Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szülés után tényleg ha maradt még bent valami küret kanállal kaparják ki? fórum

Szülés után tényleg ha maradt még bent valami küret kanállal kaparják ki? (beszélgetős fórum)


1 2
55. 55875e9863 (válaszként erre: 54. - Próbaszerecsen)
2013. júl. 11. 21:40

Hát nem is csoda, akkor tuti sokkot kapott attól a borzalmas fájdalomtól... élve, éberen boncolgatni az embert... borzalmas...

Anya mesélte, amikor neki műtötték a lágyék sérvét, neki helyi érzéstelenítéssel csinálták, és a doki véletlen tovább vágta az érzéstelenített területen, és azt hitte ott pusztul el, úgy fájt neki...

Most ha bele gondolok mit élhetett át, mondjuk van kiindulási alapom, hát brutális lehetett!

54. próbaszerecsen (válaszként erre: 50. - 55875e9863)
2013. júl. 11. 15:22
elájult, miután kivették a picit. Én "belebetegedtem", amikor elolvastam azt a cikket.
53. Timeacska89 (válaszként erre: 52. - E1e781f342)
2013. júl. 11. 13:37
igen én is szerencsés vagyok ilyen szempontbol,mert nekem sem fájt
2013. júl. 11. 12:15

Az egyik ismerősöm meg hiába kapott érzéstelenítőt, sajna azon kevesek közé tartozik, akiknek nem hat. Végig érezte a műtétet, és még csak el se hitték neki.


Én szerencsés vagyok, nekem tényleg nem fájt mikor kitisztítottak, csak írtó kellemetlen volt.

51. 9e315ae72e (válaszként erre: 46. - Próbaszerecsen)
2013. júl. 11. 12:10
Ez borzasztó lehetett..én is császáros voltam,és rettegtem,hogy nem hat az érzéstelenítő időben,és érzem majd,ahogy vágnak.Persze,nem éreztem,de azért parás volt a helyzet.Annál jobban fáj viszont utána...:/
50. 55875e9863 (válaszként erre: 46. - Próbaszerecsen)
2013. júl. 11. 11:38
Az szép lehetett... csoda, hogy nem kapott sokkot...
49. 55875e9863 (válaszként erre: 47. - A0c1361e44)
2013. júl. 11. 11:37
Én onnan tudtam az én esetemben, mivel mondta a doki, és erre több tanú is van... Na meg a zárójelentésbe is le van írva feketén-fehéren...
48. 9e315ae72e (válaszként erre: 42. - Anyuccci)
2013. júl. 11. 09:08
Anyuccci:szerintem senki sem bántott.Nálad valami nagyon nincsen rendben,ha már egy egyszerű kommentről is azt hiszed,hogy téged támad :) Depi?? Nem inkább rád jellemző ez? Picit élesen kaffogsz és elsőként offolod a témát..hát van ilyen..akire az életben nem figyelnek ,vagy elnyomottnak érzi magát,hát valahol máshol próbál figyelmet szerezni és érvényre jutni. Nem akartalak megbántani ,előre szólok!! További szép napot!! :)))
2013. júl. 11. 07:17
Én még mindig nem tudom, hogy honnan tudjátok, hogy volt küret és azt sem, hogy méhlepény darabok és burok darabok maradtak bent.
2013. júl. 10. 22:19
Régebben olvastam egy cikket egy híres magyar énekesnőről, akinek még a császármetszést is érzéstelenítés nélkül csinálták, mert nagyon hosszú ideig vajúdott, nem foglalkoztak vele, aztán amikor már rájöttek, hogy baj van, már nem volt idő, azonnal vágni kellett. 80-90-es években történt.
45. 55875e9863 (válaszként erre: 6. - Jennyke 1)
2013. júl. 10. 22:12

Igen, sajnos ez így volt.

De mivel sajnos utólag problémáim vannak újra dokihoz kell mennem, és jogi lépéseket is tenni fogunk a kórház ellen, mert párom nem akar nyugodni, de beláttam igaza van.

Mindenesetre, az biztos hogy ott spórolnak a fájdalomcsillapítással...

Sajnos ez van, ez a magyar egészségügy!

44. 55875e9863 (válaszként erre: 1. - Jennyke 1)
2013. júl. 10. 22:05

Muszáj, mert begyulladhat az egész...

Nekem bent maradt a méhlepény egy része, és burokretardáció volt, több magzatburok darab is bent maradt, utána napokig jött belőlem a sok kis szakadt burok darab...

Nekem semmilyen érzéstelenítést nem adtak, 45 perces varrás alatt 5-6 alkalommal kapartak ki, és szörnyen fájt, pedig a doki azt mondta, ez csak kellemetlen lesz... Brutális volt...

Ezt altatásban kéne, vagy gerincérzéstelenítésben..., mert ez valami emberkínzás!

A terhességmegszakítás alatt szintén hasonlóképpen, kiürítik a még tartalmát, de más módszerrel is csinálják, de ez az egyik... De akit idáig kapartak, mind altatásban csinálták nekik, ismerőseim közt terhességmegszakítás okán, nekem szülés után kívülre adtak 1-1 lidocain injekciót, és ennyi...

2013. júl. 10. 18:04
akinek nem inge nem veszi magára,én nem irtam nevet,általánosságban irtam azt amit és a vitát épp te kezdted drága ha nem vennéd észre,mindenki más normális választ irt a kérdezőnek.
2013. júl. 10. 13:24

"ahoz képest hogy egyesek állitják hogy ilyen nincs hogy ne altassanak el kaparás előtt ugy látom vagyunk szép számmal akik rácáfoltak,"


Ebben a mondatban én nem a barátságos hangnemet érzem...

2013. júl. 10. 13:17

Még egy fórum amin csak vita lett...

Pedig én is csak azt írtam hogy minden hol más és kérdezze meg a dokiját a kiíró...

Na mindegy...

40. jennyke 1 (válaszként erre: 39. - C9f9b53798)
2013. júl. 10. 07:56
Köszi
2013. júl. 9. 22:21

A fórum kiírónak! Ne így kérdezd meg az orvost, hogy ő hogyan szokott eljárni, hanem mi a kórház protokollja, egyébként szerintem sokszor nincs arra idő, hogy anesztest hívjanak, és altassák a kismamát, itt élet-halálról van szó!


Pont szülés előtt pár héttel néztem egy riportot a tévében, melyben kifejtette egy orvos, hogy az emberi születés és azutáni néhány hét után a következő kritikus időszak egy női egyed életében a mai napig!!! halálozás szempontjából a szülés időszaka. Hmmm, ez elgondolkodtatott, és a szülésemre visszatekintve, oké, nem lebegtem élet-halál között, de ötven-száz évvel korábban tuti ottmaradok.

38. meoo (válaszként erre: 37. - Timeacska89)
2013. júl. 9. 22:10

Értem én. :-)

Gyors eljárással egy újabb macerát megúsznak a kismamák is meg az orvosok is addig, míg friss minden.

Azt nem értettem itt, miért elképzelhetetlen,hogy nem csak altatásban végzik (szülés után azonnal), csak mert más nem így tapasztalta...

Ez kb. úgy hangzott: nekem barna a hajam akkor más szőke nem is lehet!

37. Timeacska89 (válaszként erre: 34. - Meoo)
2013. júl. 9. 21:39
köszönöm,látom te megértetted amit irtam,akkor csak nem velem van baj....amugy nem azért irtam mert nem hiszem el hogy van akit altattak hanem azért mert altatás nélkül is megcsinálják ezt az eljárást bármilyen hihetetlen
36. Timeacska89 (válaszként erre: 33. - Anyuccci)
2013. júl. 9. 21:35

Ur isten szerintem a fejedet is nézesd meg,ki támad?nem is neked irtam......te jo ég....


amugy irod hogy inkább altassák el minthogy "kinozzák a kismamát",gondolom nem értelmezted amit irtam hogy csak érzéstelenitőt kaptam de nem fájt inkább csak kellemetlen volt,a varrás 100x rosszabb volt számomra,akkor ez mért kinzás?!na mindegy nem magyarázkodom mert látom nem jut el az agyadig de ez már a te problémád :P

2013. júl. 9. 21:03
Köszi akkor ezt azért majd az orvostól megkérdezem nála ,hogy szokás.
34. meoo (válaszként erre: 33. - Anyuccci)
2013. júl. 9. 20:29

Szerintem ez nem a személyed elleni bántás volt.Én is meglepődtem,hogy vannak akiket altattak,zsibbasztottak amikor Én nem így éltem meg.De ezzel nincs probláma,inkább orvosa válogatja.

Ellenben miért elképzelhetetlen más szituáció?

33. anyuccci (válaszként erre: 29. - Timeacska89)
2013. júl. 9. 19:16

Nem értem miért támadsz?????

Igen is engem elaltattak és a szobában ahol feküdtem egy lánynak szintén csináltak és őt is altatták....

Szerintem úgy hogy nem is ismersz nem kellene bántani...

Látom hogy többen írják hogy nem altatták el...de lehet hogy Nekem mást is csináltak nem csak egy egyszerű kaparás volt.Mivel mint írtam elég problémás szülésem volt.Amúgy meg lehet hogy van olyan orvos aki jobb szeret latatni hogy ne kínozza a kismamát...

Na mindegy...csak leírtam a tapasztalatomat...de amúgy pont az ilyenek miatt nem is szeretek már ide járni,mert ha valami nem úgy van ahogy te írod akkor az már rossz...Pedig ez egy fórumos oldal ahol megosszák az emberek a tapaszalatokat és mindenkinek van véleménye...

Ennyi

2013. júl. 9. 18:26

Én csak rémülve olvasom ezeket a történeteket.

Én 20. héten szültem meg, másfél napnyi vajúdás után a kicsit. A méhlepényt már nem bírtam megszülni és engem elaltattak és úgy végezték el a beavatkozást. Ez a Debreceni klinikán volt.

Aztán rá egy hétre kb. iszonyat fájt a hasam, uh-on látták, hogy vagy egy méhlepény darab vagy vérömleny maradt bent. Azt mondták akkor, hogy ha nem ürül ki a gyógyszerektől, akkor újra kell egy küret, de az is altatásban. Ez nem a klinika volt már, hanem a Felső Szabolcsi kórház.


Én sem vagyok "tiszta". Többek között vérhigító injekciót kell szúrnom terhesség alatt és után is, de nem merült fel "nem altatás" lehetősége. ki sem bírtam volna ébren olyan fájdalom után, mint a 20 hetes lányom megszülése.

Ezek szerint nekem szerencsém volt .. vagy nem tudom.

31. urbanszkyviki (válaszként erre: 29. - Timeacska89)
2013. júl. 9. 10:36
Úgy mozog az orvos keze a méhedben azzal az eszközzel, mintha porszívózna......:D
30. c9f9b53798 (válaszként erre: 29. - Timeacska89)
2013. júl. 9. 08:58

Igen, nekem is bő két hétig, mert még nem volt háromhetes a Kislányom, de volt egy életmentő epeműtétem, és mondták, hogy 1. szerencsére nem kaptam vérátömlesztést 2. már nincs vérzésem 3. a testem rohadt gyorsan helyrerázódott, a műtét előtt a szülés során 68-asra lezuhant hemoglobinom már 100 felett volt újra... szóval minden szempontból úgy történt jól a szülés ahogy történt (kitisztítottak, és nem kaptam vért, pedig már határeset voltam).

Szóval ha mindezek nem így történtek volna, nagy rizikója lett volna egy epeműtétnek.


A lényeg az, hogy nekem is rövid volt a gyermekágyi vérzésem, de a dokim is mondta, hogy pont azért tisztított ki, hogy hosszú hetekig ne vérezzek a sok vérveszteség miatt hamar regenerálódjak.

2013. júl. 9. 08:43

ahoz képest hogy egyesek állitják hogy ilyen nincs hogy ne altassanak el kaparás előtt ugy látom vagyunk szép számmal akik rácáfoltak,


kék irisz onnan tudjuk hogy éreztük és láttuk mivel ébren voltunk,éreztem hogy huzogal ki-be egy eszközt(én azt magát nem láttam) és mint ahogy a többiek is irták előttem hullámzott bele a hasam ahogy tisztitott kifele,amugy nem tudom hogy ezért e de nekem csak 2hétig tartott a gyermekágyi vérzés

2013. júl. 9. 06:39

Ti honnan tudjátok, hogy volt ilyenetek?


Szerintem a varrással semmi gond, én akkor aludtam ki magam, az előtte lévő 1 nap kicsit kimerített...

27. jennyke 1 (válaszként erre: 26. - C9f9b53798)
2013. júl. 8. 21:53
Értem
26. c9f9b53798 (válaszként erre: 25. - Jennyke 1)
2013. júl. 8. 21:49
Ha rögtön szülés után elvégzik természetesen nem kell, de ha egy hét múlva, akkor persze megint kell tágítani is:(.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook