Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Voltál-e már gyomortükrözésen a gastroenterológián? fórum

Voltál-e már gyomortükrözésen a gastroenterológián? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6 7
120. 673567bc24 (válaszként erre: 118. - Youlcsi)
2009. jún. 13. 17:41
áááh,elképzeltem a helyzetet,és megfutamodtam!Pedig már csak egy ember volt előttem!:-)
2009. jún. 13. 16:44
Voltam, hátnem volt kellemes, de ki lehetett bírni.
118. youlcsi (válaszként erre: 117. - 673567bc24)
2009. jún. 13. 16:22
???
2009. jún. 13. 14:47
majdnem,de időben leléptem!:-)
2009. jún. 13. 14:46
Kilehet birni semmi különös
115. youlcsi (válaszként erre: 114. - B37711f5f0)
2009. márc. 10. 15:38

inkább a fleet phospho-soda-t kérdezd meg! rosszabb az íze, de sokkal jobban kipucol!


most írhatnám, hogy ne félj, csak nyugi!

de meg sem tudom mondani, hány embertől hallottam ilyen szövegeket ("ne aggódj", "nem fáj, csak kellemetlen", "semmi az egész"..., aztán mégis remegtem az idegességtől. mondjuk csak addig tartott, amíg meg nem érkezett az orvos. persze ilyen vizsgálatoknál kell egy olyan orvos, akiben az ember maximálisan megbízik. én mind2x ilyen ember kezei közé kerültem. szerencsére. és azt hiszem, a 2.-nál már nem is állok tovább :)

114. b37711f5f0 (válaszként erre: 113. - Youlcsi)
2009. márc. 10. 14:07
hát igen..a második pohár az nekem is távozott ,borzaszto az a sos viz,nekem is egy litert kellett meginnom.x-prepre rákérdezek a gyogyszertárban hátha nálunk is kaphato (szlovákiában lakom).nemtudom hogy kábitanak e,errol nem is kérdeztem a dokit,de nemrégiben volt az édesanyám ott és ot nem kábitották.de ha lehetoségem lesz én biztos kérek valamit mert rettenetesen félek az egésztol.hiába nyugtatnak hogy alulrol nem vészes de akkoris...:(
113. youlcsi (válaszként erre: 112. - B37711f5f0)
2009. márc. 10. 11:30

jah, hát akkor kitartás!!!

de vannak ám jobbak is, mint a sós lötty :)

az x-prep pl kimondottan finom (csokilikőr íze van), bár én azt nem bírtam, görcsöltem tőle. a fleet soda ugyan csak egy fokkal jobb a sós cuccnál, de legalább csak 2x egy pohárnyi, és teljesen kíméletesen tisztít.

egyébként az a sós borzalom tényleg gáz! meg kellett volna belőle innom vizsgálat előtti reggel 1 litert (délutáni x-prep után biztos, ami biztos alapon). az 5. pohár után az előző 2 is sugárban a mosdókagylóban landolt :) ha tudtam volna előre, hogy így is tiszta leszek, meg sem próbáltam volna leerőltetni :)

kábításban lesz a vizsgálat?

112. b37711f5f0 (válaszként erre: 111. - Youlcsi)
2009. márc. 10. 10:34
hát nemvagyok még tul rajta,mivel elottevalo napokban elkapott valami torokgyulladásos-lázas nyavaja..elmentem és azt mondta igy sajnos nem vizsgál meg mert terjednének a bacik..ugyhogy majd ha elfogyott az antibiotikum menjek vissza..:( megint pár nap idegeskedés...és megint az a szornyu sos víz..bleh..jobban orultem volna ha már tulvagyok rajta.
111. youlcsi (válaszként erre: 108. - B37711f5f0)
2009. márc. 10. 08:28

sziasztok!

volt gastroscopiám (+ duodenoscopia). a gáz az volt, hogy volt egy kis hörghurutom, és rettenetesen köhögtem. ehhez jött a torkomba a lidocain, na, attól meg fuldokoltam, mert a köhögés csak jött, csak jött, de nem éreztem :) aztán megkaptam a dormicumot, ...aztán láttam a doki kezét az arcom előtt a csővel, ...aztán közöltem anyummal, hogy tudok én egyedül is menni, ...aztán majdnem átestem kifelé menet a lépcsőn... szóval jó sok emlékem van róla :) persze még ez a jó, mert beszéltem a dormicumtól hülyeségeket. állítólag sörben mértem a hatását :) a többit már el sem mondta a doki :)


Newszeee!

gondolom már túl vagy rajta pár napja, és remélem nem volt olyan vészes.

nekem 2x volt 3 hónap alatt. mindkétszer term.ileumig eljutottak. nincsenek róla jó élményeim, de ez gondolom elsősorban annak köszönhető, hogy egyik alkalommal sem hatott rendesen a kábító.

2009. márc. 6. 22:40

Sziasztok!


Megígértem, hogy leírom első gasztroenterológiai élményemet. :)

Tehát az esemény helyszíne Bajcsy kórház gasztroenterológia szakambulancia. Ma 12 órára volt időpontom.

Kb. 1/2 12-re értem oda, és finoman fogalmazva megriadtam. Leülni nem lehetett annyian vártak a szakrendelésre. Több rendelő is volt, így elég gyorsan pörögtek az események. 12 óra 10 perckor bejutottam a szakrendelésre, tehát a kezdeti rémületem ellenére nem kellett sokat várnom. :) Az orvos neve akihez kerültem, Dr. Kerékgyártó Olga. A főorvos néni egy tünemény!!!

Azzal kezdte, hogy leültetett és a második mondata az volt, még mielőtt bármit is mondtam volna, hogy ne aggódjak, nem kell félnem semmi olyan nem fog történni ami rossz vagy kellemetlen lenne :) Ennek az empatikus hozzáállásnak nagyon megörültem :)

Aztán jól kikérdezett, arról, hogy eddig milyen betegségeim voltak, és most milyen panaszaim vannak, majd lekellet feküdnöm egy ágyra és megnyomkodta a hasamat.

Aztán a lentebbi vizsgálatokra adott beutalót, és azt mondta ha meglesznek a leletek kell visszamennem hozzá. Coeliakia panel, H2 kilégzési teszt, ureaz kilégzési teszt, Hasi UH, és széklet vizsgálat.

Ezt követően az asszisztenséhez kellett mennem és vele megbeszélni az időpontokat, hogy melyik vizsgálatra mikor megyek. Az asszisztensnője is csúcs szuper. Fullosan kedves volt Ő is. :)

Tehát az már biztos, hogy jó helyre keveredtem.


A háziorvosomnak meg szívem szerint mondanék pár szépet, amiért ilyen jól berezeltetett.


Tehát egyenlőre úgy tűnik, hogy megúsztam a tükrözéses vizsgálatokat.


Tanulság: Nem érdemes addig beparázni valamitől amíg nem biztos, hogy valóban indokolt a félelem.


További szép estét mindenkinek.

2009. márc. 2. 21:27
A feleségem volt.Azt mondta,hogy nem is rossz,mint ahogy mondják.
2009. márc. 2. 19:47

sziasztok!

fél éve kezdodtek nálam a problémák (véres széklet,alvadtvér) semmi fájdalmam nincs,nem erolkodok székeléskor,nincs hasmensem,hasam se fáj.ma rászántam magam és elmentem orvoshoz,eloszor sebészetre kuldte ahol a sebés megvizsgált és azt mondta hogy nincs aranyerem,nem tapintott ki semmit.elkuldott gasztrodokihoz,péntekre irt elo béltukrozésre.nagyon félek :( félek attol is hogy vajon mi lehet a baj..valakinek van hasonlo? (sajnos nem olvastam még végig a hozzászolásokat)

107. szinergia (válaszként erre: 106. - Jekaterina)
2009. márc. 1. 19:57
Köszi az infót :)
2009. márc. 1. 07:02
Ezért nem kell adni neki semmit.
2009. febr. 28. 23:19

Még egy kérdés....a tükrözést általában az az orvos végzi, akihez az ember a gasztroenterológiai ambulancián kerül, vagy azt egy erre szakosodott orvos?

Ja és eszembe jutott még egy kérdés...szoktak ezért valami paraszolvenciát adni, vagy nem annyira?

Köszönöm a válaszokat :)

104. szinergia (válaszként erre: 102. - 036bf4cfe4)
2009. febr. 28. 23:16

Kérlek ne forgasd ki a szavaimat.

Örülök, ha lelkiismeretes orvoshoz kerülök, és alapjáraton sosem álltam hadilábon az orvosokkal. Az viszont szerintem vitathatatlan, hogy vannak olyan vizsgálatok, amelyek kedvükre valók az orvosoknak, és nem azért mert a kínzást szeretik nézni, hanem mert sokat tudnak tanulni belőle. Csak hát...ha valamit egyszerűbb módszerekkel is lehet diagnosztizálni, akkor részemről inkább azokhoz a módszerekhez adnám a hozzájárulásomat. Az ilyen tükrözés féléket inkább átengedném az olyan bevállalósabb fajtáknak, mint amilyen Te is lehetsz :)

2009. febr. 28. 05:32
Én már kétszer voltam, "nagy élmény" volt. Az első az még istenes volt. Arra figyelj, hogy próbálj meg egyenletes lélegezni, és amikor a csövet már ledugták, akkor ne akarj nyelni, mert akkor elkezdesz öklendezni és onnan nehéz újra normálisan venni a levegőt. A második akció alkalmával egy vadállathoz ( Dr.Vadállat)kerültem, aki se szó se beszéd, ledugta a torkomon a csövet (mint egy futószalagon), végig öklendeztem az egész vizsgálatot, nem mesélem tovább, mert nem akarlak rémisztgetni. Szerintem az orvostól is függ, hogy mennyire lesz rossz élményed utána.
102. 036bf4cfe4 (válaszként erre: 101. - Szinergia)
2009. febr. 27. 23:50

"A gasztrodokik nagyon szeretnek tükrözgetni"


Mert így lehet legjobban látni a szervek állapotát. Már az is baj hogy az orvosok lelkiismeretesek?

101. szinergia (válaszként erre: 100. - Zarahell)
2009. febr. 27. 23:25

Köszi a tippet :) Szerintem is ezt fogom tenni :)Kezdem azt hinni, hogy a gasztroenterológusok olyanok mint a fül-orr-gégészek.

A gasztrodokik nagyon szeretnek tükrözgetni, a fül-orr-gégészek meg műtögetni. Attól érzik magukat igazán valakinek :))

Engem a kerületi fül-orr-gégész állandóan az orrsövényemmel akart megoperálni, a tüdőgyógyászom meg azt mondta, hogy a világért se engedjem :)

Szóval mielőtt még belevágatnának a sűrűjébe, előtte inkább a konzervatívabb megoldások irányába próbálom majd terelgetni az orvost :)

100. Zarahell (válaszként erre: 99. - Szinergia)
2009. febr. 27. 11:10
..beszéld meg a dokival, hogy esetleg első körben vegyenek vért, és csináljanak ételallergiára vizsgálatot!
99. szinergia (válaszként erre: 98. - Varosianita)
2009. febr. 27. 10:44

Kedves Anita!


Köszönöm a megnyugtató szavaidat. Nagyon aranyos vagy.

A Bajcsy kórházba megyek, a jövőhét péntekre kaptam időpontot. Még nem látott gasztroenterológus, viszont a háziorvosom szerint nem fogom megúszni a tükrözést. Azért kezdtem el itt jó előre érdeklődni, hogy tudjam adott esetben ha felvetné az orvos a tükrözés lehetőségét, akkor egyfelől tudjam, hogy milyen erővel kell lebeszélnem a dokit róla, másfelől ha mégsem tágítana az ötlettől legalább tudjam mire vállalkoztatnának.

Egyébként az elmúlt 1 évben nem volt olyan nap, hogy ne rekedtem volna be, vagy ne fájt volna a torkom (állítólag ez lehet a savtól is), ráadásul kb. 1/2 éve már a hasam is fáj mindennap. A tejtermékekről már leszoktam, és egyre több kaja van amitől iszonyat hasfájást és hasmenést kapok. Hányinger pedig naponta többször is rám tör. Ezért kaptam beutalót a gasztrodokihoz, és ezért mondta a házidokim szinte biztosra a tükrözést :(

98. varosianita (válaszként erre: 97. - Szinergia)
2009. febr. 26. 07:45

Szia!

Nagyon sok féle beteg emberrel találkoztam míg dolgozatm. Minden ember más-és más.De ezzel nincs semmi gond.

Volt nagyon sok asztmás is. És sok asztmásnak volt refluxa Igaz hogy az orrodon át kell venni a levegőt mert úgy nincs annyira hányingered, de a szádon át is kapsz levegőt. Nem kell félni ne fogsz megfulladni ,nagyon sokszor az baj hogy meg ijednek hogy nem fognak kapni elég levegőt.Tehát fő a nyugalom. A vizsgálat előtt valószínű elzsibbasztják a tokod Lidocain spray-vel ( ha nincs rá érzékenységed)aminek magában elég rossz íze van és úgy érzed nem tudsz nyelni ,de ez természetes.

A vizsgálat közben az a lényeg hogy próbálj meg nyugodtan feküdni és figyelj az asszisztensnőre hogy mit mond.Mi végig beszéltünk a beteghez és mondtuk hogy mit csináljon.pl:

""Orrán vegye a levegőt ,de kap a szájon át is ,próbáljon megnyugodni,mindjárt kész ,ha segít hamarabb meglesz,a nyálat csorgassa ki a szájából nem tudja lenyelni" meg további hasonló nyugtató szavak.

Szóval ha szerencséd van egy hasonló asszisztensnő keze alá kerülsz,de el kell mondanom hogy vannak helyek ahol nem beszélnek a beteghez(helyi szokások),de akkor se ijedj meg gondolj a leírtakra.

Hová melyik kórházba mész ha megkérdezhetem?

Mikor lessz a vizsgálat?

Majd számolj be hogy hogy sikerült.

Ha tudok még valamiben segíteni írj nyugodtan.

Anita

97. szinergia (válaszként erre: 96. - Varosianita)
2009. febr. 25. 22:51

Kedves Anita!


Akkor Te biztos találkoztál a pályafutásod alkalmával olyan pácienssel aki allergiás volt. Ha el van dugulva az ember orra, hogy tud közben levegőt venni? Valóban igaz, hogy az orron át kell lélegezni a vizsgálat közben különben nagyobb a hányinger? Annyira hálás lennék a válaszodért. Volt olyan páciens amíg Te a gasztroenterológián dolgoztál, aki pl. aztmás volt? Annak simán ment a dolog? Köszi a választ előre is.

2009. febr. 25. 19:25

Sziasztok!

Nekem is volt már többször gyomortükrözésem,

17 évesen gyomorfekélyem volt.

Egyébként én gasztroenterológus szakasszisztensként dolgoztam egészen addig míg a kislányommal nem lettem terhes.

Saját tapasztalat alapján is azt mondom nem kellemes ,de megéri mert nagyon sok mindenről tud információt adni.Van -e reflux? gyulladás? Fekély?Gyomor alakja stb

és ha mintát is vesznek abból kiderülhet a helicobacter státusz és lisztérzékenységet is ki lehet vele deríteni.

persze sok függ attól kinek milyen tünetei vannak és milyen alapos az orvos.

95. Zarahell (válaszként erre: 94. - Szinergia)
2009. febr. 25. 00:56

Holnapra megtudom a nevét, és leírom priviben. :)


Én is megyek aludni! :)

94. szinergia (válaszként erre: 93. - Zarahell)
2009. febr. 25. 00:50

Ha véletlen eszedbe jut kérlek írd meg. Nagyon hálás lennék érte. És nagyon szépen köszönöm az infókat is. Most elmegyek lefekszem, de majd jövőhéten pénteken referálok az intézményről.

Szép estét Nektek!

93. Zarahell (válaszként erre: 92. - Szinergia)
2009. febr. 25. 00:44
Beszélgettem egy dokival onnan, és nagyon szimpi volt, csak nem jut eszembe a neve..
2009. febr. 25. 00:39
A Bajcsy kórház gasztroenterológiai ambulanciájáról van esetleg infótok? Oda kaptam beutalót :(
2009. febr. 25. 00:34
Abban lettem tájékozott a neten ma délután, hogy az asztma és areflux összefügghet. De gyomortükrözésben kicsit sem vagyok járatos. S igazándiból nem is szeretnék az lennei :( De köszönöm az ötletet és ha ráakarnának dumálni a tükrözésre előbb felvetem ezt a gyógyszerszedősdit :)
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook