Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Volt olyan, akinek meghiúsult az utazása- amikor már a reptéren volt- a pandémia miatt? fórum

Volt olyan, akinek meghiúsult az utazása- amikor már a reptéren volt- a pandémia miatt? (beszélgetős fórum)


15. andi6020 (válaszként erre: 8. - Fórumnyitó (anonim))
2021. aug. 28. 19:57
Fogalmam sincs.
2021. aug. 28. 19:52
Minden ázsiai országban így van... csak arra leszek kiváncsi ennek mikor lesz vége. Mert amin most keresztül kell menni az utazáshoz, azt szerintem nem sok ember bírja/akarja... ázsia meg csak veszíti el a turistáit, üzletembereket mar lassan 2 éve. Pl. Mexikóba minden korlátozás nélkül be lehet utazni. Nem értem, ott ennyire nem számít a virus, Ázsiában meg úgy kezelik, mintha leprásak lennénk...
2021. aug. 28. 11:57
Kínáról biztos tudom, hogy hiába vagy beoltva, hiaba van negatív pcr, kötelező a 2 hét karantén az általuk kijelölt helyen, amit természetesen te fizetsz. Szerintem Japánban is ugyanez a helyzet.
2021. aug. 28. 09:45
En kaptam olyan infót, hogy tranzitban is kell. Pl. Ha Kínáról olvasol ott olyat írnak, hogy a tranzitaló ország konzulátusatól kell zöld kódot igényelni... na most ezt a reptérről oldják meg. Ezen konkrétan elröhögtem magam, kész vicc. Japánból is kaptam ilyen infót, hogy tudjam meg... igazából már enni sem tudok a gyomorgörcs miatt, nekem a repülés eleve stresszes, fel nem fogom ami most történik. Mintha egy horrorfilm lenne
11. simple (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
2021. aug. 28. 08:33
Magyar állampolgár érvényes vízummal vagy tartózkodási engedéllyel léphet be az országba. Semmilyen oltási igazolást, védettséget nem ismernek el, így az nem jelent könnyebbséget. A repülőgépre való felszálláskor kell egy 72 órán belüli negatív pcr teszt, és csinálnak mégegyet a megérkezéskor, azt ott kell megvárni. Ezután 14 napos karantén vár rád, az általad választott helyen. Ez van akkor ha Magyarországról mész.
2021. aug. 28. 05:03
Tranzitban nem kell teszt. Utazás előtt kell 72 órán belül 2 negatív teszt. Legalábbis Peruba így kellett. Amúgy meg a kutya nem nézte meg
9. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 5. - Simple)
2021. aug. 28. 04:46
Japán, de nem nyaralni. Brutálisan komplikált.
8. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 4. - Andi6020)
2021. aug. 28. 04:45
Es visszakapta a jegy árát? Mert most az van, hogyha pozitív lesz a teszted, akkor bukod a jegyed, ami most sokkal drágább, mint eddig. Es itt mostmár azt sem lehet mondani, hogy nem kell utazni, mert valaki munka miatt menne es 2 éve nem tud...
7. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 3. - Bichi)
2021. aug. 28. 04:42
Mondjuk a konzuli szolgálat oldala sokszor egy nagy káosz. Leírja, hogy kettős tesztelés kell, de azt mar nem, hogy hogyan. Tesztelek itthon, másnap küldik az eredményt, aztán mondjuk Svájcban gépet váltanék, akkor ott hol csinaljak pcr tesztet? Nagykövetség nem válaszol, vagy érthetetlenül, külföldről csak azt kapom, hogy en intézzek mindent... egy rémálom ez
6. andi6020 (válaszként erre: 3. - Bichi)
2021. aug. 27. 10:51
Mondjuk ez olyan értelemben nem teljesen igaz, hogy amikor én Egyiptomba utaztam, kint már vagy 2 hete elfogadták az angol nyelvű oltási igazolást, de a konzuli oldal ilyen irányban nem frissült. Oltottaknak is tesztelni kellett volna szerintük.
5. simple (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. aug. 27. 10:38
Hova utaznál?
4. andi6020 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. aug. 27. 10:22

Egy ismerősöm Kanadába repült volna. Nem emlékszem melyik Európai városban szállt volna át a kanadai gépre, de nem lehetett, ezért jött haza. De az még a pandémia elején volt.

Amúgy hova mennél?

3. Bichi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. aug. 27. 09:38
a konzuli szolgálat oldalán naprakész infók vannak országonkénti bontásban, bárki tudja értelmezni, aki olvasni tud. Szóval csak nézd át, így esélyed nincs, hogy ne tudj elutazni, ha az ottani dokumentumok megvannak...
2021. aug. 27. 08:27
Még nem történt meg, de vasárnap hajnalban indulunk elvileg. Szintén EUn kívülre. Félek én is…
2021. aug. 27. 06:37
Elvileg utaznom kellene, európán kívül, de őszintén annyira bonyolult es a konzulátus annyira nem fogalmaz pontosan, hogy nem merek elindulni. Azon gondolkodtam hány olyan ember lehet most, akinek egy pozitív teszt, vagy elhalasztott dokumentum miatt ugrott a jegye és haza kellett jönnie a reptérről?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook