Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Volt valakinek foggyökérnél ciszta?Milyen tünetei voltak?Fájdalom, duzzanat? fórum

Volt valakinek foggyökérnél ciszta?Milyen tünetei voltak?Fájdalom, duzzanat? (tudásbázis kérdés)


2019. jan. 30. 08:13

Jó reggelt,


Tudom, hogy már eléggé régi téma, de nekem most volt ebbe részem január 28 14:30-kor. Maga a műtét háááát nem a legkellemesebb, de kibírtam kb: 45 percet voltam bent. Mga a műtét 30 perc, de utána még feküdnöm kellett jégzselével az arcomon kb 15-20 percet. 2/2-es fogam gyökércsúcs ciszta eltávolítás volt... A műtét után este 1 db cataflam bevételére volt szükségem. Valamint szedem a szájsebész által előírt antibiotikumot azaz augmentint, valamint öblögetek az orvos által kapott oldattal. Azóta 1,5 nap telt el viszont az arcom még mindig nagyon be van dagadva, pedig jégzselézem naponta többször is. Mennyi ideig marad meg a duzzanat azaz mikor kezd el múlni? Enni nem a legjobb csak leves vagy főzelék, de hétfőn varratszedés. Valamint dohányozni meddig nem lehet aki esett már át ilyen műtéten? Tehát összefoglalva két dolog érdekel: a duzzanat meddig van jelen, és meddig nem lehet dohányozni műtét után?

16. Mydgard (válaszként erre: 12. - Ada52)
2015. máj. 8. 09:15
Nekem is ciszta van a bal felso orlo fogaim gyokerenel, en naponta 2x oblogetek sved cseppel es iszom is. Szivesen beszelgetnek anyukaddal a tapasztalatokrol.
2013. nov. 22. 17:09

Sziasztok!!!!!!

Én ma voltam műtéten Szent János Szájsebészeten foghúzás s cizta műtét volt 1 órás volt a beavatkozás s nem fájt 10 db varatom van!!!!!!!!!!!!!!!!!Két injekciót kaptam:):)

2011. szept. 26. 18:03
Nekem is volt már kétszer is.Először kb: 10 éve, akkor egy rutin ellenőrzés alkalmával derült ki, tehát nem volt tünetem.Megműtötték, nem is annyira a műtét a borzalmas, hanem az utána következő 1-2 nap.Ezt a fogamat gyökérkezelni kellett, ennek következtében kb: másfél éve letört, amikor elmentem megcsináltatni a rtg. alapján kiderült, hogy újra kialakult, mégegy műtét.A fogorvos azt mondta, hogy ez általában visszatérő betegség.
13. n.a.
2011. szept. 26. 15:58
Én is most vagyok túl egy foghúzáson éppen emiatt.Nekem az alsó fogam gyökerén volt...vagyis lehet hogy még van is mert azt mondta a fogdoki, hogy lehet több is azóta.A mellette lévő fogamon is.Röntgent nem lehet most csinálni mert közben kismama lettem.Viszont nekem az állam alatt keletkezett egy nyirokcsomó duzzanat emiatt, ami néha érzékeny és a hajam is hullik még és az állkapocs csontom is érzékeny néha.Érdekes de a fogam nekem sem fájt.Alattomos :(
12. ada52
2011. szept. 24. 21:54

Anyukámnak is volt.Elment fogorvoshoz,és a doki ki akarta húzni,azt mondta nincs más megoldás,mivel alsó fog,a ciszta nem fog másképp kiürülni.Első fogról lévén szó,Anya nem egyezett bele.

Egy ismerős javasolta a svéd cseppet(fehér kupakos,azt hiszem 32 gyógynövényes). Öblögetett vele,naponta többször,és láss csodát,a ciszta rövid időn belül felszívódott,és a fog is maradhatott.. :)

2009. aug. 19. 19:29

Javítok: Ki tudja mekkorára nőtt volna!?


Nekem sajnos ez már nagy műtét volt, befektettek. :(

2009. aug. 19. 19:27

Pont most vagyok túl egy ilyen műtéten. Nagyon alattomosan nőtt meg cseresznye nagyságúra.

Véletlenül derült ki, egy másik fogammal menetem dokihoz.

Annyit éreztem korábban, hogy egy pici dudor van a szájpadlásomon, de egyáltalán nem fájt. Örülök, hogy kiderült, ki tudja mekkorára nőtt!?

Az tünt még fel amit mások is írtak, hogy elszineződött az a fogam, amelyikből kiindult.

A röntgen képen egy sötét folt formájában jelent meg.

2009. aug. 19. 17:18
Nekem is volt 16 évesen nekem megis mütötték borzasztó volt .jobb oldali szemfogamon kivésték a csontot és utólag tudtam meg hogy a doki igencsak piás lehetett mert elvágta a mellette lévö fog gyökerét .másodszor is megmütötték de azota nemjött vissza ennek 30 éve megkell nézni ki csinálja inkább magán uton de ezt ugyis szájsebész csinálja.ja és a mütéttöl mindkétszer felvoltam dagadva.
2009. aug. 19. 12:03

Nekem még a mai nap van cisztám az egyik foggyökeremben.

Kb. három éve kezdődött. Két-három napig fájdogált az egyik fogam. Aztán bedagadtam. Majd elmentem fogorvoshoz, aki megnyitotta vagy kinyitotta a fogamat, hogy a genny tudjon letisztulni, aztán (pár nap elteltével) gyökértömés (iszonyat fájdalom, nagyon sokáig tartott, mondanom sem,kell, hogy a kedves doktornőt akkor láttam utoljára). 2007. decemberében ez megismétlődött. De annyira fel voltam dagadva a bal oldalon, hogy a szemem is alig-alig tudtam kinyitni. Ekkor már egy magánrendelőt kerestem fel. Aki mindenek előtt készített egy röntgent (remélem jól írtam), ami kimutatta, hogy kettő cisztám van és a gyökértömés, melyet 2005-ben kaptam nem megfelelő, cserélni kell, pocsék!! HÁt köszönöm! Kezdődött minden előről. Kiszedte doktorúr a régi gyökértöméseket, nyitvahagyta a fogamat, újra gyökértömés. DE! A két alkalom között hatalmas volt a különbség. Igaz az magán dokit rendesen meg kellett fizetnem, de egy cseppet sem bánom. A ciszta (lekopogom) azóta sem jelentkezett, de amennyiben ez előfordul meg kell műteni és kioperálni.

A mai napig félek, hogy megint egy reggel bedagadt arccal ébredek fel és műtét lesz a vége.

7. NOA (válaszként erre: 5. - Jsanett)
2009. aug. 19. 11:00
Cista körülhatárolt, csontfelritkulás sötét folt.
2009. aug. 19. 10:07

Nekem is volt. A gyökérkezelt fogam kezdett el fájni istentelenül. Nem hullott a hajam, csak a fogam fájt, amit a doki sem akart elhinni, hisz nem volt benn ideg. Megröntgenezte, aztán újra gyökérkezelte, de nem lett jobb. Azt mondta, vagy húzás, vagy gyökéramputáció. Az utóbbit választottam. Nem fájt a beavatkozás, de amikor elmúlott a fájdalomcsillapító hatása...

De örülök, hogy nem engedtem kihúzni.

2009. aug. 19. 10:03

Sziasztok,

En azt szeretnem kerdezni, hogy a rontgenen ez a ciszta milyen volt? Csak egy sotetebb szinu arnyekkent jelent meg vagy konkretan korulhatarolhato modon (mondjuk ugy mint egy borsoszem)?

Koszi:)

2009. aug. 19. 09:52
nekem is volt, cukorborsó méretűig megnőtt, eleinte a hajam hullott fokozatosan jobban, és folyton száraz volt az arcbőröm, aztán elkezdett fájni a fogam, de nem úgy mint mikor lyukas, vagy begyullad, hanem először az arccsontom fájt, és lassacskán a fogamra koppintva megmondtam hogy az az előtte olyan volt mintha mind fájt volna. Kihúzták a fogam, kijött a ciszta vele együtt egészben. És a fájdalom azonnal szűnt meg. Csak a foghúzás kellemetlen érzése volt meg.
2009. aug. 19. 09:42
Sokszor semmilyen fájdalommal nem jár, viszont egyéb egészségi tünetek lehetnek.Ilyen pl a hajhullás is....
2009. aug. 19. 09:39

Nekem volt. Nem fájt a fogam, nem éreztem semmit, de a fogam valahogy kisebb volt, mint a többi, és elszíneződött. Sokkal sötétebb volt, mint a többi, de nem fekete, minta amikor szuvasodik.

Még a doki sem gondolta, hogy ez ciszta lehet, csak amikor gyökérkezelte és megröngenezte derült ki, hogy mi okozta az elszíneződést. Azóta ezen a fogamon korona van, mert annyira csúnya lett, hogy muszáj volt kezdenem vele valamit. Első fogról volt.

2009. aug. 19. 09:30
Volt valakinek foggyökérnél ciszta?Milyen tünetei voltak?Fájdalom, duzzanat?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook