Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Volt aki a szülés után nem maradt bent a szokásos 4-5 napig tartó időre? fórum

Volt aki a szülés után nem maradt bent a szokásos 4-5 napig tartó időre? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2013. febr. 19. 16:35
Szerintem nagyon rendes,és tényleg segített.
2013. febr. 19. 16:34

Ma mindenkitől függetlenül kérdeztem égő gyerekorvost a tervemről aki ezt válaszolva.


Kedves Kérdező! Ez itt a szabadság hona. Nyugodtan elmehet saját felelősségre bármikor, sőt egy csomó ember otthon szül, olyanok is vannak, akik terhesgondozásra sem járnak. Tájékozódjon, hogy az ön környezetében a gyermek háziorvos elvégzi-e a szükséges újszülöttkori szűrővizsgálatokat, beadja-e a BCG oltást, elvégzi-e a vizsgálatokat és a kezelést, ha késői sárgaság indul, lesz-e segítsége a szoptatás elkezdésében. Ha mérlegre helyezte a fontos dolgokat, tud dönteni, és felelősséget is vállalni a következményekért. Üdvözlettel: Dr. Báló Mária

73. Krisz42 (válaszként erre: 69. - Bea0124)
2013. febr. 19. 14:38
Ne hagyd magad,én se hagynám és sok sikert hozzá,h elintézhesd:)!
2013. febr. 19. 14:28

De természetesen saját felelősségre bármikor ellehet hagyni a kórházat.

Mint írtad saját felelőségre!

Nem vagyok benne biztos hogy a babát is elhozhatod előbb ezt is kérdezd meg!

Én megértelek három hétig voltam bent a második gyerkőccel szülés után! A nagyobbik meg itthon! De nagyon sok mindent kell mérlegelni! Milyen messze van a kórház tőletek?

Van e gyermekorvos akire számíthatsz?

Hogyan alakul a szülés?

S még sorolhatnám!

Minden jót kívánok!

Ja és a védőnők már csak ilyenek! Ez a dolguk és sajnos sok csak papírról tud olvasni!

2013. febr. 18. 19:23

Igazán először az után járok hogy a kórházba mit szólnak stb.ha ott tartok hogy kell a gyerekorvos akkor beszélek vele.

A szűrésre meg be kellene vinni :-D

70. miccer (válaszként erre: 68. - Bea0124)
2013. febr. 18. 19:01
A gyerekorvosra is kérdezz rá, hogy fogad-e egy ekkora babát, plusz a PKU szűrést is akkor neki kellene megcsinálnia (azt akkor szokták, amikor 24 órája anyatejet kap a baba, tehát kábé a 3. napon). Én anno gondolkodtam a korábbi hazamenetelen, de az akkor gyerekorvos megmondta, hogy nem fogad, így aztán nem erőltettem a dolgot.
2013. febr. 18. 14:59

Ja és azt mondja a védőnő hogy pont most olvasott a túlféltett gyerekekről hogy milyen káros hatása van.Hogy elhozza nekem. :-D

Kapja be tegye oda ahová gondolom.

2013. febr. 18. 14:56

Ma beszéltem a védőnővel hát rémületet láttam rajta.

Most kicsit érzékenyebb vagyok ez van el is pityeregtem magam .

Tudtam mit fog mondani.Amúgy belém akarta beszélni hogy féltem a gyereket,túl féltem a gyereket,kell az a 4 nap,este nélkülem.Meg hogy higgyem el nem lesz baja a gyereknek ki fogjuk bírni.Nélkülem is ellesz.

De könyörgöm mondtam én olyat hogy nincs el nélkülem stb.?Nem egyáltalán nem azért nem akarok bent lenni addig mert félek hogy nem lesz el meg hogy baja esik.stb.

Egyszerűen fölösleges ha minden ok.


Ja meg ő is egyből hogy hát ha baj lesz akkor mi lesz stb.

Hogy lehet így hozzá állni valamihez?Komolyan mondom néhány ember szerint úgy kell a szüléshez hozzá állni hogy Jajj mi lesz ha ez meg az lesz.Én nem ilyen vagyok.

Próbáltam,próbálok pozitív lenni ha baj van akkor elég lesz akkor aggódni.Én így gondolom.


Nem tántorított el.Írtam egy helyi szülésznek mailt remélem fog válaszolni kíváncsi vagyok mit szól mit ír.


Ja és találtam infót a kórházról ahol bemutatják a szülészeti osztályt és ott a főorvos válaszol a riporternek.

És a hazamenetelre is ki tér.

Amit írtam a szülést bele véve az 5.nap lehet hazamenni sima szülés esetén császár esetén 8.

De természetesen saját felelősségre bármikor ellehet hagyni a kórházat.


Igazából pl.ként a mailbe le írtam hogy pl.ha hétfőn szülnék kedden vagy legkésőbb szerdán otthon szeretnék lenn i. A szokásos péntek helyett.Szerintem ez nem olyan nagy kérés.

Nem?

67. bbe8e56e9e (válaszként erre: 51. - Felhőlány)
2013. febr. 17. 13:59
Hát nézd! Ez is lehet, de itthon is össze szedhetette volna! A lényeg hogy időben észre vették!
2013. febr. 16. 21:38
Tényleg köszi mindenkinek a saját tapasztalatának megosztását.Sok erőt adtak hogy igen is normál esetben fölösleges 4-5nap.
65. Bea0124 (válaszként erre: 59. - Ennész)
2013. febr. 16. 21:34

Igazából nálunk az alvás úgy van hogy köztünk elalszik majd átviszem a szobájába.Igazándiból ezen nem izgulok mert elalszik apjával is...Igaz ma nagyon akart engem...

Ellene nélkülem szerintem inkább az aggaszt hogy ha hazajövünk nagyon anyás lesz.

Tavaly esküvőn állandóan elbújtatták előlem,vagyis szerették volna hogy ne fogjam úgymond ne legyen velem.Ennek az lett az eredménye hogy a hivatalban is a kezembe volt és onnantól előjött neki 1-2hétre a szeparációs szorongás vagyis sírni kezdett ha már csak felálltam mellőle...Ugye szegény a hirtelen sok vendég ráadásul anyától is elveszik...utána meg félt hogy elhagyom.

Nagyon rossz volt de végül helyre jött minden.

Ezért sem szeretnék sokáig távol lenni még a 2-3nap ok lenne de 4-5..Sajnos ilyen érzékeny a drága,nincs elrontva tényleg egyszerűen ilyen.Dehát még nincs két éves sem kkire számítson ha nem az anyjára?


A szívem szakad meg ha belegondolok hogy majd egy hétig nem látom.Azt meg nehéz lesz elviselni ha esetleg sírva fog hazamenni :'( :'(

Senkinek nem jó ha sokáig vagyok távol nekem sem.

64. Manilu
2013. febr. 16. 20:41
Péterfy kórházban szültem,5éve ,a csecsemős nővérek viselkedése kritikán aluli volt,ezért döntöttem úgy,hogy saját felelősségre inkább itthon,nyugodt körülmények között szeretnénk lenni.Természetesen akadékoskodtak,de ezen már meg sem lepődtem,jogod van haza menni.
63. Manilu
2013. febr. 16. 20:38

Szia!

Én császárral szültem ,és második nap saját felelősségre haza jöttem a babával.

62. miccer (válaszként erre: 9. - Bea0124)
2013. febr. 16. 20:07
Nem olvastam vegig az osszes hozzaszolast, de nalunk igy volt: 17 honapos volt a lanyom, amikor a fiam szuletett. Hasonlo dilemmam volt, rengeteget keszultunk kozosen a korhazi napokra (Anna es Peti kistestver erkezik, plusz sajat mesek). Es el kell mondanom, hogz az en alig masfel eves gyerekem tisztaban volt mindennel, este bementunk a korhazba, o anyosommal otthon maradt, reggel felebredt, es mondta, hogy "menjunk a korhazba anyahoz meg a babahoz". Hianyzott a lanyom, persze, de minden nap bejottek meglatogatni, es oszinten szolva orultem annak a 3 benn toltott napnak, mert a masodik babanak mar nem sok kizarolagos figyelem jar, akarki akarmit mond. Az az elso par nap viszont csak az ove volt 100%osan. Szoval szerintem fel lehet erre keszulni, es kesobb sem volt semmi feltekenykedes, vagy hasonlo emiatt a par nap miatt.
61. 6b006fc769 (válaszként erre: 1. - Bea0124)
2013. febr. 16. 16:46

Nagypénteken császároztak, húsvét hétfőn haza is jöttünk.

Semmi különleges engedély nem kellett, ez volt a normális.

Szóval császár után két és fél napot voltunk még benn:)

60. 5c98b496b3 (válaszként erre: 59. - Ennész)
2013. febr. 16. 15:23
Bennem a lanyom miatt hatalmas volt a felelem, de nagyon pozitivan csalodtam :D Lese sz.ta h nem voltam otthon :D Sot, ejjelre , mert ejjel mentunk, a lakotarsam lement, Zsoltim 10 korul ert haza, nem izgatta magat egyatalan. Nezegette a huga kepeit a FBon, es varta, h johessen latogatni :)
2013. febr. 16. 15:14

Nekem csak két napig kellett benn maradnom, de azt hittem, megöl az unalom odabenn. Pedig Velem volt a pici lényegében állandóan. Nekem annyi energiám volt a szülés után, hogy két napig aludni sem tudtam. Egyszerűen nem tudtam mit kezdeni a felesleges energiáimmal. Ráadásul a tudat, hogy otthon vár a meleg családi fészek, anyukám féltő gondoskodása... Szóval mindent megadtam volna, ha akár már a szülés napján hazamehetünk, ahogy természetes egyes nyugati országokban. Mellesleg csak egy szobatársam volt, ami nagyon jó a kényelem szempontjából, de ha Ő sem lett volna ott, begolyóztam volna...

Egyébként később a pici orvosa megszólta kicsit a kórházat, hogy hogyan lehetnek ilyen felelőtlenek, hogy 2 nap után kiengedik a gyereket. Pedig makk egészséges volt, 10-es Apgarral született.

Ha komplikáció nélküli a szülés, nem az anyuka miatt kell benn maradni három napot (nem is értem ezt a 4-5 napot, amit írsz), hanem a kicsi megfigyelése miatt. Erről a nőgyógyászom világosított fel, amikor megkérdeztem Tőle már az első napon, hogy akkor mikor hagyhatjuk el a helyszínt.

Szerintem is próbáld végigjárni az ambuláns szülés lehetőségét. Esetleg azt harcold ki, hogy csak 2-3 napig kelljen benn lennetek problémamentesség esetén.

A kicsid ennyire anyás? A kislányom 2,5 éves nem lesz még, amikor jön a kishúg, de valahogy egyáltalán nem aggódom. Lehet, hogy jobban el kéne gondolkodnom rajta? :D Pedig még sosem aludt el úgy, hogy tudta, nem vagyok a lakásban... Legyen alternatívád, próbáld meg egy-két nap az apjával vagy a nagyszülőkkel altatni Őt, hogy ne a kicsi születésével kapcsolja össze ezt a "traumát". Bár szerintem előzőleg szépen elmagyarázva Neki, nem lesz ez akkora baj!

58. Muraja (válaszként erre: 56. - 4f8ae69d1b)
2013. febr. 16. 14:42

De igazad van ... sajnos , legnagyobb elensege aaz emberisegnek a tudatlansag !

Föatok azokon kik erre rajatszanak ...

57. Bea0124 (válaszként erre: 54. - Felhőlány)
2013. febr. 16. 14:39

Biztos sokat számít ki hogy áll hozzá.Van aki már otthon eldönti hogy ő ugyan már kinem kéri...és ugye ha egyszóbába kerül az ember olyannal akkor meg lehet cirkusz alakul ki...

Nem mindig foghat ki az ember normális szobatársakat :-D

56. 4f8ae69d1b (válaszként erre: 53. - Bea0124)
2013. febr. 16. 14:35

majd maguk felnevelik..volt a válasz..a mi a csodáért kellett a gyerek..na és csak 5 hónaposan tudta meg..

Kiváncsi lennék,hány gyereket hagynak évente a kórházakban?A primitívség mennyibe kerülhet ennek az államnak..mindent beleértve..

55. Bea0124 (válaszként erre: 51. - Felhőlány)
2013. febr. 16. 14:34

Ezt én is olvastam már hogy a kórházban sajnos vannak olyan baktériumok amikre van hogy antibiotikum se jó :-(

Ez is sajnálatos dolog sajnos anyum is szedett össze valamit műtét közben vagy után mikor kipakolták.

54. Felhőlány (válaszként erre: 43. - Bea0124)
2013. febr. 16. 14:34
Nem így értettem, hanem úgy, hogy szerintem a kórházban töltött idő egyáltalán nem pihentető, legfeljebb csak az gondolhatja annak, aki még nem volt szülés után kórházban. A fiamnál nem kaptam meg a babát, csak etetni hozták ki, az nekem nagyon rossz volt, hiányzott, tétlen voltam, de nem pihentem, csak nyomasztott a helyzet. A lányommal 24 órás rooming-in-ben voltunk, egy négy ágyas szobában. Fürdetni vitték el kb 3-4 óra hosszára, ami szerintem sok volt nekik evés nélkül, mert ugye nem azelőtt ettek, hogy elvitték volna. Mi a 4. napon jöhettünk haza, de szinte zombi voltam a fáradtságtól.
53. Bea0124 (válaszként erre: 52. - 4f8ae69d1b)
2013. febr. 16. 14:32
Sajnálatos...
52. 4f8ae69d1b (válaszként erre: 1. - Bea0124)
2013. febr. 16. 14:29

Ahol én szültem,ott volt egy asszony,aki szülés után pár óra múlva elment..és,hogy miért?Mert gondolta minek neki 10.gyerek..

A topic kérdésére nekem ez ugrott most be..

51. Felhőlány (válaszként erre: 45. - Bbe8e56e9e)
2013. febr. 16. 14:19
És nem lehet, hogy a kórházban szedte össze azt a baktériumot? Mert ugye minél több a kórházban töltött idő, annál nagyobb a fertőzés esélye.
50. 5c98b496b3 (válaszként erre: 49. - Bea0124)
2013. febr. 16. 14:15

itt szulnek agyba fobe mert olyan a tamogatasi rendszer.

Azt se tudjak mit kezdenek a gyerekkel de 20 evesen 3 gyerekkel rohangal :S

49. Bea0124 (válaszként erre: 46. - 5c98b496b3)
2013. febr. 16. 14:13

És akkor itt jön a kérdés ilyennek miért kell baba.

Hát amúgy az én szóbatársam babája is sokat sírt mert nem akart szopizni de éhes volt...meg ugye tömték őket teával...

Szegény csaj...a picit visszavitték éves nélkül,szinte az egész osztályon a baba sírását lehetett hallani...azt beszéltük majd otthon jobb lesz nyugodt lesz akkor eteti mikor akarja.stb.

48. Bea0124 (válaszként erre: 45. - Bbe8e56e9e)
2013. febr. 16. 14:09

Ezért kell papír arról hogy a gyerekorvos elvállalja hogy minden nap kijön.

A kórházba is egy nap egyszer nézte doki.

47. Bea0124 (válaszként erre: 42. - Felhőlány)
2013. febr. 16. 14:06

Hát nem igen jöhet szóba.Fogadott szülésznőm lesz ugyanúgy mint a fiamnál.A kórház ahol szülők 15km.

Ha utána nézem a legközelebbit az kb.40km.

És ahhoz azért fogadott doki kell tudtommal az meg ugye...na meg nem vállalható mert ha esetleg nem úgy sikerül a szülés sajnos mégrosszabb lenne ott mint itt a távolság miatt.

Apás szülést szeretnénk megint szóval azért a távolság az nagy úr.

46. 5c98b496b3 (válaszként erre: 44. - Bea0124)
2013. febr. 16. 14:03

itt nem ritka a 16 sem :D

volt amelyiknek 6 oran at sirt a babaja. Nem birtam, odamentem.. kiderult, hogy tiszta kaki volt szerencsetlen gyerek...


A masiknak detto, csak epp azert sirt mert nem etette meg.

Egy nap utan nem hogy pihenten, hulla faradtan mentunk haza.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook