Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Vonz a jogsi, de tartok is tőle fórum

Vonz a jogsi, de tartok is tőle (beszélgetős fórum)

1 2 3
33. puritan (válaszként erre: 27. - 2f3a6edd55)
2010. szept. 8. 09:29
aham, meg aki ideges, az sose vizsgázzon, ne randizzon és még sorolhatnám...elég hülye tanácsaid vannak
32. 6c5f346e46 (válaszként erre: 3. - T.Ili)
2010. szept. 8. 09:24

szerintem is,ha te fogsz vezetni,elmúlik..

én csak azt szoktam mondani,hogy aki fél vezetni,az ne vezessen..de szerintem mindenkinek vannak aggodalmai,nekem is voltak..én azon rágtam magam,hogy milesz,ha nem tudok időben meg állni,és ráfutok az elöttem állóra,de természetesen már nem aggódom miatta,5 éve baleset mentesen vezetek,bár nem sok az 5 év tudom,de a párom,akiszerint egy nő ne vezessen,bár már számtalanszor kellett mennem érte ide oda...:),ő már okozott balesetet...de szerinte a női vezetők bénák..ez egy örök vita téma marad...

ha szeretnél vezetni,vezess,tedd le a jogsit,és ha csak megszokásból kapkodod a b vitamint,akkor arról meg le lehet szokni..:)

baleset pedig akár utasként is bár mikor érhet sajna....

2010. szept. 8. 09:18

Sziasztok! Bocsi, hogy én is beleszólok, de kb. 1 mill. km. van már a ....lábamban, és voltam már oktató is. Igaz régebben. Az, hogy ki hogy vezet az nem csak a pedálok kezeléséből áll, hanem sokkal többet számít, hogy ki mennyire tud egyszerre többfelé is figyelni. És persze gondolkodni is kell a forgalomban! Ahogy észrevettem, ha egy nő vezet az vagy nagyon jól csinálja, de kétségtelenül van, aki nem. De ez igaz a férfiakra is, bár ott van egy kategória, amit talán "márka sznobizmusnak" is lehetne nevezni.

Szóval nem kell félni a vezetéstől, hanem gyakorolni kell. Először csak kisebb forgalmú helyeken, azután mikor már jobban megy, akkor a forgalmasabb utakon. Közben figyeljük a többi résztvevőt is és tanuljunk abból, ha látjuk az ő hibájukat is ! Pl:. miért fékezett a másik autó csikorogva? Hogy lehetett volna elkerülni az ilyen helyzetet?

Sok sikert mindenkinek !

30. Babinda (válaszként erre: 26. - 2f3a6edd55)
2010. szept. 8. 09:17
Miért is??
29. 2f3a6edd55 (válaszként erre: 24. - Cicmic87)
2010. szept. 8. 09:17
Csak úgy rakd le a jogsit, ha rögtön saját kocsira tudsz ülni. Különben felejtsd el.
28. erikpipi (válaszként erre: 1. - 546185aeac)
2010. szept. 8. 09:15

Igaz, hogy a vezetés nem játék, nagyon komoly, és felelősséggel járó tevékenység. Hisz egy rossz döntés mások és a te életedbe kerülhet.

De: Nyugodtan jelentkezz egy tanfolyamra, első körben csak a KRESZ-t tanulod, és belejössz, semmitől ne félj, mindenkinek sikerül előbb vagy utóbb:).

Viszont amit írtál az függőség (b6 vitamin), azt hagyd abba.

27. 2f3a6edd55 (válaszként erre: 17. - 5e76004fb5)
2010. szept. 8. 09:15

Aki fél az ne üljön volán mögé.


Mikor letettem a jogsit sosem féltem.A sebességgel sem volt sosem gondom.

26. 2f3a6edd55 (válaszként erre: 12. - Babinda)
2010. szept. 8. 09:14

Légyszi közöld, hogy merre jársz mert azokat az utakat bizti kihagynám.


Életveszély igy gondolkodnod, és igy volánmögé ülnödl.

25. 6b006fc769 (válaszként erre: 1. - 546185aeac)
2010. szept. 8. 09:13
Normális! Vágj bele nyugodtan, szerintem így, hogy vannak aggodalmaid óvatos és megfontolt vezető leszel, nem egy őrült, aki azt hiszi két hét után, hogy jobban vezet mindenkinél!
2010. szept. 8. 09:12

Sziasztok!

Én is eléggé félek a jogsi megszerzésétől!!! De már nagyon érzem,hogy kellene,mert sokszor van,hogy én mennék ide-oda a párom pedig nem akar,mert fátadt,ezt is megértem csak rossz.

Egyszer-kétszer próbáltam vezetni,de nem igazán ment,már akkor megijedtem amikor a motor felpörgött.... Sorolhatnám,hgy mennyi mindentől és mennyit bénáztam!!!

De elhatároztam amint lesz rá lehetőségem anyagiakra gondolok,akkor belevágok. Aztán kiderül,hogy le tudom e küzdeni a félelmeimet!

Én úgy hallottam sok mindenkitől,hgy ha már vki megszerzi a jogsit akkor nem jó mással menni,mert mindig beleszól mindenbe és az embernek magának kell megtanulni,mert sajnos nem lesz ott mindig valaki.

További szép napot mindenkinek!

2010. szept. 8. 09:06

Én az elején mindig arra gondoltam, hogy nálam sokkal hülyébb emberek is tudnak vezetni, akkor nekem miért ne menne?

Azóta is azt vallom, hogy az autó csak egy gép, azt csinálja, amit te mondasz neki! Szóval én vagyok az úr, akármi is lgyen. Egyáltalán nem félek, hszen ez csak egy gépezet.

2010. szept. 8. 08:41

Nekem sincs jogsim, pedig de sokszor szükség lenne rá. Annak idején fiatal koromban sosem volt rá pénzem, most pedig már félek, hogy késő lenne.

Attól tartok, hogy már nem olyanok a reflexeim, nem lenne olyan sima ügy, mint esetleg fiatalon. Nem vagyok öreg még, de lehet hogy ehhez igen.

Aki fiatalon megszerzi, annak már 40 éves korára lesz annyi rutinja, ami átsegíti a szituációkon.

Mondjuk én azt szoktam mondani, hogy nekem sofőröm van, aki a férjem. Csak sokszor ahányan vagyunk, annyifelé kell mennünk. Ilyenkor jó lenne, ha önállóbb lennék ezen a téren, s nem mindig a férjemre utalva kellene utaznom.

21. Babinda (válaszként erre: 18. - 546185aeac)
2010. szept. 8. 08:41
Igen,mert berögződhetnek hibás dolgok,de én akkor is azt vallom,hogy ártani nem árt.Én is 15 éves koromtól vezettem,és 18 évesen lett jogsim,de az oktatóm megdicsért,hogy milyen jól kezelem a pedálokat,látszik hogy benzines autót vezettem előtte.(dizelen tanultam)
2010. szept. 8. 08:38
Én is tanultam vezetni, és ugyanezektől félek, mint te. Nagyon szétszórt vagyok, és tudom, hogy vezetés közben egy véletlen figyelmetlenség is végzetes lehet. Viszont egyszer éles helyzetben villámgyorsan reagáltam, ösztönből, úgy kerültem el egy balesetet. Mondjuk vezetni azóta sem vezettem (nem is volt rá lehetőségem), de ha nagyon szeretnéd, szerintem kezdd el, és közben talán kiderül, alkalmas vagy-e rá.
19. 546185aeac (válaszként erre: 17. - 5e76004fb5)
2010. szept. 8. 08:38
talán mert előre nézek és nem oldalra ? én erre tippelek
18. 546185aeac (válaszként erre: 14. - Babinda)
2010. szept. 8. 08:38
nekem azt mondták, ha kimész a prérire gyakorolni egy közeli hozzátartozóddal, akkor az többet árt, mint használ. azt viszont már tudom, hogy SIKKesen kell indulni. Nagyon régen vezettem, de akkor még apu előtt ültem. tehát a pedálokat már én kezeltem, de ha béna voltam, ő kormányozta helyes irányba az autót, ja és ő kezelte a sebváltót
2010. szept. 8. 08:32
ezeket a félelmeket a rutinnall le lehet küzdeni. a hányinger pedig nagyon érdekesen nem jelentkezik, ha te veztsz.
16. Babinda (válaszként erre: 13. - Puritan)
2010. szept. 8. 08:28
Ja-ja,sokszor már rég "fékezek",mert mindenki másképpen vezet,vesz észre dolgokat,mint te.Elmúlik ha te vezetsz.
15. Dávid herceg (válaszként erre: 9. - 546185aeac)
2010. szept. 8. 08:27
Nálunk már volt olyan, párom észre se vette hogy valaki jön szemből és lassítani kéne ha nem akarunk csattanni. Akkor én szóltam neki. Rossz amikor látom a hosszú utakon, mennyire fáradt és nem tudom átvenni tőle a volánt... Akkor a legrosszabb.
14. Babinda (válaszként erre: 11. - Dávid herceg)
2010. szept. 8. 08:27
Pedig jó ötlet,gyakorolgatni,hogy legalább az alap dolgok menjenek.Pl:nem fulladsz le induláskor,megy a váltás stb
13. puritan (válaszként erre: 9. - 546185aeac)
2010. szept. 8. 08:26
az anyósülésről egészen másnak tűnnek a dolgok, mint mikor te vezetsz és ura vagy a helyzetnek...lehet rutint szerezni és le lehet küzdeni az ilyen félelmeket, mondom ezt úgy, hogy sokáig szívdobogást kaptam, ha vezetnem kellett...azóta teherautót is vezettem
12. Babinda (válaszként erre: 9. - 546185aeac)
2010. szept. 8. 08:25
Én azt szoktam mondani,ilyen szitukba,hogy van fék a másik autón,majd megáll:)
11. Dávid herceg (válaszként erre: 10. - Babinda)
2010. szept. 8. 08:25
Nem úgy terveztem. :) Ez nem gokart amit egyedül is elvezetget az ember. :) Mostanában egyre többet kérdezem páromat dolgokról hogy mit, hogyan és miért. Már megígérte hogy elmegyünk majd vezetni,de soha nem lett belőle semmi... :(
10. Babinda (válaszként erre: 8. - Dávid herceg)
2010. szept. 8. 08:24
Sutyiban én is vezettem,és sokat segített mikor már vezettem az oktatómmal.Nem kellett plusz órákat venni,és elsőre átmentem.Csak ne egyedül vezess:)
2010. szept. 8. 08:23
Az a furcsa, ha a családdal megyek valahova, még mindig a bal hátsón utazom, mint kölyökként. De ha csak apummal, akkor az anyósülésen, és akkor ugye ugyanúgy látom a dolgokat, mint ő. Amikor látom , h valaki hülyén előz a túloldalról és szemből jön az a sávunkban, akinek nem ott kéne, néha csak apum reflexén múlik, h ne legyen baj
8. Dávid herceg (válaszként erre: 6. - 546185aeac)
2010. szept. 8. 08:20
Szerencse, hogy álmunkból felébredve nem találunk magunkon sebeket. :) Már 2éve gondolkozom ezen, letenni vagy nem letenni. Amikor vidéken vagyunk mindig ott van a kisördög bennem, hogy csak egy kicsit hadd üljek be a volán mögé... :)
2010. szept. 8. 08:19
Ezek a félelmek mind el fognak múlni.Én is átéltem ezt jogsi előtt.3 éve vezetek baleset mentesen,és elmúltak a félelmeim.Nekem az volt a rémálmom,hogy nem tudok majd sebességet váltani:)
6. 546185aeac (válaszként erre: 4. - Dávid herceg)
2010. szept. 8. 08:18
Én is szoktam ilyet álmodni, hogy vezetek.Aztán hogy így végződik, hol úgy. De nagyon tragikusan még sosem végződött. "Max" egy falnak mentem neki, de gond nem lett belőle...
2010. szept. 8. 08:16

Melyik része miatt inkább? Kérdés első, vagy második fele?

Bár ha sosem lesz jogsim, akkor sem esem kétségbe, de néha sok szép álmot tudnék vele megvalósítani, ha lenne :)

2010. szept. 8. 08:16
Szia! Ez elég érdekes kérdés. Bevallom én is le szeretném tenni a jogsit, de mindig motoszkál bennem az is, hogy nem leszek elég határozott a forgalomban. Sokszor álmodok azzal hogy vezetek, de sajna már volt olyan is hogy balesetet okoztam... :S Az ilyen fel szokott kavarni rendesen.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook