Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Volt valakinek a CX 3100 a 13.héten? fórum

Volt valakinek a CX 3100 a 13.héten? (beszélgetős fórum)


1 2
60. Bogyeszkusz (válaszként erre: 59. - Azure_)
2010. febr. 11. 10:29

:o) Akkor jó,örülök,hogy minden rendben vele! :)

De jó lenne már babázni...Na de majd eljön a mi időnk is Zoéval! Remélem nem bújik ki hamarabb a kelleténél,majd ezt is lezsírozom vele ;)

Szép napot Nektek!

Ha lesz képem Zoziról,jelentkezem (hagy mutogassam már :P)! :D

puszi

59. azure_
2010. febr. 11. 07:51

Nagyon örülök a jó hírnek!!! :) Nekem anno azt mondták, hogy a két érték annyira közel van egymáshoz, hogy tényleg el lehet "nézni" úgyhogy valóban előfordulhat, hogy nem tapintotta ki rendesen a másik doki. A szervezeted úgyis jelezni fog ha bármi gond van. Görcsök, alhasi fájdalmak. Akkor kell nagyon odafigyelni.

Martinkám jól van. Már elmúlt a láza. Mondták, hogy igazán az aznap meg a másnap lehet érdekes láz szempontjából. Délutánra már újra a régi volt. :) Nem is akart aludni...

58. Bogyeszkusz (válaszként erre: 57. - Azure_)
2010. febr. 11. 07:02

Köszönjük szépen!! :o) Velem is előfordul az ilyen,ne aggódj :P

Olyan kis édes volt,jövő héten megyünk 4D-re,akkor végre képünk is lesz a kis Cilánkról,jujj de nagyon várom már!! :))

Képzeld,voltam dokinál,aki szerint a cx:3000,vagyis teljesen zárt vagyok.Szóval a múltkori doki nézte be (remélem),mert ami egyszer kinyílt nem záródik vissza...Szóval megnyugodtam,hogy ezen sem kell aggódnom,igaz a tornázást még most sem erőltetem,mondom én,hogy majd csak gurulok a szülőszobáig :P

Martinka teljesen meggyógyult már?

57. azure_
2010. febr. 10. 23:21
Hát én aztán olyan szinten elolvastam a naplódat, mint az állat!!! :) Hol olvatam a fiút?! Esküszöm azt olvastam. Most meg itt uncsizok és olvasok, már nem felületesen, átlapozva és látom, hogy kislány. RÁzom a fejem, nézegetem, hogy akkor én az előbb kinek a naplóját olvatam!? Tiszta hülye vagyok. :))
56. azure_
2010. febr. 10. 20:21
Gratula a kisfiúhoz! :) Szép nevet választottatok neki! :)
55. azure_
2010. jan. 7. 18:57

Na majd figyelem akkor jövő héten, hogy mik a fejlemények.

Hulla vagyok. Martinka is sokat fent van meg ugye a háztartást is kell csinálni. Úgyhogy elfáradtam ma is. Mindjárt fürdetünk. :)

A naplómba meg mindig írok. Örülök, hogy olvasod. :)

Kitartást jövő hétig! Feltétlen kérdezz rá a méhszájra, még ha uh-ra mész is. Addig meg pihengess. A hányás ilyenkor "természetes". Én is szenvedtem tőle bár nem sokszor. Szagokra voltam érzékeny.

54. Bogyeszkusz (válaszként erre: 53. - Azure_)
2010. jan. 7. 13:07

Szia!

Majd csak jövő héten megyek dokihoz,akkor tudok pontos infóval szolgálni.Jól érzem magam,próbálok sokat pihenni,habár elég sokszor elkap a szédülés,rosszullét,egyszer hánytam is emiatt,de semmi komoly,szerencsére. :)

Egyébként olvasom a naplód,szóval figyelemmel kísérlek! :o)

Jövő héten írok,hogy mit mondott a doki! :)

Pusszantás Martinnak és persze Neked! :)

53. azure_
2010. jan. 6. 21:48
Szia! Mizujs veled? Voltál már dokinál? Van valami új fejlemény méhszájjal kapcsolatban?
52. azure_
2009. dec. 31. 13:39
Én anno tök sokat mondogattam Martinkának, hogy majd gyorsan bújjon ki úgy, hogy nekünk ne nagyon fájjon. Azt nem mondom, hogy nem fájt de 3,5 óra alatt megvolt és belül semmi sérülésem nem volt pedig igen nagy baba volt, főleg a feje. Ő sem vérzett be vagy lilut be. Szóval a gondolat ereje működött. :))) Egyszer álmomban megkérdezte tőlem már a vége felé, hogy neki fájni fog e a megszületés. Álmomban azt válaszoltam neki, hogy nem tudom, majd megkérdezem. Utána mikor felkeltem tök furi volt mert tudtam valóban megkérdezte és kérdeztem is a szülésznőtől, hogy neki fáj e. Mondta: igen. Kmmm hát mondtam a drágámnak, hogy fájni fog de hamar túl leszünk rajta. :) Lehet hülyeség de komolyan megbeszéltem vele. Most, hogy megszületett sokszor úgy érzem érti amit mondok neki. Ma pl. mondtam neki, hogy hajtsa a vállamra a fejét, úgy is tud tv-t nézni :) erre fogta magát és ráfeküdt a vállamra. Csak néztem. :) Ja: imádja a tv-t. Akármit csinálunk állandóan nézi...
51. Bogyeszkusz (válaszként erre: 49. - Azure_)
2009. dec. 31. 09:24

Én is hiszek az ilyesmiben!Ki fogom próbálni.Tegnap én simiztem a pocim,és megbeszéltem vele,hogy neki semmi baja nem lehet,nem teheti ezt anyával és apával,és maradjon csak bent legalább június végéig.Olyan fél óráig tartott az egész kb.Azért ijedt csak meg,mert ilyen még nem volt.De ma már nyugodtam vagyok.Apa reggel hazajöttem,elmeséltem mi volt,jól megijedt szegény,aztán beszélt a Lánnyal,hogy legyen jó kislány,bosszanthatja anyát,csak fejlődjön szépen,egészségesen,és maradjon bent júliusig. Szóval a lelkére beszéltünk a gyereknek! :o)

Szerintem egyébként az lehetett a baj,hogy tegnap csak kakaós palacsintát ettem egész nap,este meg nutellát eszegettem,akkor jött a fájdalom.Lehet besokallt a sok édestől a gyerkőc :P

A könyvet beszerzem januárban,köszi a tippet! :o)

50. azure_
2009. dec. 31. 08:00
Nekem még anno annyit mondott a doki, hogy nyugodtan mozoghatok de úgyis érzeni fogom mikor kell lepihenni és akkor szigorúan pihenjek ne foglalkozzak mással. Amikor így görcsölgettem elpihentem és elmúlott. Nekem magnéziumot 3x2-t kellett szednem.
49. azure_
2009. dec. 31. 07:09

Nekem is magyarázták mindenel. Hogy tágulnak a csontok meg ilyenek.

Mindenesetre pihi és magnézium és nem lesz semmi baj!

De kérj még egy vizsgálatot szerintem! Nézzenek meg az a biztos! A babával ott bent nincs semmi baj.

Ja lehet hülyének nézel de én relaxáltam és arra gondoltam, hogy nem nyílhat kijjebb a méhszáj. Még gondolatban masszíroztam is. :) Esküszöm a fájdalom is gyengült és hát a végeredmény meg az lett, hogy túlhordtam Martinkát mert nem akart kinyílni. :))) Szóval a gondolat ereje sokat segít! Én legalábbis hittem benne meg elolvastam a Lelki köldökzsinór c. könyvet. Olvasd el! Nagyon jó!

48. Bogyeszkusz (válaszként erre: 47. - Azure_)
2009. dec. 30. 22:23

Ja,egy alkalom 15,a kettő lenne 30.Majd még meglátjuk,lehet megyünk kétszer :)

Most kicsit bőgtem,mert szúrt a hasam...és nem tudom mitől.Azt mondták csak a méhem nő,de eddig mikor nőtt a méhem nem szúrást éreztem,hanem mást.Remélem csak túlparázom...

47. azure_
2009. dec. 30. 20:01

Nálunk fél óra babamozi volt 14.000 ft. Kicsit sokallom a 30e Ft-ot. Nincs olcsóbb? Így érthető az egy alkalom egyébként.

Szerintem nézz utána hátha van olcsóbb is. Mi második alkalommal ráadásul úgy jártunk, hogy nem mutatta magát és így nem kellett kifizetni a díjat hanem adtak egy másik időpontot. Teljesen korrekt...

Anyum nagyon kislány unokát akart :) aztán kisfiunk lett.Nekünk mindegy volt a neme. Habár a lányoknak nagyobb a választék ruhában. :)

46. Bogyeszkusz (válaszként erre: 45. - Azure_)
2009. dec. 30. 12:19

Hááát,az az igazság,hogy elméletileg mi már tudjuk...Mert amikor én voltam 12.heti uh-án,bogaram már 13 hetes volt,és a gép lánynak tippelte,pontosabban kiírta,hogy female.Én hülye nem kérdeztem rá,hogy ezt vehetem-e úgy,hogy úgy néz ki lány,de meg tudtuk ott nézni alul,a doki 200szor nagyított rá,és látta is szerintem. :) Szóval mi elkönyveltük februárig kislánynak. :) De persze a genetikain és a 4D-n is rákérdezünk még.

Szerintem mi csak egyszer megyünk majd 4D-re,kivéve,ha első alkalommal szégyenlősködik majd a gyerkőc,mert akkor megyünk másodjára is majd.De nem is pénz,30 ezer ft,hogy láthasd kb.40-50 percre a gyereked... :S Hogy miért nem én találtam ki?! :P

Mindenki azt mondta,milyen jó,hogy nyári baba lesz...hát majd még megnézem én hogy viselem nagy hassal a meleget,és ha meglesz ő hogyan viseli majd :D

Nyarat egyébként én is sokkal jobban szeretem,nem szeretem se a hideget,se a havat :(

45. azure_
2009. dec. 30. 09:13

Szia és jó reggelt! :)

Jujj de jó! Nyári baba lesz! :)) Tök jókat fogtok tudni vele majd sétálni. Nekünk kicsit macerás mert hideg van és jól be kell öltöztetni bár szerencsére nem üvölt öltözésnél úgyhogy nem nagy probléma. De én valahogy jobban szeretem a jó időt, a nyarat. Hiába nyári gyerek vagyok. :) Ti megkérdezitek majd a nemét a 18. héten? Mi rendkívül kíváncsiak voltunk anno, hogy fiú e vagy lány és amint lehetett megnézettük. Voltunk 4d ultrahangon is. Én ajánlom mert nagyon jó. mi kétszer voltunk. A 18. és ha jól emlékszem a 28. héten.

44. Bogyeszkusz (válaszként erre: 43. - Azure_)
2009. dec. 29. 12:34

Július 1. :)

Ajjj,már én is annyira várom,hogy magamhoz ölelhessem,hogy azt érezzem,nálam biztonságban érzi magát,meg azt,hogy kimondja,hogy anya illetve hogy szeretlek anya.na,én akkor tuti elbőgöm magam. :)

Hát nálunk az idősebb bátyám és köztem volt 12,a kisebbik bátyám meg köztem 10 év.Nagyon jól eljátszottam egyedül,szerencsére,így nem zavart,hogy kábé 9-10 évesen már egyedül voltam otthon.Árpi meg a bátyja közt 14 év van,na ő épp emiatt szeretne 2-3 év korkülönbséget.Én meg jelenleg úgy vagyok vele,hogy annak az egynek szeretnék sok időt szentelni,csak vele foglalkozni,hogy legyen időm leülni vele rajzolni,gyurmázni,festeni,játszani,ami egy kisteső mellett már nehezebben megoldható.Szóval én csak emiatt várnék 6 évet. :)

De egyébként szerintem is ideális a 2-3 év,szóval majd lassan hajrá nektek,szerintem addigra a férjed is mindenképp szeretne egy újabb trónörököst! ;):o)

43. azure_
2009. dec. 29. 10:42

Hát én negyven felett már nem nagyon szeretnék szülni így én két évet adok magamnak és jöhet az új projekt. Az Martinkának is jó mert szépen egymáshoz fognak nőni. Az öt év sem rossz, habár ott már a nagyobb jóval elhagyja a kisebbet és nem biztos, hogy tudnak olyan jókat játszani, mint anno mi tesómmal. Köztünk 1,5 év korkülönbség van és mi nagyon összenőttünk. Most is nagyon jóban vagyunk. :) Érdekes egyébként, hogy babázás terén nagyon sok minden jön ösztönösen amit én anno nem akartam elhinni amikor mondtak de most tapasztalom. :) Jó dolog nagyon! Majd meglátod! :) Ma például voltunk a dokinéninél beadatni a rota elleni szérumot és képzeld olyan kis nyügi volt csak úgy nyugodott meg ha fogtam és hozzámbújt. Olyan jó érzés volt érezni a kis testét ahogy hozzámsimult és, hogy mennyire nyugodt volt nálam. :))

Tényleg nálatok mi a hivatalos kiírt időpont?

42. Bogyeszkusz (válaszként erre: 41. - Azure_)
2009. dec. 29. 08:43

Ez természetes,senki nem tudja magától elsőnek mit-hogyan kell tenni,de nézd a jó oldalát: már tudtál tanácsokat adni nekem is,és lehet,hogy még sok kismaminak segítesz a tapasztalataiddal,tanácsaiddal! ;)

Én minimum 5-6 év korkülönbséget szeretnék a 2 gyerkőc között,az uram az fele ennyit kábé,de szerintem az kevés,de majd elválik.Egyke gyereket semmiképp nem szeretne egyikünk sem.

Nektek is van még időtök gondolkozni rajta,hogy legyen kistesó vagy nem! :o)

41. azure_
2009. dec. 29. 00:03
Egyébként tök furi, hogy én osztogatom itt a tanácsokat mikor néhány hónappal ezelőtt fogalmam sem volt semmiről. És persze első gyerek lévén még most is sok a tapasztalatlanság nálam. Pedig már 35 éves múltam és az ember azt hinné mindent tudok erről a témáról. :) Aztán amikor először cicire kellett tenni a babát azt sem tudtam mit csináljak... Hűűű nemrég volt és mégis távolinak tűnik!!! :)
40. azure_
2009. dec. 29. 00:02
Nálunk a párom nem akar másodikat. Amikor kijöttünk a kórházból a fertőzés után én is így gondolkoztam és nem azért mert nehéz szülésem volt hanem amin ott keresztülmentünk. Mára már elhaványultak a rossz emlékek és tudod igaz a mondás, hogy az ember csak a szépre emlékezik. Én szeretnék majd egy kistesót de mai is szó volt róla és párom még nem akar hallani a témáról. Hát hagyom had érlelődjön. A babaruhákat viszont szépen elteszem. :))
39. Bogyeszkusz (válaszként erre: 38. - Azure_)
2009. dec. 28. 14:22

Huhh,egy hétig,és ráadásul nem lehetett veled a fiad?nehéz lehetett... :( De ahogyan te is írtad,otthon vagytok,ahol minden más,minden jó! :)

Egyre sűrűbben érzem,hogy fájogat ott lent,nem a petefészkeknél,beljebb,középen,de azon a szinten.na,ezt jól megfogalmaztam :) Remélem ez nem jelent semmi rosszat.De jó lesz majd 2.babával babásnak lenni,akkor azért már kevesebb lesz a kétség,lesz tapasztalat :P Igaz,addigra lehet ezeket mind elfelejtem... :)

38. azure_
2009. dec. 28. 13:18

persze nyugodtan lehet házimunkát is végezni. Én annyira kíméltem magam, hogy teljesen legyengültem aztán meg erőm nem volt semmire, úgyhogy szépen a visszájára is fordulhat.

Amikor meg Martinka megszületett fertőzést kapott így egy hétig voltunk a kórházban :(. Hűűűű az nagyon nehéz volt számunkra. Én úgy éreztem magam, mitha börtönbe zártak volna. Én az osztályon ő meg lent az intenzíven. Szörnyű volt! De ezen is túl vagyunk. :) Itthon már más!

37. Bogyeszkusz (válaszként erre: 36. - Azure_)
2009. dec. 28. 13:12

Hát,szerintem vízzel teli fazekat az azért kell majd emelnem,meg kisebb házimunkákat csinálnom kell,mert férjuram úgy dolgozik,hogy egy hetet itthon van,egy hetet melózik.Most szerencsére pont a környéken dolgozik,így itthon alszik,ez volt a karácsonyi ajándék :)

Azért visszaveszem a tempót,megint nem fogok 8 órákat állni és dobozokat emelgetni,és tornázni sem fogok.A baba az első! :)

vááá,az kellene még csak,kórház...Nem tudom azt a pár napot hogyan fogom elviselni szüléskor bent...Ha meg most kellene befeküdni,még csak látogatóm se lehetne,szóval ez szóba sem jöhet,de szerencsére szó sincs róla!

Mégegyszer nagyon köszönöm neked a megnyugtató,bíztató szavakat!!! ;) :o)

36. azure_
2009. dec. 28. 13:03

Engem sűrűbben vizsgált hüvelyileg és maximálisan betartottam az utasításait ami ugyanaz volt amit most neked mondtak. Soha semmit nem emeltem. Még egy vízzel teli nagyobb fazekat sem! :) Nálunk párom lett a háziasszony meg anyu segített sokat. Viszont sokat utazgattam, sétálgattam sőt még strandra is eljutottam augusztusban, igaz csak a parton "sütkéreztem" az árnyékban. :))

Nekem is azt mondta a második doki, hogy nem nagy probléma de vigyázzak és mindig megdícsért mert nem nyílott tovább a méhszáj egész idő alatt.

Az első doki akit leváltottam az még azt is mondta, hogy be kell feküdjek a kórházba!!! Nem nagyon értettem, hogy miért, mindenesetre nagyon elijesztett. Tök sokat sírtam is ez miatt. Aztán az új doki megnyugotatott és utána már semmi rosszra nem gondoltam. Nagyon sokan vannak így, nem is gondoltam volna és szerencsére mindenki megfelelő időben szülte meg a babáját az ismeretségi körömben is. :))

Majd azért idekukkolok, hogy mi van veletek! :)

35. Bogyeszkusz (válaszként erre: 34. - Azure_)
2009. dec. 28. 12:55

Telefonáltam a védőnőmnek is illetve sogórnőm orvosát is zaklattam.

Igen,nyitva van a külső,ez 100%,kétség nem fér hozzá.Nem kell épp feküdnöm,de nagytakarítást ne csináljak,ne ugra-bugráljak,és kerüljem a szexet,ha lehetséges.És így semmi baj nem lesz,végülis egyikőjük sem mondta,hogy most annyira aggódnom kellene...Szóval még jobban megnyugodtam.

De persze az lesz a legmegnyugtatóbb,ha jövő héten doki is lát mégegyszer,biztos,ami biztos alapon. :)

34. azure_
2009. dec. 28. 12:49

Nemcsak, hogy szívből kívánom, hogy ne legyen baj, de tudom, hogy nem lesz! :)


Várom nagyon a fejleményeket, hogy a doki mit mond.

33. Bogyeszkusz (válaszként erre: 32. - Azure_)
2009. dec. 28. 12:16

Értem,hát nem lehetett valami kellemes :(

Én is attól tartok,hogy a decemberi melótól történt a baj...

A szeméremcsontomnál ott alul nekem is rendszeresen fájogat,csak azért kérdeztem,hogy neked mi-hol fájt.Én úgy tudom,hogyha egyszer már kinyílt,az nem záródik vissza.

De a lényeg,hogy már köztünk van a kisfiad,szép egészséges gyerek,nekem is ez ad erőt! :o)

32. azure_
2009. dec. 28. 11:50

Én ott rontottam el az egészet, hogy megerőltettem magam egy munka alkalmával és akkor kinyílott. Másnap fájt a hasam alja és ha mentem akkor is rendesen éreztem ott alul. Azt hittem megfáztam és úgy is mentem el a dokihoz, hogy sajnos felfáztam és írjon valami gyógyit. Erre megvizsgált és már közbe mondogatta, hogy jajj-jajj. Hűűű de korai ez még. Aztán mondta, hogy rövidült a méhnyak és kinyílt a külső méhszáj. Szigorú ágynyugalom. Csak fürödni és enni keljek fel. Nekem végig nagyon fájt ott alul. Sokszor a szeméremcsontom is és menni alig bírtam. Ez sajnos engem végigkísért a terhességem végééig. Aztán amikor már túlhordtam Martinkát akkor az egyik doki azt mondta teljesen zárt vagyok. Az értékem 2000 na erre kiborultam, hogy talán visszazáródott?! Azt mondja nem hiszi csak nagyon közel vannak egymáshoz ezek az értékek... Mondom: ja sok hűhó semmiért?!

Mindegy. A lényeg, hogy nem volt semmi baj.

31. Bogyeszkusz (válaszként erre: 30. - Azure_)
2009. dec. 28. 11:20

Igen,ma utánajárok és végre megnyugodhatok,remélem! :)

Persze majd ide is megírom neked,hogy mit tudtam meg,de azért szerintem teljesen egyértelmű,hogy a külső ki van nyílva,minden jel arra utal.

Egyébként megkérdezhetem,hogy neked milyen fájdalmaid voltak akkor,akkor már fekvést is javasoltak?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook