Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Van valakinek tapasztalata, véleménye, javaslata a vízszűrő kancsókkal kapcsolatban? fórum

Van valakinek tapasztalata, véleménye, javaslata a vízszűrő kancsókkal kapcsolatban? (tudásbázis kérdés)


20. birgi74 (válaszként erre: 19. - A10e31f3b5)
2010. nov. 23. 15:30
:))
19. a10e31f3b5 (válaszként erre: 18. - Nusika74)
2010. nov. 23. 15:26
mi nem éreztünk mellékízt, csak azt vettük egy idő után észre, hogy ha vendégségbe megyünk, rávetjük magunkat a szódavízre. Aztán egymásra néztünk a férjemmel és hoztunk egy karton szódát. Most újra szép a világ. A Brita-s vizből meg teát-kávét főzünk...
2010. nov. 23. 15:20
Nekem nem jött be...Borzalmas íze lett a víznek,olyan nagyon furcsa mellékízt lehet érezni:P A családban senki sem tudta meg inni.Lehet hogy én csináltam valamit rosszul ???
17. a10e31f3b5 (válaszként erre: 13. - Birgi74)
2010. nov. 23. 15:19
Magyarországon jó minőségű a csapvíz. Ez vitathatatlan. Most már túl sokat cikkeznek mindenféle ártalmakról. Nem lehet félelemben élni. Régen lehet, hogy nem volt ennyi hormon, de belekakáltak a vízbe, meg belepisiltek, volt patkány, veszettség, kolera. No azokon a Brita sem segített volna. Ámen.
16. tashadow (válaszként erre: 14. - Birgi74)
2010. nov. 23. 15:18
Hormonok pl. a fogamzásgátló tablettákban vannak, így a szennyvízben, és úgy hallottam, hogy mivel ezek apró molekulák, ezért marad benne. Nehézfém a csövekből, igen. Már ahol.
15. birgi74 (válaszként erre: 8. - Lexike)
2010. nov. 23. 15:14
igen, közben láttam, h van már fórum is erről, nem voltam valami körültekintő, amikor feltettem a kérdést :)
2010. nov. 23. 15:12
vannak a vízben hormonok? nehézfém a csövekből? vag yhonnét? nem tisztítják a hálózatit?
13. birgi74 (válaszként erre: 12. - Tashadow)
2010. nov. 23. 15:12

nekem is ezért vannak fenntartásaim, bár nem vagyok tudós. átlagfelhasználó vagyok, így elhiszem többnyire, amit mondanak :)

de hiszem azt is, h ha úgy iszom, h azt gondolom, h jó, akkor jó is :)

pszichésen. és én még így is a csapvíz felé megyek, nemcsak azért, mert az ásványvíz is kamunak tűnik néha... én szeretem a vizet. ennyi. mert szeretem az ízét, h nincsen is íze, és szeretem, mert a szomjamat oltja. nem iszom cukros lötyiket, teát, vizet csak.

és ha ez a kancsó megszűr mondjuk olyat, ami nem kell, h a szervezetemben legyen, akkor megveszem. ásványi anyagokat beviszek mással is, mert a táplálkozásunk elég sokrétű. szóval? akkor mi az igazság a vízszűrő kancsókkal kapcsolatban? :)

2010. nov. 23. 15:04
Az igazán kritikus kérdések a mérgező nehézfémek, hormon maradványok szűrése. A különböző propagandák ellentmondanak egymásnak, abban is hogy az aktív szénszűrő ebből mit tud. A membrános szűrés meg lehet hogy jobb, de egy átlag embernek megfizethetetlen. Én még nem találkoztam olyan propagandával ami ne mondott volna ellent egy másiknak. Hogy lehet így bármit is elhinni?
11. Suesue
2010. nov. 23. 15:02

Mi Britát használtunk, jó volt nagyon.

Most már csapra szerelt van pc méret, de szintén jó.

2010. nov. 23. 15:00
Nekünk Laica van és nagyon szeretem! Előtte nem bírtam meginni a csapvizet, maradt az ásványvíz. És kiszámoltam, hogy olcsóbb is.
9. tashadow (válaszként erre: 3. - 0d717b184a)
2010. nov. 23. 14:59

Erre a kicsapató elektrolizeres bűvésztrükkre gondolsz?:

[link]


Az árványvíz és a csapvÍz tartalmaz ásványokat. Ez miért olyan elfogadhatatlan?

"A negatív töltésű ionok (anionok) pedig az anód felé vándorolnak és ott oxidálódnak"


Vagyis amit látsz a pohárban az az ásványi agyagok oxidja, főleg.

2010. nov. 23. 14:59
Ezt a kérdést már egyszer én is feltettem a brita kancsóról. Azóta vettem. Nagyon szeretem. Én nem érzek utóízt, mint ahogy sokan írták. Én is nagyon sokat gondolkoztam, mielött megvettem, már bánom, hogy nem egyből.
2010. nov. 23. 14:59
Nekem Brita van :) Nyáron többet használtam, most éppen sajnálom a pénzt szűrőre. Különben nagyon jó!
2010. nov. 23. 14:55
Nekünk van,de nekem egy kicsit utóíze van a víznek.Hiányzik belőle a klór amit megszűr.De egyébként szeretem,bevált nagyon.
2010. nov. 23. 14:54

mi is ezek között vacilálunk. mi alapján döntöttetek? mert nekünk pl a másfél liter kevés lenn eszerintem. vízmennyiség alapján, vagy h mechanikus-e vagy elektronikus?


brita laica brita laica :)

4. a10e31f3b5 (válaszként erre: 1. - Birgi74)
2010. nov. 23. 14:50
Brita-t használok már féléve. Azért szeretem, mert nem vízkövesedik annyira a teaföző. Anélkül 3 naponta kell vízkőtleníteni.
2010. nov. 23. 14:49

mi használunk

Britát

nagyon szeretem, főleg mikor láttam a pohárba, hogy ilyen 3 cm hosszú algás cucc volt a vízba

azóta szűrjük

2010. nov. 23. 14:49
nekünk Laicánk van , én szeretem
2010. nov. 23. 14:47

Vízszűrő kancsót szeretnék ajándékba (és adni is) :)

Van többféle a "piacon", picikét tanácstalan vagyok, mert az egyik cég a weboldalán mást ír a termékről, mint a madaras nagyáruház polcán található dobozra.

A másik néven futóról pedig nem tudok semmit, és az oldalukon árak nem szerepelnek. Szintén kapható a madarasban.

Van valakinek tapasztalata, véleménye, esetleg javaslata a vízszűrő kancsókkal kapcsolatban?

Mi sok csapvizet iszunk, így jó lenne, ha jó lenne :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook