Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Volt már valaki Sziv-ultrahangon?Hogy csinálják és mennyi idő kb?Nekem holnap kell mennem! fórum

Volt már valaki Sziv-ultrahangon?Hogy csinálják és mennyi idő kb?Nekem holnap kell mennem! (tudásbázis kérdés)


2010. aug. 16. 12:57
Nekem kimondottan fájdalmas volt, amikor a bordáimat nyomta..néha úgy éreztem, h nem kell sok és eltörik :S
9. babszibobó (válaszként erre: 1. - Kriszta0930)
2010. aug. 16. 11:13

Szia!

A vizsgálat ideje függ attól is mi az amit keresnek, mire van szükség!

Anno nekem is 20 perces volt!

Az oldaladra kell feküdni, a kezedet hol a fejed fölé, hol támasztásba kell rakni!

Nem fájdalmas, bár néha a bordák mentén kellemetlen lehet, ahogy az UH kezelő fejét beforgatják, de nem fáj!

A UH-hoz vezető zselét használnak, ami egy vízalapú készítmény, egyáltalán nem árt, minden UH-hoz ezt használják!

2010. aug. 16. 11:06
Én holnap fogok menni, de már voltam korábban is. Nekem is szívritmus zavar miatt kell mennem.
2010. aug. 16. 10:48
Nekem nemrég volt egy 24órás EKG vizsgálatom és az mutatott ritmuszavart azért kell mennem az uh-ra!Köszi mindenkinek a válaszokat!
2010. aug. 16. 10:45
Köszönöm a válaszokat!Még nem voltam és nem tudtam hogy csinálják!:-)
5. 75bb1970ba (válaszként erre: 1. - Kriszta0930)
2010. aug. 16. 10:45
Szia Kriszta! Nemrég voltam, pár perc az egész. Bekenik a mellkasodat valami zselés kencével, és egy kis szerkentyűt mozgatnak rajtad. Közben az orvos monitoron figyeli az esetleges elváltozásokat.
2010. aug. 16. 10:44
Nekem is úgy csinálták, mint bobe2-ét.... Az is előfordult, hogy tappancsok nélkül, simán a zselével, gondolom, ez attól függ, mit akar nézni. De egyik sem tart soká.
2010. aug. 16. 10:43
Ne tarts tőle ! Semmi fájdalommal nem jár, és kb 20 percig tart max. Bekennek valami izével,és egy kis kütyüt mozgat rajtad az orvos. Te az oldaladon fekszel, és ennyi az egész!
2010. aug. 16. 10:42
Szia én nemrég voltam,nekem kb 5 perc volt,derékig le kellett vetközni oldalra feküdni az ágyon kis tappancsokat ragasztottak rám és szivkörül bekent zselével mint egy akármilyen másik ultrahangon.
2010. aug. 16. 10:38
Volt már valaki Sziv-ultrahangon?Hogy csinálják és mennyi idő kb?Nekem holnap kell mennem!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook