Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Milyen kiütések lehetnek ezek rajtam? fórum

Milyen kiütések lehetnek ezek rajtam? (tudásbázis kérdés)


1 2
33. UglyFrog (válaszként erre: 32. - Globus)
2020. szept. 24. 18:54

Nem, mogyorót nem.

Igazság szerint semmi olyat nem ettem, amit az ezt megelőző napokban ne ettem volna.

32. globus (válaszként erre: 19. - UglyFrog)
2020. szept. 23. 22:37
Nem ettél mogyorót?
31. vivo44 (válaszként erre: 30. - UglyFrog)
2020. szept. 23. 17:00

Nincsen itt vita.

Kérdeztem-válaszoltál.

Elég is volt.

A semmin megy a nyafi:D

Minden jót a továbbiakban, jó egészséget!

30. UglyFrog (válaszként erre: 29. - Vivo44)
2020. szept. 23. 16:50

Nem, nem haragszom.

Nem az a bajom, hogy a "kiütés elmúltával nem ugrált körül számtalan orvos", hanem az bántja a csőrömet, hogy amikor még megvoltak a kiütések, akkor be sem jutottam orvoshoz.

Nagyon ritkán járok orvoshoz, csak amikor már tényleg muszáj, és az itt leírtak miatt döntöttem úgy, hogy akkor megnézetem, nehogy nagyobb baj legyen, ahogy írták is itt páran.

Az, hogy nem lett baj, egy dolog, az egy másik dolog, hogy lehetett volna-e baj, az meg csak a ráadás, hogy első nekifutásra el sem jutottam addig, hogy egy orvos lásson.


De látom, nagyon nem érted, vagy nem akarok érteni, hogy mit írok, én pedig felesleges, "kierőszakolt" vitában nem vagyok hajlandó részt venni.

29. vivo44 (válaszként erre: 27. - UglyFrog)
2020. szept. 23. 16:10

Meg haragudhatsz!

Most a kiütések elmúltával az a legnagyobb baj, hogy nem ugrált körül számtalan orvos? Vagy hogy nem kezeltek életveszélyes helyzetként egy elmúlt kiütést?

Szeretném megérteni, hogy mi a baj.

Mert leírásod alapján triage-oltak, s megállapították, hogy nem olyan komoly a baj, mint aki levegőért kapkod.

Értem én, hogy ez számodra nem tetszik, de ez van.

Legközelebb már tudni fogod.

2020. szept. 23. 16:06
Ez nagyon zavaros
27. UglyFrog (válaszként erre: 26. - Bless the child)
2020. szept. 23. 15:56
"Az orvos ez alapján (hogy másnapra teljesen elmúlt), valamint a képeket látva annyit mondott, hogy minden bizonnyal csalánkiütés.
26. Bless the child (válaszként erre: 25. - UglyFrog)
2020. szept. 23. 15:41
De valaki csak megállapította, hogy ezek csak kiütések
2020. szept. 23. 15:37

Nem, hogy nem néztek meg az sbo-n, be sem jutottam, mondván "ezek csak kiütések, keressem fel a háziorvosom".


Nem, nem a rendelőben lévő orvos tehet arról, hogy nem jutok be, hanem az egészségügyi rendszer tehet arról, hogy olyan, amilyen.

És igen, összeteszem a kezem, hogy nem lépett fel semmi komolyabb, bár, a jelek szerint egyébként is mindegy, mert az sbo ilyen apróságokkal nem foglalkozik.

24. Bless the child (válaszként erre: 22. - UglyFrog)
2020. szept. 23. 15:35
Elmentél az sbo-ra és nem néztek meg?
23. vivo44
2020. szept. 23. 15:20

S a rendelőben tartózkodó orvos tehet róla, hogy te hová jutsz be és hová nem?

Inkább tedd össze a kezed, hogy nem lépett fel egy sokk és elmúltak a kiütések!

Legközebb tanulva az esetből nyugodtan kérj tanácsot, de úgy is az orvos lesz a legokosabb, aki tanácsot tud adni.

A Hoxa orvos úgy sem rendel késő este már....(pihen)

2020. szept. 23. 15:12

Azért említettem a magyar egészségügyet, mert amikor még megvoltak a kiütések, akkor nem, hogy orvos nem látott, a rendelőbe nem jutottam be.

A tegnap este után pedig sajnos ezt nem tudom "semminek" venni, mert nyilván oka volt annak, hogy kialakult.

De ismét köszönöm az értékes gondolatot.

21. Lávli* (válaszként erre: 19. - UglyFrog)
2020. szept. 23. 14:58

Akkor örülj, hogy már nyoma sincs, és ne háborogj a semmin 😄

🤓

20. Bless the child (válaszként erre: 19. - UglyFrog)
2020. szept. 23. 14:49
Miért a jó magyar eü-t okolod? Mit vártál egy csalánkiütéstől?
2020. szept. 23. 14:45

Igen, elfáradtam orvoshoz, amint lehetőségem volt rá, csak gondoltam, előtte felteszem itt a kérdést (ha már valaki ezt az oldalt javasolta), hátha van valakinek valami tippje.

Szóval, az értelmes hozzászólásokat köszönöm, ami meg annyira nem volt értelmes, hát, azt is, kinek nem inge...


Nos, a lényeg, a jó magyar egészségügynek hála, mire elértem orvoshoz, már nyoma nem volt a tegnapi kiütéseknek. Az orvos ez alapján, valamint a képeket látva annyit mondott, hogy minden bizonnyal csalánkiütés.

18. ba7da9cfc0 (válaszként erre: 10. - UglyFrog)
2020. szept. 23. 09:21

Étel allergia ki is alakulhat az életed folyamán. Mondjuk eddig bírtad a tejet, de egyszer csak már nem tudod tünetek nélkül meginni. Vagy egyszerűen túl sokat ettél az adott ételből.

Nekem egyszer karácsonykor lett ilyen a lában, hasam. Túl sok fehérjedús, tojásos ételt ettem napokig és ilyen lettem. Azóta se volt ilyen reakcióm egyikre sem.

17. hajnallányka (válaszként erre: 13. - Bnedora)
2020. szept. 23. 08:15
Én csak azt írtam ami az első reakcióm volt.Remélem elmegy orvoshoz és megírja mi ez.
16. Lávli* (válaszként erre: 10. - UglyFrog)
2020. szept. 23. 07:59

Remélem, ma már elfáradsz orvoshoz és nem itt akarod diagnosztizáltatni és gyógyíttatni magad!

Olyan rémálmaim voltak a képeid miatt, hogy jól elcseszte a reggelemet, köszi!

Gyógyulj meg!

Pussz!

2020. szept. 23. 07:28
Csalánkiütés, valamire allergiás vagy. Étel, mosószer.
14. andi6020 (válaszként erre: 12. - Hajnallányka)
2020. szept. 23. 07:23
Biztos nem csípés.
13. bnedora (válaszként erre: 12. - Hajnallányka)
2020. szept. 23. 06:20
Ilyen nagy kiterjedésben nem lehet csípés, szerintem.
12. hajnallányka (válaszként erre: 10. - UglyFrog)
2020. szept. 23. 06:16
Nekem elsőre csípésnek tűnt,a képek alapján.Mielőbb keress fel egy orvost.Lehet allergia is.
2020. szept. 23. 01:19
Csalánkiütésre gondolok, keress rá a neten. Fordulj mielőbb orvoshoz. Jobbulást!
2020. szept. 22. 23:59

Van, ahol mintha múlna, vagy legalábbis annyira nem "látványos", de jön elő máshol is.

Visszagondolva, nem ettem, vagy ittam olyat az elmúlt napban, amit korábban ne fogyasztottam volna, és új tisztítószer sincs.

Gyógyszert nagyon ritkán szedek, bár tegnap pont vettem be fájdalomcsillapítót. De az első kiütések csuklón már jóval ez előtt megjelentek.

9. andi6020 (válaszként erre: 1. - UglyFrog)
2020. szept. 22. 23:23
Egyszer volt nekem ugyanilyen. A semmiből lett és sosem jött vissza. Suprastint kaptam rá.
8. Érdekes73 (válaszként erre: 1. - UglyFrog)
2020. szept. 22. 22:58
Elég látványos. Ha szerencséd van pók vagy más bogár vagy vegyszer/mosószer/tisztitószer/tisztálkodószer/ fém/bármi allergia nem vmilyen autoimmun bőrtünet.
7. Oneday (válaszként erre: 1. - UglyFrog)
2020. szept. 22. 22:46

Én csalánkiütéses vagyok sokszor, a jó ég tudja mitől, egyszer csak elkezd viszketni, persze megvakarom és akkor szép pöttyök vagy kiemelkedő "hurkák" jelennek meg. Ezek viszont, mikor már nem vakarom, x perc után elmúlnak.

Szerintem is keress fel minél előbb egy orvost, pláne, ha nem szokott ilyen lenni és nem is múlik.

6. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - UglyFrog)
2020. szept. 22. 22:44
Nem szedsz új gyógyszert, nem eszel, ettől valami, olyat, amit még sosem. Csúnya allergiának tűnik. De majd orvos megmondja. Minél előbb keress fel orvost, nehogy a torkod is ödémásodjon.
5. vivo44 (válaszként erre: 4. - UglyFrog)
2020. szept. 22. 22:18

Én a magam részéről nem vagyok orvos, nincsenn orvosi végzettségem és képen is más, mint élőben, ezért azt javaslom, hogy keress fel azonnal orvost.

Lehet egy allergiás reakciótól kezdve számtalan más dolog is, melyet laborvizsgálattal, vagy akár egy nagyon jó orvos szemrevételezéssel meg tud mondani.

2020. szept. 22. 22:16

Nem hangzik jól.


Pár napja kezdődött, pár darab viszkető ponttal, csuklón.

Az,hogy ennyi helyen van, és már nem csak pont, ma tűnt fel.


Olyasmi, mint valami csípés, meg van kicsit dagadva, némelyik kicsit, némelyik erősebben viszket, de van, amelyik egyáltalán nem.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook