Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » SOS! Holnap megyek allergiavizsgálatra! Még nem voltam soha, hogyan csinálják meg a tesztet? Vagy mire számítsak? fórum

SOS! Holnap megyek allergiavizsgálatra! Még nem voltam soha, hogyan csinálják meg a tesztet? Vagy mire számítsak? (tudásbázis kérdés)

2011. máj. 26. 16:54
Nálunk a 3 éves gyereknél vérvétellel néztek minden fűfélét, penészt, gombát, szőrök, ami a légútját allergizálhatja. Ez negatív lett, és küldenek étel allergia vizsgálatra. Arról van valakinek tapasztalata milyen? Az is vérvétel?
2011. máj. 26. 16:29
Kösziii mindenkinek:)
2011. máj. 26. 16:28
Doki macskaszőrre, én 7mi gazra
2011. máj. 26. 16:25
Az alkarod belső felszínén fognak apró karcolásokat ejteni és arra csepegtetik az allergén anyagokat. Utána bizonyos időt várni kell, s majd leolvassák az eredményt.
2011. máj. 26. 16:23

Nekem bőrpróbát csináltak.

Golyóstollal 1-18ig beszámozták a karomat, majd megkarcolták minden pontnál a bőrömet, és kis üvegcsékből valami folyékony cuccot tettek a felkarcolt pontokhoz. Egyáltalán nem fájt, és kiderült, hogy a tollra és a macskaszőrre vagyok allergiás..

2011. máj. 26. 16:14
Dokim macskaszőrre gyanakszik, de az régen mindig kiütött, én viszont vmi gazra gyanakszom...
2011. máj. 26. 16:11

Az attól függ, van amit egy sima vérvételből meg mondanak, van ahol a karon vagy a háton bőrpróbát csinálnak, de pl glutén érzékenységet is egész másképp vizsgálnak.

Szóval jó lenne tudni milyen allergiavizsgálatra mész, van-e gyanú valamire?

4. gne2
2011. máj. 26. 16:09
Nekem többféle volt: a karomra pötyögtettek és nézték a reakciót (bepirosodik vagy sem), jégkockát tettek a másik karomra, meleg vizet engedtek rá, könyvet kellett tartani az alkaromon, ilyesmik voltak. A melegre és aztán a nyomásra is bedagadt, de azt nem tudták megmondani, hogy miért.
2011. máj. 26. 16:08
a hátadra fognak kis kockákat ragasztani, semmi extra..ne félj...
2011. máj. 26. 16:08

Űűűű, oda nekem is kéne menni. Engem is érdekelne! :)

Úgy tudom megkarcolják a kezedet, és várni kell, hol pirosodik.

2011. máj. 26. 16:05
SOS! Holnap megyek allergiavizsgálatra! Még nem voltam soha, hogyan csinálják meg a tesztet? Vagy mire számítsak?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook