Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Voltál-e már gyomortükrözésen a gastroenterológián? fórum

Voltál-e már gyomortükrözésen a gastroenterológián? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6 7
30. aniani63 (válaszként erre: 29. - Badonyimariaeva)
2008. szept. 11. 21:40
Jaj,ugye ez azért nem olyan,mint a kicsiknek a fül felszúrás téma?Ha egyszer megcsinálják jön a következő. :(
2008. szept. 11. 21:28

Szia!

Én is voltam már kétszer a sok gyomorsavam miatt.

Éhgyomorral kell menni.

Majd befújnak a szánkba olyan érzéstelenítőt,amit a fogorvosok használnak.

Nekem egy kerek műanyagot kellett a számba venni,ezen volt egy lyuk és ezen keresztül tolta le a csövet,ami olyan kis ujj vastagságú.

Én nem éreztem semmit,csak folyamatosan öklendeztem,ami nagyon kellemetlen volt számomra.

Tündéri asszisztens nő volt,aki a fejem fogta.

Folyton azt hajtotta,hogy ügyes vagyok,nem sokára kész lesz,folyamatosan beszélt hozzám!

Ez nagy segítség,lelket önt a kétségbe esett betegeken.

Októberben újra kell mennem,mert különben nem írhatja ki a savszabályzó tablettámat.

De,hogy miért ezt nem tudom!

Miért kell évente megtükrözni a gyomrát egy olyan embernek,akinek sok a gyomorsava?

Én erre keresem a választ,eddig sikertelenül!

2008. szept. 11. 20:59
3× voltam,nem olyan nagyon rossz.Lényeg az,hogy mindig azt csináld amit mondanak.Ennél ezerszer rosszabb,fájdalmasabb vizsgálatok vannak,mégis egészségünk érdekében kikell,hogy bírjuk.Tehát fel a fejjel,pár perc az egész drukkolok neked!!!
2008. szept. 11. 20:53

Köszi mindenkinek az eddigieket! :)

Várom még a további"túlélő" tapasztalatokat.

26. gpetra
2008. szept. 11. 20:51

Voltam már gyomortükrözésem, mielőtt kiderült, hogy epekövem van.

Nagyon rendes volt az orvos, és nagyon profin végezte a vizsgálatot. Kaptam egy kevés érzéstelenítőt a torkomba, de szerintem anélkül sem fájt volna. Kellemetlen a vizsgálat, de fájdalmasnak egyáltalán nem nevezhető.

2008. szept. 11. 20:35

Én is voltam már , és nagyon kellemetlen. Emlékszem hogy akkorákat büfögtem szinte végig és még lázas is lettem hirtelen. De utánna kutya bajom sem volt.

Úgyhogy túl lehet élni.

2008. szept. 11. 20:31
én már 2x is voltam :(
2008. szept. 11. 19:50

most ahogy olvasom a többi hozzászolást, nekem fel se ajánlották az érzéstelítést, és mondom nem volt semmi különösebb gondom.

Nekem azért kellett menni, mert minden amit ettem átment rajtam, és elég hig volt a székletem folyamatosan, meg égett a gyomorszájam. Végülis megállapították hogy nincs gyomorfekélyem. Ami vicces hogy a nőgyógyászom belgyógyász is, és előtte pár nappal megvizsgált, csupán ugy hogy megtapogatta a hasamat, és olyan profi volt hogy mondta hogy nincs semmi belső gondom, és ne menjek el a tükrözésre, mégis elmentem. Nem kellett volna, szóval ha van egy rettentő jó belgyógyász a közeledbe akkor meguszhatod.

2008. szept. 11. 19:46

Egyszer voltam, bedugtak egy viszonylag vastag csövet, amit egy nagy nyeléssel le kellett nyelni, aztán amikor végeztek kihuzták, nem fáj egyébként, csak kellemelten, és hallottam olyat is hogy valaki képtelen lenyelni a csövet. Én amikor huzták ki baromi nagyot böfögtem azzal egy ütemben ahogy huzta ki a csövet a doki.

Utána viszont célszerű ülni, mert eléggé mi megy az emberből az erő, engem ugy ültettek le anyum meg pár néni ahogy kiléptem a doki szobájából, és kérdezgették jól vagyok-e, és valóban elég erőtlennek éreztem magam. Aztán még egy jó tanács, hogy utána na nagyon beszélj. Én beleestem abba a hibába, hogy egy órán belül elindultam a dolgomra, és a buszmegállóba telefonáltam elég hosszan a szerelmemmel, és jól el is ment a hangom,ugyhogy még a fül-orr-gégészeten is voltam.

21. aniani63 (válaszként erre: 18. - 95b4b29457)
2008. szept. 11. 19:27
köszike,nagyon aranyos vagy!szerintem erre fogok gondolni,hogy ilyen kedvesen írtál és tuti menni fog.legalább is remélem :)
20. 441e85ce7b (válaszként erre: 2. - Aniani63)
2008. szept. 11. 19:21

Szia ! Igen , sajnos voltam a refluxom miatt!

Nem fáj de kellemetlen.

19. Szamó (válaszként erre: 2. - Aniani63)
2008. szept. 11. 19:21

Szia!

Én nemrég voltam. Az oka, hogy véreset hánytam, meg kellett keresni a vérzés okát, helyét....


Nekem nagyon rossz volt, sajnos folyamatosan hánytam, előtte is, közben is. Ellazulni sem tudtam :-((((


DE túlélhető! Csak vacak, de nagyon.


Drukkolok, hogy jobb élményeid legyenek, mint nekem! Sok sikert!

2008. szept. 11. 19:14

Engedjétek meg, hogy én mindkét oldalról hozzászóljak,mint gastroenterol.asszisztens és mint beteg.

Ha kész érzéstelenítőt,vagyis Lidocaint a garatodra, akkor rosszabbul tudsz nyelni, de nem érzed az üvegszálas eszköz "marását" és kevésbé öklendezel a garatreflexed miatt.Ha nem kérsz, akkor jó nagyot tudsz nyelni és le tudod nyelni az egyébként egy falatnál is kisebb ,vékonyabb optikát.

a lényeg, hogy jó nagy levegőket végy és ne pánikolj be,mert akkor görcsös lesz a nyelőcsöved is és "tuszkolni"kell az eszközt és nem fog csúszni magától.Az orrodon szuszogj és nyelj jó nagyot, mikor mondják.Aztán ha túl vagyunk a garat és nyelőcső találkánál, már észre sem veszed,majd csak a patkóbél átmenetnél,az tényleg kicsit rossz,fájhat, mert a záróizomon át kell tolni.Abszolút birható...mondom ezt,mint tükrözött beteg.A lényeg a nagy levegő, orron szuszi,nagy nyelés az elején és lazulj el,gondolj valami szépre és hagyd hagy csorogjon a szádból bármi...hidd el másnak is csorog, más is büfög utána és más is öklendezik.De inkább ez, mint egy nyelőcső vagy gyomordaganat.Sok sikert és gyógyulj meg.

2008. szept. 11. 19:10
Egyetértek mocsokmanóval! Ne kérj tényleg érzéstelenítést, mert utánna megbánod! Én az elsőnél kértem, mert nagyon féltem, de aztán az orvos mondta, hogy annélkül szinte élvezetes az egész! Na, és majdnem igaza volt!::)
16. aniani63 (válaszként erre: 15. - Hpkati)
2008. szept. 11. 19:10

Köszönöm.

Ja,inni sem lehet?Mert kv-zni szoktam reggel meg vmi gyümölcslé.Szerinted?

15. hpkati (válaszként erre: 14. - Aniani63)
2008. szept. 11. 19:05
Csak éhgyomorra csinálják meg a vizsgálatot, különben a kajádat látnák. A garatot érzéstelenítik, besprayznek a szádba!
14. aniani63 (válaszként erre: 13. - A7baea197d)
2008. szept. 11. 19:03

Az érzéstelenítőt hova adják?

Üres gyomorral mentél a vizsgálatra?

2008. szept. 11. 19:01
Én is voltam már, nem olyan rossz, mint ahogy először képzeli az ember. Az a lényeg, hogy ne kérj érzéstelenítést, mert akkor sokkal rosszabb utána! Ezt nagyon komolyan mondom. Én ellentétben azokkal akik kértek nevetve, jó érzéssel jöttem ki a vizsgálóból. Nagyon picit kellemetlen csak, kb. 2 perc az egész, ki lehet bírni. Ja, még annyi az érzéstelenítés ellen: nem lehet enni, inni utána pár órát. Nekem nem volt ilyen gondom.
12. hpkati (válaszként erre: 11. - Aniani63)
2008. szept. 11. 18:58
A röntgenhez kontrasztanyagot kell nyelni, aminek nagyon pocsék íze van és nem ad annyira pontos leletet mint a tükrözés!
11. aniani63 (válaszként erre: 8. - Jjhmarta)
2008. szept. 11. 18:57
Nekem ma azt mondta a h.orvos,hogy feltétlen szükséges,mert az UH nem mutatja ki aproblémát.Azt nem is mondta,hogy lehetne röntgenezni is.
10. jjhmarta (válaszként erre: 4. - Aniani63)
2008. szept. 11. 18:55
Az a lényeg, hogy eltudj lazulni és ne legyél görcsös.
2008. szept. 11. 18:52
igen,és nincs jó emlékem 5x voltam
8. jjhmarta (válaszként erre: 2. - Aniani63)
2008. szept. 11. 18:51

Fájt a gyomrom hánytam és hirtelen fogytam, előbb röntgenen voltam és az gyomor és nyombél fekélyt mutatott ki.Előszőr 1982-be voltam útoljára 5 éve, és akkor gyógyultnak nyilvánitottak hála az égnek.

Nekem elég kelemetlem volt a vizsgálat, kicsit fájt is.

2008. szept. 11. 18:50
Bocs: fájni akart lenni!
6. hpkati (válaszként erre: 4. - Aniani63)
2008. szept. 11. 18:50
Fűjni nem fáj, kellemetlen. Egy nagy hányás az egész. Vagyis hányingered van közben, néha kicsit öklendezel, de nem fáj! Az orrodon lélegezzél, ez a legfontosabb! Ne félj!!!!
2008. szept. 11. 18:48
Én is 3x voltam már! Fájt a gyomrom, refluxom van. Kaptam rá gyógyszert, de ki szokott újulni. Olyankor megint megtükröznek, nehogy fekély legyen, megkapom a gyógyszerem és megint rendbe jön.
4. aniani63 (válaszként erre: 3. - Jjhmarta)
2008. szept. 11. 18:48

Na,írjad,hogy miért és milyen volt.

Nagyon félek ugyanis a jövő héten kell mennem.

2008. szept. 11. 18:46
Igen gyomortükrözésen 3 x voltam már.
2008. szept. 11. 18:45

Milyen panasszal utaltak a vizsgálatra?Tapasztalatok azzal kapcsolatban?

Köszönöm szépen a válaszokat!

2008. szept. 11. 18:43
Voltál-e már gyomortükrözésen a gastroenterológián?
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook