Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Vörös hajból lehet barnát csinálni? fórum

Vörös hajból lehet barnát csinálni? (beszélgetős fórum)


25. edadf283be (válaszként erre: 24. - Hellcat)
2011. szept. 16. 15:21

Szia.

Probáltad már a száraz sampont????

Igaz nincsen frissen mosott illata a hajadnak,de legalább a zsir egy részét magába szivja és a szagokat is eltünteti valamelyest....

probáld ki ennyit megér,és a hajad sem szenvedi meg az állando mosást,csak egy baj van vele,max.kétszer csinálhatodmeg egy héten belül,mert huhhhh nagyon zsuvás lesz a fejed,föleg lángos sütőként.....

vannak sprayk amik elnyomják a szagokat egy időre,de nem ajánlom,mert jobban magukba szivják a szir szagát és mosás után sem lesz friss illatu a hajad...

remélem tudtam segiteni...szia

2011. szept. 12. 20:13
áááh nem bírom ki ha nem moshatom meg:S gyűlölöm ha nem tiszta a hajam:S:S
23. 02dd40895d (válaszként erre: 22. - Hellcat)
2011. szept. 12. 16:10

Azért a helyedben körülnéznék és más megoldást keresnék a problémádra. Konzultálnék fodrásszal, hajgyógyásszal, esetleg bőrgyógyásszal vagy kozmetikussal. Biztosan van valami más megoldás is az étolaj (lángos sütő) szagának semlegesítésére.

Léteznek olyan anyagok (spray formájában, amik pl. a textíliák szagát is semlegesítik) esetleg házi praktika is segíthet (pl. ecetes-vizes öblítés csupán a teljes samponos mosás helyett)

2011. szept. 12. 14:45
Nekem muszaj naponta vagy ketnaponta hajat mosnom mivel langossutoben dolgozom es olyan szinten budos a hajam hogy ugy emberek koze se merek menni...igy tehat inkabb megmosom mint hogy budos legyek.Amugy mar banom a hajfestes de nem tudok mit tenni.Max annyit tudnek hogy nem szaritom es nem vasalom de akkor eszmeletlen boszme a fejem...
2011. szept. 12. 13:47

Miután a hajfestésről már - szinte - minden gyakorlati tudnivaló elhangzott, egy-két apró dolgot javasolnék csupán.

Ezeket se tanácsként!!!

Aki szeretné sokáig szépnek látni a haját az annyit fogad meg belőle, amennyit jónak lát.

1.) Bár divatosak a különböző (sokszor élénk) hajszínek, csupán a divat kedvéért kár a gőzért! A hajfestés drága, macerás és még rongálja is a hajat! (Hiszen minden vegyszer ezt teszi)

Nem beszélve arról, hogy egy, az eredeti hajszíntől elütő színezés feltűnő és sokszor természetellenes hatást kelt. (Mindenki látott már "erősen pigmentált bőrű" nőket szalmasárgára kiszőkítve)

2.) Egyetlen esetben tartom elfogadhatónak, sőt kívánatosnak a színezést, csak akkor, ha az az őszülés jeleit hivatott eltüntetni. Akkor viszont minél hamarabb javasolt elkezdeni az ősz hajszálak "fedését" Ez kezdetben lehet különböző reflex-samponokkal, vagy hajszín regeneráló krémmel. (Nőknek és férfiaknak is kapható Poly-Ren....e)

3.) Naponta-kétnaponta való hajmosás túl sűrű! Ilyen gyakori hajmosás csupán akkor indokolt, ha a haj tényleg szennyezett! A zsírosodásnak nem tesz jót a naponta történő samponos hajmosás! Sőt fokozott működésre serkenti a fejbőr faggyúmirigyeit, ezáltal a haj valóban "szinte a mosást követően" zsírosnak hat.

4.) Haj mosására, ápolására válasszatok lehetőleg természetes anyagokat! (A felsorolástól itt most eltekintek, hiszen biztosan mindenki hallott már ezekről)

2011. szept. 7. 06:56
Mint mar leirtam,hasznalok hajvegapolot,es mindenfele pakolast,a hajvasalom pedig ionizalos,es az egyik legjobb fajta.Koktelozva ketszer volt,amikor a feketet szedte le a fodrasz.Nem lett rosszabb minosegu a hajam.Amugy szokitett haj utani festesnel mindig jobban fakul,ledobja a festeket,mindegy milyen szinrol van szo.Mivel naponta mosom,igy nalam eleg gyorsan fakul.
2011. szept. 6. 22:07

Egyszerű fizika:mi történik a vízzel ha elkezded felforrósítani?És akkor gondold végig azt amikor a víz körülveszi a hajat,és átjárja,akkor forrósodik fel.szétroncsolja a hajszálszerekezetet.Ha óvni akarod a hajad,vegyél hajvégápoló olajat,és hajvasalás elött és után is alkalmazd.

Koktél több féle van,pl amiben nincs oxydációs szer,és ez nem tudja a hajat úgy szétszedni,viszont cserébe csak a festék által bejutattot mesterséges pigmenteket ki tudja szedni.Ha túlsok is a vörös pigment,tompítani lehet,mindent meg lehet oldani....

2011. szept. 6. 15:16

Én a koktélozást nem ajánlanám,ha egy icikepicike eredeti vöröspigment is van a hajadban,átlagban a középbarna hajú embereknél,mint én magam is gyakrabban előfordul vöröspigment,és ha lekoktélozza vagy lekoktéloztatja a haját akkor a vörös mégjobban előjön na akkor fodrász legyen a talpán aki azt eltünteti,amugy meg akármilyen ésakárkimondja a koktélozásugyan olyan károsmint a szőkítéscsak a sampon az ami kicsikét is enyhíti a szőkítő hatását.

én nem csinánám koktéllal,maradnék a középbarnánál és inkább befesteném 2-3 hétmulva ujra,

de olvaom,hogy vasalod is a hajad,na ez az amit nem tennékjó 1 honapig a barnára festés után,mert a vörös hajszined is azért fakult ki jobban és lett nagyon csunya mert a vasaloteljesen kiszárítottamár,és igy nem vörösfogátütni,hanem az elégett kiszáradt hajvégek aminek csak az ollósegít a baján.......ha mindenképpen vasalni szeretnéd akkor ugy tedd,hogy nem teljesen szárazon kezded a vasalást hanem ici picit nedvesen vagy ha jobban hangzik nyirkosan,mint amikor a köd megáztat egy kicsikét,és akkor nem a hajad eredeti terméyzetes víztartalmát fogja kiszárítani hanem a benne maradt vizet és kevésbéfogja tönkre tenni....de ha hosszutávra gondolsz a hajvasalásban érdemes ionizácios vagy gőzős hajvasalóba befektetni.

remélem tudtam segitegni

2011. szept. 5. 14:12
Nos befestettem:D gesztenye barnat vettem,ez egy kicsit sotetebb mint az eredeti,de gondoltam jo lesz.Befogta mindenhol,nem ut at a voros,viszont majdnem fekete lett:D a fenye szep barna,de am elegge sotet.Bar mivel minden nap mosnom kell a melo miatt,igy gondolom ez majd fakul.Legalabb is remelem.Szebb mint volt,legalabb nem fako szine van.Meg vettem hajpakolast serult es toredezett hajra,meg hajspray-t amit hajszaritas es hajvasalas elott kell rafujni,es ovja a hotol meg elvileg nem fog szallni a hajam.Jobb is a tapintasa mint volt,de azert latszik hogy rendesen meg van gyepalva:S mar banom hogy annak idejen elkezdtem festeni meg vasalni...ha visszamehetnek tuti nem tennem:D
2011. szept. 5. 08:40
Persze egy koktélozástól tudom,hogy nem lesz baja,de nekem már 2x volt rövid időn belül,ráadásul a hajvasalástól nagyon! törik,és emiatt 1 éve kb. nem is látni hogy nő:|ezért nem vállalnám be mégegyszer
2011. szept. 5. 00:37

Nekem kb,4-es színmélységű hajam van,azaz közép-sötét barna,minden 3. héten leszőkítjük a hajam,és befestjük.Olyan termékekkel dolgzom,ami itthon még nem igazán elterjedt,viszont nagyon jó.

Nem biztos,hogy meg tudlak győzni,párom is meg én is fodrászok vagyunk,elég szkeptikusan álltunk a dologhoz,de bevált:)Nem lesz egy koktélozástól baja a hajadnak,ha fodrász csinálja minőségi anyaggal.

2011. szept. 5. 00:34
az a baj hogy mar 2x volt koktelozva amikor a feketet leszedte a fodrasz...igy azt mar semmikepp sem vallalnam be...raadasul sokat vasalom es az is megviseli sajna...
2011. szept. 5. 00:30

Hello!

Vehetsz sötétebb barnát,de a vörös ugyanúgy át fog ütni,mivel ebben a színben van a legtöbb pigment.

Le kéne koktélozni,hogy a vörös pigmentek,kijöjjenek a hajadból,és utána festeni..érdemesebb fodrászt felkeresni ezzel,mert a végén a hajad bánja.

2011. szept. 4. 22:06
Nekem sikerült.Hagytam kopni a vöröset,majd befestettem sötétbarnára.Azon valamennyire átütött,de 2-3-4 festés után teljesen barna lett.
2011. szept. 4. 21:18
hu köszönöm szépen:) rendben akkor veszek a fodrászkellékesben barnát,szerintem akkor közép barna lesz,mert nekem világos barna a hajam eredetileg,de majd meglesem a palettán is:) amúgy gliss cur pakolást használok,meg veszek holnap ilyen sprayt is ami a hajvasaláshoz kell,hogy védje a hajam.Hát remélem nem lesz ocsmány,de szivatni meg nem akarom már mert így is törik:S mondjuk jobban örülnék ha nem ütne át kicsit sem,de ha emberi fejem lesz az is megteszi:D mégegyszer köszönöm szépen:)
10. edadf283be (válaszként erre: 1. - Hellcat)
2011. szept. 4. 21:12

Szia.

én azt tanácsolom,hogy a kiválsztott barna szinednél egy árnyalattal sötétebbet válassz és azzal kend be a hajad,tehát,ha világos barnát választasz akkor közép barnát használj,és mindenképpen 6% oxigentával,tubusos festéket használj mint a fodrászok és ne boltit,mert azok nem fedik el szépen,1 :1 a keverési arány,magyarán mondva 50 gr festékhez 50 gr oxigenta kell,ha rövid hajad van elég egy tubus és ahhoz megfelelö mennyiségű oxigenta,ha közép hosszu sürü akkor 2-3tubus kell hozzá megfelelö mennyiségü oxigenta,előfordulhat,hogy a vörös árnyalat átüt,de ezzel ne törödj,ez normális nem tudom mennyire csunya vörös mennyire kopottle,de legfeljebb kicsit mahagonis árnyalatot kapsz,szépen befogja fogni,csak ügyesen,,,,azzal nem lesz gond,ha kegyetlen ronda akkor is elfedi de mindenképpen eggyel sötétebb szint válasz,legyen mit ledobnia a hajadnak a kifakult szinről,mert ugye mosásokkal fakul a haj és egy fako hajon gyorsabban látni ezt azért kell a sötétebb,de semmiképpen se fekete,vagy sötét barna,mert szinte az is fekete.....utána mindenképpen valami extra jó hajápolot keress magadnak,GLISS CUR-nak van egy tubusos balszamja nem kell kiöbliteni,de a sprays-összerázos szart sem ér azzal ne kisérletezz..

sok sikert kiván egy fodrász

2011. szept. 4. 21:08
hát ezaz...az se lesz szebb látvány mint most:S
2011. szept. 4. 21:08
hát én meg feketéből lettem vörös,de a munkám miatt kb minden nap mosnom kell és így írtó hamar kopik:S meg nem akarom már nagyon roncsolni a festéssel,és nagyon remélem befogja a barna de most kicsit félek:S
7. 051809cc90 (válaszként erre: 1. - Hellcat)
2011. szept. 4. 21:07
A tövénél barna lesz amugy.
2011. szept. 4. 21:06
Szivatással sikerült nekem csak.És csúnya lett.A vörös mindig átütött a barnán.Lenövesztés ami segitett.A vörös is egy makacs szin volt nekem.Nem tudtam tőle megszabadulni.CSak fekete festékkel.Most is fekete vagyok.:-)))
2011. szept. 4. 21:05
jajam én is arra gondoltam,mivel világosabbra hiába festeném,nem lenne jó:S
4. gyongyi0313 (válaszként erre: 1. - Hellcat)
2011. szept. 4. 21:04
Szerintem egy sötétbarna árnyalattal próbálkozhatsz.
2011. szept. 4. 21:04
hat remelem:) nem akarom festeni sem mar,igy gondoltam befestem barnara,mint az eredeti,mondjuk 2-3x amig rendesen befogja és hagyom nőni
2. Eva.1975 (válaszként erre: 1. - Hellcat)
2011. szept. 4. 21:03
elsőre nem fogja be rendesen, de második-harmadik alkalomra jobb lesz:)
2011. szept. 4. 21:01
Most jelenleg vörös a hajam,de nagyon ki van kopva es szeretném barnára festeni.Vajon befogja a hajam,vagy rondább lesz mint most?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook