Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Voltál-e már gyomortükrözésen a gastroenterológián? fórum

Voltál-e már gyomortükrözésen a gastroenterológián? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6 7
2008. nov. 1. 11:12
Igen volt.Kellemetlen ,de kibirható.
2008. okt. 17. 11:11

aniani63:

Nekem gyulladásba van a gyomrom azt állapította meg azért fáj.Már kezd el múlni mert 2 hete szedek valamilyen orvosságot.Széklettel van még egy kis problémám de azt orvosolom ricinussal.De kezd már magától is lassan rendbe jönni.

Első pénteken mentem gasztro...hoz.

Másik pénteken nyeltem a csövet.

Harmadik pénteken nem voltam orvoshoz nem kellett menni.

Most negyedik péntek van. És ma pénteken megyek gasztro...hoz vissza! :D kontrolára.

Jövőhét pénteken remélem már nem kellesz menni sehova.

És tényleg ne féljetek semmitől!

Bár azt is mondhatnám hogy féljetek mert aztán amikor lesz nem lesz olyan szörnyű mint ahogy elgondoltátok.Nekem apukám azt mondta nembaj ha félek mert úgy elképzelem milyen rossz lesz aztán meg nem is lesz rossz.

Rosszul ledugni hogy tudják? ott csak egy járat van légcsőbe meg nem mehet.

Levegőre figyeljetek ne túl nagyokat de nagyobbakat az átlagosnál.Nem mozogni nyugodt lenni én még a szemem is behunytam úgy sokkal nyugodtabb voltam.

Most van 11:10 és 12:30-kor megy a busz az orvoshoz :D Kráľovský Chlmec-re ugyanis én Szlovákiában élek ha valaki volt oda gasztrohoz írjon :D

58. Mya01 (válaszként erre: 2. - Aniani63)
2008. okt. 15. 23:12
Szia!Rendszeresen jártam gastroenterológiára hasfájásos panaszokkal.Elküldtek jó pár vizsgálatra,köztük gyomortükrözésre is.Nagyon féltem tőle,de utólag nem volt olyan vészes,mint gondoltam.Pedig nekem visszahúzták a csövet 1x vagy 2x is,mert rosszul dugták le,na ez nem volt leányálom.De a rendelőből már mosolyogva jöttem ki,szerencsére nem találtak semmit.Ne aggódj,minden oké lesz!!:)
57. aniani63 (válaszként erre: 56. - Kalmár Edit)
2008. okt. 10. 23:13

Köszike,hát még én! :)))

Vészes nem,csak majdnem megfulladtam,de az jó,hogy már jóformán el is felejtettem!

56. Kalmár Edit (válaszként erre: 55. - Aniani63)
2008. okt. 10. 22:39
Örülök, hogy túl vagy rajta. Ugye nem is volt vészes?
2008. okt. 10. 22:30

Pussz!

Hát ez nem lehet igaz,hogy pont egy napon voltunk csak más helyen!

Naggggyon tuti a leírásod,pontosan így történt! :)

/Már ketten mndjuk,elhihetitek/


Neked milyen problémád volt és mit állapítottak meg?

Nekem reflux betegségem van,egyéb rendben.

2008. okt. 10. 22:06

Hello.

1 héttel ezelőtt voltam gyomortükrözésen.

Nagyon féltem hogy mi lesz mennyire lesz kellemetlen.

Így utólag azt mondom semmiség volt ki lehetett bírni.

Nekem adtak azt a spray-t.

Így nem éreztem semmit se szinte.


Aki kíváncsi minden részletre én leírom és hogy mire figyeljetek a tapasztalataim szerint már ami van :D


NE féljetek biztatásul gondoljatok arra hogy 2 perc az egész és egyáltalán nem fáj!Utána amikor túl vagytok rajta nagy örömötök lesz:D


Na szóval hogy nekem hogy is volt.

Bementünk az orvoshoz én és anyukám.

Anyukámot kiküldték.Nem kell megijedni!

Adtak egy köténykét amit felvettem.

Fújtak a számba spray-t de nem kell nyelni akkor csak lélegezni! Hogy a spray szépen bejárja a nyelőcsövet "tetejét".

Aztán lefeküdtem egy ágyra oldalvást.

Adtak egy műanyag kör alakú valamit amire ráharaptam közepébe lyuk volt.

Aztán mondták lazítsam el magam.

Ez nagyon fontos!

Lélegezzetek nagyokat és nyugodt legyetek.

Aztán betették a csövet a számba hátra felé nyomták enyhén hogy ugorjon be egy nyelés reflex de nem volt nyelés reflexem mert az a zsibbasztó elzsibbasztotta.

Ez idáig nem fájt egyáltalán nem volt kellemetlen.

Aztán mondták nyeljek egyet.

Nyeltem és akkor elindult a cső lefelé éreztem is hogy szépen halad lefelé ebben sem volt semmi rossz kicsit meg is könnyebbültem hogy elindult.

NAGYON FONTOS!Ne nyeljetek ilyenkor hagyátok szabadon a torkotokat lélegezzetek a szátokon keresztül orron nem lehet mivel nyitva a száj de akkor is lehet de ahoz el kén zárni a szájba a levegőt hogy ott ne mennyen de akkor jön az öklendezés próbáltam mert azt hittem hogy az orron kell de nem nyugodtan a szátokon!

Aztán amikor már majdnem a gyomromba volt egyet öklendeztem aztán gyorsan nagy levegő és megnyugvás és már ment is szépen tovább.

Aztán éreztem a gyomromba enyhe fájdalmat hogy is mondjam talán puffadás de az semmiség volt jobban fáj egy szúnyog csípés az szinte semmi nem volt csak éreztem hogy ott a szerszám :D.

Aztán megint egy öklendezés és megnyugvás.Ez nem tart tovább mint 5 másodperc rossz mármint öklendezés és megnyugvási idő hossza 5 másodperc.

Aztán már egész nyugodt voltam telt az idő még 10 másodperc és már vették is ki lassacskán már örültem is hogy jój már veszik is ki amán jó.

Kivették kiköptem a nyált.

Beszélni nem volt valami jó.

Nekem ebbe az egészbe az volt a legrosszabb mikor utána a torkomba éreztem hogy a cső kicsit kinyomta és nyeléskor enyhe fájdalom ez kb eltartott aznap de tűrhető volt.

Szóval az egészet röviden egybefoglalom.


Kezdés:

Bemész spray lefexel nyugodt vagy!


0--5 sec ->

cső be.


5--15-20 sec ->

míg lehalad a gyomrodba.

Ekkor egy öklendezés az 5 másodperc.


25-45 sec ->

Ilyenkor a gyomorba van nézegeti enyhe fájás vagyis inkább nem fájás csak érzés a gyomorba.

Nyugodt légzés.


45-60 sec ->

Lassan jön kifelé a cső.


60-80 sec ->

Készen vagyunk. :D


Nekem ennyi ideig tartott kb.

EZ CSAK AKKOR VAN HA HAGYOD MAGAD TELJESEN NYUGODT VAGY.


Szóval az egészbe a nagy rossz 1-2 max 3 öklendezés ami nem tart el az egész összevonva 10-15 másodpercig.


EZ ABSZOLÚT SEMMISÉG!

Spray-t persze kérj az én azt tanácsolom.


Szóval semmiség HA nyugodt vagy!


De ha nem engeded idegeskedel nem figyelsz oda a nyugodt légzésre el tarthat 10 percig is és úgy fog fájni és kellemetlen lesz hogy megszámolod a csillagokat és a büdös életbe nem mész oda vissza!!!


De ilyen 1000000-ból 1x van meg aki ideges az akkor is lefog nyugodni.


LEGNAGYOBB TANÁCS:

Spray - nyugodtság - engedelmesség - lélegzés.

És röhögve fogsz kijönni garantálom!


Mert semmiség az egész csak túl van beszélve.


Bye sok sikert!

2008. okt. 2. 14:57

Nekem idáig többször volt tükrözésem. Embere válogatja, de én mindenképpen arra szavazok, hogy kérj Dormicumot. Anélkül elég borzasztó. Főleg, ha valaki 'úgy van összerakva', hogy sokáig nem bírja lenyelni a csövet. Én az utóbbiaknál kértem, ugyanolyan gyorsan megvolt, és nem emlékszem semmire.

Szeretnek ezen spórolni, de elvileg te dönthetnéd el nem az orvos.

Nekem se akart az utolsónál adni a dokinéni, szóval egy kicsit muszáj volt határozottnak lenni.

De ha végképp nem megy, akkor megcsináltathatja az ember másik intézménybe is, de ha az se megy, azért ki lehet bírni. Végülis a vastagbétükrözéshez képest meg se kottyan.

Ja, és olvasom, hogy a migrén miatt vizsgálnak. Nekem is krónikus migrénem van, és van gond a gyomrommal is.

Hogy van-e összefüggés.......???

Jobbulást neked!

52. Kalmár Edit (válaszként erre: 51. - Aniani63)
2008. okt. 2. 14:44
izületi problémák, és klimax változókor. Az utóbbitól sokat szenvedek.
51. aniani63 (válaszként erre: 50. - Kalmár Edit)
2008. okt. 2. 13:01

Megnéztem,de igazából nem derül ki,hogy mire gondolsz.

Migrénes betegség miatt kezdtem el egy kivizsgálás sorozatot,így következik most a gasztro.Időnként vannak refluxos tüneteim.

50. Kalmár Edit (válaszként erre: 49. - Aniani63)
2008. okt. 2. 12:47

Reflux betegsége volt. Sok volt a sava, állandó gyomor görcs 48 kg-ról lefogyott 38 kg-ra nagyon megijedt, persze Vele együtt én is. És úgy döntött, hogy azt csinálja, amit az orvos mond. Így kontrollra vissza kellett mennie 2-szorra, a harmadik kontroll, csak javasolt volt, de azt is bevállalta a saját maga megnyugtatására. De jól tette.


Neked miért kell menni?


Én is 63-as vagyok. Nekem más problémáim vannak. Nézd majd meg az adatlapomat.

49. aniani63 (válaszként erre: 48. - Kalmár Edit)
2008. okt. 2. 12:30

Köszi,aranyos vagy!

Még azt szeretném kérdezni,hogy miért kellett a lányodnak 3x menni?

48. Kalmár Edit (válaszként erre: 47. - Aniani63)
2008. okt. 2. 12:24

Nincs mit.

Ja még egy valami. Ne szégyeld, hogy büfögsz a vizsgálat alatt, engedd ki:)


Szorítok Neked!

47. aniani63 (válaszként erre: 46. - Kalmár Edit)
2008. okt. 2. 12:11
Köszönöm szépen! :)
46. Kalmár Edit (válaszként erre: 45. - Aniani63)
2008. okt. 2. 12:02
Amikor először ment a lányom és mint írtam én is bementem Vele. Én kérdeztem, hogy adnak-e érzéstelenítést? adunk persze, volt a válasz, de fájdalmat így sem, úgy sem fog érezni, mert ez a beavatkozás nem fáj csak kellemetlen, sokkal rosszabb utána. Tehát jobb ha nem kérsz, fölösleges, csak még egy kellemetlenség pluszba.
45. aniani63 (válaszként erre: 44. - Kalmár Edit)
2008. okt. 2. 11:37

Én úgy értelmeztem a dokit,hogy nem kívánság műsor,hogy érzéstelenítenek vagy sem.

Már korábban is írták,hogy jobb,ha nem kérek.

Szerinted?

44. Kalmár Edit (válaszként erre: 43. - Aniani63)
2008. okt. 2. 11:17

Szia!


Hiába írom, hogy ne izgulj, úgy is fogsz. De hidd el nem fog fájni, és utólag azt fogod mondani, hogy kár volt stresszelni.

A lányom 22 éves 3x volt. Az elsőnél annyira izgult, hogy szinte rosszul volt. Bementem Vele, fogtam a kezét, mert amúgy is nagyon izgulós. A másodiknál az apja kisérte el, de nem kellett bemenni Vele. A harmadiknál teljesen egyedül ment, kiséret nélkül. Nem kért semmi érzéstelenítést, mert az sokkal rosszabb utána.


Szóval nem fáj ez biztos csak kellemetlen. De ha a beszari lányom elment, ráadásul harmadjára egyedül, akkor elhiheted, hogy nem olyan rossz.

2008. okt. 2. 10:50

Sziasztok!

Holnap reggel indulás-főtt tojás,mennem kell.

vááááááááá!!!!!már jó előre :(


Ki szorít nekem?

2008. szept. 16. 12:29

Sziasztok!

Most még csak időpontot kaptam a jövőhétre,addig pihi,felkészülési idő :).Már jobb szeretnék túllenni rajta!Nektek jó,mert már "túléltétek"!

41. frutty
2008. szept. 16. 11:32

én,is voltam ha mindent ügycsinálsz,ahogy kérik

nem fogfájni,de kellemetlen,és szükségess!

2008. szept. 16. 06:53
Igen voltam már háromszor gyomortükrözésen, nem egy kellemes vizsgálat, de ki lehet bírni, saját érdekemben, sajnos mindig sok volt a gyomorsavam, különböző savlekötőket szedtem, de csak nem voltak jók, mert már 2008.05-ben voltam az utolsó tükrözésen, mert már annyi gyomorsavam volt, hogy feljött a torkomba, végig égette a nyelőcsövem, krákogtam, mert nem tudtam felköhögni ami a torkomban volt, s a vizsgálaton derült ki, hogy el van fekélyesedve a nyelőcsövem, Reflux betegségem van, nem tudom, ha elhanyagolom, súlyosabb következményei is lehettek volna! /rák?/ Olyan gyógyszert kaptam, ami megszüntette a problémáim részben, de sokkal jobban vagyok, majd nemsoká kell mennem kontrollra, a gyomorsavam szinte teljesen megszünt, nagyon ritkán jön fel/ha olyat eszek?/, még krákogok, köhögök főleg reggel, délelőtt, de remélem jobb lesz!
39. filmes
2008. szept. 12. 14:08
nem, de aki volt ismerős, kibirható kellemetlenségnek tartotta, csak kínos a büfögés, ami sajna vele jár.
38. gpetra (válaszként erre: 33. - Aniani63)
2008. szept. 12. 14:06
Mindenképpen menjél, valami miatt csak beutaltak. És tényleg nem kell ennyire félni, minden rendben lesz, majd meglátod. :)
37. gpetra (válaszként erre: 30. - Aniani63)
2008. szept. 12. 14:05
Nem, egyáltalán nem olyan. Én egyszer voltam. 5 éve. És egyébként a fülemet is szúrták fel, még nagyon kicsit koromban. Azt sem kellett azóta.
36. a7baea197d (válaszként erre: 14. - Aniani63)
2008. szept. 12. 13:02
Általában lidocain-spray-t fújnak a torkodba, ettől kevésbé érzed, amikor a csövet bedugják. De tényleg sokkal jobb, ha valaki nem kér érzéstelenítőt, mellesleg olyan érzés amikor a csövet bedugják, mintha valami nagy falatot le kellene nyelni.
35. badonyimariaeva (válaszként erre: 33. - Aniani63)
2008. szept. 12. 10:38

Szia!

Én sem értem,hogy miért kell újra menni évente!

De talán azért mert erre a gyógyszerre támogatás van,"csak" a 10%-át kell kifizetnem.

Így is 2000 körül van havonta,hát ha az egészet ki kéne fizetnem!

Nyugodtan menjél el a tükrözésre,egyáltalán nem fáj,csak kicsit kellemetlen.

Szorítok neked,minden rendben lesz!

34. aniani63 (válaszként erre: 32. - Badonyimariaeva)
2008. szept. 12. 07:01

Bocsi,félre nyomtam az előbb!

Az előző 32. neked válasz. :P

33. aniani63 (válaszként erre: 30. - Aniani63)
2008. szept. 12. 06:59

Jó reggelt,sziasztok!

Akkor mit tanácsolsz,ne is menjek?

Gondolom pont elég egyszer túlélni vagy sokadjára már rutinos az ember?!

Nem értem ugyan,ha már egyszer meg van a bajod,miért kell ujra meg ujra futni a köröket?

Megyek ma dolgozni,csak du.tudok megint visszanézni.

32. badonyimariaeva (válaszként erre: 30. - Aniani63)
2008. szept. 11. 22:27

De igen,nálam ez így van sajnos!

Ha nem megyek el a tükrözésre,akkor nem kapom meg azt a gyógyszert,amit ott írnak fel.

Ezt a háziorvos sem írhatja fel,csak ha kap egy papírt a szakorvostól és akkor bizonyos ideig Ő is felírja.

Azt mondta a házi orvosom,hogy van egy másik gyógyszer,ami hasonló mint amit most szedek és ezt ő kiírja nekem,ugyanaz a hatás,állítólag.

Szerintem kevés a munkájuk ezeknek az orvosoknak azért csinálják ezt velem.

31. Mocori
2008. szept. 11. 21:41

Szia!


Nekem is volt, és valóban nem fáj, csak kellemetlen. Ráadásul nálam 6 tanuló is volt benn... jó volt...


Azért kellett elmennem, mert gyomormérgezést kaptam.

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook