Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Volt valakinek a CX 3100 a 13.héten? fórum

Volt valakinek a CX 3100 a 13.héten? (beszélgetős fórum)


1 2
30. azure_
2009. dec. 28. 09:25

Írtam, hogy nekem a méhnyak is rövidült. Lentebb pedig az értéket is írtam: 2100. Valamint írtam, hogy nekem fájdalmaim is voltak. De nem vitatkozni akarok. Én a saját tapasztalataimat írtam le, illetve azt amit én is itt a neten találtam és amit a doki és a szülésznő meg a védőnő elmondott. Hiszen értelmeztük a számok jelentéseit.

A 3-as értéknél még a méhnyak szerencsére nem rövidült úgyhogy szerintem neki nem fognak szigorú fekvést javasolni csak folyamatosan ellenőrizgetni fogják szerintem, hogy nincs e változás. Ha esetlegesen lesz akkor biztosan javasolni fognak neki kímélő üzemmódot.

Habár szerintem legalább a doki elmondhatta volna, hogy tulajdonképpen mit is jelentenek ezek azértékek és szegény Bogyeszkusz nem töltötte volna kétségek között ezeket a napokat. Ha nem jelent semmit és aggodalomra nincs ok azt is mondhatná.


Bogyszekusz: szerinem ma feltétlenül telefonálj nekik vagy keresd fel az orvost. Ő fog téged maximálisan megnyugtatni úgyis.

29. 083c00e999 (válaszként erre: 25. - Azure_)
2009. dec. 28. 08:44
A 3100-al biztosan nem fektettek.A 2100 ill. az 1100-al már igen.
28. azure_
2009. dec. 28. 08:16

A nagyon veszélyes az ha a belső méhszáj van nyitva. Unokatesóm így járt és őt hónapokig fektették bent a kórházban. Másik uncsitesómnál meg meg is indították a szülést korábban. De nekik hangsúlyozom a belső nyílott ki.


Azért is kellett nekem is pihenni, hogy ne nyíljon tovább.

Orvosi utasításra 20 km-nél többet nem utazhattam egyszerre. Nem lépcsőzhettem, nem ülhettem bele fürdővízbe a ferzőtésveszély miatt így le kellett mondanom a nyaralásunkat is mert hülyeség lett volna a szállodaszobában feküdni egész nap.

Szóval úgy gondolom, hogy túl sok hűhó lett volna a semmiért. :(

27. azure_
2009. dec. 28. 08:12

Be is másolom a méhszája vonatkozó dolgokat:

De tényleg remélem, hogy neked van igazad. Hozzáteszem ezzel azértékkel SIMÁN ki lehet hordani a bébit. Kicsit kimélni kell magát de ennyi. Ja és zéró szex. :(


Méhszáj értékei:

3000 zárt méhszáj, a méhnyak 3 ujjnyi

2000 zárt méhszáj, a méhnyak 2 ujjnyi

1000 zárt méhszáj, a méhnyak 1 ujjnyi

3100 3 ujjnyi méhnyak, 1 ujjra nyitott külső méhszáj, a középső és belső méhszáj még zárt

2100 2 ujjnyi méhnyak, 1 ujjra nyitott külső méhszáj, a középső és belső méhszáj még zárt

1100 1 ujjnyi méhnyak, 1 ujjra nyitott külső méhszáj, a középső és belső méhszáj még zárt

3110 3 ujjnyi méhnyak, 1 ujjra nyitott külső és középső méhszáj, a belső méhszáj még zárt

2110 2 ujjnyi méhnyak, 1 ujjra nyitott külső és középső méhszáj, a belső méhszáj még zárt

1110 1 ujjnyi méhnyak, 1 ujjra nyitott külső és középső méhszáj, a belső méhszáj még zárt

3111 3 ujjnyi méhnyak, teljesen nyitott méhszáj

2111 2 ujjnyi méhnyak, teljesen nyitott méhszáj

1111 1 ujjnyi méhnyak, teljesen nyitott méhszáj

26. azure_
2009. dec. 28. 08:10

Ezt találtam egyébként:


[link]


itt is írja az értékek jelentését.

25. azure_ (válaszként erre: 24. - 083c00e999)
2009. dec. 28. 08:04
Hát én kívánom, hogy úgy legyen ahogy te írod, de engem a 18. héttől fektettek ezzel az értékkel :( és végig veszélyeztetett terhes voltam. Annyi, hogy nekem rövidült a méhnyak is egy ujjnyit. Habár amikor már jártam az nst vizsgálatokra akkor egy doki azt mondta, hogy zárt vagyok mire én kiakadtam, hogy akkor most mi van és annyit mondott, hogy a két érték annyira közel van egymáshoz, hogy lehet így is meg úgy is diagnosztizálni. Nekem mondjuk fájdalmaim is voltak végig. Azért is mentem el a 18. héten dokihoz, hogy nézze meg mert valószínű felfáztam vagy mi a fene...
24. 083c00e999 (válaszként erre: 23. - Bogyeszkusz)
2009. dec. 27. 22:00

rosszul tudod.

A 3100-as a tuti zárt.

23. Bogyeszkusz (válaszként erre: 22. - 083c00e999)
2009. dec. 27. 21:07

A 3as után az egyes jelenti a külső méhszájat,ami akkor lenne zárt,ha az nulla lenne,mint az utána következő másik 2 nulla.

Mi így tudjuk.

22. 083c00e999 (válaszként erre: 18. - Azure_)
2009. dec. 27. 20:45
C3100 zárt külső-belső méhszájat jelent, ami teljesen jó.
21. Bogyeszkusz (válaszként erre: 19. - Azure_)
2009. dec. 27. 19:40
Gondolom,biztosan én is tapasztalom majd,hogy mennyire lesz kevés az egy ujjnyi kinyílás :P
20. Bogyeszkusz (válaszként erre: 17. - Azure_)
2009. dec. 27. 19:38
Na,pontosan,én is így tudom! ;)
19. azure_
2009. dec. 27. 19:37
Mielőtt szültem és bementem a kilinkára 2111 volt az értékem ami annyit jelent, hogy teljesen kinyíltam egy ujjnyira. Hűűűű de kevés volt ez akkor! :) ...és milyen sok a 18. héten a 2100!!! Hát ilyen az élet!
18. azure_ (válaszként erre: 15. - 083c00e999)
2009. dec. 27. 19:35
Merthogy nem azt jelenti egyébként?
17. azure_
2009. dec. 27. 19:35
Így igaz. Az első a méhnyak a többi három a külső a középső és a belső méhszáj értékei. Ha vmelyik 1-es akkor egy ujjnyira van nyitva. Ha nulla akkor teljesen zárt. Nekem a doki is megerősítette anno. Úgyhogy helyes a megállapítás. :)
16. Bogyeszkusz (válaszként erre: 15. - 083c00e999)
2009. dec. 27. 19:27
Ha a 3000 vagy 2000 lenne,vagyis az uccsó 3 számjegy nulla lenne,az jelentené a teljsen zártat.A 2.számjegy a külső,a 3.számjegy a középső az uccsó pedig a belső méhszájszarja vonatkozik.Olvastam.De itt eddig senki nem mondta,hogy tévednék... :(
15. 083c00e999 (válaszként erre: 1. - Bogyeszkusz)
2009. dec. 27. 19:01

"cx 3100, vagyis a külső méhszáj nyitott. "


Ezt kimondta neked, hogy nyitott méhszájat jelent a C3100?

14. Bogyeszkusz (válaszként erre: 13. - Azure_)
2009. dec. 27. 18:01
Köszi,estére mindenképp időt kerítek rá! ;) :o)
13. azure_
2009. dec. 27. 16:38
Ja a naplómat is akkor kezdtem írni úgyhogy szerintem az akkori gondolatokat érzéseket az tükrözi a legjobban. :) Ha van időd olvasd el. :)
12. azure_
2009. dec. 27. 16:38

Én az első hét hétben feküdtem, de utána én is jöttem mentem. Óvatosan takarítgattam meg főztem de mivel alig mozogtam a kilók tényleg jobban jöttek felfelé még úgy is,hogy nem voltam kívánós. Most meg úgy nézek ki, mint egy ház. De megmondom őszintén akkor ez foglalkoztatott a legkevésbé hiszen a lényeg az volt, hogy Martinka egészségesen és időre szülessen meg. Sokat beszéltem hozzá és olvastam a Lelki köldökzsinór c. könyvet is úgyhogy sokszor ráhangolódtam a babára. Ez most érződik is mert nagyon értelmes. Sokszor tényleg olyan, mintha értené amit mondok neki. :)

A dokidhoz azért menj vissza. Esetleg kérdezz meg más dokit is. Úgyis érezni fogod ám ösztönösen, hogy mit kell tenned.

ja és túl sokat erről ne olvasss mert úgy jársz, mint én. Bepánikoltam és depresszióba estem egy pillanatra...

11. Bogyeszkusz (válaszként erre: 9. - C42aaaac41)
2009. dec. 27. 12:48

köszönöm szépen! :)

Akkor csak nem kell az ágyat nyomnom a szülésig,ez megnyugtató! :)

10. Bogyeszkusz (válaszként erre: 8. - Azure_)
2009. dec. 27. 12:47

Huhh,hát tényleg remélem,hogy minden okés lesz.Mondtam Töpszlinek,inkább maradjon bent egy héttel tovább,mintsem hogy hamarabb jöjjön sokkal a vártnál.

Most akartam elkezdeni pilatesezni,de természetesen ez így most törölve.Max jól meghízom a 9.hónap végére. :)

Férjem reggel nyugtatott,hogy ne is gondoljak butaságokra,szép egészséges baba lesz,aki nem fog hamarabb születni. :)

Erre a gyógyszerre majd rákérdezek!

Köszi szépen a biztatást! ;)

2009. dec. 27. 12:42

nekem is végig nyitott volt a méhszájam 1 cm-re,de szerencsére semmi baja nem lett a gyereknek.ugyanúgy jöttem mentem dolgoztam,amíg el nem jött a szülés ideje.


Sok boldogságot a leendő utódhoz!

2009. dec. 26. 22:02
én magnesii citricit szedtem. Úgy írta fel a doki. Olyanra meg ne is gondolj, hogy koraszülés! Habár ezt én is hasonlóan éltem meg. Talán akkor keveredtem ide a hoxára, mert mindent elolvastam a nyitott méhszájról amit írtak. Nekem sem mondtak sok mindent de ennél többet, mint neked. Én utána dokit is váltottam. Egész végig kíméltem magam és túl is hordtam a fiamat! :) Január 17-én jelenik meg a cikkem a szüléstörténetünkről. ...és látod itt van a gyönyörű kisfiunk, úgyhogy rosszra ne is gondolj! A lényeg, hogy kiderült, így tud magadra figyelni!
7. Bogyeszkusz (válaszként erre: 4. - Barracuda59)
2009. dec. 26. 21:20

Nem tudtam,hogy van folyékony is,azt jobban díjaznám,így is annyi bogyót szedek,és ez sem épp a legkisebbek közé tartozik.

Akkor én is próbálok pihengetni,nagyon remélem nem lesz semmi baj (koraszülés és társai)!

Köszi szépen a választ! ;)

6. Bogyeszkusz (válaszként erre: 3. - Azure_)
2009. dec. 26. 21:18

Köszönöm szépen! :)

Nagyon aranyos a kisfiad!! :o)

Hát nagyon remélem,hogy minden rendben lesz!

5. Bogyeszkusz (válaszként erre: 2. - Azure_)
2009. dec. 26. 21:17

Semmit,a legnagyobb szívás,hogy most ünnepek miatt leghamarabb hétfőn tudok menni :(

Magne B6-t egyébként is szedek.

2009. dec. 26. 21:15

Én is gratula a babához!

Nekem a méhnyak lement 800-ra (és persze végig nyitva volt a méhszáj), úgyhogy nyugi, ki lehet hordani igy is a babucit, csak vigyázz magadra, pihenj sokat.

Nekem a méhnyak értéke miatt feküdnöm is kellett jócskán, de megérte.

Viszont ha magne b6-ot javasol az orvos, akkor jó, ha tudod, hogy abból van folyékony változat is (hamarabb és jobban felszivódik)

2009. dec. 26. 21:06
Ja és persze gratulálok a babához! :) Vigyázz magatokra!
2009. dec. 26. 21:05

Szia! Szerintem menj vissza a dokihoz és kérdezz rá. Nekem a 18. héten nyílott ki a külső méhszáj és az akkor elég nagy baj volt. 7 hétig feküdtem, illetve utána sem sok mindent csinálhattam. Szerencsére nem lett semmi bajunk de nekem felhívták rá a figyelmemet, hogy vigyázzak. Nekem az értékem annyiban különbözött a tiédtől, hogy a méhnyak is rövidült. 2100-es volt.

Sok magnéziumot kellett szednem. Neked azt sem mondták? Konkrétan semmit nem mondott???

2009. dec. 26. 21:01
Szerdán voltam 12.heti nyaki redős szűrésen,akkor derült ki,hogy már 13 hetesek vagyunk.A doki azt mondta minden rendben,de most,hogy alaposabban nézegetem a papírom (karácsonyi sürgés-forgás közepette sajna hamarabb nem volt rá időm és erőm),látom,hogy a cx 3100,vagyis a külső méhszáj nyitott.Kell emiatt aggódnom? Vagy akkor azért szólt volna a doki?? Előre is köszi a válaszokat!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook