Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Vízszűrő kancsók fórum

Vízszűrő kancsók (beszélgetős fórum)


1 2
16. 94c02c5bb5 (válaszként erre: 15. - Wmiki)
2010. febr. 24. 19:15
Szia, akkor ugyanolyat vettél mint én. Igen, szerintem jobb ha 3.5 literes a kancsó, mert nálunk az 1 liter nagyon hamar elfogyna, két ivás és kész. Szóval szerintem át sem fog folyni már több hónap múlva, nálunk is egyre csökken az áteresztőképessége percben mérve, és utána talán már belemossa azt amit kiszűrne. Így is rengeteg palackot és pénzt megspórolsz. És tényleg ugye milyen finom a víz íze? Kávéhoz, teához, leveshez, mindenhez ezt használjuk.
15. wmiki
2010. febr. 23. 22:25
azt nem tudja valaki, mi történik ha 1 hónap után nem cserélem ki a betétet, hanem csak mondjuk fél év múlva?
2010. febr. 22. 11:00
Szia!Nekem Hauser vízszűrő kancsóm van, egy CBA-s akció idején vettem ősszel kb. 2300 Ft-ért. Nem bántam meg.Nagyon elégedett vagyok vele.1 liter vizet szűr egyszerre (kb. 3-4 perc alatt csorog át rajta), és egy vízszűrő betét 1500 Ft körül van, 100-120 liter víz átszűréséhez elegendő.Nagyon kellemes ízű vízet csinál.
2010. febr. 21. 20:04
Sziasztok! Ismeri valaki az AQUA SELECT kancsóját??? Arról mi a véleményetek???
12. wmiki (válaszként erre: 10. - Nőci1)
2010. febr. 21. 15:33

a laica oldalán 150l-t írnak

kb. havonta kell cserélni


náluk 1500 a patron, de csak online lehet rendelni (+ptkg) a britához 2200, de kapható vidéken is pl. SPARban

11. wmiki (válaszként erre: 9. - 1eb84e4bad)
2010. febr. 21. 15:31

nagyon jó írás, de sajnos engem csak a tények érdekelnek, és a mesék kevésbé, ennek pedig fele sem igaz


1. egyrészt eleve finomabb ez a víz, most, hogy megkóstoltam, tudom

2. a szervetlen anyagokat a szervezet nem képes feldolgozni nyers formájukban, csak ha kötve vannak, pl. gyümölcsben, vagy zöldségben


a vashiányosokkal sem etetnek szegeket, mert hiába tennék, és akinél kevés a kalcium, az is hiába eszik meszet, nem lesz tőle jobban...


3. sok betegség esetén ajánlják a szűrt (akár desztillált) vizet, vesebetegek állapota már bizonyítottan javult csak attól, hogy szűrt vizet fogyasztottak

ilyenkor a szervezet jobban el tudja távolítani a salakanyagokat

10. Nőci1
2010. febr. 20. 10:38

Sziasztok.

Szeretném megkérdezni ,egy szűrővel hány liter vízet lehet kihozni? Mennyire éri meg, anyagilag?

2010. febr. 20. 10:13

Sziasztok, épp fél órája írtam erről a naplómban. Hatalmas biznisz!!!


Vegyünk-e házi víztisztítót?


Sok bemutató során az derül ki, hogy a csapvízben rengeteg oda nem illő anyag van. A megtévesztő kísérlet egy egyszerű hidrolízis. Egyenáramot vezetnek 2 elektródába, amit egy pohár vízbe helyeznek. Az anód vas, míg a katód ezüsttel bevont fémszál. Az egyenáram hatására az anódról leváló vasionok a katód elé vándorolnak, miközben a vízben oldott sókkal és ásványi anyagokkal sárgásbarna elegyet képeznek. Ezt a jelenséget használják ki az ügynökök arra, hoy elhitessék: a csapvíz további szűrést igényel.

A hálózati víz magas ásványi anyag tartalommal rendelkezik. Az emberi szervezetnek erre szüksége van, jó az élettani hatása. A házi víztisztítóval előállítható, szinte desztillált víz minőségű víz fogyasztása esetén a magnézium és a kálcium beviteléről külön kell gondokodni. A vízszűrő betétjét pedig folyamatosan tisztítani kell, mert ennek elmaradása esetén a megtelepedő baktériumok fertőzést okozhatnak.

8. 94c02c5bb5 (válaszként erre: 7. - Wmiki)
2010. febr. 19. 19:27
Kb. minimum naponta 4-5 liter víz, és az íze is más, teljesen kiszűri a klórt, a teát is ezzel főzzük, sőt dolce gusto kávéfőzőnk van, a kapszulás, és abba is ezt töltöm, azóta intenzívebb a kávé zamata. Kicsit édes az íze. Nem bántam meg, az biztos, a párom pedig ugye pasi, is rárepült és csak azt issza. A hajamat is ilyen vízzel öblítem le utoljára.
7. wmiki (válaszként erre: 6. - 94c02c5bb5)
2010. febr. 19. 17:16

az kb hány liter víz egy szűrővel?

ízre is más lesz?

6. 94c02c5bb5 (válaszként erre: 4. - Wmiki)
2010. febr. 19. 15:59
Havi cseréjű, és a tetején van egy kis számláló, ott beállítod a következő csere dátumát. Kb. 3-4 perc alatt folyik itt is le a víz. Kb. 2 liter.
5. wmiki (válaszként erre: 2. - 94c02c5bb5)
2010. febr. 19. 15:49
Mennyi idő alatt szűr? A Laica 4 percet ír.
4. wmiki (válaszként erre: 2. - 94c02c5bb5)
2010. febr. 19. 15:48
Milyen gyakran kell a szűrő, és honnan tudod, hogy mikor kell cserélni?
3. wmiki (válaszként erre: 2. - 94c02c5bb5)
2010. febr. 19. 15:48

Néztem, ez 5.200 Ft a Sparban, de 4000 két vízszűrő

Nekem a Laica jobban tetszik, ott csak 4500 a kancsó, és 3000 két vízszűrő, de azt írja ennek a legjobb (5 lépcsős) a technológiája.

Persze a saját honlapján jóhogy dícséri, nem túl objektív...

2. 94c02c5bb5 (válaszként erre: 1. - Wmiki)
2010. febr. 19. 15:42
Szia, mi a brita XL-es kancsóját vettük meg, nagyon jó és egyszerű. Azért jó az XL-es méret, mert aránylag lassan folyik át, nagyon édes, finom a víz íze.
2010. febr. 19. 15:34

Milyen vízszűrő kancsót ajánlotok?

5-8 e Ft-ig, ami jó minőségű

Néztem

Brita és

[link]

Laica

[link]

termékeket is. Mit érdemes választani?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook