Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Voltál-e már gyomortükrözésen a gastroenterológián? fórum

Voltál-e már gyomortükrözésen a gastroenterológián? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6 7
90. szinergia (válaszként erre: 84. - Zarahell)
2009. febr. 25. 00:31

Nekem a Ventolin az csúcs szer. De tényleg. Ha elkezdek fulladni 3-4 percen belül oldja.Utána pedig feltudok köhögni egy csomó slejmet.

Téged melyik kórházban kezeltek?

89. Zarahell (válaszként erre: 85. - 036bf4cfe4)
2009. febr. 25. 00:27

Ne egyél meg semmit. :)

De ha ilyen tájékozott vagy, miért kérdezted úgy, mintha nem tudnád?

88. 036bf4cfe4 (válaszként erre: 87. - Zarahell)
2009. febr. 25. 00:27
Nem savlekötő kell ha folyamatosan sok a sav hanem savtermelés beállítót.
87. Zarahell (válaszként erre: 83. - Szinergia)
2009. febr. 25. 00:24

Azért kérdeztem, mert ha mondod a gasztrodokinak, hogy nagyon nem akarsz tükrözést, meg lehetne vele beszélni, hogy adjon savlekötőt, és 1 hónap múlva visszamész, hogy hatott-e. Nekem így csinálták.

Aztán fenyegettek ilyen 24 órás ph monitorozással is, de nem mentem vissza.

86. 036bf4cfe4 (válaszként erre: 83. - Szinergia)
2009. febr. 25. 00:24
Nagy marhaságot csináltál mert felmaródhatott.
85. 036bf4cfe4 (válaszként erre: 79. - Zarahell)
2009. febr. 25. 00:22
Egyem a szíved meg! Hörghurutom van 25 éve. Refluxom 6 éve. Még véletlenül se keverem a dolgokat. Felmaródás is van a gyomorszáj közelében ami a 6 év alatt nem romlott mert csináltak tavaly májusban biopsziát. 2003-ban meg 2008-ban volt gyomortükrözésem.
84. Zarahell (válaszként erre: 82. - Szinergia)
2009. febr. 25. 00:20

Sok nyavaja??? :) Szerintem ezen a portálon akadnak társaid.. :)

Engem tükröztek, és előtte 2 nappal meg az epémig tolták le a kütyüt. Tehát 2X is megkínoztak..

Ja, nekem nem hatottak az asztmagyógyszerek, de a gyomorgyógyszer se.. A környezetváltozás annál inkább. Szerencsére nekem nincs ilyen fajta allergiám, csak pár gyógyszerre (pl. a ventolintól is rosszul lettem..)

Végülis a tükrözés gyorsan megvan, de nekem ez így elég volt..

2009. febr. 25. 00:14

Nem szedek semmit a gyomromra, csak az allergiára és az asztmára.

Az elmúlt 1 évben struccpolitikát folytattam, és azt mondtam, hogy nem akarok tudni már más betegségről. Amiről nem tudok az nem fáj, mondogattak magamnak. Csak hát fáj...a gyomrom mindennap. S most már minden nap hányingerem is van órákon keresztül.

82. szinergia (válaszként erre: 74. - Zarahell)
2009. febr. 25. 00:10

Szia Zarahell!

S téged már tükröztek vagy csak fognak? Nekem sajnos nem kétséges asz asztmám eredete, 2-3 keresztes allergiám van egy csomó dologra és a légzésfunkciós leletem sem a legtökéletesebb.

Saz asztmára kapott gyógyszereim is hatékonyak. A neten pedig azt olvastam ha reflux okozza az asztmát, akkor az asztmára adott gyógyszerek nem hatásosak. Viszont azt is olvastam, hogy az asztma gyógyszerek okozhatnak refluxot. Jaj úgy elvagyok keseredve. Tisztára bénának érzem magam, hogy ennyi nyavajám van :(

81. Zarahell (válaszként erre: 77. - Szinergia)
2009. febr. 25. 00:08
:S Hát, igen.. És savlekötőt szedsz?
80. Zarahell (válaszként erre: 78. - Szinergia)
2009. febr. 25. 00:07
Ebben a kórházban, ahol én voltam, ott nagyon szeretnek :S
79. Zarahell (válaszként erre: 76. - 036bf4cfe4)
2009. febr. 25. 00:05

Nézz utána ;)

A reflux gyakran okoz asztmaszerű tünetet, sőt, egyesek szívproblémákkal is összekeverhetik.

A gyomorsav fölmarja a nyelőcsövet, az begyullad.

2009. febr. 25. 00:05
Amikor a doki felvázolta a tükrözés lehetőségét kerestem rá a neten és olvastam a hozzászólásaitokat. Mivel mindenki azt írta, hogy orron keresztül kell lélegezni, és akkor nem lesz majd hányinger, egyből rápánikoltam, hogy én nem kapok az orromon levegőt. Szerintetek amúgy a gasztroenterológusok szeretnek tükrözgetni vagy le lehet őket beszélni róla?
2009. febr. 25. 00:02

Még csak gasztroenterológiára vagyok előjegyezve, de a házidokim szerint biztos lehetek egy tükrözésben.

Azért küldenek gasztroenterológiára, mert 1 éve lassan mindennap fáj a hasam, fáj a torkom, és bevagyok rekedve, mert állítólag marja a sav. De engem a torokfájás már nem is nagyon zavar, ahhoz már hozzászoktam. Viszont 2-3 hónapja már iszonyatos hasmenések is gyötörnek, igen erős hányinger kíséretében.

76. 036bf4cfe4 (válaszként erre: 74. - Zarahell)
2009. febr. 24. 23:40
A gyomrot miért tükröznék légzőszervi probléma esetén?
75. 036bf4cfe4 (válaszként erre: 73. - Szinergia)
2009. febr. 24. 23:39

Na de mit gondolsz a szonda harmadrésze átmérőjű,a nyelőcsőnél miért ne kapnál levegőt? Most melyik jobb nem megnézni a tápcsatornát?

Azt nem értem elő vagy már tükrözésre jegyezve direkt vagy csak gasztroenterológiai vizsgálatra kaptál időpontot? Mert a g.enterológus küld el tükrözésre ha indokoltnak látja.

74. Zarahell (válaszként erre: 73. - Szinergia)
2009. febr. 24. 23:18

Szia!

Én elvileg asztmás vagyok -azaz valami furcsa fulladás előjön néha, és asztmaként diagnosztizálták-, de pont mert kérdéses volt a fulladásaim eredete, ezért vettek rá a tükrözésre. Neked miért kell?

2009. febr. 24. 22:38

Sziasztok,


Úgy néz ki, hogy jó esélyem van a gyomortükrözésre. A jövőhétre kaptam időpontot a gasztroenterológiára, de a házidokim már felkészített, hogy nagy valószínűséggel nem úszom meg a dolgot. Végig olvastam a beírásokat, és kicsit berezeltem. Ugyanis én csak szájon át tudok lélegezni, mert az allergiától szinte állandóan eldugul az orrom. Továbbá asztmás is vagyok, így tisztára bevagyok rezelve, hogy mivan ha esetleg mégsem kapnék levegőt a csőtől a számban, vagy még rosszabb esetben mi van ha a vizsgálat alatt jön elő az asztmám. Stresszes helyzet simán betudok fulladni, ez pedig nekem eléggé annak tűnik. Van esetleg valaki köztetek aki már túlesett a tükrözésen, és egyébként asztmás vagy szénanáthás? A válaszokat előre is köszönöm.

2009. febr. 21. 17:52

Ja, akik mennek még: Figyeljetek rá, hogy ne vegyetek a szátokon levegőt, mikor fújják be a lidokaint, mert bemegy a tüdőbe.

Ezt mondta nekem a doki. Persze én reflexből letüdőztem a cuccot véletlenül, de nem lett semmi gond.

2009. febr. 21. 17:43

Nekem először ERCP-m volt, azaz lemnetek az epéig kontrasztanyaggal vizygálni, meg bevagdosták az utat. Azt mondták elkábítanak, és elalszom. Szerintem elméretezték az adagot, mert bár szédültem, de teljesen magamnál voltam, saját lábamon mentem ki.

2 nap múlva gyomortükröztek is. Ott nem adtak semmi nyugtatót, és én ki is taccsoltam az asztalra. :) Meg szokták kérdezni, hogy hogyan hányok, ha előtte nem eszek semmit, de én már többször is bizonyítottam, hogy ez lehetséges.

Nekem nagyon rossz élmény volt, én már voltam hólyagtükrözésen is, és azt szoktam mondani, hogy inkább 50 hólyagtükrözés, mint még egyszer gyomor. :S

2009. febr. 21. 17:29

én vtam többször is.


első alkalommal jól el is kábítottak...alig emlékszem abból vmire.. mikor a torkomat is érzéstelenítették egy darabig még magamnál vtam aztán úgy kellett tartani mert majd el is aludtam...


talán azért nyugtattak le jobban mert akkor bentfekvős vtam.


másodszorra is bent feküdtem kivizsgáláson - de akkor abban a kórházban nem nyugtattak le csak jól befújták a torkomat.

nem fájt csak kurvára hányingerem volt a csőtől - mozgott a gyomrom úgy hogy csak na.


engem a hányinger zavar - rettenetes irritál mert akarja dobni magából a csövet...vizsgálat után elég soká nyugodott meg a gyomrom..

2008. dec. 1. 19:13

Már aki kap érzéstelenítést.

Én nem kaptam fityiszt se. :-P

2008. dec. 1. 14:02
igen. 2szer is. az István kórházban amikor csinálták, az nem volt annyira szar. de a klinikáknál ott egy állat volt a doki.
2008. nov. 27. 09:28
ki lehet birni.. ráadásul nem tartott sokáig
2008. nov. 27. 07:33
Voltam, nem volt olyan szörnyű, mint gondoltam. Nem fájt, pedig biopsziát is csináltak. A garatérzéstelenítés után a taknya-nyála egybe az embernek, na ez volt kellemetlen, semmi más.
2008. nov. 26. 14:34
Vótam' hát, el voltak ájulva tőlem, mennyire profi voltam, holott akkor csináltam először és remélhetőleg utoljára a gyomortükrözést... :-/
2008. nov. 26. 14:02
én nekem jobban fájt az hogy nem érzem a torkom, mint amikor lenyomták a csövet! Nagyon ügyes voltam azt mondta a doki! És láttam a gyomromat is!csak utánna folyt jobbra-balra nyálam! :D-mint egy fogyatékosnak!!!:-)))
63. évi75
2008. nov. 26. 10:00
Voltam és baromira fájdalmas!! legalábbis nekem az volt. mondjuk a monitoron meg néztem hogy merre jár az a kütyü. láttam a gyomromat belülről!
2008. nov. 1. 17:01
Nekem is volt 1 x, de én oda mégegyszer a lábam be nem teszem.Sokat fájt a gyomrom, égett, és sem a gyomor uh. sem a kontraxos anyag nyelése nem mutatott ki semmit. A tükrözéssel nekem annyi gondom volt,hogy nekem műfogsorom van, amit természetesen ki kellett venni,Ugyan olyan kerek micsidát dugtak a számba mint a 28.sz. hozzászólónak.A baj akkor történt mikor az aszisztensnő nem volt kellően figyelmes,és mivel nem volt fogam ami felfogja ez a kerek akármit, az aszisztensnő egyre beljebb nyomta azt a kerek valamit.Már sem a számon, sem az orromon nem kaptam levegőt.Jelezni nem tudtam,mert az egyik kezemen feküdtem a másik kezem az aszisztensnő fogta le.Már komolyan halálközeli élményem volt az oxigén hiány miatt.Szerintem az utolsó pillanatban lettek kész, különben ott fulladok meg.Na de amit az aszisztensnő kapott tőlem azt gondolom soha nem fogja elfelejteni.Különben nyombél fekélyt állapítottak meg, amit valószínüleg egy baktérium, úgynevezett heliobakter okozott.Évente kellene mennem ellenőrzésre, de én vállalok bár mit , de oda többett a lábam be nem teszem.
61. niko76
2008. nov. 1. 14:25
Igen volta nem jo de ki lehet birni sok sikert
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook