Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mi okozhatja ezeket a kiütéseket? fórum

Mi okozhatja ezeket a kiütéseket? (tudásbázis kérdés)


1 2
43. zebracsikó (válaszként erre: 41. - Wert_uio)
2012. júl. 11. 15:16

jaj, Te szegény!!! Jól összeszedtél egy rakás nyavalyát!!


Mielőbbi gyógyulást kívánok!!!!


(fejfájásra a cataflam tényleg jó, vagy a quarelin, ha tudsz felírtani. És mindenképpen egyél, ha másra nincs gusztusod, legalább egy kis főtt rizst vagy krumplit, nehogy a gyomrod is kinyiffanjon a sok gyógyszer miatt!)


Z

42. wert_uio (válaszként erre: 39. - Dd4fac34d4)
2012. júl. 11. 15:11

Nagyon aranyos vagy, köszönöm!

A ruhákat külön gyűjtöm, és majd magas hőfokon lesznek mosva, a törülközőmet teljesen külön tárolom.

A gyomrom tegnap megadta magát, mert hétfőn és vasárnap tényleg semmit nem tudtam enni, csak vizet inni és a gyógyszereket szedni. Persze a házidokim is eléggé ludas ebben, mivel olyan fájdalomcsillíapítót adott tegnap reggel, aminek iszonyat brutális mellékhatásai vannak. És persze nem is küldött el szakemberhez. Hiába, egy házidoki nem olyan jártas, nem ismeri fel, hogy más is megbújt még. Pedig én pedzegettem neki, mert éreztem, hogy ez mint nem lehet "csak" övsömör. De ma kaptam valami agyvízvalami infúziót is, és most már egészben akar maradni a fejem is :D

2012. júl. 11. 15:07

Sziasztok!


Hát, nem javultam, tegnap már szét akart esni a fejem, enni akkor már 3 napja nem ettem semmit és olyan írtózatos hányingerem volt, hogy este már sajnos hánytam is.

Ma elmentem ideggyógyász rendelésre, ahol kiderült, hogy még enyhe agyhártyagyulladásom is van. Kaptam 5 különböző infúziót 5 órán át, és azok segítségével már nem akar széthasadni a fejem, nincs hányingerem és enni is fogok nem soká.

A kiütés a gyógyszer és krém ellenére még szaporodik, sajnos. Már egy kb 15 cm-es sávban ölel végig a köldökömtől a gerincemig. Azzal szerencsére nincs bajom, nem fáj, nem viszket.

2012. júl. 10. 13:54

Nem lehet könnyű anyu párja is szenvedett tőle amúgy ő neki is kennie kellet .na meg erős gyógyszert szednie.

Eltartott vagy 3hétig.

39. dd4fac34d4 (válaszként erre: 36. - Wert_uio)
2012. júl. 10. 13:31

Üdv wert_uio!

Remélem, már kicsit jobban vagy, bár tudom, ez még talán korai! Nem tudom, a fejfájásra mit szedsz, egy másik fórumon védelmére keltem a Cataflamnak, amely nekem az egyedüli jó orvosság fejfájásra, de az is kifejezetten "gyomorgyilkos"! (Bár szerencsére az én gyomrom jól bírja!)

Nem ajánlom, hogy valami gyomorvédő szert kérj az orvostól, mert az újabb gyógyszer, újabb mellékhatásokkal. Keresni kellene valami gyomorvédő gyógyteát!

És a rossz közérzet, a fejfájás ellenére annak legalább örülj, hogy ott, ahol maga az övsömör van, nem érzel fájdalmat! Lehet, hogy tényleg nagyon időben mentél dokihoz, mert ez a nyavalyás vírus "leeszi" az idegvégződések védőburkát, és emiatt tud kellemetlen fájdalmat okozni.

Nekem hat évvel ezelőtt volt a homlokomon, és ha ideges vagyok, vagy ilyen melegben például, még mindig fájdalmasan viszket az a bőrfelület.

És nem tudom mit mondtak a fertőzésről, de bizony ez erősen fertőző! Véletlenül se használjon senki családtag veled közös törülközőt például! És gyűjtsd külön a most használt holmikat, és külön valahogy erős mosással, vasalással kezeld, mielőtt már gyógyultan újra használod őket.

Még egyszer: nagyon együttérzek veled és mielőbbi jobbulást kívánok!

38. wert_uio (válaszként erre: 37. - Zebracsikó)
2012. júl. 9. 19:05
Köszönöm! :)
37. zebracsikó (válaszként erre: 34. - Wert_uio)
2012. júl. 9. 19:03
Jobbulást kívánok!!!!
36. wert_uio (válaszként erre: 35. - Dd4fac34d4)
2012. júl. 9. 18:55

Lamucat, köszönöm!

Vakargatással nem lesz gond, mert ott nem fáj és nem is viszket egyáltalán,csak a fejem akar szétesni. Amikor már elviselhetetlen annyira, hogy még a látás is fáj, akkor veszek be fájdalomcsillapítót, ami vagy hoz enyhülést vagy nem. :S

Igen, a kenegetésről én is ezt a 2féle véleményt olvastam. Sőt, tegnap olvastam, hogy brányhimlő esetén se ajánlják már a "cinkrázó", mert többet árthat, mint használ. Pedig emlékszem, én is mindehol be voltam kenve fehérre.


A gyógyszer tényleg erős, és 4x1 800mg-os tabletta tényleg ütős naponta. A gond, hogy mellette néha-néha nehezítem a dolgot egy fájdalomcsillapítóval, de mikor már iszonyún szenvedek, csak akkor. Viszont a fájdalomtl annyira hányingerem van, hogy az elmúlt 32 órában csak 2x ettem kb 2-3 falatot, pedig a gyomromat nem kéne maratnom a gyógyszerrel. De nem tudok több kaját magamba erőszakolni :/ Ja, meg kimondottan jó érzés a hőemelkedés ebben a benti 30-32 fokban :(

35. dd4fac34d4 (válaszként erre: 34. - Wert_uio)
2012. júl. 9. 13:10

Üdv wert-uio! Nagyon együttérzek veled!! Ahogyan éppen előtted írtam, rémes egy nyavalya ez az övsömör! Én is nyári hőségben szenvedtem vele végig a több hetet!

Legyen igaza az orvosodnak, hogy még időben elkaptátok a betegséget és a fiatal szervezeted is segít majd gyorsan legyőzni, de nagyon alattomos ez a vírus, nem adja könnyen fel a harcot. A Telviran-t sajnos jó nagy adagokban kell szedni, és az is megviseli a szervezetedet. Már nem emlékszem, pontosan milyen hatóanyagú is ez az orvosság, de nem árt ha a bélrendszeredet is megtámogatod egy kis Lacto Protect-tel.

És hát a kenegetés?! Erről érdekes módon kétféle állásponton annak a dokik: az egyik jónak tartja a kenegetést krémmel, kamillateával stb., a másik orvosi megközelítés meg az, hogy a kenegetéssel csak terjesztjük a vírust a bőrfelületen.

Nagyon fegyelmezettnek kell lenned, hogy ne vakargasd! Akkor nem marad nyoma!

2012. júl. 9. 09:30

Kiderült, hogy tényleg övsömör. Tegnap egész nap ettől volt hőemelkedésem, este lázam és ettől volt hányingerem, egész napos iszonyatos fejfájásom. Nos az biztos, hogy ezek nem a megszokott "tünetek", de kaptam rá Telviran-t 800 mg-osat és kenőcsöt. Még hetekig elhúzódhat, de a doki bizakodott, hogy fiatal szervezet vagyok és még viszonylag elég korán kaptuk el.

Hát, remélem, gyorsan rendbejövök és hegek nélkül fog elmúlni.

Köszönöm mindenkinek a kedves, segítő tanácsokat!

2012. júl. 8. 14:10

Én csak mindenkinek azt kívánom, remélem, hogy nehogy övsömör törjön ki rajta!

Nekem volt pár évvel ezelőtt a jobb homlokomon, és szörnyű volt!!

Már az induláskor, amikor kiütés még nem volt, mintha valami ideges fájdalom futkosott volna a bőröm alatt. Na, aztán ez "szépen" kifejlődött! Annyira megtámadja, megtámadta nálam legalábbis az idegvégződéseket, hogy kifejezetten fájdalmas volt! Még ma is érzékeny a homlokomnak azon a felén a bőr! Ráadásul a jobb szememet is veszélyeztette!

Mert igen, az övsömör jellemzően féloldalas, bárhol is jön ki. Ezt lehet olvasni a vírus működéséről szóló írásokban is. A gyerekkorban letapadt bárányhimlővírus aktivizálódik ilyenkor. Nálam közel hat hét volt, mire elmúlt!

Rémes egy nyavalya!

32. magyongy (válaszként erre: 26. - Wert_uio)
2012. júl. 8. 12:20

Természetesen, én is várom, hogy az orvos után, jelentkezz!.-)

Kellemes vasárnapi ebédet és délutánt kívánok mindenkinek!

A F1 szurkolóknak, jó szurkolást!!!!

2012. júl. 8. 11:54

Most pont én is kínlódom kiütésekkel...voltam a héten 2x dokinál. Érdemes bőrgyógyászhoz elmenni,legalább megnyugszik az ember.

Kép alapján szerintem ez csak vmi allergiás reakció lesz. Akár a meleg miatt is, vagyis izzadás+ vmi parfüm, tusfürdő maradék.

Nekem dokinéni antihisztamint írt fel, iszom a kálciumot, kenem egy krémmel. De az a véleményem, hogy 7 nap orvossággal, egy hét orvosság nélkül :)

Viccet félretéve, én kissé hipochonder vagyok, ezért szaladtam dokihoz. Arra jó h megnyudogjon az ember, és ne rögtön övsömörre meg ilyenekre gondoljon :)

30. kisj
2012. júl. 8. 11:35

jé, nekem is volt ilyen!

elmúlt, pedig nem tettem vele semmit

2012. júl. 8. 11:28
Nem napoztál véletlenül?
28. zebracsikó (válaszként erre: 20. - Wert_uio)
2012. júl. 8. 11:20
rázókeveréket szoktak erre ajánlani, igen.
27. 91d4989ab9 (válaszként erre: 26. - Wert_uio)
2012. júl. 8. 11:10
majd ird meg mit mondott a dokkancs bácsi:D
2012. júl. 8. 10:59

Bea0124: több neve is, biztosan ismered. Ilyen barna üvegben adják, gyógyszertárban kutyulják, fel kell rázni és teljesen fehér. Himlős kiötésekre és szúnyogcsípésekre is szokták kenni. De Bepanthen is van itthon, azzal megpróbálom.


Ficánka5: én is mindenhol ezt olvastam, hogy mivel idegi alapú gyulladás, így kiütések előtt már, kiütések után még fáj. Még a ruha sem "izgatja". Ici picit érzem, mert hát néha bele-beleakad, de még úgy se fáj.


Magyongy: sima ügyelet az nem szakavatott. Eért akarnék első körben már spec dokihoz vinni. Sajna körzeti orvosokkal folyamatosan megjárom, ahogy tb-s orvosokkal is. Nem előítélet, tapasztalat. Szinte akármi bajom volt, mindig magán szakember tudta helyesen megállapítani a bajom és jól kezelni. Arra pedig kedden lesz csak lehetőségem. Addig is próbálom nyugtatni a bőrt, mást nem igen tudok tenni.

25. magyongy (válaszként erre: 2. - Wert_uio)
2012. júl. 8. 10:47

Ez, nem övsömör, szinte tuti!

Addig is próbálkozz a Fenisztillel, amennyiben viszket. Vagy a Neogranormonnal. (lehet nem írtam le helyen a gyógyszerek nevét)

Ahogy jött, el is fog múlni, de ha elmennél orvoshoz, az lenne a legjobb.

Tudom, nem nyugtattalak meg, de én a helyedben nem vennék róla tudomást, holnap pedig már hétfő!

Persze, van ügyelet is, de azt inkább hanyagold ebben a nagy melegben!:-(

2012. júl. 8. 10:43

Hát én nem tenném rá a nagyesküt, mert baráti ismerősi környezetemben 2 övsömörös beteg is volt és mindkettő nagyon szenvedett, ami el is képzelhető, mert az ÖS t.képpen ideggyulladás. Még a ruha érintése sem volt elviselhető. Az egyiknek még nem is volt kiütése, már a fájdalmak alapján azt diagnosztizálták. És a kiütések már régen elmúltak, amikor még erős fájdalmai voltak. És nem hisztiről volt szó!!!

Megnéztem a képet és valóban arra utal, de inkább kívánjad megúszni azt, mint valóban attól szenvedni. Én hideggel kezelném, de semmi esetre sem úgy, hogy közvetlenül a bőrrel érintkezzen.

Jobbulást kívánok Neked!!!

2012. júl. 8. 10:41

Ezt a folyadékot nem ismerem.

De pl. bephanten plus is jó.

Én tuti bekenném valami bőr nyugtató krémmel.

Házi orvos is mondana rá valamit.Holnap menj el szerintem.

22. wert_uio (válaszként erre: 21. - 91d4989ab9)
2012. júl. 8. 10:34
Éppen az a furcsa, hogy előtte se fájt, most se fáj egyáltalán semennyire, de tényleg semennyire. És viszketni se viszket, tehát egyáltalán nem érzem, nem zavar. :S
21. 91d4989ab9 (válaszként erre: 20. - Wert_uio)
2012. júl. 8. 10:30

tuti hogy övsömi akkor is ha nem fáj nagyon:D


van akinek nem fáj annyira, főleg az elején doki fog rá majd irni valami gyógyszert ha elmész és akkor nem lesz durvább

20. wert_uio (válaszként erre: 18. - Bea0124)
2012. júl. 8. 10:26

Sima hintőport ma reggel szórtam rá, de kimondottan rosszul esett, és 2 óra múlva le is mostam. Azóta megint jó.

Mentolos hintőport keresgéltem, de az elve nem olyan, mint a "cinkrázóként" ismert folyadéké? Érdemes azzal bekenni?

19. wert_uio (válaszként erre: 16. - B7f7648620)
2012. júl. 8. 10:23

Semmi szokatlant nem csináltam az elmúlt napokban. Nem igen dolgoztam vagy mozogtam piszkosabb "környezetben".

Bár pénteken kicsit kiálltam az esőre, és valami feketával lett tele a karom. Lemostam, de nem tudom, hogy mi eshetett az égből. Már ez is megfordult a fejemben, hogy nem-e ennek köze van az utána (szombaton) előjövő kiütéseknek. Bár ott , ahol a kiütések vannak, eső és az a fekete valami nem ért.

18. Bea0124 (válaszként erre: 7. - 91d4989ab9)
2012. júl. 8. 10:21

Az övsömör lehet olyan fájdalmas hogy alig bír az ember mozogni.

Az övsömör viszket és bárhol elő jöhet anyum férjének a mellkasa a dereka is teli volt.


Én addig míg nem tudod mi a mentolos hintőport ajánlanám az fertőtlenít is.patikába kapható hirtelen nem tudom a nevét de ha kell megnézem és megírom.

17. zebracsikó (válaszként erre: 14. - Wert_uio)
2012. júl. 8. 10:15

nem biztos, hogy övsömör

nem tudom, mivel lehetne az orvosig kezelni

16. b7f7648620 (válaszként erre: 14. - Wert_uio)
2012. júl. 8. 10:15
szerintem nem herpesz. Nekem a fenekemen nézett így kia bőr jó nagy területen egy cseresznyeszedéses poros izzadt, dörzsölős gatyás bicilkizés után. Sőt még sokkal csúnyábban. Bepanthen krém enyhíti és idővel el is mulasztja.
15. zebracsikó (válaszként erre: 14. - Wert_uio)
2012. júl. 8. 10:12

ha övsömör, akkor herpes zoster vírus.

Ezt nem elkapod, hanem eleve Benned van és egyszercsak aktiválódik.

14. wert_uio (válaszként erre: 12. - Zebracsikó)
2012. júl. 8. 10:10

Köszi!

De ha ez herpeszvírus, akkor valakitől el kellett volna kapnom vagy már egy ideje bennem van. A herpeszvírus nem akkor aktivizálódik, mikor gyengül az immunredszer, stresszesebb az élete az embernek, vagy komolyabb betegség legyengítette? Sok helyen ezeket olvastam, mármint előzménynek, de nálam ilyen se volt.


Keddig érdemes valamivel kenni vagy bármit bevetni, hogy ne súlyosbodjon?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook