Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szolnok Hetényi Géza korházban szülés és ott tartózkodás témában van valakinek friss infója, tapasztalata? Köszi! fórum

Szolnok Hetényi Géza korházban szülés és ott tartózkodás témában van valakinek friss infója, tapasztalata? Köszi! (tudásbázis kérdés)


15. Zsanett09 (válaszként erre: 14. - Vanessza13)
2011. márc. 22. 08:45

:D Pont így képzeltem, nekem is tesóm 5 évvel idősebb nálam, és anno hasonló tüneteket produkált. Egyszer még azt is mondta, hogy én vagyok az élete megrontója. :D Közbe meg imádott!

Nekünk a második gyerek téma még nem eldöntött, legalábbis a férjem részéről. Én nagyon szeretnék egy kislányt még, és azt sem szeretném ha Danika testvéri szeretet nélkül nőne fel. A férjem meg mikor mit mond. Egyszer egyet ért velem, egyszer meg azt mondja, hogy majd akkor ha fel is tudjuk nevelni normálisan. Dehát szerintem ahol 3 tányérnak van hely, ott elfér egy negyediknek is. :)

Ez a legizgibb időszak egyébként, a vásárlás! :) Én úgy élveztem megvenni a sok baba holmit, persze sejtettem, hogy minden arany árban van, dehát ami kell az kell! :D Most már mindenünk megvan, már csak a kis csöppség várat magára egy picit!

Hát valószínű, akkor valóban nekem hamarabb lesznek infóim, mert 2 hét alatt itt bármi történhet! És remélem történni is fog! :D

2011. márc. 21. 18:53

Köszi.Mindenképp beszélek erről az orvosommal,bár szerintem Te hamarabb tartasz élmény beszámolót róla,mert én 2 hét múlva randizok a dokival.


Vanessza kimondhatatlanul örül a Tesónak,mindenét Neki ajándékozta már és nincs olyan,hogy ne jöjjön oda hozzám és ne puszilgassa vagy simizze meg a hasam.

Viszont most,hogy elkezdtünk vásárolni a picinek,egy-két beszólása már volt.Pl.Ő is kapott egy függönyt és,hogy ne csak a babakocsit dicsérgessük már,ha nem az Ő szobáját is.Meg,hogy már megint Vivikének vettem valamit.Pedig Neki is beszúrok mindig valami kis apróságot:)

Meg azért elmagyarázom ám Vaninak,hogy amikor Őt vártuk Neki is mindent megvettünk.Okos Kislány és megérti,de természetes,hogy fel-fel éled benne a féltékenység,főleg úgy,hogy egy szem unoka a családban meg,hát 5 évig maga uralkodott itthon:)


És Ti terveztek Tesót a közeljövőben?

13. Zsanett09 (válaszként erre: 12. - Vanessza13)
2011. márc. 21. 18:40

:D Igen én is tapasztalom a nagyfokú álmosságot!! Ez is a terhességgel jár!

Én nem gátmetszés ellen szedem ezeket, hanem a gyorsabb tágulásért, hogy kicsit talán rövidebb legyen a vajjúdás, akkor több erő marad a kitoláshoz. Tapasztalatom ugye nincsen, csak bízok benne! :D

Szóval Arnica 15CH, ezt lehet szedni 37. betöltött héttől napi 1x5 golyó. A másik kettő meg a Cimicifuga 5CH és Caulophyllum 5CH, amiből szintén napi 1x5 szem, de váltott napokon. Hogy melyiket kezded hétfőn az mindegy, de akkor kedden a másikat kell bevenni, és így váltogatni a nagy napig. Szüléskor pedig a fájások ritmusában kell váltogatni az utóbbi kettőt szintén fájásonként 1x5 golyó. Az is lehet, hogy van akinek segít, van akinek nem, de mivel ártani nem árthat, ezért megpróbálom hátha abba a csoportba kerülök, akiknek segít. :) Majd azért kíváncsi vagyok mit mond az orvosod erre, amikor kikéred a véleményét. :) Majd mondd el mit mondott.

És a lányod, hogy viseli, hogy jön az új családtag? Izgatott, várja? Vagy van benne egy kis féltékenység? (Mert ez is teljesen természetes! Már nem csak az övé lesz a maximális figyelem!)

2011. márc. 21. 15:26

De szerintem szép nevet választottatok:)


Nem egy vékonyka alkat,csak olyan kis esetlen:)De hát akkor is.

Leírhatod a nevét,köszike.

Majd megkérdezem az orvosom is.Bár Ő 5 éve azt mondta,amikor én valamilyen kencét ajánlottam a szülésemhez gátmetszés ellen,hogy gondoljak bele abba,hogy egy nagy babánál krémek ide vagy oda,valamennyire szét fog szakadni,akkor meg mi a jobb ha egy papírlapot ollóval egy kicsit bevágnak,vagy ha kézzel szétszakítjuk és csúnya lesz,az össze varrás után is.

A másik,ha meg nem szakad szét szerencsés esetben,akkor meg megtágul a hüvely és nem fogja már azt az élményt nyújtani sex közben,mint anno.

Szóval nekem ezt mondta anno,de persze minden orvos más és más véleményen van.


Nem tudom,de én olyan fáradékony vagyok mostanában.Egész nap csak aludnék:)

Ebéd után is ledőltem és sikerült 3 órát aludni:)

11. Zsanett09 (válaszként erre: 10. - Vanessza13)
2011. márc. 21. 10:38

Hát nekünk vicces volt a névválasztás, mert ő a saját nevét akarta adni neki, én meg mást. De mivel annyira lányt akartam, sosem gondolkoztam fiú neveken korábban, csak azt tudtam, hogy az apuka neve ne legyen. :D Így leültünk külön külön egy papírral, leírtuk a neveket, amik szóba jöhetnek, tetszenek, összevetettük és egy egyezett a listából. :D Így Danikánk lesz!


Ennek a programozott szülésnek én sem vagyok híve, jöjjön akkor, amikor jönnie kell!

Azért a 24 óra vajjúdás jó hosszú volt neked. Állítólag a második könnyebben jön, és remélem nekem sem lesz ennyire hosszú. De a végeredmény kárpótolni fog a fájdalmakért. :)

Jó nagy baba a 3800 gramm, lehet az enyém is lesz ekkora. :)

Amúgy meg, miért jelent ki olyat, hogy valaki nem bírna ki egy szülést? :S Sokszor mondják, hogy kicsi a bors, de erős. :) Gondolom a keresztanyukád is vékony alkat, és ezért mondhatta.

Én úgy hallottam, hogy van 1-2 homeopátiás golyócska, ami segíthet. Persze a hit az elsődleges, hogy legyen mibe kapaszkodni! De ezek 100% természetes alapanyagúak, és állítólag lerövidítik a vajjúdást, segítik a tágulást és puhítják a méhszájat! Én ezért mertem bevállalni, mert természetes anyagú, tehát nem árthat. Ha szeretnéd te is kipróbálni, akkor szivesen leírom, hogy én melyiket kezdtem el a mai nappal!!

2011. márc. 21. 10:03

Köszi:)És Ti mi alapján választottatok nevet?


Általában a császárosoknál van időzített szülés,de van olyan orvos aki szinte indok nélkül választja ezt a módot.Nekem tavaly így szült a barátnőm és a keresztanyukám is,ugyan annál az orvosnál.Megdöbbentem amikor a barátnőm bement nst-re,semmi gond nem volt,de az orvos felajánlotta,hogy nem-e akar azon a napon megszülni,mivel a barátnőm nem volt felkészülve,megegyeztek,hogy másnap akkor beindítják a dolgot.

Ugyan ez az orvos,a keresztanyukámnál már a terhesség elején megmondta,hogy megfogja császározni,mert nem látja egy erős nőnek aki simán kibír egy szülést???

Ja és mindkettőjüknek a 37. hétben indította be a szülést.

Na én ennek nagyon nem vagyok a híve.

Bár nem mondom örülnék,ha nem megint a 40. hétig híznánk mind a ketten,de akkor sem folyamodnék indok nélkül ilyen módszerhez.


Megmondom őszintén,hogy nem is keresgéltem semmilyen szülést könnyítő szert.

Az első babám 25 óra vajúdás után 3800g-mal és 57cm-rel jött a világra.És bár akkor fájt,úgy érzem simán kifogom bírni most is.Legalább is remélem:)

Azért remélem Neked használni fognak!Ezekben a szerekben az a lényeg,hogy higgyünk bennük.

9. Zsanett09 (válaszként erre: 8. - Vanessza13)
2011. márc. 21. 08:39

A Vivienn nagyon szép név. :) Nekünk sem volt egyszerű dűlőre jutni a névvel kapcsolatban, de végül sikerült megbirkózni a feladattal!

Én is az ösztöneimben bízok, meg azért anyukám is tud majd segíteni, nem félek egyáltalán. Elhiszem, hogy neked is sok minden feledésbe merült, de biztos, amikor odakerülsz minden újra felszínre kerül majd!!

Nem tudom milyen az az időzített szülés. Ezt nevezik annak, amikor beindítják? Burokrepesztés és hasonlók? Én úgy hallottam ezt csak indokolt esetben szabad. De nem tudom. Nekem az orvosom szerint ígyis picit hamarabb fog érkezni a kiírtnál, mert már a 35. héten elérte a 3 kilót. :D És elég vékonyka alkat vagyok, most léptem be a 37. hétbe, és kíváncsi lennék most mekkora. Pénteken megyek kontrollra, de a hasam az nagyot nőtt azóta. :D

A lényeg az, hogy mindkettőnknek komplikáció mentes szülése legyen. :) Ismered a szülést könnyítő homeopátiás bogyókat? Én ma kezdem el őket szedni, remélem hatni fognak!

2011. márc. 20. 16:59

Mi pedig fiút terveztünk másodiknak,de nem jött össze,igazából nagyon örülök így is és apa talán még jobban:)Az első gyereknél az én szavam volt a mérvadó a név választásban és akkor tettem egy kijelentést,hogy a másodiknál majd a párom fog nevet választani.

Háát emlékezett rá:)Most az Ő döntése alapján Viviennek fogják hívni a Csajszit:)Nekem is tetszik ez a név,de azért még válogatnék,de nem engedi:)


Egyébként minden jön ösztönösen,bár már van egy Lányom,de vannak dolgok amiket kicsit elfelejtettem,pl.mikor jönnek a fogak,meg a hozzátáplálással kapcsolatban is sok minden kiment a fejemből...de majd csak belerázódom megint.


Én is szívből gratulálok és kívánok sok egészséget és minél előbb egy Kislányt is:)


Egyébként felmerült Benned vagy az orvsodban az időzített szülés??

7. Zsanett09 (válaszként erre: 6. - Vanessza13)
2011. márc. 20. 15:40

Eredetileg én is kislányt szerettem volna, de már beletörődtem. :) Mostmár úgy fogom fel, hogy milyen jó lesz a kislányomnak, hogy lesz egy bátyja! :) Pár hete született meg ismerősöm kisfia, és még az utolsó uh-n is azt mondták neki, hogy lány lesz!! Szóval még ma is előfordul, hogy tévednek. Gondoltam, hogy bent nem úgy megy a fürdetés, mint otthon, de hogy csak csap alá teszik. :) Futószalagon mennek a babák és haladni kell. Mindenki azt mondja jön majd minden automatikusan anyai ösztönből! És én pont így állok hozzá! Neked pedig már könnyű dolgod lesz, miden rutin. :)

Gratulálok a második picihez, remélem nekem is csajszi lesz a második. :) Nevet kitaláltatok már neki? :)

2011. márc. 20. 14:42

Megint Lányos anyuci leszek:)

Egyébként a kádba én sem ültem bele,de jól esett lezuhanyozni.

Nekem anno is Úri.Szabó volt az orvosom,viszont akkor nem volt szülésznőm.De mivel a rokoni és baráti körömben sokan szültek Katinál és nagyon megvoltak elégedve,ráadásul vissza emlékszem arra,hogy bár kedvesek voltak velem a szülésznők,de nem ismertem Őket és a végén a párom annak is adott pénzt örömében.Akkor inkább én is megfogadom Katit és akkor végig velem lesz amíg megszülök,meg hát csak segít sok dologban és ismerem is.De biztos nem fogsz ráfaragni,így sem,ha Neked nincs.

Nálunk apás szülés volt,de közben bejöhetett anya is,persze addig apa kiment,meg anyának is be kellett öltöznie.

Aztán amikor már a végső stádiumban voltam kiküldtem apát is,mert gondoltam ezt már jobb ha nem látja:)

Ahogy kiment abban a pillanatban meg is lett Vanika és a párom jöhetett is vissza elvágni a köldökzsinórt.


A fürdetéssel kapcsolatban még annyit,hogy nézheted,meg ha jól emlékszem talán az egyik rokonom maga fürdethette,de ez nem biztos.Viszont az ott látottakat nem biztos,hogy otthon is alkalmazod.Ugyan is a nővérkék már igen csak rutinosak és nem úgy nyúlnak a picikhez,mint egy....Persze semmi bajuk a babáknak,de ott csak beteszik folyó víz alá megforgatják Őket és kész.

2011. márc. 20. 14:05

Komolyan? Ez tök jó, bár szerintem abba a kádba nem ülnék bele. :D De örülök neki nagyon, hogy vannak ilyen lehetőségek. Elméletileg jövő héten meg is mutatják nekem a szülőszobát. Abba bízok, hogy 1 ágyas szobám lesz, de végülis a 4-es sem vészes. Csak ugye ott egymást ébresztik fel az anyukák és a picik is. És ha szeretném, hogy mutassák meg a fürdetést, akkor erre lesz lehetőség? Jó lenne, mert utána otthon magamnak kell megoldani. :) Akkor rakok be pelenkát, nehogy ne legyen elég, de legalább már odabent jól megtanulom a pelenkázás fortélyát. :)

Nekem Mosonyi a dokim, és ő azt mondta, hogy szülésznőt ne fogadjak. Nem is ismerek egyet sem. Remélem nem faragok rá így... Amúgy meg, mi vagyunk az anyukák, ne mondja meg sztem egy nővérke se, hogy büfiztess vagy se. Bár ilyenkor még kiszolgáltatottak vagyunk, és semmi tapasztalat az első szülőknek és így ugye elfogad az ember mindent tőlük, mert nem tudjuk mi a jó.

Apuka bent lesz a vajúdás alatt, de a kitolásnál ki szeretne menni! :) Én nem erőltetek rá semmit. Annak nem jó a vége. Szerettem volna, ha anyukám bejöhet, amikor kimegy a férjem, de ezt meg nem engedik meg. :(

És lehet már tudni, hogy neked fiú vgagy lány lesz most? :)

2011. márc. 20. 13:24

Nincs mit:)A szülőszobán fájdalmat "enyhítő" eszközök vannak,mint pl.labda,vagy egy nagy sarok kád.Én olvastam már egy-két helyen,hogy szörnyűek a körülmények,hát én azt mondom,hogy nem olyan,mint itthon,de nem is vészes.Szülni megyünk és,ha arany ágyba fektetnének is akkor is fájna.Szóval szerintem nem vészes.


A szobák 1,2,3, és 4 ágyasak.Azt hiszem az 1 és 2-es szobáknak külön bejáratú,de közös fürdőjük van.

A Baba,ha semmi gond nincs,végig Veled lehet.Fürdetni a nővérkék fürdetnek,legalább is az én időmben úgy volt.

Ha bármilyen kérdésed adódna,segítenek és válaszolnak rá.Mint pl. a pelenkázás,de egyébként Magunknak kell ezeket megoldani.

Egy dolog amit én átéltem a Kislányomnál,hogy rám szólt a nővérke,hogy minek büfiztetek,mert,hogy fölösleges.Ilyen piciknél.

Én igaz úgy tudtam,hogy kell,de mivel nehezen tudtam felkelni,az első napon nem igazán büfiztettem:( Ennek nagy sírás lett az eredménye:(


Ja pelenkát azt vigyél magaddal,mert bár adnak,de annál többre lesz szükség.

Saját ruhát lehet bevinni és,ha kedvesek a nővérkék meg is engedik,hogy rá add.

Látom Fiacskád lesz:)Akkor Titeket nem érint a fülbevaló kérdés:)


Nekem egyébként Úri-Szabó az orvosom és Komáromi Kati a szülésznőm.

Apás szülés lesz?

Sok szerencsét kívánok:)

2011. márc. 20. 11:09
Szia, köszi a választ! Engem tulajdonképpen minden érdekel, ez lesz az első szülésem! Maga a légkör milyen, wc hogy van,ki fürdeti a babát? Mert úgy tudom ilyen kis kocsin oda adják a babát, és a mamával lehet folyamatosan, vele is alszik. De azért remélem megmutatnak ilyen pelenkázás és egyebeket! :) Akkor ezek szerint, én hamarabb tudok majd neked naprakész infókkal szolgálni! :) Kinél fogsz szülni? Én Mosonyinál.
2011. márc. 20. 10:52

Szia!Én is ott fogok szülni,de még csak a 32.hétben járok.Viszont a napokban már szó esett a szülésről a szülésznőm és köztem.

Igazából én már annyival előrébb vagyok,hogy már öt évvel ezelőtt is meglátogattam a szülőszobát:)

Azt mondta a szülésznő,hogy azóta semmit sem változott.

Egyébként mi az ami érdekelne?

2011. márc. 19. 07:54
Szolnok Hetényi Géza korházban szülés és ott tartózkodás témában van valakinek friss infója, tapasztalata? Köszi!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook