Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Voltál-e már gyomortükrözésen a gastroenterológián? fórum

Voltál-e már gyomortükrözésen a gastroenterológián? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6 7
2010. aug. 21. 11:47
Voltam,de mikor kijött a doki,és a nevemen szólított elfutottam :DDD
2010. aug. 21. 11:23

Nekem is alacsony a fájdalom küszöböm...


és kábán kell forgolódni??


Nem a colonoscopot vezetik, amit lehet irányítani??


Mert a neten nemrég megnéztem a Házipatikában...

178. youlcsi (válaszként erre: 177. - 36a26f5226)
2010. aug. 21. 11:04

nekem fájt... de nem az az általános... meg nekem amúgy is nagyon alacsony a fájdalomküszöböm.


jellemzően egy rövid (20-30perces) felületes alvás van a bódítástól (ami általában dormicum), de úgy, hogy az orvos tud kommunikálni közben a beteggel (ugye colonál fontos, mert fordulni kell hátra, oldalra, stb)


de egyébként így, hogy nem aludtam el tőle (első alkalommal még igen, később már nem), így is elég jól kiütött... beszél tőle az ember mindenféle hülyeségeket :)

itthon a doki szerint sörben mértem a hatását :D

szegeden pedig megkérdeztem a dokit, hogy miért nem hat már a cucc? mondta, hogy ahogy a hangomon hallja, az bizony már régen teszi a dolgát :)

2010. aug. 21. 11:00

És mennyire erős a bódítás??


Mit érez az, akit bódítanak??


És a bódításnál nem fáj pl. a vastagbéltükrözés??

176. youlcsi (válaszként erre: 175. - 36a26f5226)
2010. aug. 21. 10:24

nálunk sincs a bódítás után ágy (én ugyan befeküdtem a kőzúzóba :)), de a doki nem enged el... a leletet csak a 2 óra letelte után adta oda (a folyosón lehet "ébredezni").

szegeden állapottól függő. először simán mondta, hogy mivel úgysem aludtam el, így nem kell megfigyelés, mehetünk haza, de másodszorra meg nem is csinálta ambulánsan, befektetett (igaz, ez colonnál volt, de ha ambuláns, akkor is a szakrendelő várójában van lehetősége az embernek magához térni).


egyébként a lidocain kell, mert pont a nyelési reflexet iktatja ki. nem is tudom, milyen hely az, ahol ez nem jár alapból.

nekem pl bódítás nélkül a gyomortükrözés maga volt a rémálom. nem egyszer kívántam közben a halálomat.

és pont ezért sokáig is tartott. igaz, a nyombélben több helyről is vettek mintát... de simán volt 20 perc, minimum.

175. 36a26f5226 (válaszként erre: 170. - Schybie)
2010. aug. 21. 01:19

A mi városunkban a bódításos betegnek nem adnak utána ágyat, hanem kirakják, hogy kocsival vigye haza a hozzátartozó, és ezt azok mesélték ott, akiknek volt már, és kontrollra mentek...


Azt mondták, hogy úgy jönnek ki,hogy ketten támogatják, olyan, mintha hulla részeg lenne, és mégis kiengedik, és nem lehet sehol lefeküdni, kialudni...

Ez azoknak, ahol van a családban kocsi, és aki érte megy...


Akiknek nincs aki menjen értük, azt nem bódítják, pont azért, mert nem adnak ágyat utána...

2010. aug. 21. 01:17

Nekem meg fél éves kontrollokat írtak elő...


Refluxos vagyok...

2010. aug. 21. 01:16

Húúú... itt olvastam olyat, hogy rosszabb, ha érzéstelenítik...


Ez attól függ, hogy kinek mi a rossz...


Nekem pont úgy volt könnyű, hogy kaptam, mert féltem tőle...


és mondta az orvos, hogy most nyeljek, és nyeltem,mégha nem is éreztem, és simán lement, csak nem éreztem azt, hogy átmegy a torkomon...


És nem igaz, hogy több órát, nekem fél órát mondtak, de már 20 percnél szóltam, hogy újra érzem a torkom, le tudom nyelni a tablettát, ami a heliko vizsgálathoz kell...


És nem két perc, ahogy azt valaki az elején írta, 20 másodperc összesen, nekem még annyi sem volt...

2010. aug. 21. 01:09

Én egy hónapja voltam gyomortükrözésen, és először...


Először nagyon féltem, mert ki lehetett hallani, hogy hogy öklendeznek, de ők nem kértek érzéstelenítőt a torkukba, mert maguktól nem is ajánlják fel a rendelőben...


Kérni kell, én kértem, és nem éreztem a torkomban semmit, csak a nyelőcsőben, hogy feszít...


Így utólag: már tudom, hogy legközelebb, ha kontroll lesz, már nincs mitől félnem...


És az egész, ahogy az orvos is elmondja, nem tart tovább 15-20 másodpercig...


Azt meg igazán el lehet viselni...

171. youlcsi (válaszként erre: 170. - Schybie)
2010. aug. 20. 19:29
cíjja!!! ;)
170. schybie
2010. aug. 20. 19:27

Én 4 éve estem át az összes tükrözésen: először végbél, utána gyomor, majd teljes vastagbéltükrözés.


Egyik sem kellemes de talán a sorrend is ilyen volt a vastagbél volt a legdurvább. Hozzáteszem mindenből maxot kaptam, egyiket sem bódításban csinálták. Ahogy a többiek is írták az eleje a legrosszabb. Nekem nyombélig tolták, az se volt kellemes. De kibírható. Ha lehet kérni szerintem mindenkép bódításban csináltassa aki ilyen vizsgálatra megy

169. youlcsi (válaszként erre: 166. - Szandyca19)
2010. aug. 19. 17:48

szia!

gondolom a "benyugtatózás" alatt bódítást értesz.

én gyomortükrözésnél, amikor bódításban csinálták, semmire nem emlékszem. viszont ilyenkor csak felületes "alvás" van, tehát az orvos tud veled kommunikálni, és te meg tudod csinálni, amire kér (pl, "most ne nyelj", "orrodon vedd a levegőt" stb...)

szinte rögtön utána magadhoz térsz, de kell kb 2 óra, hogykitisztulj.

én pl mindjárt a tükrözés után felhívtam páromat, hogy szóljak, túl vagyok rajta... maj 10 perc múlva újra hívtam ugyanezért, mert nem emlékeztem rá :D de jó, ha aznapra már nincs programod... mert pár óra múlva sztem halálos fáradtság lesz úrrá az emberen...


az alsó az végbéltükrözés? attól ne félj! az kb 1-2 perc.

2010. aug. 19. 13:14
ja, és még annyi, hogy ne ijedj meg, ha az emberek furcsán jönnek ki előtted, mivel pszichésen meg fizikálisan legyengít az, hogy a pánikot kell kontolálni végig.
2010. aug. 19. 13:13

Szia Szandy,


Én gyomortükrözésen voltam már :)

Nem kellemes, de eddig mindenki túlélte!

Én nem voltam semmivel csillapítva, nyugtatózva.


Én egyre készültem fel előtte, és azt hiszem jól is tettem.

Felkészültem egy pánikra, amikor is lemegy a cső és lent van és jött is.

Engem egy hatalmas pánik fogott el annak ellenére, hogy készültem rá. De mivel készültem rá, tudtam kontrolálni, mondogattam magamnak közben, ha ügyes vagyok, akkor pár perc az egész, ha nem akkor sokkal több. Monogattam magamban, hogy nyugi, mindjárt vége, és ez a pánik tök természetes. Kb a felénél már normálisan tudtam lélegezni, becsuktam a szemem és a lélegzetvételekre koncentráltam (a pánik miatt az elején annyira nem ment, gyorsan össze kellett magam szedni, ami nehezebben ment mint gondoltam). De az eleje a legkellemetlenebb, az első 5-6 mp, utána egyre enyhül. Ha legközelebb mennem kell, tuti azt fogom magamban mondogatni, hogy minden egyess másodperc könyebb lesz!


Egy csört (vagy minek hívják) raktak a számba, amire én nem számítottam, ne ijedj meg tőle, sokat könnyít a dolgodon az a kis bigyusz.


Gud lák! :)

2010. aug. 19. 11:13
sziasztok! neke jövvvöhéten kéne mennem gyomor és végbél tükrözésre de ugyhogy benyugtatoznak....nem tudom hogy milyen vlkinek van vlmi élménye?hallotam olyat h utána nem tudsz beszélni..mert mien benyugtatózva lenni?és mennyire vagy képbe?:( vlki segítsen nekem!!:) köszönöm:)
165. youlcsi (válaszként erre: 164. - Bernibej)
2010. jan. 31. 22:21
az is igaz, hogy bent feküdtem... lehet, így más volt a hozzáállás.
2010. jan. 31. 22:14
Akkor te szerencsés voltál. Ahol én voltam az tényleg felért egy testi sértéssel.
163. youlcsi (válaszként erre: 160. - Bernibej)
2010. jan. 30. 18:35

azért nekem nem így volt... itt mindenkinek a saját orvosa csinálta a tükrözést.

persze beszélgetni nem volt idő, de azért nem csak behívtak, megdugtak :) és már küldtek is kifelé.

162. youlcsi (válaszként erre: 158. - Aranka2)
2010. jan. 30. 18:33
ja, és nekem nem a lidocain volt a kevés, hanem az, hogy mellé még igazán fejbe vághattak volna egy baseball-ütővel :)
161. youlcsi (válaszként erre: 158. - Aranka2)
2010. jan. 30. 18:33
de vettek. 3-at a duodenumból. ott találtak eróziót.
2010. jan. 30. 13:01
Ahol én voltam ott úgy csinálták mint a futószalalgon a munkát. Bementem egy szót se szóltak, csak számelé tartotta sprait és tényleg nem vettek emberszámba.
2010. jan. 30. 11:35
Nekem altatásban csinálták, utána sem volt semmi bajom, csak utána pár órát nagyon ki volt száradva a torkom, de az is hamar elmúlt...A legrosszabb élményem a kanül beszúrása volt, csak a csuklómba bírták beadni :-S
158. Aranka2
2010. jan. 30. 11:14

Nekem már 14-szer volt... Mindig szólok az asszisztensnek ,hogy dupla adag lidocaint kérek /bár már tudják /. Amit meg is kapok és gyorsan lenyelem... Így aztán sokkal "kellemesebb" már ha lehet ezt mondani.

youlcsi tőled nem vettek szövet mintát ? Három helyről szoktak kicsípni ...

157. youlcsi (válaszként erre: 156. - Bernibej)
2010. jan. 30. 11:03

nem erőlködtek. azért nem volt bódítás, mert úgy volt, hogy 1 óra múlva már hasi uh-n kell lennem, és utána rögtön kapom is a zárót.

az asszisztensek egyébként nagyon rendesek voltak. próbáltak nyugtatni, meg hogy ne pánikoljak (én nem éreztem annak), de ha az ember nem kap levegőt, hát mit csináljon?


futószalagszerűen? mit értesz ez alatt?

2010. jan. 30. 10:58
Gondolom nem is nagyon erölködtek rajta, hogy ellazulj. Ott is futószallagszerűen csinálták ?
155. youlcsi
2010. jan. 29. 18:53

sziasztok!

ma volt. nem bódítottak. a doki meg közölte, hogy nem csinálunk soha többé ilyen vizsgálatot... annyira nem tudtam együttműködni :o

2010. jan. 27. 09:14
Koszi, akkor megnyugodtam. Nekem is faj mar 4 napja. A legjobban az zavar, hogy hajnalban is arra ebredek, hogy kohognom kell es ez az egesz akkor kezdodott amikor csinaltak a tukrozest. Azert ha nem mulik el hetfore akkor elmegyek a hazidokihoz.
153. Zarahell (válaszként erre: 152. - Bernibej)
2010. jan. 26. 18:44
Igen,nekem a torkom fájt vagy egy hétig elég rendesen, de rendbe jött. :) Azt hiszem, picit köhögtem is, de már nem emlékszem..
2010. jan. 26. 06:35

Sziasztok,

Mióta megvolt a gyomortükrözést (péntek) állandóan köhögök. Volt így más is? Mikor fog elmúlni?

151. youlcsi (válaszként erre: 150. - Bernibej)
2010. jan. 23. 20:33

tudom. volt már 2 éve :s

akkor bódítottak... és most baromira nincs ínyemre az ismétlés.

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook