre: 20. - Sugibugi85)
2014. ápr. 8. 09:24
hozzáteszem a fürdetés gyakorisága baba kora óta így van eddig nem volt probléma.....azért fürdetjük ilyen gyakran mert lakásban tartjuk de hétvégente családi házban szoktunk lenni és ott a kinti kutyákkal alszik és hát elég büdi lesz nem bírjuk utána a lakásban.......esetleg valami alternatívát adhatnátok erre is h mivel lehet megszűntetni a szagát .....köszi hallottam h szódabikarbónával is belehetne szórni de nem merem nehogy ártsak neki....
2014. ápr. 8. 09:20
Sziasztok! Nekem is 3 éves westiem van. Szegénykém kb 3 hete nagyon sokat vakarózik éjjel is jön megy és vakarózik. Nem látok rajta semmilyen kiütést nem foltos a bőre...rózsaszín azegész. A mancsát nyalogatja mondjuk az időszakonként rájön, besárgul aztán elmúlik. Arra gondoltam h lehet hogy lehet kiszáradt a bőre mert 2 hetente fürdetjük igaz olyan samponnal ami elvileg napi szinten alkalmazható, vagy a víz szárítja ki neki mert az nagyon kemény... tudnátok adni valami tanácsot? Arra gondoltam h kipróbálom a megaderem olajat hátha segít valamit, ha nem irány a doki :(
19. Kiyara
2014. márc. 5. 15:07

Az enyémen az allergia 3 évesen jött ki igaz így utólag belegondolva volt előjele...füllgyúladás évente 2x.

Neki varas foltjai voltak, állatorvos rögtön vértesztet csinált hátha olyanra jön ki ami elkerülhető persze nem volt szerencsénk poratkára alergiás. kapott gyógyszert napi 1 szemet szedett 2 évig amitől jól hízott is...de utánna hála égnek el tudtuk hagyni...most 8 éves és csak tavasszal jön elő neki nem is durván legtöbször megúszuk a szteroidot, a fülgyúladásban jelentkezik ilyenkor....

Szerintem a megoldás egy jó orvos!!! a sampon nem jó a szőrének sem tesz jór a sok fürdés bepuhul elveszíti az ellenálló képességét...

2014. febr. 6. 09:51

Mi is pont most kezdtünk el ezzel a "göbös" dologgal kínlódni. Most jön a NIzoral... remélem használ, volt ilyen és olyan tapasztalat is akiket kérdeztem Melette Leniderm-mel is fürdetem. Mi is panelban vagyunk, valószínű a fűtés is rosszabbá teszi a dolgokat. Párásító készüléket akarunk még venni, az nekünk se tesz rosszat, mert nagyon nagyon száraz a levegő.


Az orvos Nizoralt mondott meg Megaderm olajat, ami segít a természetes védekezőképesség visszaállításban, és csillapítja a viszketést is. A kutyusom imádja, azt kap naponta a tápjára. nem adok neki royal fajtatápot mert átverés, úgyanúgy van benne csirke és búza... márpedig a két legvalószínűbb allergén a glutén és a csirkefehérje. Ha nem sikerül kikezelni, akkor kb. D tervként jön az allergia vizsgálat és a hiperszenzibilizálás.

17. ec78bc2bf8 (válaszként erre: 16. - Cippora)
2010. nov. 9. 19:39
OKé, megérdezem,köszi:)
16. Cippora (válaszként erre: 15. - Ec78bc2bf8)
2010. nov. 8. 22:40
Nincs olyan ismerős,akihez heti 1-2 nap ki lehetne vinni a kertbe??Mert mi is sokat sétáltunk vele,és mégis.A fenistilt azért kérdezd meg dokitól.Nem tudom kutyáknak nem-e árt.Mondjuk engem akkor nem igazán érdekelt,úgy el voltam keseredve,meg örültem,hogy legalább használ,de hosszútávon nem tudom lehet-e.
15. ec78bc2bf8 (válaszként erre: 13. - Cippora)
2010. nov. 8. 22:25

Hááát, mi bizony panelban lakunk, ennek ellenére sokat- sokat sétálunk Vele...

A Fenistilt mindenesetre kipróbáljuk, köszi:)

2010. nov. 8. 10:12
És ne fürdessétek,csak 3 havonta egyszer.Nem tesz jót neki,nagyon nem!
13. Cippora (válaszként erre: 1. - Ec78bc2bf8)
2010. nov. 8. 10:11

Szia!

Íme a mi tapasztalatunk:


A mi kutyunknak is ugyanilyen kiütései voltak.Én fenistillel kentem neki,attól jobb volt,plusz én dörzsölgettem neki finoman,és nem hagytam,hogy ő vakarja,mert egy idő után véresre vakarta.

Jártuk az orvosokat,kapottt szteroidot(vigyázz,mert tönkreteszi a máját,nekünk az orvos is megmondta)immunerősítőket,minden vackot,hipoallergén tápot,amit csak el tudsz képzelni.Majd egy ismerősünk azt mondta,nem gondoljuk,hogy a lakásban tartás miatt nem erősödött meg az immunrendszere?Nem hittük.Majd megpróbáltuk,kikerült anyukámhoz,azóta semmi baja.

Mostmár velünk van,mert mi is családi házba költöztünk,és imádja a kertet.Hidegben persze bent van éjszaka.


Addig havonta cipeltük orvoshoz,azóta 1-szer voltunk gyomorrontással (1 év alatt) Mindent eszik,azt is amit mi,kivéve a krumplit,csirkét nem bírja.

Ja,és szerintem pollenre volt ő allergiás,mert szezonban még vakargatja magát,de már nincs kiütés.

Hát ennyi!

12. ec78bc2bf8 (válaszként erre: 9. - Szancsi1984)
2010. nov. 7. 20:25

Nemááááár:D:D

Bár bocs, ez nem vicces...

11. ec78bc2bf8 (válaszként erre: 7. - 5bfba16667)
2010. nov. 7. 20:24
KÖszi szépen:)
10. ec78bc2bf8 (válaszként erre: 5. - 680b69ea72)
2010. nov. 7. 20:24

Azt hiszem, nem rossz ötlet, hogy elvisszük másik dokihoz...

Bár, ha jó emlékszem, először a mi dokink is antibiotikumot adott.

Hát, mi sem szoktuk fürdetni, csak a kozmetikus, úgy 2-3 havonként....

2010. nov. 7. 18:17
Hát a miénk nagyon kripli és nincs sterilen tartva. Mindig koszos. Kimehet, de benn alszik. Sajnos mi csak 2szer tudjuk egy évben nyiratni, mert annyira harapos hogy csak elaltatva lehet vele bármitis kezdeni. Túl gyakran meg nem merjük mert árt a szívének. Mert a sok allergia mellett még ideggyenge is. Majdnem el kellett altatni mert annyira támadt, ki kellett miskárolni h egy kicsit lenyugodjon, de még mindig van h támad. Anyukámal minden este. És van hogy meg is harapja úgy h vérzik. Nem lehet nevelni sehogy.
2010. nov. 7. 18:05
Nekünk is van egy westink. A mienk is fartájékon szokott időnként vakarózni. Akkor ki is rágja, van amikor véresre. Vittük orvoshoz, többször kapott szterid injekciót. 2-3 hónapig nyugi, aztán újra. Azt mondta a doki, hogy a westi sajnos nagyon allergiás fajta. Azt mondta az a jó, ha sokszor van vágva a szőre szép rövidre. Ha már kirágta és seb van, akkor neogranormon kenőccsel kell kenegetni. Mi szoktuk őt fürdetni 1 évben kb 4x gyógyszertári neostomozan fürdetővel, és ez sokat segít rajta. Ez kiöli belőle a bolhát, lárvákat, kullancsot. Bár a mi westink nem benti hanem kinti, a pincében alszik egy vizslával összebújva. Mindig szutykos. De azt is mondta a doki, hogy így jobb neki, jobban fejlődik az immunrendszere, hogy nincs mindig fürdetve, meg szinte steril körülmények között tartva.
2010. nov. 7. 18:01

Nekem is westiem van, most lesz 11 hónapos, és eddig (koppkopp) semmire sem allergiás.

ÉÉs a royalt meg sem eszi. Ez a legdurvább.


6 hónapos korában felnevelt 3 baba cicát, úgy h rájuk sem allergiás.

Remélem szerencsés kutyus.


Jah, nekünk is azt mondta a doki, hogy max negyedévente fürdetés..


Remélem meggyógyul a kutyitok!!!

2010. nov. 7. 17:59

4 éves a Brúnó. fehérje allergiás is, többek között ugye. Mi is azzal a tök drágával etetjük. Szerencsére szereti is. Sajtot ilyemsit mi nem adunk. A csirkehúst ritkán kaphat, de ha túl sok már vakarózik is. A jobb első mancsa viszont mindig piros, még a szőre is, mindig ynalja, nem tudjuk mi van vele. Nagyon nézegetni nem tudjuk meg harap:(

szerintem érdemes megcsináltatni azt az allergia vizsgálatot amit mi... drága, de legalább tutira tudjátok mi az amire allergiás. Neki is kevesebb szenvedés.

5. 680b69ea72 (válaszként erre: 1. - Ec78bc2bf8)
2010. nov. 7. 17:54

Az én westimnek is voltak olyan csomócskái, fartájékon, egy foltban. Doki diagnózisa, baktériumos felülfertőzés a bőrön,a csomócskák tele vannak baktériummal, antibiotikum 1 hétig, és renbe jött.Viszonylag sima ügy volt.Vakarózás is megszünt.

A wetie nagyon érzékeny bőrű, a sok fürdetést nehezen bírja.... azt olvastam évi !2-3 fürdés ami jó neki.. Persze én is többször fürdetem, de kb csak 2-3 havonta.

4. ec78bc2bf8 (válaszként erre: 3. - Szancsi1984)
2010. nov. 7. 17:49

Köszi a választ, a Tiétek mennyi idős?

A miénk 3 és fél éves, eddig ilyen gond nem volt vele, csak a tappancsai voltak kissé pirosak néha...

Az most elmúlt, és tiszta "pörk" az egész kutya.

Mi is a Royalt etetjük, csak nem akartam kiírni a nevét:)

Eddig is azt kapott, most meg abból a speciálisat, 5700 Ft /2 kg.

(Mi szoktunk adni neki főtt husit, sajtot... TUDOM, le kell állni róla, már elkezdtük... DE HÁT EDDIG NEM VOLT ILYEN GONDUNK...)

2010. nov. 7. 17:46
Még annyi hogy türelem, sajnos sok idő mire kitisztul a szervezete. De mondom Brúnó még a légyre is allergiás:(
2010. nov. 7. 17:44

Anyukámnak is wesi-je van. Allergiás...szinte mindenre. Sajnos speciális táp meg minden. Amerikába küldte a Kapiller Zoltán (ő a mi állatorvosunk) a vérét megnézetni.

Royal Canin-nak van speciáléis westie tápja. A miénk csak azt eheti. Kevés de legalább jó drága:( Nem ehet húst csak bizonyosakat, allergás a légyre, macskaszőrre, a tejre.

Onnen lehet tudni h a westie mennyire hajlamos az allergiára h megnézitek milyen a bőre. A mIénk foltos, tehát van rózsaszin és szürke börfelülete. Vagyok nagyon hajlamos sajnos.

Hát ennyit tudok segíteni:(

2010. nov. 7. 17:38

Nem múlik, sőt, szerintem egyre több van rajta...

Több mint egy hónapja kezdődött, hogy simogatás közben apró kis "göböket" éreztünk a szőre alatt, amit aztán próbált vakarni...

Pár nap után Doki, aki tök tanácstalan... Merthogy westie, bármire lehet allergiás, mindenesetre kapott egy szurit (szteroid), ami csökkentette a viszketést. Valamint azt ajánlotta, vegyünk Nizoral sampont, azzal fürdessük.

Megtörtént, nem lett jobb.

2 hét múlva vissza, újabb szuri, majd Doki adott egy speciális gyógysampont (3.700 Ft), valamint felírta a táp nevét, hogy milyet vegyünk.

Eddig is Ro.Can.-t vettünk neki, mégpedig a legújabb Dermaflor változatot, ez pedig most DIREKT allergiás bőrbetegségben szenvedő kutyiknak való, a gyártás során megpróbáltak kizárni mindenfle allergén anyagot, többek között a baromfihúst is (akkor mi lehet benne?? pl. nyershamu, ezt olvasom...).


Azóta ismét eltelt 2 hét, a kiütés talán még több, 3-4 naponta fürdetjük a gyógysamponban.

A szőre emiatt GYÖNYÖRŰ és tiszta, ez kétségtelen, a Kutyi viszont vakarózik.... és "göcsörtös" a kis háta, most már nyaka is.


Ötletek?

Nekem annyi, hogy másik orvos, de leghamarabb szerdán tudjuk intézni...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook