Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mi a véleményetek a vízszűrős porszívóról? fórum

Mi a véleményetek a vízszűrős porszívóról? (tudásbázis kérdés)


1 2
2010. nov. 9. 14:51
Mi is vizes-ben gondolkodunk,mert asztmás,allergiásak a gyerekek.Ami még most van egy förmedvény,hiába hepa meg minden amikor besüt a nap látszik hogy bekapcsolásnál nagyobb pormennyiséget lövell ki mint amit felszívnék vele.Valami gusztustalan.a szűrője csupa barázda amiből képtelenség a port kiütögetni,ha meg elmosom akkor több napig száradna a konvektoron,ami meg drága ahhoz hogy egy szűrő miatt fűtsek be jobban.Azt hiszem ennél a vizes csak jobb lehet,remélem minél előbb tudunk venni...Írjatok márkát ha meg vagytok vele elégedve
2010. nov. 8. 22:26
Nekünk is vizes porszívónk van - én szeretem, sokkal tisztább, mint a porzsákos, amit ha beindít az ember, "kiköhög" egy adag port.
42. Vanessza13 (válaszként erre: 39. - Studio64)
2010. nov. 8. 18:20

Nekem is olyan van:)Ennél jobb porszívót akkor sem tudtam volna venni,ha 50ezerért vettem volna egy "csúcs" gépet.


Egyébként,az előző porszívóm,vizes volt meg porzsákos is.Nem szerettem a vizes dolgát amíg felporszívóztam a házat többször is ki kellett takarítanom a trutyit:(Utáltam.

2010. nov. 8. 18:13
Nekem olyan van és imádom. Azóta nem hapcizom végig a porszívózást :-)
2010. nov. 8. 18:01
Hallottam a vízszűrő porszívóról, és nem tudom, hogy merjem-e megvenni... A fórumozók közül kinek és ilyen, és mik a tapasztalai?
39. Studio64 (válaszként erre: 38. - Studio64)
2010. nov. 3. 12:52
Mellesleg nekem nem porzsákos a samsungom, hanem a poszívó részén van egy kis tároló amibe gyűjti és lehajolás nélkül tudom azonnal kiönteni. A hepának köszönhetően ez sem fújja vissza a port, mégsem kell vacakolni az elmosásával és szárítgatásával minden alkalom után.
38. Studio64 (válaszként erre: 36. - Agnes1219)
2010. nov. 3. 12:49
Hogyha nem feltétlen szükséges -mondjuk aszthmás gyerek miatt vagy hasonló- vennetek ilyen porszívót akkor én nem ajánlanám. Nekem a rovus aqua powerem volt, és bár gyakorlatilag semmi baj nem volt vele, egyszerűen úúúúútáltuk a férjemmel. Számolni kell azzal, hogy ezekkel a porszívókkal nincs többé olyan, hogy előkapom a porszívót és sitty-sutty felszívok vmit, hiszen ebbe vizet kell tenni és használat után szépen minden eggyes alkatrészét el kell mosogatni, amúgy belerohad. 1 órás állás után is poshadt szaga lesz amit az ember képtelen kimosni belőle, de nem ecsetelném milyen undorítő a koszos porcicákat lehámozni a szűrőjéről.phúúúj... Én nagyon nem szerettem így inkább eladtam és vettem egy hepa szűrőset. sztem ezek a korszerű porszívók is vannak olyan jók, hogy kiszűrjék azokat a részecskéket amiknek nem szabad a levegőben szállniuk. A kis lila samsunggal nagyon elégedettek vagyunk! gondoljátok meg.
37. mimmo33 (válaszként erre: 36. - Agnes1219)
2010. nov. 3. 12:29

[link]

Itt vannak boltok, árak, vélemények;)

2010. nov. 3. 12:25
VIZSZÜRÖS PÓRSZIVÓK? AJÁNLATÓK?MÁRKÁK:HÓL VÁSÁRÓLJAK:
2009. szept. 26. 21:10

Szeretnék egy vízszűrős porszívót venni.

Mire kell figyelnem? Tartály nagysága, zajszint, szívóerősség?

Esetleg a valaki nevet adna, melyik márkát nézzem.

Köszi.

34. Mia 74
2009. szept. 4. 15:21

Nem tudom, nekem bejött a vízszűrős változat. Szerintem pont hogy nem fújja vissza a port, mint a porzsákos. Úgy is érzem, mintha kevesebb lenne a por a lakásban, de ha csak placebó, akkor is úgy látszik.

Tény, hogy kicsit mintha kisebb lenne a teljesítménye, de a port felszívja, mi kell még? (további előnye, hogy nem zúg annyira éppen ezért...)

Amúgy egyáltalán nem macerás a használata. Én a magam részéről mindig utáltam a porzsákokat kezelni, még akkor is, ha papírból voltak. Az is igaz, hogy van hol kiszáradnia ennek a porszívónak és alkatrészeinek...

33. Cszsuka (válaszként erre: 32. - Heppi)
2009. márc. 17. 21:44
Én sem :)
32. Heppi (válaszként erre: 28. - Issti)
2009. márc. 17. 21:41

én nem értek veled egyet! A vizesemet biztosan nem cserélném el porzsákosra:-)

Sokkal könnyebb a vizeset kezelni. szerintem nem jön vissza belőle por.

31. cipa
2009. márc. 17. 21:08
Szerintem sokkal jobb a vízszűrős, mint a porzsákos.
30. 8da8a563b7 (válaszként erre: 29. - 8da8a563b7)
2008. nov. 4. 06:29

ja, és a takarítógépem 1200as volt, anyámék porszívója 1400as, azzal voltam egyszer kénytelen takarítani, mert meghalt a takarítógép. az én vizesem 1600as és jobban dolgozik mint anyámék 1400asa.


nekem is azt mondták, hogy levesz a teljesítményből a víz. nem tapasztaltam.

29. 8da8a563b7 (válaszként erre: 28. - Issti)
2008. nov. 4. 06:28

Nem tudom mi az apró por, de 2 naponta porszívózok és mindig 1 maréknyi, mint a porcica vizesen, öntök ki belőle. Egyébként, beleöntöm a vizet, összerakom, kb 1 percet vesz igénybe. amikor végzek, szétszedem, kiöntöm a vízet, 2 adag vízzel ki lehet mosni. az alkatrészeket berakom a dobozba, a tartályt meg a doboz tetejére. megszárad az magától 6-8 óra alatt. nem poshad be. nekem dupla hepás.

és csak jót tudok mondani róla.


valszeg, ha nem kertesben laknék, és nem lenne nyitva állandóan az ablak, még ennyit sem kéne porszívózni ezzel a géppel.

28. issti
2008. nov. 3. 23:51

Ne vegyetek vízszűrős porszívót!

Nagyon leveszi a szívóteljesítményt a víz ellenállása. Csak a nagyobb porszemek maradnak a vízben, akármilyen kicsik a buborékok, a por méretének a többszöröse, így visszafújja az apró port a vízcseppekkel együtt. HEPA szűrőt szoktak a drágábbakba tenni, de sajnos a vizzel kevert apró poros levegőt nedvesen nem képes megszűrni.

Arról nem is beszélve, hogy nagyon macerás a használata.Vízzel tölteni, összerakni, kiönteni, kimosni, szárítani, különben beposhad, büdösödik.

Jó minőségű papírzsákost érdemes venni, esetleg HEPA szűrővel a motor után. Az tényleg nem fújja vissza a port, egyszerű a használata, kisméretű.

2008. okt. 23. 20:55
Nekünk 3 éve van ilyen mivel allergiás a gyerek és ajánlom mindenkinek szuper.Nem fújja vissza a port minden a vizbe megy könnyü tisztitani.
26. access
2008. okt. 23. 12:30
Sokkal jobb, mint a hagyományos és többet is ér. Az eredmény magáért beszél :)
25. zezsua
2008. okt. 23. 08:40
Van takarítógépem is,de nagyon nehéz.Le-fel a lépcsőn cipelni.Vettem egy kis gépet,vizes és imádom.Könnyű,nem fujja ki a port és szív rendesen.Mindenkinek nyugodt szívvel tudom ajánlani.A penny-be vettem 20 e-ért,de szerintem szuper.
24. 8da8a563b7 (válaszként erre: 23. - Szamóca41)
2008. okt. 23. 08:06
oké :)
23. szamóca41 (válaszként erre: 20. - 8da8a563b7)
2008. okt. 22. 20:39

Nem, ezt a hozzászólást nem Neked írtam.

Pusztán csak egyjóindulatú tanácsot szerettem volna adni.

2008. okt. 22. 13:11
Azt hiszem Karácsonyra megvesszük magunknak, látom sok jó tapasztalat van :)
2008. okt. 22. 13:06
15ezerért hozták. garantált az alkatrész utánpótlás.
20. 8da8a563b7 (válaszként erre: 19. - Szamóca41)
2008. okt. 22. 13:05

ha ezt nekem írtad...



én mindig mindenemet rendesen rakom vissza a helyére :))) azóta mióta dolgozom és saját pénzből veszem meg a drága dolgokat :DDDDD vigyázok a cuccaimra mint a szemem fényére :)


természetesen kiöntöm a szutykos vízet, a szivacsot is és a tartályt is kimosom.


de nem zavar, hogy vannak utómunkálatok a takarítás után. megéri :))))

2008. okt. 18. 19:19

Abból szempontból tényleg jó,hogy nem kerül vissza a levegőbe a por,de takarítás után feltétlen öblítsd ki a tartályt,mert ott jó kis sár keletkezik:)!

"Ma örömmel.....holnap körömmel."

2008. okt. 18. 13:09
na. kedden vettem egy dupla hepafilteres viz szűréses porszívót. azóta 2szer használtam. csodás. a levegő a lakásban elmondhatatlanul tiszta. olyan mintha nagytakarítást végeznék. azóta nem köhögök és nem krákogok takarítás közben sem.
17. sabi88
2008. szept. 2. 11:30

Hali


Mi most szeretnénk a családba venni vizes porszívót.

Tudnátok benne segíteni, hogy milyet lenne érdemes?

2008. aug. 22. 12:31
Gondolom abból sem a legolcsóbbat kell megvenni!
2008. aug. 21. 19:04
SZUPER!! Így, csupa nagybetűvel:))))
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook